На головну

Дозвілля «Подорож в країну здоров'я».

Програмне зміст: формувати у дітей навички здорового способу життя, вчити піклуватися про своє здоров'я; залучати дітей до регулярних занять фізкультурою; закріплювати знання про користь вітамінів і їх значення для життя і здоров'я людини. Розвивати пізнавально - емоційний інтерес, рухову активність дітей. Виховувати бажання бути здоровим, інтерес до спортивних ігор, шанобливе ставлення один до одного.

устаткування: зубна щітка, гребінець, мило, рушник, плакати, муляжі продуктів, кошики, метелики.

Хід заняття.

вихователь: Хлопці, подивіться, як сьогодні у нас багато гостей. Давайте розповімо їм про правила здоров'я, про те, що потрібно робити, щоб бути завжди здоровими. Чи згодні? Тоді привітайтеся і побажайте нашим гостям здоров'я.

діти: Вітаю!

вихователь: Я пропоную відправитися в подорож. Хочете?

діти: Так!

вихователь: За морями, за лісами є чудова країна. Країною Здоров'я зветься вона! Як ви думаєте, що означає бути здоровим?

діти: Бути здоровим це значить бути сильним, не хворіти, бути міцним, витривалим, не кашляти, що не чхати, загартовуватися, їсти більше овочів і фруктів.

вихователь: Вирушаємо в дорогу, закрийте очі, покружляти, в країні здоров'я опинитеся. Дивіться перед нами перешкода, країна здоров'я на замку, щоб пройти потрібно відчинити замок, але він не простий, а чарівний, щоб він відкрився нам потрібно зробити чарівну пальчиковую гімнастику. Почнемо?

(Діти виконують пальчиковую гімнастику).

Починаємо чаклувати,

Двері в казку відкривати,

Хоч замочок дуже міцний,

Металевий і чіпкий,

Ми його спершу покрутив,

А потім три рази Дунем.

Покачаємо - раз, два, три.

Двері, замочок, Отомкніте.

Двері відкриваються,

Подорож починається.

вихователь: Хлопці на чому можна відправиться в подорож?

(Відповіді дітей.) А я пропоную на повітряній кулі. Вирушаємо! І ось перед нами перший місто. Подивіться уважно, в яке місто ми з вами потрапили? Як він може називатися? Чому ви так думаєте? Чим діти займаються на плакаті? Правильно, і перша наша зупинка в місті «Спорт». Тут всі жителі займаються спортом, щоб бути здоровими. Послухайте, який в цьому місті девіз:

«Всім відомо, всім зрозуміло, що здоровим бути приємно! Тільки треба знати, як здоровим стати. Привчай себе до порядку, роби кожен день ... »

діти: Зарядку!

- Хлопці, а для чого роблять зарядку?

Діти: Щоб прокинутися, бути здоровим, зарядитися бадьорістю.

- Ранок в цьому місті починається з зарядки! А ви, хлопці, вмієте робити зарядку? Давайте покажемо.

На лісовій галявині,

Звірі роблять зарядку.

Заєць головою вращает-

М'язи шиї розминає.

Робить старанно кожне рух,

Дуже йому подобається цю вправу.

Полосатенький єнот

Зображує вертоліт:

Лапками махає назад і вперед,

Немов зібрався в далекий політ.

Сірий вовк трохи сонний,

Виконує він нахили:

"Ти, волчишка, не лінуйся!

Вправо, вліво нахилися,

А потім вперед, назад,

Отримаєш бадьорості заряд!

Ведмедик присідає,

Від підлоги п'яти не відриває,

Спинку тримає прямо-прямо!

Так вчила його мама.

Ну а білки, немов м'ячики,

Дружно стрибають і скачуть!

вихователь: Молодці. Хороший місто, він зарядив нас бадьорістю, і тепер ми зможемо продовжувати подорож. Нас вже чекають в іншому місті.

- Хлопці, подивіться навколо яка чистота, ви, напевно, здогадалися в яке місто ми попали? (Відповіді дітей.)

- Це місто «Чистота».

(Лунає стук у таз) Що за шум, це хто до нас поспішає? Вгадали хто це? Це Мойдодир, умивальників начальник і мочалок командир.

Мойдодир: Що за гості до нас прийшли і мікробів завдали адже, напевно, з ранку не вмиваєтеся ніколи.

вихователь:УважаемийМойдодир, наші дітки акуратні, все знають про гігієну.

Мойдодир: А ось ми і перевіримо.

1. Чому говорять: Чистота - запорука здоров'я.

2. Коли потрібно мити руки?

3. Скільки разів потрібно чистити зуби?

4. Чому погано бути бруднулею?

5. Що потрібно робити, щоб бути чистим?

Ну молодці, а моїх помічників не бачили? Допоможіть мені їх відшукати - відгадайте загадки.

Гладко, духмяно, миє чисто. (Мило)

Кістяна спинка, Жерстяна щетина, С м'ятною пастою дружить, нам старанно служить. (Зубна щітка)

Виявилися на маківці

Два вихори і завитки.

Щоб зробити нам зачіску,

Треба мати? (Гребінець).

Вафельний і смугасте,

Ворсисте і волохате,

Завжди під рукою -

Що це таке? (Рушник).

Якщо руки наші в Вакс,

Якщо на ніс сіли плями,

Хто тоді нам перший друг,

Зніме бруд з обличчя і рук?

Без чого не може мама

Ні готувати, ні прати,

Без чого, ми скажемо прямо,

Людині вмирати?

Щоб лився дощик з неба,

Щоб росли колосся хліба,

Щоб пливли кораблі -

Жити не можна нам без ... (Вода)

Треба, треба вмиватися

Вранці і ввечері,

А нечистим

сажотруса -

Сором і ганьба!

Сором і ганьба!

Хай живе мило запашне,

І рушник пухнасте,

І зубний порошок,

І густий гребінець!

Давайте ж митися, плескатися,

Купатися, пірнати, перекидатися

У путині, в кориті, в балії,

У річці, в струмочку, в океані, -

І у ванні, і в лазні!

вихователь:Мойдодир, а ми з хлопцями знаємо гру «Банька». Давай пограємо? Гра-масаж «Банька»

Хід гри: Діти стають один за одним по колу. Діти по черзі виконують рухи, що погладжують по спині, промовляючи слова: «Терлі-терли свинки один одному спинки». Діти повертаються обличчям один до одного, виконуючи рухи по тексту: «Мили вушка, п'яточки. Відмивали щічки. Парилися віником, парилися березовим. Ух! ».

Мойдодир: Бачу, ви хлопці тямущі, ігри хороші знаєте. Хочу дати вам відповідальне доручення. У мене є картинки, на яких намальовані хороші і погані звички. Вам потрібно до корисних звичок прикріпити квіточка, а до поганих, шкідливих звичок прикріпити колючку.

Гра «Так - ні».

вихователь: Спасибі тобі, Мойдодир, що нагадав нам правила гігієни, але нам пора вирушати далі, до побачення. Ой, хлопці, невдача, наш повітряна куля спустився. Що ж робити? Які будуть пропозиції? (Припущення дітей) А давайте ми з вами перетворимося в насоси і швидко виправимо неприємність.

Дихальна гімнастика «Насоси».

вихователь: Молодці, хлопці, тепер ми сміливо можемо вирушати в дорогу. І ось ми прибули в гості в місто «Вітамін», а в ньому живе наш старий знайомий - Незнайко. Добрий день. Незнайка: Привіт, хлопці! А у мене для вас гостинці. Я багато чого приготував - тут і чіпси, і хот-доги і газована вода моя улюблена.

вихователь: Н, а ти хіба не знаєш, що в твоїх гостинцах багато шкідливої ??їжі. Є всі товари багаті вітамінами, щоб бути здоровими і не хворіти. Хлопці давайте допоможемо розібратися Н, де корисні, а де шкідливі продукти. Гра «Корисно-шкідливо». Діти розкладають на два підноси корисні продукти і продукти, які можуть принести шкоду.

Незнайка: Ви хочете сказати, що газовану воду пити шкідливо? Жовта фанта - напій для франта.

вихователь: Будеш фанту пити, дивись -

Розчинишся зсередини.

Незнайка: У світі найкраща нагорода - це плитка шоколаду.

вихователь: У світі найкраща нагорода - кисть велика винограду.

Незнайка: Стати здоровим мені допоможуть з гострим кетчупом хот-доги.

вихователь: Будеш часто є хот-доги,

Через рік протягнеш ноги ..

Незнайка: Знайте пані, панове,

Снікерс - найкраща їжа.

вихователь: Будеш снікерсом харчуватися -

Можеш без зубів залишитися.

вихователь: Фрукти, овочі корисніше,

Захищають від хвороб вихователь: Так, Ви - ласун, так нічого і не зрозуміли! Соромно! Ви зовсім відстали від нових наукових відкриттів. Подивіться скільки різноманітних смачних, корисних продуктів нас оточує, а головне, скільки вітамінів колом.

Незнайка: Вітамінів? А що таке вітаміни?

вихователь: Сідайте Н поруч з дітьми і слухайте. Я почну, а ви мені хлопці допоможете розповісти Н про вітаміни.

У них, як і у вас, є імена. Звуть ці вітаміни так: "А", "В" і "С". Всі ці вітаміни живуть в будиночках. А будиночками для них є різні продукти, які ми з вами бачимо і їмо. Діти, подивіться на ці картинки і назвіть продукти, які тут зображені (Діти називають: м'ясо, риба, масло, сир, хліб, яйця). У всіх перерахованих продуктах знаходяться наші вітаміни "А", "В" і "С". Тому всі ці продукти дуже важливі і корисні для здоров'я людини. Але найбільше вітамінів в овочах і фруктах. Давайте ближче познайомимося з ними. Подивіться, в червоному одязі нас зустрічає Вітамін "А" (вихователь показує картинку).

Якщо ви хочете добре рости, добре бачити і мати міцні зуби, вам потрібен - Вітамін "А". Його ще звуть вітаміном росту.

вихователь:

У яких же овочах і фруктах міститься цей корисний Вітамін? - Морква, гарбуз, помідор, апельсин, слива). Робиться квітка. А зараз нас зустрічає наступний Вітамін "В" в синьому одязі (вихователь показує картинку).

Якщо ви хочете бути сильними і мати хороший апетит, не хочете засмучуватися і плакати через дрібниці, бути в гарному настрої, вам потрібен - Вітамін "В".

У яких же овочах і фруктах він зустрічається? лимон, яблука, груша, банани, малина,). А ось ще один корисний вітамін "С". Він одягнений в зелений одяг (вихователь показує картинку).

Якщо ви хочете рідше застудитися, бути бадьорими, швидше видужувати при хвороби, вам потрібен - Вітамін "С". Його називають вітаміном здоров'я.

У яких же овочах і фруктах зустрічається цей дивовижних вітамін? (Кавун, цибуля, ананас, смородина, огірок,). Отже, діти, кожній людині, щоб добре рости, бути сильним і міцним, не хворіти, мати здорові зуби, швидше одужувати, потрібен ЩО? (Діти: "Вітаміни!").

- Які гарні і корисні вийшли у нас квіти, і, подивіться, на них відразу ж злетілися метелики. Хлопці, щоб ми добре бачили, потрібно приймати їжу багату на вітамін "A". У яких фруктах і овочах він зустрічається? Що потрібно ще робити, щоб очі не хворіли?

діти: Для очей шкідливо дивитися багато телевізор, сидіти довго біля комп'ютера, дивитися на яскраве сонце без окулярів. Для очей корисно робити гімнастику.

Давайте і ми зробимо гімнастику для очей, пограємо з нашими метеликами.

Метелика ми в руки взяли,

з нею трошки пограємо.

Вдалину на метелика дивись,

близько до носа поднеси.

Метелики вправо полетіли -

діти вправо подивилися.

Метелики вліво полетіли -

діти вліво подивилися.

Метелики пурхають,

дітки очками моргають!

Раз, два, три - очі закрий.

Раз, два, три - очі відкрий.

Незнайка: Спасибі, хлопці, що допомогли мені розібратися, де корисні, а де шкідливі для здоров'я продукти. Я тепер буду, є тільки корисні продукти, багаті вітамінами. До побачення.

вихователь: Так, і наша подорож по Країні Здоров'я закінчилося, пора повертатися в д / сад. Закрили очі, покружлявши, в д / сад ми повернулися. Ну ось, ми і побували в Країні Здоров'я. Що ж ви запам'ятали? Давайте дамо маленькі поради нашим гостям.

Кожен твердо повинен знати:

Здоров'я треба зберігати.

Потрібно правильно харчуватися,

Потрібно спортом займатися,

Руки мити перед їжею,

Зуби чистити, загартовуватися

І завжди дружити з водою.

І тоді все люди в світі

Довго-довго будуть жити.

І запам'ятаємо, що здоров'я

У магазині не купити!

вихователь: Будьте здорові!