На головну

I. ЗЕМЛЯ, ПО Колумбія, HE СПРАВЖНЯ СФЕРА

1. II. СФЕРА ДІЇ І ЗАСТОСУВАННЯ СТАНДАРТІВ
  2. VII ДУХОВНА АТМОСФЕРА І НАУКА ПРО ЕВОЛЮЦІЇ
  3. Азіргі заман?и біосфера. Біосфера?а антропогенді ?сер ету
  4. Азіргі кездегі біосферани? біомассаси мен ?німділігіне санди? сіпаттама
  5. Атмосфера.
  6. Атмосфера наукового пошуку і практика медицини

Наступна справжня зведення поглядів, яких дотримувався Колумб щодо форми Землі,

може залучити багатьох читачів.

«Я вже читав, що світ, що складається з землі і води, був сферічен, і зафіксовані досліди Птолемея та інших довели це шляхом спостережень за затемненнями Місяця і іншими явищами, простежується зі сходу на захід, а також за переміщенням полюса з півночі на південь. Але, як я вже описував, я побачив тепер так багато неправильностей, що прийшов до іншого висновку щодо землі, а саме я переконався, що вона не кругла, як про неї писали, а має форму груші, в цілому дуже круглої, за винятком тієї точки, звідки виростає держак, - в цій частині вона опукла, і вся в цілому нагадує круглий м'яч, на одному місці якого є опуклість, подібна соску жіночих грудей; ця опуклість на землі є найвищою і близькому до неба її частиною, розташованої на лінії рівнодення і на східній межі цього моря ...

На підтвердження моєї думки я повертаюся до аргументів, які уточнив вище щодо лінії, що проходить з півночі на південь на сто ліг на схід від Азорських островів; тому що, коли пливли звідти

на захід, кораблі стали повільно підніматися до неба, і тоді погода стала здаватися більш м'якою, і через

цієї м'якості стрілка компаса змістилася на одну поділку; і чим далі ми просувалися, тим більше

вона зміщувалася на північ, і це підняття відтворювало частина кола, який описується Полярної зіркою і її зірками-супутниками. І чим ближче ми наближалися до лінії рівнодення, тим помітніше наростала різниця між цими зірками і їх колами. Птолемей та інші філософи, які писали про земній кулі, вважали його сферична, вірячи в те, що це (Західне) півкуля було так само кругло, як і ті, де вони самі жили, і центр якої знаходився на острові Арин, розташованому на рівноденні лінії між Аравійським і Перською затоками, коло ж проходив через мис Сан-Вісенте в Португалії на захід, а на схід через Кангар і Серас.

Я без праці вбачаю в цій описуваної ними півсфері справжню сферу, але західна половина світу, по-моєму, подібна половині дуже круглої груші, на якій є опуклість для держака, як я вже писав, або подібна до жіночого соску на круглому кулі. Птолемей та інші, які писали про земній кулі, не мали

інформації про цю частину Землі, яка тоді була ще недослідженою: вони визначили тільки своє

півкуля, яке, як я вже згадував, є половиною істинної сфери. А тепер, коли Ваші

Величності направили мене в цю подорож для відкриттів, явно доводяться ті істини, які я встановив, так як в цій подорожі, коли я був у острова Аргин (1) і в його околицях, в двадцяти градусах на північ від лінії рівнодення, я зустрів чорних людей і побачив випалену землю, але коли досяг островів Зеленого Мису, то виявив, що люди тут ще більш чорні, і чим південніше ми просувалися, тим сильніше вони наближалися до абсолютної чорноти. Коли ж я досяг паралелі, на якій знаходився Сьєрра-Леоне, де при настанні ночі Північна зірка сходить на п'ять градусів, то люди були абсолютно чорні, а спека досягла своєї межі, коли я попрямував на захід. Але коли я минув меридіан або вже описану лінію, я знайшов, що клімат робиться м'якше, так що, досягнувши острова Тринідад, де Північна зірка піднялася вночі на п'ять градусів, там, як в Землі Милосердя, я знайшов, що температура виключно м'яка, а поля і рослини свіжі і зелені і по красі подібні садам Валенсії в квітні. Люди там витончені своєму додаванню, менш темні, ніж ті, яких я до цього бачив в Індії, і у них довгі і м'які носи; вони до того ж більш тонкі, розумні і мужні. Сонце стояло тоді в знаку Діви над нашими і їхніми головами; тому все це повинно було бути наслідком виключно м'якої температури, і це її властивість зростала, як я говорив, через те, що ця країна розташована вище за все на світі і найближче до неба. Грунтуючись на цьому, я стверджую, що земну кулю НЕ сферічен, але в ньому є відмінна риса, вже описана мною. Вона може бути виявлена ??в тому півкулі, в точці, де Інд зустрічається з океаном; край цього півкулі лежить нижче лінії рівнодення. Великим підтвердженням цього є те, що при створенні Богом сонця перший світло торкнувся тієї першої точки Землі на сході, де знаходиться опуклість Землі ». Hakluyt Society Publications. Select Letters of Columtms. Tr. by R. H. Major. London, 2 ed. P. 134-138.

-----

(1) Аргуін, біля західного узбережжя Африки.

Карл Герок | II. ЯК була заселена ЗЕМЛЯ

Книга Іова, 22:14 | Клеукер | РІКА, поділяються чотирма ЧАСТИНИ | Вольфганг Менцель | ДОСТАТОК ЖИТТЯ | ОГЛЯД АРГУМЕНТАЦІЇ | Джон Фіске | Філон з Бібла | РЕЛІГІЇ ТА ЇЇ найбільш РАННІХ ФОРМ | Е. Б. Тайлор |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати