органічна природа | Оцінка фактів та подій | Перше читання п'єси | переживання | Перспектива артиста і ролі | підсвідомість | пропоновані обставини | пристосування | Психотехника | публічне самотність |

загрузка...
загрузка...
На головну

Самообщеніе

Коли в реальній дійсності ми говоримо голосно самі з собою? ... Коли ми обурені або схвильовані настільки, що не в силах стримати себе, або коли ми самі собі товкмачимо якусь ... Думка, яку не може відразу охопити свідомість, коли ми зубри і звуковим шляхом допомагаємо собі запам'ятати усваиваемое; коли ми виявляємо наодинці з собою мучающее або радує нас почуття хоча б для того, щоб полегшити душевний стан.

Всі ці випадки самообщенія зустрічаються дуже рідко в дійсності і дуже часто на підмостках.

... Для цього процесу необхідні певні суб'єкт і об'єкт. ... Як виходити зі становища? Справа в тому, що крім звичайного центру нашої нервової психічної життя - головного мозку - мені вказали на інший центр, що знаходиться поблизу серця. Там, де сонячне сплетіння.

Я спробував звести між собою для розмови обидва згаданих центру.

... За моїми відчуттями, виходило так, що розум спілкувався з почуттям

«Що ж, - сказав я собі, - нехай спілкуються. Значить, у мене відкрилися бракувало мені суб'єкт і Об'єкт ».

З описаного моменту моє самопочуття при самообщеніі на сцені стало стійким не тільки при мовчазних паузах, а й при гучному словесному самообщеніі ...

Якщо мій практичний і ненауковий прийом допоможе і вам - тим краще; я ні на чому не наполягаю і нічого не стверджую (2, 253-254).

режисер | Самопочуття актора на сцені
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати