Життя людського тіла ролі | застільна робота | Зерно п'єси, вистави, ролі | мистецтво переживання | мистецтво подання | колективна творчість | кола уваги | Манки - збудники емоційної пам'яті | мізансцена | Спілкування |

загрузка...
загрузка...
На головну

Оцінка фактів та подій

... Що значить оцінити факти і події п'єси? ... Це значить - підкопатися під зовнішні факти і події, знайти там, в глибині, під ними, інше, більш важливе, глибоко приховане душевне подія, можливо породило ... Зовнішній факт.

Словом, оцінити факти - значить пізнати (відчути) внутрішню схему душевного життя людини. Оцінити факти - значить зробити чужі факти, події і все життя, створену поетом, своїм власним. Оцінити факти - значить знайти ключ для розгадки таємниць особистого духовного життя зображуваного особи, прихованих під фактами і текстом п'єси (4, 108-109).

Вивчити - означає нашою мовою не тільки констатувати готівку, розглянути, зрозуміти, а й оцінити по достоїнству і значенням кожну подію.

Новий вид аналізу або пізнавання п'єси полягає в так званому процесі оцінки фактів.

Сама техніка процесу оцінки фактів спочатку проста. Для цього слід подумки скасувати оцінюваний факт, а після постаратися зрозуміти, як це відіб'ється на житті людського духу ролі (4, 247).

Оцінка фактів - велика і складна робота. Вона виконується не тільки розумом, а головним чином за допомогою почуття і творчої волі. І ця робота протікає в площині нашої уяви.

Для того щоб оцінити факти власним почуттям на підставі особистого, живого до них відносини, артист внутрішньо задає собі таке питання і дозволяє таку задачу: «які обставини внутрішнього життя мого людського духу, - запитує він себе, - які мої особисті, живі, людські помисли , бажання, прагнення, властивості, природні якості і недоліки могли б змусити мене, людини-артиста, ставитися до людей і подій п'єси так, як належало зображуване мною дійова особа? »(4, 252).

органічна природа | Перше читання п'єси
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати