Головна

Сивіли.

Те, що ви читали про мої релігійні переконання - зрозуміло, брехня. Брехня, яку систематично повторюють. Я не вірю в Бога, як в особистість, і ніколи не приховував цього, а висловлював дуже ясно. Якщо в мені є щось, що можна назвати релігійним, то це, без сумніву, безоглядне захоплення будовою Всесвіту в тій мірі, в якій наука розкриває його.

Альберт Ейнштейн

Існуючий і широко поширений в Стародавньому Світі інститут сивіли, до сих пір не вивчений і являє собою таємницю для масового читача.

Тим часом Сівілла (Сібілль) в античній літературі називалися віщунки, Назва яких відтворюють від імені першої пророчиці Сивіли. Що жили при храмах, заснованих на місцях найбільш знакових космічних катастроф, вони володіли дивовижним даром яснобачення, а саме слово «сивилла», в дослівному перекладі Варрона, означає «Божа воля», Бо, як вважається, вони в своїх пророцтвах передавали волю богів.

За легендою перша Сивіла була родом з Трої,і була дочкою Дардана і Несо.

Цікаве повідомлення залишив нам і Климент Олександрійський ( «Стромати»), який пише, що за свідченням Геракліта, Пророцтва Сивіли «НЕ були властивістю людського розуму, а були божественним навіюванням ззовні ».

У Дельфах, в залі зібрань, перебував священний камінь, Який служив сідницею сивіли, а сама сивилла з'явилася з гори Гелікона, Звідки було взято і камінь. За іншою версією, сивилла прийшла зМалії, І була дочкою Ламіі і внучкою Посейдона, А її вихованням займалися Музи.

Серапіон ж свідчить, що Сивіла пророкує і після смерті, Тому чтоеедух, Який залишив тіло, з'єднався з Місяцем, і дає дар і здатність до проріканню всім, народженим після неї ясновидцем. А її тіло, перетворившись на землю, і зростити траву, дає корм тваринам, за нутрощами яких люди дізнаються своє майбутнє. Як коментар до даного твердженням Серапиона, слід сказати, що в науково-популярній літературі можна зустріти десятки свідчень людей з бездоганною репутацією, які описують випадки, в яких померлі люди, були живим в пророчих снах.

Уже згадуваний Климент Олександрійський пише, що першою Сивілою була дельфійскаяФемоноя, Якій нібито і належить знаменитий афоризм «пізнай (Самого) себе ».

Давайте запам'ятаємо цей афоризм, Бо, як вважають, саме він визначає сутність феномену віщування.

Ще однією знаменитоюдельфийской Сивілою,ім'я якої дійшло до нас, була Герофила(Греч.Hеropiln)родом з Еріфр,хоча можливо, це ім'я кількох сивіли з різних регіонів. Вона народилася в Троаде, на горі Корік, від німфи і смертного батька, пастуха Теодороса (Феодора), і жила в гаю Аполлона, де і була похована. За легендою, це саме їй належить легендарне пророцтво, що жінка з Спарти Олена, стане причиною загибелі Трої. Крім того, самеГерофила передбачила, що про загибель Трої Гомер напише міфологічну поему. В даному повідомленні нам цікаво лише те, що згадані тут сивіли пророкували на місцях космічних катастроф, а Гомер, дійсно дав в «Іліаді» і «Одіссеї» міфологічне опис реальних подій Ноєвого потопу.

Сивіла по імені Герофила, пророкувала не тільки в Дельфах, Але і в кумів, а також на островах Самос, и Делоc.

сивілу Герофилу, Називають дружиною, дочкою і сестрою Аполлона, А згідно іншого міфу,дочкоюнімфиіди ірічки Аідонея. Сивілою була і дочка Посейдона Ламія, Яка прибула в Дельфи з Маліди.(Маліда (У Фессалії) - невелика берегова смуга поблизу Малійського затоки,між горою Етною і нижньою течією річки Сперхія).

За античною легендою, Сивілою була і фригійська богиня Артеміда. І найцікавіше для нас полягає в тому, що ці та інші найвідоміші сивіли, пророкували в храмах, побудованих на місцях космічних катастроф.

Про пророків і лжепророків. | Десять найвідоміших сивіли Стародавнього Світу.

Гіпотеза П'ятого виміру. | Невивчена аномалія місця космічного вибуху. | Дельфійський оракул. | Археологічні дослідження. | Примітки. | Нерозгадана таємниця літери «Е». | Легенди про пророцтво. | Легенда про Крез. | Примітки. | Багатства храму Аполлона. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати