Головна

Клод Бернар

1. У своєму романі французький письменник Бернар Вербер говорить про актуальні проблеми сучасності, але аж ніяк не змушує їх вирішувати.
  2. костел бернардинів в Буслова
  3. Виразкова теорія (Бернарда).
 Єгипетський лабіринт. Мал. Тоні Пекораро

Самий гігантський лабіринт був побудований єгипетським царем Аменемхетом III (Псамметіхом) близько 2000 року до н. Е. поблизу своєї піраміди в Файюме на південному узбережжі Мерідского озера (озеро Моеріс), Розташованому на захід від річки Ніл, в 80 кілометрах на південь від сучасного міста Каїра. Ось що пише про нього в «Історичній бібліотеці» грецький історик Діодор Сицилійський, який в період між 60 і 57 роками до н. е. відвідав Єгипет:

«Цей Лабіринт примітний не стільки своїми розмірами, скільки хитрістю і майстерністю внутрішнього устрою, відтворити яке неможливо».

Манефон, верховний жрець Єгипту з Геліополя, зазначає в своїй, що збереглася в уривках, «Егіптіаке», що творцем лабіринту, був четвертий фараон XII династії, Аменемхет III, Якого він називає Лампарес або Лабаріс, І про який він пише так: «... (Він) правил вісім років. У Арсінойском номі він вибудував собі гробницю - лабіринт, з безліччю кімнат». Ймовірно, тому прийнято вважати, що єгипетський лабіринт був похоронний храм. Однак згадка про те, що цей лабіринт побудував найбільший з фараонів XII династії Аменемхет III, (як вважають єгиптологи, правил з 1842 по 1797 до н. е.(???!)) Під тронним ім'ям Лампареса-Лабаріса, Відразу привернуло мою увагу, адже він був батьком фараона - єретика Ехнатона, що насмілився скасувати культ самого Амона.

Реконструкція на основі розкопок сера Флиндерса Петрі

І я відчував, що тут криється якась таємниця. Все, що нам відомо про єгипетському лабіринті, грунтується на древніх свідченнях істориків, а також на результатах розкопок, виконаних серомФлиндерсом Петрі, Який за результатами своїх розкопок, зробив спробу реконструкції Лабіринту. Розміри лабіринту, про які повідомляють історики, просто вражають. Передбачається, що весь лабіринт був оточений високою стіною, і складався з півтори тисячі наземних і стількох же підземних приміщень.Жерці не дозволяли відвідувачам входити в підземні приміщення лабіринту, тому що єгипетський Лабіринт був побудований на випадок появи бога смерті Осіріса. На додаток, історики повідомляють, щолабіринт служив не тільки релігійним цілям, але був і адміністративним центром, з якого царі керували країною,а весьпідземний лабіринт був присвячений Осірісу.

І спочатку це було незрозуміло. Чому фараони правили з провінції, а не зі столиці? Який бідою погрожував фараону Осіріс, і чому в даній царської резиденції таку силу-силеннупідземних споруд куди не дозволялося входити відвідувачам?Яку таємницю зберігають підземні циклопічні споруди? Всі ці питання вимагали відповіді. Тим часом відповідь на них, як завжди виявився геніально простим.

Єгипетський Лабіринт Реконструкція Афанасія Кірхер

Дана споруда будувалося в передбаченні Ноєвого потопу, про час якого, жерці, якщо вірити повідомленням єгипетських легенд, за триста років до урочної терміну, попередили фараона Єгипту.(Детальніше див. У книзі «Таємниця« комети-відплата »»). І саме тут криється розгадка таємниці цього гігантскогоназемно-підземної споруди.

І я став шукати факти, які могли дати відповідь на поставлені питання. Я не сумнівався, що дана таємниця пов'язана з «кометою-відплата», адже легенда про Осіріса - це легенда про циклічність глобальних космічних катастроф, пов'язаних з періодом обертання «комети-відплата», а сам лабіринт був побудований незадовго до космічної катастрофи (Ноєвого потопу ). Втім, все це вимагає більш докладної розповіді.

Найперша згадка про єгипетському лабіринті, належить грецькому історику Геродоту галикарнасскому (близько 484- 430 до н. Е.).

руїни Лабіринту

Він повідомляє в своїй «Історії», що Єгипет був розділений на дванадцятьадміністративних округів, якими керувалидванадцять правителів, І далі він розповідає, як ці дванадцять номархов Єгипту спільновирішили побудувати цю споруду: «І ось вони вирішили залишити спільний пам'ятник, А вирішивши це, спорудили лабіринт трохи вищеМерідово озера, Поблизу так званого Міста Крокодилів. Я бачив всередині цей лабіринт: він вище всякого опису. адже якби зібрати всі стіни і великі споруди, зведені еллінами, то, загалом, виявилося б, що на них витрачено менше праці і коштів, ніж на один цей лабіринт. А тим часом храми в Ефесі і на Самосі - вельми чудові. Звичайно, піраміди - це величезні споруди і кожна з них по величині варто багатьох творінь (Еллінського будівельного мистецтва), Разом узятих, хоча і вони також великі. Однак лабіринт перевершує (Розмірами) і ці піраміди.

У ньому двадцять дворів з воротами, розташованими одні проти інших, причому шість звернені на північ, а шість на південь, прилягаючи, один до одного. Зовні навколо них проходить одна-єдина стіна. Усередині цієї стіни розташовані покої двох родів: одні підземні, інші над землею, числом 3000, саме по 1500 тих і інших.

Єгипетські піраміди

Надземними покоїв мені самому довелося проходити і оглядати їх, і я говорю про них як очевидець. Про підземні покоях знаю лише з розповідей: доглядачі-єгиптяни ні за що не бажали показати мені їх, кажучи, що там знаходяться гробниці царів, воздвигших цей лабіринт, А також гробниці священних крокодилів. Тому-то я кажу про нижніх покоях лише з чуток. Верхні ж покої, які мені довелося бачити, перевершують(Усе) творіння рук людських. Переходи через покої і звивисті проходи через двори, будучи вельми заплутаними, викликають почуття нескінченного подиву: з дворів переходиш в покої, з покоїв в галереї з колонадами, потім знову в покої і звідти знову на подвір'я. Усюди кам'яні даху, так само як і стіни, а ці стіни покриті безліччю рельєфних зображень. Кожен двір оточений колонами з ретельно прілаженние шматків білого каменю. А на розі в кінці лабіринту споруджена піраміда заввишки 40 оргій, З висіченими на ній величезними фігурами. У піраміду веде підземний хід».

З цього повідомлення випливає, що в будівництві Лабіринту брали діяльну участь всі дванадцять провінцій. Тобто, як і слід було очікувати, будівництво надземне-підземного комплексу Лабіринту, як і будівництво пірамід, було всеегипетским справою, і також як і піраміди, комплекс будувався в передбаченні космічної катастрофи. Чому?

Лабіринт в Кноссі. реконструкція

Відповідь, як на мене, очевидна. Щоб навіть в умовах космічної катастрофи і загального хаосу зберегти можливість управління країною і зберегти управлінський апарат і людей, наближених до фараона.

Єгипетський лабіринт був гігантське чотирикутне спорудження, розміри підстави якого складають 305 х 244 метра. Греки захоплювалися лабіринтом більше, ніж усіма іншими єгипетськими будівлями, за винятком пірамід.

Пліній Старший (23 / 24-79 н. Е.) У своїй «Природній історії» також наводить опис лабіринту: «До сих пір ще існує в Єгипті в гераклеопольского номі той, який був створений першим, як передають, 3600 років тому царем Петесухом або Тітоесом, хоча Геродот говорить, що все це спорудження створено 12 царями, останнім в числі яких був Псамметих. Призначення його тлумачать по-різному: по Демотелу, це був царський палац Мотеріда, по Лікею - гробниця Меріда, по тлумаченню багатьох, воно було побудовано як святилище Сонця, що найбільш ймовірно». І далі він повідомляє про надзвичайну міцності Лабіринту і про те, що він був поділений між дванадцятьма номами: У єгипетському (Лабіринті), Що мене особисто дивує, вхід і колони - з каменю з Пароса, решта в нього складено з брил сиенита [рожевого і червоного граніту], які навряд чи можуть зруйнувати навіть століття, хоча б і за сприяння гераклеопольцев, які ставилися до цієї споруди з надзвичайною ненавистю ...

Детально описати розташування цієї споруди і кожну частину окремо неможливо, так яквоно розділене на регіони, а також на префектури, які називають номам, ... Крім того,в ньому є храми усіх богів Єгипту, І, понад те, Немесіс в 40 едікули (Закритих молінь заупокійних храмів) уклав багато пірамід по сорока обхватів, що займають по шести арур (0,024 га) в підставі ...

І далі: Передають також, що при спорудженні склепінь з тесаного каменю підпірки були зроблені зі стовбурів спини (Єгипетської акації), проварених в маслі».

Хоровод Гора. | Як бачимо, єгиптяни в цій споруді передбачили абсолютно все, навіть підземні храми богів, що було важливо в очікуванні приходу бога смерті і «кінця світу».

Дерек В. Елджер, англійський геолог | Лабіринт. | Малюнки лабіринтів. | Культові лабіринти в християнських храмах. | Походження лабіринтів. | Легенда про Люцифера. | Міфи - носії наукової інформації. | Таємна символіка лабріса. | Легенда про Мінотавра. | І ми в черговий раз стикаємося з ситуацією, коли великі вчені, довірившись інформації міфу, роблять сенсаційні відкриття. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати