На головну

ПОВІСТЬ. 6 сторінка

1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка

Кровожерливі бігуни бродили біля вертольота, що впав, від якого валив чорний дим і з цікавістю брели прямо в його сторону. На вулиці було ще темно, незважаючи на те, що час вже наближалося до ранку. Все тому що на небі сховалося сонце, і хмари, які прийшли ніби з нізвідки, оволоділи небесами. А потім прийшов злива. Завдяки йому густий дим, що йде від залізного птаха, ставав все спокійніше. На цьому острові погода завжди була мінлива.
 Рита прокинулася майже відразу. Голова розколювалася, а біль у всьому тілі була нестерпною. В її руках, як і кілька хвилин тому, тихо плакав Карим. Перша думка, яка прийшла їй в голову - це уникнути падіння вертольота в море. Він впав прямо біля берега - в декількох метрах від бурхливих хвиль. Рита стала оглядати кабіну вертольота і побачила колишнього пілота Артура, а тепер бігуна, який поїдає нутрощі ще живого Аміра.
 Амір дивився на Риту байдужими, але в той же час переляканими очима і не міг вимовити ні слова. Але в них Рита прочитала бажання скоріше вмерти.
 Поруч з Аміром сиділа Динара. Очі її дивилися в нікуди. В одну точку. З її голови повільно стікала кров і Рита зрозуміла, що Дінара вже покинула цей світ.
 Кирило лежав біля лівого краю кабіни. Його голова тулилася до скла, а з рота текли слюні. Він помер прямо під час падіння. Чи то від переляку, чи то від чергового нападу астми. Але він ось-ось повинен був прокинутися. Тільки далеко вже не людиною.
 Бездиханне тіло Христини, через яку і почалася вся ця жахлива трагедія, розпласталося на підлозі кабіни.
 В цю ж хвилину Рита почула знайомий голос. Це був Марк, який вийшов з кабіни вертольота. Він стояв прямо навпроти неї і через скло Рита розгледіла в його руках пістолет.
 Бігуни, люто гарчав, вирішили поласувати свіжою людським м'ясом.
 Марк, голосно ридаючи від болю в нозі, на яку під час падіння впала купа заліза, став стріляти по тварям. Але їх було занадто багато.
 - Твари! Я ненавиджу вас усіх! Ненавиджу! - Кричав Марк і, кульгаючи, відходив назад. Патрони в його пістолеті закінчилися.
 І тоді Рита, стискаючи в руках немовля, закрила очі. Вона не хотіла бачити смерть людини, за недовгий час став для нього рідним.
 Він кричав довго і болісно. Тварі розривали бідолаху на шматки немов голодні стерв'ятники падаль.
 А незабаром його муки закінчилися.
 Тепер Рита знала, що настала її черга. Найбільше вона хотіла захистити Каріма і всім тілом закрила його від бігунів, які підходили все ближче і ближче.
 Коли вона відчула трупний запах поруч з собою, вона зрозуміла - бігуни знайшли їх. Зброї у неї не було і вона стала просити Бога дати їй і маленького дива шанс. Вона благала його всім серцем.
 І, здавалося, він почув її, тому що бігун, який увійшов в зруйновану кабіну, просто понюхав її волосся, а потім шию, і з втратили інтерес видом покинув вертоліт.
 А решта навіть не стали заходити і зрозумівши, що тут робити нічого, цілим стадом стали йти в глиб лісу в пошуках їжі. Колишні соратники Ріти пішли туди ж.
 Риті хотілося плакати. Вона дякувала Богові, але згадувала зовсім інше. Перед зомбі-апокаліпсисом вона ходила до лікаря зі скаргами на головні болі. Болі були настільки сильними, що часом вона не могла навіть вийти на вулицю. Тоді вона думала, що це мігрень.
 Вона згадала, як її лікуючий лікар направив її до онколога. Але вона не встигла на прийом, тому що в ці дні якраз і почалися всі ці жахливі події. Як не дивно, з приходом апокаліпсису, болі зникли. Як виявилося, вони просто взяли паузу.
 Тепер Рита зрозуміла - у неї був рак.
 Але чорт візьми, вона була надзвичайно рада цьому факту.

Ясмін здавалося, що вона пливе вже дуже довго. Ще зовсім недавно було світло, але судячи з іде сонця, наближався вечір. Найбільше вона не хотіла знову опинитися в темряві. Темрява їй зовсім не подобалася. Хіба що зірки, що світяться в небі, не давали їй остаточно збожеволіти. А також спогади про рідну сім'ю, яка колись була щасливою. Але всьому приходить кінець і тепер Ясміна була сама за себе. Вона і море - два незнайомих один одному істоти. Вона - як відкрита книга, а море немов захований тайник. Воно могло в будь-який момент забрати її в свої бездонні темні глибини. Але мабуть вичікувала момент.
 А тим часом поруч з маленьким містечком, населеному вижили, у берега стояли двоє вартових - хлопець і дівчина. Щоночі в цьому місці містечко охороняли люди, щоб в одну мить ліквідувати навала бігунів.
 - Слухай, Нік, - сказала дівчина-брюнетка в бойовому одязі і довгастим шрамом на лівій щоці, - Ми тут стоїмо вже кілька місяців і жодної живої душі. Може, нам і боятися нікого?
 - В якому це сенсі, Кир?
 - Може бути немає сенсу тут стояти? Зомбі не люблять воду, а ті, що вижили навряд чи доберуться до нашого міста.
 - І що ти пропонуєш?
 Дівчина посміхнулася, поклавши снайперську гвинтівку на землю і повільними рухами стала розстібати сорочку Ніка.
 - Сам знаєш, малюк.
 Вона поцілувала його спочатку в губи, потім взялася за шию.
 - А мені подобається. Продовжуй, - говорив Нік, - Може вип'ємо для початку?
 - До біса випивку, - сказала Кіра, - Сьогодні мій алкоголь - це ти.
 І ось вони вже злилися в божевільної пристрасті, стягуючи з один одного одяг, як на горизонті Нік зауважив пливе до берега пліт.
 - Стій, Кир.
 - Що? Тобі не подобається?
 - Подобається звичайно. Ти просто подивися вперед.
 Пліт підпливав все ближче і Кіра зважилася взяти гвинтівку. Вона націлилась в сторону незнайомого об'єкта.
 - Ні чорта не видно ж, - сказав Нік, - Не квапся стріляти.
 - А раптом це скажений зомбарі? - Сказала Кіра.
 - А раптом ні? - Відповів Нік.
 Коли пліт був уже в метрах двадцяти від берега, двоє вартових побачили маленьку дівчинку, тихо ридає посеред тихої води.
 - Це дитина - сказав Нік, - Всього лише дитина.
 - Дитина теж може бути зомбі, - заперечила Кіра.
 - Так, але якщо ця дитина не заражений, ми приймемо його. Мер сказав вбивати всіх, крім дітей.
 Нік запалив смолоскип, який завжди брав із собою і підняв його над головою. Тепер не було сумнівів - це була маленька дівчинка, нарешті знайшла людей.
 Коли вона вже підпливала до берега, Нік голосно крикнув:
 - Якщо ти не зомбі, відповідай!
 Дівчинка на деякий час притихла, а потім відповіла:
 - Допоможіть мені...
 Кіра і Нік переглянулися.
 Вони допомогли дівчинці на плоту встати на берег.
 І тоді дівчинка відчайдушно заридала. Це були сльози, які вона збирала протягом її шляху в бездонному морі.
 Кіра обняла дівчинку і запитала:
 - Як ти тут опинилася?
 Дівчинка, продовжуючи важко дихати і схлипувати, відповіла:
 - Моя мама знайшла цей пліт і врятувала мене.
 - А де вона сама?
 За страждає погляду дівчинки стало ясно, що її мами більше немає.
 - Як тебе звати? - Запитав Нік.
 - Ясміна.
 - Все добре, Ясміна, - сказала Кіра, притискаючи до себе замерзлу дівчинку, - Тепер ти вдома.
 Ясміна, міцно обіймаючи Кіру, немов рідну маму, подивилася вперед. Перед нею розкинувся місто з безліччю житлових будинків з палаючими вікнами. Всі ці будинки були дуже маленькими порівняно з високою вежею, що стоїть посередині міста.
 Це місце було незаймано бігунами.
 Так для Ясміни почалася нова сторінка її зовсім ще короткого життя.

Тепер Рита знала - їй нема чого боятися. З немовлям на руках вона вирішила прочесати острів, колись населений людьми, а тепер кровожерливими бігунами. Карім хотів їсти і Рита сподівалася знайти на острові що-небудь їстівне. Та й сама вона неабияк зголодніла.
 Вона йшла повз бігунів, нишпорили видобуток в нетрях лісу, і не могла повірити в те, що не потрібна їм. Вони з повною байдужістю проходили повз неї, іноді проявляючи інтерес до дитини. Але поки він був на руках Ріти, бігуни не могли його розпізнати.
 Вона йшла довго і, здавалося, ліс був нескінченним.
 Після того, як Рита вийшла до незнайомих домівках, що стояли в середині острова, вона помітила в одному з будиночків тінь людини, який дивився на неї крізь невелике вікно. Він знаходився в такому положенні декілька секунд, а потім зник з поля зору. Після цього Рита вирушила до будинків, що стоять протилежно тому, де вона тільки що бачила силует. Вона знала, що на цьому острові жили далеко не хороші люди і той незнайомець міг бути одним з канібалів.
 Рита йшла по вузькій стежині повз будиночків. Десь двері були зачиненими, але в деяких вона могла бачити коридори і навіть кімнати. У багатьох лежали мертві тіла колись людей, що вижили і назовні виходив такий огидний запах, що заходити всередину у Рити не було ніякого бажання. Нарешті, вона побачила будиночок з відкритими дверима, де прямо по коридору розташовувалася кухня. Цей будиночок був чистий і схоже господар покинув його, так і не повернувшись назад. Рита попрямувала до дверей, як різко відчула за спиною чиєсь нерівне дихання. А потім вона почула клацання затвора пістолета і чоловічий хрипкий голос:
 - Повернись.
 Рита, стискаючи в обіймах Каріма і проклинаючи себе за те, що зважилася заглянути в саме серце острова, стала повільно обертатися.
 Навпаки неї стояв високий бородатий чоловік і коли вони зустрілися поглядом, Рита зрозуміла, що цей тип явно зі зграї командира. Він направляв на неї пістолет.
 - А ти красива, - посміхнувся чоловік, - Поклади дитину на землю і підійди до мене.
 - Але я не...
 - Поклади, **** ь, я сказав! Ти чо, тупа?
 Рита опустила тільки заснув дитини на м'яку траву, намагаючись не розбудити.
 Вона подумки лаяла себе за те, що не стала шукати в вертольоті пістолет.
 Але було вже пізно.
 - Підійди, ну ж, - повторював чоловік.
 Рита підійшла до нього і він тут же немов бродячий пес став обнюхувати її з ніг до голови. Потім він приставив до її лобі пістолет і сказав:
 - Ти, брудна тварюка, сьогодні будеш моєю рабинею. А якщо не хочеш, то я прямо зараз тебе завалю, а потім з'їм. Дитину залишу на вечерю. Що скажеш?
 Рита мовчала. Їй було по-справжньому страшно і вона не могла вимовити ні слова. Страх скував все її тіло.
 - Ну що скажеш? Будеш моєю рабинею?
 Рита стала безперервно кивати. У цій ситуації їй залишалося тільки в усьому з ним погоджуватися. Вона вже думала про свої подальші дії.
 - Хороша дівчинка, - сказав чоловік і тут же різко вдарив її пістолетом по голові, а потім хльостким ударом лівої руки дав їй ляпаса.
 Вона впала на землю, ридаючи від болю. З її голови стікала кров.
 - Так то, красуня. Тепер цілуй мені ноги.
 Рита продовжувала ридати.
 - Прошу, прошу ... - повторювала вона, - Тільки не чіпайте дитини ...
 У цей час Карім прокинувся і голосно плачучи, став повзти в сторону лежить на землі Ріти.
 - Цілуй ноги, я сказав!
 Рита, підкоряючись, стала підносити особа до його брудним ногам.
 Але в цей момент кошмар закінчився, тому що чиясь сила змусила канібала впасти поруч з Ритою. Потім почувся звук удару сокири. Кров канібала розлетілася в різні боки.
 Рита закрила очі.
 Потім відкрила і тут же побачила людину в окулярах і білому халаті. Він простягав їй руку.
 Але вона не поспішала протягувати свою у відповідь.
 - Мене звуть доктор Едгар Ковба і я єдиний, хто вижив на цьому острові.
 Едгар подивився на лежачий труп і сказав:
 - Тепер єдиний.
 Рита самостійно встала і підійшовши до немовляти, підняла його, притискаючи до грудей. Вона дивилася на начебто нешкідливого доктора, але все одно відходила назад.
 - Не бійся, - сказав Едгар, - Я не завдам вам шкоди.
 - Хто ви? - Запитала Рита.
 - Заручник командира. І лікар, якого насильно змушували працювати на поганих людей. Але тепер все змінилося.
 Доктор вказав на будиночок, в який Рита кілька хвилин тому збиралася увійти.
 - Це, до речі, мій будинок. Я не міг потрапити в нього, тому що був замкнений у клітці однієї божевільної. Дивом зміг розкрити замок.
 Немовля плакав на руках Ріти.
 - Він зголоднів?
 Рита кивнула.
 - Думаю, нам краще зайти в будинок, поки бігуни не з'явилися. Я вас нагодую. Їжі в домі багато.
 Рита кілька секунд дивилася доктору в очі. Вибору не було - їй довелося йому повірити.
 І вона, ледве волочачи ноги, зайшла за поріг будинку.
 За нею пішов і Едгар. Він задумливо стояв, дивлячись на що здалося на горизонті сонце, а потім зачинив двері будиночка.
 Едгар збирався нагодувати гостей смачним сніданком у вигляді смаженого м'яса, яке вже закінчувалося.
 Але він знав, що їстиме сьогодні на вечерю.

КІНЕЦЬ ДРУГОГО СЕЗОНУ

Третій сезон - зима 2015

ПОВІСТЬ. 5 сторінка | Темперамент.

ПОВІСТЬ. 1 сторінка | ПОВІСТЬ. 2 сторінка | ПОВІСТЬ. 3 сторінка | ПОВІСТЬ. 4 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати