Головна

ПОВІСТЬ. 3 сторінка

  1. 1 сторінка
  2. 1 сторінка
  3. 1 сторінка
  4. 1 сторінка
  5. 1 сторінка
  6. 1 сторінка

глава 6

- Що значить твоя дочка? Як таке можливо?
 Марк присів на невелике крісло в кутку кімнати. Дівчина була вже звільнена від мотузок, але продовжувала зі страхом в очах сидіти поруч з трупом чоловіка, кілька хвилин тому намагався її вбити.
 Мисливець опустив голову і почав свою розмову:
 - Я жив тут неподалік на одній з ферм. Я з дружиною і маленькою донькою. У день, коли все це почалося, я вирішив залишитися. Влаштував у будинку повну ізоляцію від зовнішнього світу. Загалом, мій будинок став справжнім притулком. Так ми спокійно жили два тижні. Думали, що все скоро владнається. Але, як ти знаєш, все ставало тільки гірше ... А через пару днів моя дочка захворіла ... Вдома не було потрібних ліків і я вперше за два тижні вирішив вийти за його межі в найближчу аптеку. Ліки я знайшов, а ось повернувшись ... сім'ї своєї я вже не виявив. Вони просто ніби випарувалися ... Ніяких слідів ... Причому бігунів в нашому будинку явно не було. А значить або вони самостійно пішли, або їх хтось викрав.
 - І що було далі? Ти їх шукав?
 - Так. Шукав. Довго шукав. Прочесав практично всі місця. Питав у тих, що вижили, чи бачив хто мою сім'ю, показував сімейні фотографії, але ніхто нічого зрозумілого не сказав.
 - Це людоїди, - раптово вступила в розмову дівчина, - Вони мене схопили, коли я з одним прочісувала ліс в пошуках їжі. Його вбили, а мене взяли живий ... Твари ... Вони гірше бігунів ...
 Дівчина спорудила потужний плювок в бік трупа чоловіка, бездиханно лежачого на підлозі. Від нього все ще віяло недавньої життєвою силою, але різкий запах крові перебивав всі начисто.
 - Після цього я і став тим, ким є зараз ... - вимовив Мисливець.
 Запала мовчанка.
 У цей час знизу почулися кроки і відкриті двері в кімнату зі скрипом розчинилися.
 На порозі стояли Амір і Віктор.
 - Що тут сталося? - Запитав Амір, здивовано дивлячись на мертве тіло дівчинки, а потім на залякану дівчину і труп чоловіка біля неї.
 Мисливець мовчазно стояв, дивлячись у вікно.
 - Тут був один з тих канібалів, - відповів Марк, - Тепер тут чисто. Ми залишимося в цьому будинку на ніч.
 На вулиці вже вечоріло і це рішення, як здавалося Марку, було правильним.
 - Добре. Зараз я покличу інших і замкнемо двері, - сказав Віктор і тут же попрямував прямо на перший поверх.
 - Тут є їжа? - Повернувшись до врятованої дівчини, запитав Марк.
 - Повинна бути, - відповіла вона, - Ці виродки, як я бачила, харчувалися не тільки людським м'ясом.
 - Це добре. Треба буде приготувати вечерю. А то за ці дні стільки всього набачилися. Пора і відпочити.
 Марк допоміг дівчині підвестися, простягнувши їй руку.
 - Дякую, - відповіла вона, - Мене Христиною звуть. Але краще Кріс ... Так мені більше подобається.
 - Без проблем, Кріс, - сказав Марк.
 В цей час стало чутно, як на першому поверсі будинку плаче немовля.
 Марк і інші стали спускатися вниз. Крім Мисливця. Він з відчуженим виглядом залишився сидіти в кімнаті.
 - Що з ним? - Запитав Амір у Марка, спускаючись по сходах.
 - Йому потрібно побути на самоті, - відповів Марк.
 В цей час в парадній вітальні вже стояли Динара, Віктор з Кирилом і Рита з немовлям на руках, який продовжував несамовито ридати.
 Марк підійшов до шафки, що висів над електричною плитою і, відкривши його, побачив серед різних видів круп безліч баночок з дитячим харчуванням.
 - Схоже, тут ще недавно жила сім'я. Чи не грудне молоко звичайно, але хоч щось. Сьогодні голодним ніхто не залишиться.
 - Нарешті, - полегшено зітхнувши, сказала Рита.
 - Я приготую їжу для малюка, - посміхаючись, сказала Кріс, взявши дитячу суміш, - Раніше завжди для своєї сестрички готувала.
 - Дякую, - відповіла Рита, тримаючи на руках немовля.
 - А ми поїмо що-небудь помасштабнее, - сказав Марк, дивлячись на інших, - Ви сідайте. Будьте як вдома. Я сам все зроблю. Благо, електрику тут є, - Він подивився в сторону заднього двору, звідки доносився безперервний шум працюючого двигуна, - Схоже, завдяки генератору.
 - Тільки людське м'ясо я не буду, - сказала Динара.
 - Людське м'ясо у нас не в пошані.
 Поки всі займалися своїми справами - хто готував вечерю, хто став оглядати будинок, хто просто задумливо сидів на великому дивані, з другого поверху почулися кроки. Коли вони стали чутні все виразніше, люди, що знаходилося в вітальні, побачили картину: По сходах спускається Мисливець. Але не один. Він тримає на руках маленьке тільце дівчинки. Тримає і на його очах, не дивлячись на всі його старання здаватися суворим, проступають сльози. Ще майже ніхто не знає, що він несе свою дочку.
 Нарешті, він доходить до першого поверху, відкриває двері у двір і, зачинивши за собою, виходить.
 - Що це за дівчинка? - Запитав Амір, побачивши, що Мисливець вже на вулиці, - І що сталося там, нагорі? Вважаю, ми повинні знати правду.
 - Це його дочка, - відповів Марк, спостерігаючи за мисливцем з вікна.
 У цей час Мисливець, узявши з гаража іржаву лопату, відправився до невеликого земляного ділянці біля краю паркану, і поклавши труп дівчинки на зелену траву, по-батьківськи поцілував її в маленький лоб. Потім він схопив лопату і почав неквапливо розкопувати землю. Він вирішив поховати її як личить. Він мав на це право.

 ***

Саміра відкрила очі. Сонце, так високо піднялося над островом, обпікало її обличчя навіть в кімнаті, куди здавалося б, воно не повинно проникнути. На острів прийшло спекотне ранок.
 Саміра хотіла було обійняти Ясмінку, але замість цього її рука торкнулася порожній простирадла. Її тут же охопила паніка і вона відразу ж встала з ліжка.
 В цей час двері в кімнату відчинилися і на порозі з'явився командир, що тримає Ясмін за руку.
 - А ось і ми, - вишкіривши свої білосніжні зуби, вигукнув командир.
 - Мама! Мамо! - Задерикувато кричачи, підбігла до неї Ясміна, - Дядько показав мені острів! Тут так красиво!
 Саміра недовірливо подивилася на командира, обнявши дівчинку.
 - Куди ви забрали її?
 - Заспокойся, Саміра. Вона ж сказала - я показував їй місцеві краси.
 - Ніколи більше так не робіть!
 - Це чому ж? Дівчинці сподобалося. Тобі ж сподобалося, Ясміна?
 - Так, мама. Дуже сподобалось! Дядько показав мені руду лисицю!
 Ясміна, забавно фиркаючи, стала зображати лисицю.
 - Вона ось так робила!
 Командир засміявся.
 - Шкода тільки, вона втекла, - сказала дівчинка, - Чи не хитра вона зовсім, а полохлива.
 - Чим ви ще займалися? - Запитала Саміра.
 - Ще ми рибалили! Дядько зловив величезну рибу! Ось такууую! - Ясміна якомога ширше розсунула перед собою руки.
 Саміра знову подивилася на командира.
 - Я просто хотів вибачитися за вчорашнє. Коли перепис, завжди поганий стаю.
 Саміра у відповідь лише мовчала, обіймаючи дівчинку.
 - Може прогуляємося? - Запитав він.
 - Так, мама, давай прогуляємося! Чого нам тут сидіти?
 - Ну добре ... Ходімо ... Почекайте нас зовні, - звернулася Саміра до командира.
 - Добре, як скажеш, - відповів командир і, підморгнувши Ясмінке, вийшов з кімнати.
 - Дівчинка моя, без мене більше нікуди не йди. Нікуди. Ти зрозуміла?
 - Але чому, мама?
 - Так потрібно.
 - Ну добре, мама ...
 - Розумниця. А тепер підемо на вулицю.
 Саміра одягла білу футболку з шортами, які їй видали на острові і, взявши Ясмін за руку, вийшла на спекотне повітря.
 На вулиці, здавалося, сорок градусів вище нуля, настільки було душно.
 Командир чекав їх біля виходу.
 - Ну що, Саміра, як вам у нас? - Запитав він.
 - Жарковато.
 Командир посміхнувся і вони попрямували до берега моря.
 - Вчора було холодно, сьогодні жарко. Погода на острові мінлива. Але тут безпечно.
 - З цим не посперечаєшся.
 - У майбутньому ми хочемо побудувати фортецю навколо острова. Але у нас поки не вистачає матеріалу для цього і міцних чоловічих рук. Але бігуни начебто плавати ще не навчилися, так що поки нема про що турбуватися. У будь-якому випадку цей острів дає нам надію на завтра.
 - А скільки на острові людей?
 - Раніше тут був ціле селище. Коли ще всього цього не було. Але потім якимось чином епідемія проникла і сюди. Ми шукали притулок на нашому вертольоті і побачивши на горизонті острів, вирішили ризикнути. Ми спустилися сюди і разом з солдатами почистили тут все від нечисті. Багато з моїх солдатів було поранено і нам довелося від них позбутися. Але деякі і по сей день зі мною. Мій пілот Артур, наприклад. Або здоровань Рей. Або Діна. Вони справжні бійці. Раз в тиждень роблять вилазку по містах і привозять сюди вижили. Так знайшли вас, наприклад.
 - Але навіщо ми вам?
 - Як я і говорив, ми будуємо тут новий світ. А який світ без таких прекрасних жінок, як ви?
 - Скажіть тільки чесно, як там мій чоловік?
 Командир подивився на Ясмін, і легенько грюкнувши її по плечу, сказав:
 - Малишка. Іди поки погуляй.
 - Добре, дядько! Піду лисицю шукати!
 - Дитинко! - Кричала Саміра так швидко тікає в сторону лісу дівчинці, - Далеко не йди!
 - Гаразд, мамо! Не турбуйся!
 Саміра з хвилюванням дивилася на весело біжить по піску Ясмін.
 - Якщо чесно, - сказав командир, дивлячись на стривожену жінку, - Я для цього тебе і покликав прогулятися. Твій чоловік помер ... Сьогодні вранці ...
 Колись спокійне обличчя Саміри змінила гримаса тривоги і відчаю.
 - Ні ... Ні ... Ні, - стала з жахом в голосі безперервно повторювати Саміра, - Це неправда ... Ви брешете ...
 Саміра села на гарячий пісок і закрила обличчя руками. Вона сподівалася, що почулося. Вона не могла повірити в те, що Ратмира більше немає.
 - Це правда. Він помер від своєї хвороби. Доктор вже був безсилий що-небудь змінити. Мені дуже шкода.
 Саміра стала згадувати все, що було пов'язано між ними. Вона ридала так сильно, що здавалося, навіть сонце на мить сховалось, щоб вшанувати пам'ять про Ратмір.
 А в цей час в темному приміщенні, тремтячи і скорчившись від болю, в невеликій клітці сидів Ратмір. Він сидів, дивився на такі ж клітини з голодними чоловіками і жінками, людьми похилого віку та дітьми і думав:
 - Невже це фінал? Невже все скінчиться саме так? Гей, ти там нагорі, якщо ти мене чуєш, я вимагаю продовження! Рано нам зустрічатися з Джорджем! І на Ніагарському водоспаді я ще не побував! А як же Діснейленд, куди я повинен звозити свою дочку ?! Якщо у тебе є хоч крапля співчуття, дай мені ще шанс поборотися! Або йди під три чорти зі своєю вірою, зі своїми молитвами і чортовим милосердям!

***

Вечеря готова! - Вигукнув Марко, накладаючи по тарілках бульйон з куркою. Це було єдине м'ясо, яке без сумніву можна було відрізнити від людського. Марк неймовірно скучив по приготуванню страв, адже в минулому житті він був одним з кращих кухарів міста.
 В цей час з двору зайшов Амір. На вулиці вже вечоріло і почався невеликий дощ, який краплями був розкинуть по всій його одязі.
 Амір негативно кивнув головою.
 - Чи не хоче їсти? - Запитав Марк.
 - Не хоче, - відповів Амір, - Хоче закінчити справу.
 - О, боже, - промовила Рита, гладячи по волоссю ситого і тому солодко дрімає малюка, який лежить поруч з нею на краю ліжка, - Як же ці тварюки жорстокі. Адже вона була ще зовсім маленькою дівчинкою.
 - Бігунам неважливо, хто перед ними, - сказала Кріс, - У них немає серця.
 - Як і у тих канібалів, - сказала Динара, - Навіть при наявності мізків.
 - Давайте, хлопці, сідайте за вечерю! - Звернувся до решти Марк.
 - Зараз, я сходжу подивлюся, як йдуть справи з генератором. Все-таки думаю, його потрібно вимкнути на час. Аж надто увагу привертає своїм шумом, - сказав Амір і непомітно пішов до заднього двору. Решта сіли за стіл. Все настільки зголодніли, що ця вечеря став для них самим грандіозним святом за останній час.
 - Як думаєте, він впорається? - Запитав Віктор, жуючи м'ясо і вказуючи поглядом в бік вікна, де Мисливець поховав свою доньку.
 - Думаю, так, - відповів Марк, - Він через багато пройшов. Я майже впевнений. Просто хоче поховати її як людину.
 - Наскільки ми тут? - Запитала Рита, поглядаючи на сплячого немовляти.
 - Завтра відчалив, - сказав Марк.
 -Взагалі, ця ідея з островом ... - перервав Марка Віктор, - Я звичайно довіряю Мисливцю, але надто вже там все ідеально ... Вам не здається?
 - Що за острів? - Запитала Кріс.
 - Острів порятунку, - відповів Марк, - Місце евакуації.
 - Аааа, я чула про нього, - сказала Кріс, - Кажуть, там безпечно і якщо доберешся до нього, то вважай, врятований. У них там своя життя.
 - Туди ми і прямуємо, - відповіла Рита.
 В цей час Кирило несподівано встав з-за столу і різко схопився за груди. За його страждає особі було видно, що хлопцеві не вистачає повітря. Це був напад задухи.
 Віктор тут же підбіг до сина і почав стягувати з нього верхній одяг. Потім він поклав його на живіт і легким рухом рук став робити йому точковий масаж на тіло.
 - Потрібно кілька шматків льоду, - сказав Віктор і Рита тут же простягнула йому лід, взятий з морозильника.
 Потім Віктор дав Кирилу проковтнути шматочки льоду.
 Було видно, що це був далеко не перший напад і батько вже знав методи боротьби з астмою, але так постійно тривати не могло. Цього разу Кирилу не відразу стало легше. Він присів на диван, все ще тримаючись за груди і важко дихаючи.
 Віктор витягнув з кишені брюк інгалятор, на якому вже горіло червоне індикатор, який свідчить про те, що залишилося мінімальна кількість потрібних доз і, коли Кирило трохи отямився, підніс йому препарат так, що той самостійно використовував його, одним рухом руки приснув в дихальні шляху.
 - Справа погано, - втративши інтерес до їжі, сказав Марк.
 - Інгалятор під кінець, - тривожно сказав Віктор і подивившись у вікно, відкрив двері і відправився у двір, щоб поговорити з мисливцем.
 Мисливець все також стояв біля могили, в яку вже встиг покласти маленьку дівчинку, хоч і померла у вигляді нещадного зомбі. В землю був встромлений той самий дерев'яний хрест, який Мисливець носив з собою протягом усього шляху.
 Віктор мовчки стояв біля Мисливця і дивлячись на могилу, співчутливо промовив:
 - Мені дуже шкода...
 - Мені теж, - відповів Мисливець, - Те, що було, не повернеш. Сподіваюся, їй там буде добре.
 - Більше не потрібно смертей, - сказав Віктор.
 Мисливець, нарешті, відірвавши погляд від могили, з питальним виразом обличчя обернувся до Віктора.
 - Мій син ... Він хворий ... - з розпачем у голосі прошепотів Віктор, - Ти казав, що по шляху ми заїдемо в аптеку. Але часу немає ... Ти ж тутешній. Знаєш, де тут знаходяться аптеки. Я б сходив туди прямо зараз.
 - Не треба, - відповів Мисливець, - Бракувало ще, щоб син втратив свою єдину рідну людину. Я сам піду. Так буде надійніше.
 - Дякую, - відповів Віктор, - Я твій боржник.
 - Не варто.
 Мисливець зібрався з думками і, зрозумівши, що часу зовсім мало, попрямував до хвіртки, щоб дістатися до аптеки і принести ліки. Але, забувши дещо сказати, він обернувся до Віктора:
 - Про мене не турбуйся. Я принесу інгалятор. Дай мені тільки свій старий, щоб я міг знайти саме цей.
 Віктор простягнув Мисливцю препарат, в якому вже майже не залишилося ліки, і Мисливець, нарешті, пішов в сутінки, де не було чутно жодної живої душі ... Лише дощ накрапав дрібними краплями і вітер безперервно качав листя на старих деревах.
 А тим часом в будинку, в вітальню з заднього двору забіг блідий Амір, який деякий час тому йшов відключити генератор.
 Всі люди, що сидять за столом і доїдають залишки вечері, тривожно подивилися на нього, передчуваючи щось недобре.
 Так воно і було.
 - Там ... - безладно почав говорити Амір, вказуючи в сторону заднього двору - Там в погребі людські туші ... Багато людських туш ... У них тут схоже, було ціле виробництво по виготовленню м'яса з людей. І, схоже, ми прикінчили далеко не всіх людожерів. Пора валити звідси, поки не пізно ... Поки вони не повернулися додому ...

глава 7


 - Друзі, я зібрав вас усіх сьогодні, щоб підвести підсумки нашого перебування на цьому острові і намітити подальший план дій, - сказав командир, мружачись від їдкого диму сигарет, що в'їдався йому в очі. Він курив, сидячи на своєму чорному кріслі і, як личить головному, дивився на інших з незворушним і строгим виглядом. Напроти нього розкинувся невеличкий дерев'яний стіл, на якому стояли кілька рамок з фотографіями колись щасливої ??родини - родини командира.
 - Нам потрібні ще люди, - сказав Артур, - У нас дуже мало робочої сили.
 - А скільки людей в клітинах?
 - Тридцять чоловік, - сказала Діна, - Більшість з них годиться тільки на м'ясо.
 Венера сиділа в кутку приміщення, роблячи вигляд, що копається в паперах, при цьому уважно слухала промови присутніх.
 - Добре, - сказав командир, - Їжі нам поки вистачить. А з робочою силою ...
 - Ми завтра вилітаємо на нові пошуки тих, що вижили, - сказав Артур.
 - Тільки на цей раз ніяких дітей, - сказав командир, - Потрібні здорові і сильні чоловіки.
 - Я говорив Артуру, - долучився до розмови Рей, - Що не потрібно рятувати всіх підряд. Толку від хворого на рак ніякого, а дитина з дівчиною - це не те, що нам потрібно. Але Артур адже у нас добра душа. Він ...
 - Що зроблено, то зроблено, - перебив здорованя командир, дивлячись на який зробив винуватий вигляд Артура, - Надалі, будьте розумнішими. В першу чергу, потрібно думати про майбутнє.
 У цей момент двері зі скрипом відчинилися і в приміщення увійшов невисокий чоловік у білому халаті. Це був доктор Едгар Ковба.
 - Ви мене звали? - Несміливо запитав доктор.
 - Так, - відповів командир, - Сідай. Що там з тим хворим на рак?
 Доктор встав біля інших і відповів:
 - Думаю, пора. Хлопець вже не жилець.
 - Добре. Сьогодні ввечері покінчіть з ним. На м'ясо він не годиться.
 - Буде зроблено, командир, - із задоволеною усмішкою сказав Рей, - Хоча цей хлопець мені сподобався.
 - Так, - сказав командир, - Значить сьогодні приготуйте для м'ясника одного із заручників. Хочу що-небудь смачне поїсти. І позбудьтеся від ... Як його звати?
 - Ратмір, - сказав Артур.
 - Загалом, позбудьтеся від нього сьогодні. А завтра вилітає за новою партією робітників. Всім все зрозуміло?
 Присутні, подивившись один на одного, ствердно кивнули і через деякий час залишили приміщення. Все, крім Венери. Вона також продовжувала сидіти в кутку кімнати. Потім, через якийсь час, вона підійшла до командира, і, ніжно поцілувавши його в зарослу грубою щетиною шию, прошепотіла:
 - Котик. Я у тебе рідко щось прошу, але дозволь мені сьогодні самої вбити цього Ратмира. Знаю, я тут просто медсестра, але мені давно вже хочеться виплеснути накопичені емоції. Давно хочу кого-небудь пристрелити.
 - Незвичайна прохання, - відповів командир Венері, яка продовжувала гладити його шкіру і масажувати плечі, - В принципі, я не проти. Тільки візьми в супровідники Рея, а то хіба мало. Вирветься ще. Я не хочу втратити мою крихту.
 - Спасибі, любий, - посміхнувшись, сказала Венера, - Ти у мене найкращий.
 Командир, обернувшись, подивився на неї, а потім повалив на диван, пристрасно цілуючи в губи і знімаючи з неї халат.
 Але він навіть не підозрював, що, та, яку він колись врятував від неминучої загибелі, та, чиє життя він зберіг і зіпсував одночасно і, нарешті, та, з ким він зараз насолоджується любовними втіхами і є його головний ворог на цьому острові .

 ***

Наближалася ніч. На тьмяному небі стали з'являтися перші зірки, немов заблудлі мандрівники, незрозуміло як опинилися посеред загрузла в хаосі місцевості. Мисливець прямував до аптеки, спрямовуючи свій погляд вперед. Він не обходив дорогу якимись обхідними шляхами, а йшов навпростець. У руці він тримав не раз виручав його мачете, а за спиною був надійно захований автомат. Він не боявся нікого і нічого. Після всього того, що він побачив, було б нерозумно боятися. Так він розмірковував. Він проходив повз приватних будиночків, але навколо було тихо. Навіть собаки вже не гавкали і місцевий сторож, зазвичай який охороняв ділянки, швидше за все, давно став одним з бігунів. До аптеки залишалася всього пару кілометрів і Мисливець йшов, не зупиняючись. Він знав, що тепер тільки від нього залежить доля хлопчика.
 Нарешті, попереду він побачив що йде прямо до нього силует. А за ним ще один. І ще.
 Мисливець зрозумів - це були бігуни. Тільки на цей раз вони не бігли, а йшли. Причому йшли вони дуже повільно. Мабуть, позначалося знемога через відсутність людського м'яса.
 Коли вони стали наближатися, Мисливець підняв над головою мачете і в люті став розрубувати їх на частини. Перед його очима все ще стояла маленька дочка, у якої колись все ще було попереду. З цими думками він рубав злісних тварин.
 - Це вам за мою дочку, виродки! - Кричав він і рубав кожного, хто наближався хоча б на метр, поки незабаром не утворилася гора трупів, немов з фільму «Вбити Білла». Нарешті, Мисливець, важко дихаючи, присів на кам'яну дорогу. Сидів він кілька хвилин, і згадавши обіцянку, яку він дав Віктору, вирішив, що не можна втрачати ні секунди. Коли Мисливець встав, він побачив далеко ще одну партію бігунів. Вони, злобно кричачи, йшли прямо на нього, але Мисливцю було все одно. Він йшов до них назустріч. Але коли серед бігунів Мисливець побачив маленьких дітей, він все-таки вирішив обійти шлях до аптеки через ліс.
 Великий листяний ліс, здавалося, був мертвий - не було чутно ні співу птахів, ні гавкоту бродячих собак, що раніше завжди нишпорили тут в пошуках їжі. Поки самі не стали їжею. Мисливець йшов по зеленій стежці і в окрузі було абсолютно темно.
 Нарешті, наближаючись до виходу з лісу, Мисливець почув чийсь шерех. Спочатку він подумав, що це якийсь вижив звірок копошиться в траві, але коли він почув людські голоси, то стиснув мачете ще сильніше.
 - Хороший улов у нас сьогодні, - почувся чоловічий бас.
 Мисливець обережно подивився крізь густе листя на місце, звідки долинали звуки і побачив картину: Біля вогнища сиділи троє чоловіків і поїдали м'ясо. М'ясо людини, якого вони вбили деякий час назад. Мисливець зрозумів це, побачивши в декількох метрах від них останки людського тіла. Навколо пахло гниллю.
 - Так, - відповів один з чоловіків, що сидять біля багаття, - Скоро потрібно повертатися в будинок. Щось Серьога не відповідає. Чи то рація барахлить ...
 - Потрібно доїсти спочатку. Ми це заслужили.
 - Це вірно. Борис з хлопцями напевно вже додому поїхали ... Вони сьогодні більше нас зловили ...
 Мисливець дивився на цих самовпевнених типів і згадував дочка. Згадував дружину, з якою колись жив щасливо. Тепер усередині у нього залишилася тільки ненависть.
 Він не зміг стриматися.
 Канібали не встигли навіть зрозуміти, що відбувається, адже Мисливець з мачете в руках вискочив несподівано, немов хижак, що загнав видобуток в глухий кут.
 - Хто ти, чорт забирай ?! - Встиг сказати один з людей і в цю саму мить його голова, яку Мисливець відразу ж розрубав, покотилася до палаючого вогнища.
 - Я ваша смерть, - відповів Мисливець, гнівно дивлячись на інших.
 Двоє канібалів сиділи нерухомо і, дивуючись від такого несподіваного появи чужинця, зі страхом в очах дивилися на нього. Їхня зброя лежало в декількох метрах.
 Один з них хотів потягнутися за гвинтівкою, але Мисливець одним ударом сталевого леза відрубав йому руку. Канібал відразу ж упав на холодну землю, кричачи і страждаючи в агонії.
 - Де моя дружина ?! - Прокричав Мисливець, дивлячись на єдиного незайманого канібала.
 - Яка дружина? Я не знаю, про що ти говориш!
 - Моя дружина, яку ви забрали ...
 - Я не знаю твою дружину, але тобі нічого не змінити. Світ давно вже не той. Кожен виживає, як може ...
 - Ти маєш рацію, - відповів Мисливець і встромив канібалів в живіт свій і без того закривавлений мачете. Кров полилася рікою.
 У цей час канібал, що залишився без руки, стогнав від болю і кричав:
 - Пощади! Я нікого не вбивав!
 - Бути може, вони пошкодують? - Сказав Мисливець, дивлячись вперед. Десь поруч було чути крик бігунів.
 Мисливець з'явився також раптово, як і зник, залишаючи на сухий від вогню листі приреченого на смерть канібала. За його криків стало ясно, що бігуни добре поласують в цей день. Тепер Мисливець зрозумів, що далеко не всі людожери були вбиті і багато з них їдуть в той самий будинок, де спокійно вичікували ні про що не підозрювали Марк і компанія.
 Аптека була дуже близька і Мисливець повинен був виконати свій обов'язок. Тепер він біг за ліками, пам'ятаючи про те, що ось-ось канібали повернуться в будинок і те, що вони побачать, їм явно не сподобається. Тепер Мисливець розумів, що рахунок йде на секунди.

 ***

Серед тих, хто поспішає у своїх справах людей, завантажених роботою і різними мирськими обов'язками, посеред зеленого поля лежав він - брудний, погано пахне і нікому не потрібна людина. Він не пам'ятав свого імені, як і не міг пригадати, як опинився тут. Здається, кілька днів тому він остаточно посварився зі своїм другом і компаньйоном по бізнесу Марселем і пішов у небуття, заливаючи свій організм літрами алкоголю.
 Нарешті, відчувши, як його чіпає чиясь собака, він захотів стати. Але у нього не виходило. В горлі стояла справжня «пустеля Сахара», а тіло не могло рухатися.
 - Ратмір, вставай.
 Він згадав. Його звуть Ратмір. І дізнався цей голос. Це був сусід по сходовій клітці.
 - Що?
 - Ти що твориш? Я тільки що бачив Саміру з Ясмін. Вони зібрали речі і поїхали.
 - Куди?
 - Подалі від тебе.
 Ратмір знову спробував встати, але без допомоги сусіда зробити це було неможливо.
 Нарешті, сусід допоміг йому піднятися і Ратмір присів на мокру від роси траву.
 - Подивися на себе ... Що ти з собою робиш?
 - Я не знаю, - говорив Ратмір, - Я не знаю ...
 Він став шукати в своїх кишенях гаманець, і, нарешті, не знайшовши його, з винуватим виглядом звернувся до сусіда:
 Друг. Дай мені, будь ласка, на пляшечку ... Я віддам.
 Сусід гидливо подивився на Ратмира, а потім, витягнувши дрібниця, кинув її Ратмір в ноги, віддалившись до жвавої вулиці і щось бурмочучи собі під ніс.
 Ратмір не розумів, що відбувається. Від нестачі сил він знову приліг на сиру траву і заснув.
 Коли він прийшов до тями, він почув знайомий голос:
 - Ратмір, прокидайся, пора.
 Навпаки клітини стояв доктор Едгар Ковба.
 - Минуло вже кілька днів. Ліки не допомогли.
 - Тобто ... це кінець?
 - Так, Ратмір. Мені шкода.
 В цей час в темне сире приміщення увійшли два силуети. У них Ратмір дізнався Венеру і здорованя Рея.
 Рей відкрив двері клітини і допоміг встати ослабленому Ратмір.
 Доктор дивився на Ратмира, а потім, дивлячись на інших, кивнув.
 Ратмір, через біль і страждання, побрів до виходу самостійно. Він розумів, що Венера не дарма прийшла до нього і тримає в голові якийсь план.
 Він йшов на страту з думками про майбутнє. З думками про Саміру і Ясмін.
 - Командир дозволив мені його прикінчити, - сказала Венера, звернувшись до Рею.
 - Ок, він твій, - посміхнувся Рей.
 Три силуету побрели до ями, де було кинуто і спалено купа трупів - від бігунів до людей, неугодних командиру. Ратмір готувався до найгіршого. Венера ж тримала в голові план - сирої, ненадійний, але кращий з тих, який взагалі міг би бути на цьому острові.
 Коли вони вже підходили до ями, Венера, дивлячись назад, чекала дій від Самір, що йде до берега моря. Адже саме вона була безпосередньою учасницею їх плану.
 Ратмір, ледве тримаючись на ногах, стояв у ями, де лежали людські кістки.
 Рей простягнув Венері пістолет і сказав:
 - Ну ... Уперед.
 Венера, стискаючи в руці зброю, зробила вигляд, що готується до пострілу.
 У цей самий момент десь біля берега пролунав несамовитий крик. Це кричала Саміра.
 - Допоможіть! Тону!
 Рей тут же, обернувшись до Венери, крикнув:
 - Зроби справу! Я повинен врятувати її!
 Венера кивнула і Рей побіг в сторону берега, щоб врятувати імітує швидку погибель Саміру.
 Коли Рей був уже далеко, Венера повернулася до Ратмір і сказала:
 - Біжи, братик. Це все, що ми можемо зробити.
 Ратмір не міг зрозуміти, що йому робити далі.
 - Але куди?
 - Туди, де тебе не знайдуть. Жди нас у великої сірої скелі. Ти побачиш її відразу, як пройдеш ліс.
 Ратмір дивився на сестричку, по щоках якої неконтрольованим потоком стали навертаються сльози.
 - Ну ж, Ратмір ... Іншого шансу не буде ...
 Ратмір подивився на Венеру, міцно обняв її і сказав:
 - У будь-якому випадку, спасибі, сестричка. Я радий, що ми знову зустрілися.
 Ледве тримаючись на ногах, але вірячи в свої сили, Ратмір побрів в сторону лісової гущавини і зник в ній, залишаючи Венеру, яка в цю ж мить вистрілила в повітря, імітуючи успішну кару Ратмира. Тепер залишалося найголовніше - зробити переворот на острові, звільнивши полонених ... Поки командир їй довіряє, вона знала, що все йде за планом ...

глава 8

Аптека була відкрита і Мисливець тихою ходою зайшов за її поріг. У приміщенні стояв різкий запах різних медикаментів упереміш з людською кров'ю. Здається, що буквально недавно тут вирувало життя, але смерть перебила всі начисто.
 Це було дійсно так.
 Мисливець побачив біля каси кілька трупів, над якими вже літали докучливі живим, але байдужі мертвим мухи. Він побрів в сторону складу і серед мотлоху і розкиданих всюди пачок і таблеток став шукати потрібне йому ліки. Нарешті, знайшовши його, він став рухатися до виходу. Але почувши чийсь протяжний стогін, Мисливець обернувся. Там, біля складу, нерухомо сидів маленький хлопчик і плакав, точніше, тихенько схлипував, ніби хотів, щоб ніхто його не почув. Біля нього скиглив пес - звичайна руда дворняга.
 Мисливець спочатку міцно стиснув в руці мачете, але побачивши, що це справді був безпорадний дитина, підійшов до нього і нахилився, дивлячись хлопчикові в очі.
 - Це твій собака? - Запитав він, вказуючи на пса.
 Хлопчик нічого не говорив. Він лише кивнув у відповідь і продовжував схлипувати, при цьому сумно посміхаючись, коли пес починав скиглити і облизувати йому обличчя.
 - Як ти тут опинився?
 На цей раз хлопчик був більш багатослівний.
 - Мене залишив тато. Він пішов за допомогою. Сказав, що скоро повернеться. Він обіцяв. Але його все немає.
 Мисливець зауважив, що у хлопчика з шиї повільно сочиться кров.
 - Як тебе звати?
 - Микита.
 - Я впевнений, твій тато тебе не кине.
 Мисливець глянув у вікно. Прямо біля аптеки на гілки високого дерева висів мертвий чоловік. Мисливець все зрозумів без слів.
 - Знаєш, Микита, все ми колись помремо.
 - І я?
 - І ти. Нас там чекають більш великі справи.
 Хлопчик, крізь сльози, запитав:
 - Моя мама там?
 Мисливець дивився на хлопчика і згадав, що колись він втратив одного з найближчих йому людей - мати. Він був приблизно в тому ж віці, що й цей вмираючий хлопчик. Вона померла від смертельної хвороби, але до кінця життя посміхалася і давала йому настанови. Одне з них він запам'ятав найбільше. Мисливець пам'ятав, як вона говорила: «Син, коли-небудь ти станеш зовсім великим. Ти зрозумієш, які дороги перед тобою відкриті. І ось тоді, мій хлопчик, ти просто поглянь на небо. Воно вкаже тобі вірний шлях. Пам'ятай, я люблю тебе ». Це було її останнє повчання.
 - Так, Микита. Вона там.
 Хлопчик опустив голову. Йому ставало гірше. Це було видно по його блідому обличчю. Пес став скиглити ще сильніше.
 Мисливець перевів дух і через кілька миттєвостей стиснув мачете і зробив те, чого він найбільше не хотів робити. Хлопчик більше не плакав.
 А пес продовжував скиглити.
 Мисливець на деякий час сів біля них, а потім, дивлячись на пса, вимовив:
 - Ну що, друже? Підеш зі мною?
 Пес подивився на Мисливця своїми жалібними очима, і ліг біля хлопчика. Мисливець зрозумів, що цей пес не рушить з місця і помре поруч з господарем. Тому що так влаштовані собаки. На відміну від людей.
 Мисливець прикрив очі хлопчикові, прочитав молитву і попрямував до виходу. Він знав, що господарі того самого будинку, швидше за все, вже наблизилися до тих, з ким Мисливець провів останні дні. Він відчував, що тепер вони дороги йому і він зробить все, щоб захистити їх. Навіть ціною власного життя.

ПОВІСТЬ. 2 сторінка | ПОВІСТЬ. 4 сторінка


ПОВІСТЬ. 1 сторінка | ПОВІСТЬ. 5 сторінка | ПОВІСТЬ. 6 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати