Головна

Розділ II. Права, обов'язки донора і заходи соціальної підтримки, що надаються йому

1. A) проект розділу Балкан між Росією і Австрією
  2. D) процес поділу однорідних сипучих матеріалів на фракції (класи) за розмірами складових їх частинок
  3. I. Організаційно-методичний розділ
  4. I. ЦІЛЬОВОЇ РОЗДІЛ
  5. II. Посадові обов'язки
  6. III. ОБОВ'ЯЗКИ ВИКОНАВЦЯ
  7. IV. ОБОВ'ЯЗКИ ЗАМОВНИКА

Положення статті 8 застосовуються відповідно до конституційно-правовим змістом, виявленим в Ухвалі Конституційного Суду РФ від 09.04.2002 N 68-О.

Стаття 8. Захист державою прав донора

Держава гарантує донору захист його прав і охорону його здоров'я, а також надає йому заходи соціальної підтримки.

Посадові особи організацій охорони здоров'я зобов'язані поінформувати донора про донорської функції і гарантії збереження його здоров'я при здачі крові і її компонентів.

Донор підлягає обов'язковому страхуванню за рахунок коштів служби крові на випадок зараження його інфекційними захворюваннями при виконанні ним донорської функції. Кошти на страхування повинні входити в собівартість крові.

Медичне обстеження донора перед здаванням крові та її компонентів і видача довідок про стан його здоров'я здійснюються безкоштовно.

У порядку, встановленому законодавством Російської Федерації, донору відшкодовується збиток, заподіяний йому пошкодженням його здоров'я у зв'язку з виконанням ним донорської функції, включаючи витрати на лікування, проведення медико-соціальної експертизи, соціально-трудову та професійну реабілітацію.

Інвалідність донора, що настала у зв'язку з виконанням ним донорських функцій, прирівнюється до інвалідності, що настала внаслідок трудового каліцтва.

Стаття 9. Заходи соціальної підтримки, що надаються донору

Статтею 186 Трудового кодексу РФ, що вступив в силу з 1 лютого 2002 року, встановлено гарантії і компенсації працівникам в разі здачі ними крові та її компонентів.

Відповідно до статті 423 Трудового кодексу РФ закони та інші нормативні правові акти Російської Федерації, що діють на території Російської Федерації, застосовуються остільки, оскільки не суперечать Трудовому кодексу РФ.

У день здачі крові донор забезпечується безкоштовним харчуванням за рахунок коштів бюджету, що здійснює фінансове забезпечення організації охорони здоров'я, що займається заготівлею донорської крові.

Стаття 10. Додаткові заходи соціальної підтримки, що надаються донору

Донору, яка здала протягом року кров і (або) її компоненти в сумарній кількості, що дорівнює двом максимально допустимим дозам, надаються наступні додаткові заходи соціальної підтримки:

протягом року - допомога по тимчасовій непрацездатності при всіх видах захворювань у розмірі повного заробітку незалежно від трудового стажу;

протягом року - першочергове виділення за місцем роботи або навчання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування.

Стаття 11. Заходи соціальної підтримки для осіб, нагороджених знаком "Почесний донор Росії"

Громадяни, які склали безкоштовно кров сорок і більше разів або плазму шістдесят і більше разів, нагороджуються нагрудним знаком "Почесний донор Росії" федеральним органом виконавчої влади, що здійснює вироблення державної політики та нормативне правове регулювання в сфері охорони здоров'я, в порядку, встановленому зазначеним федеральним органом виконавчої влади , і мають право на:

позачергове лікування в державних або муніципальних установах охорони здоров'я в рамках Програми державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги;

першочергове придбання за місцем роботи або навчання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування;

надання щорічної оплачуваної відпустки у зручний для них час року;

щорічну грошову виплату в розмірі шести неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, що встановлюється зазначеним федеральним органом виконавчої влади. Кошти на цю виплату у вигляді субвенції бюджетам суб'єктів Російської Федерації, а також розмір і терміни її індексації передбачаються федеральним законом про федеральний бюджет на відповідний рік.

Фінансове забезпечення витрат, пов'язаних з виплатою зазначених коштів, є витратним зобов'язанням Російської Федерації.

Громадяни Російської Федерації, нагороджені знаком "Почесний донор СРСР", користуються всіма заходами соціальної підтримки, визначеними для громадян, нагороджених знаком "Почесний донор Росії".

Російська Федерація передає органам державної влади суб'єктів Російської Федерації повноваження на надання заходів соціальної підтримки громадянам, нагородженим знаком "Почесний донор Росії", які містяться у цій статті.

Кошти на реалізацію переданих повноважень на надання зазначених заходів соціальної підтримки передбачаються в складі Фонду компенсацій федерального бюджету.

Обсяг коштів, передбачений бюджету суб'єкта Російської Федерації, визначається виходячи з числа осіб, які мають право на зазначені заходи соціальної підтримки, і затвердженого нормативу грошової виплати (компенсації) даної категорії громадян.

Субвенції зараховуються в установленому для виконання федерального бюджету порядку на рахунки бюджетів суб'єктів Російської Федерації.

Порядок витрачання та обліку коштів на надання субвенцій встановлюється Урядом Російської Федерації.

Форма надання зазначених заходів соціальної підтримки визначається нормативно-правовими актами суб'єктів Російської Федерації.

Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації щоквартально подають до федерального орган виконавчої влади, який здійснює вироблення єдиної державної фінансової, кредитної, грошової політики, звіт про витрачання наданих субвенцій із зазначенням чисельності осіб, які мають право на отримання зазначеної грошової виплати, категорій одержувачів грошових виплат, а в федеральний орган виконавчої влади, який здійснює вироблення єдиної державної політики в сфері охорони здоров'я, - відомості про громадян, перереєстрованих на території суб'єкта Російської Федерації, станом на 1 січня року, наступного за звітним роком, із зазначенням категорій одержувачів, підстави отримання заходів соціальної підтримки. При необхідності додаткові звітні дані представляються в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Кошти на реалізацію зазначених повноважень носять цільовий характер і не можуть бути використані на інші цілі.

У разі використання коштів не за цільовим призначенням Уряд Російської Федерації має право здійснити стягнення зазначених коштів в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Контроль за витрачанням коштів здійснюється федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції по контролю і нагляду у фінансово-бюджетній сфері, і уповноваженими ним органами, федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції по контролю і нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку, Рахунковою палатою Російської Федерації.

Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації, органи місцевого самоврядування мають право в межах своєї компетенції та наявних коштів приймати рішення про додаткові заходи соціальної підтримки, не передбачених цим Законом, для зазначених в цьому Законі категорій громадян.

Органи державної влади суб'єктів Російської Федерації вправі наділяти законами суб'єктів Російської Федерації органів місцевого самоврядування повноваженнями на надання заходів соціальної підтримки громадянам, нагородженим знаком "Почесний донор Росії", які містяться у цій статті.

Стаття 12. Обов'язки донора

Громадянин, який виявив згоду стати донором крові та її компонентів, зобов'язаний повідомити відомі йому відомості про перенесені ним і наявних у нього захворюваннях, а також про вживання нею наркотичних засобів.

Громадянин, навмисне приховав або исказивший відомості про стан свого здоров'я, несе відповідальність, встановлену законодавством Російської Федерації, якщо такі дії спричинили або могли спричинити істотне розлад здоров'я реципієнтів.

Глава V. Прикінцеві положення | Розділ III. Організація донорства крові її компонентів

Розділ X. Права і соціальна підтримка медичних і фармацевтичних працівників | Розділ XII. Відповідальність за заподіяння шкоди здоров'ю громадян | Стаття 1. Медичне страхування | Розділ 2. Система медичного страхування | Розділ 3. Діяльність страхових медичних організацій | Розділ 4. Діяльність медичних установ в системі медичного страхування | Розділ 5. Регулювання відносин сторін у системі медичного страхування | Глава II. Медична допомога ВІЛ-інфікованим | Глава III. Соціальна підтримка ВІЛ-інфікованих і членів їх сімей | Глава IV. Соціальна підтримка осіб, що піддаються ризику зараження вірусом імунодефіциту людини при виконанні своїх службових обов'язків |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати