На головну

Стаття 1. Медичне страхування

1. D. Всі операції, пов'язані зі страхуванням життя
  2. Quot; Стаття 93 [1]. Вимоги пожежної безпеки до технологічного устаткування зі зверненням пожежонебезпечних, пожежовибухонебезпечних і вибухонебезпечних технологічних середовищ
  3. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  4. Балансуюча стаття, її значення
  5. Балансуюча я стаття на рівні секторів - валовий наявний дохід, на рівні економіки - валовий наявний національний доход.
  6. Квиток 35. Фактичні та умовні відрахування на соціальне страхування.
  7. Квиток 38. Валовий національний доход як балансує стаття рахунку розподілу первинних доходів і її роль в оцінці результатів розвитку економіки.

Медичне страхування є формою соціального захисту інтересів населення в охороні здоров'я.

Мета медичного страхування - гарантувати громадянам при виникненні страхового випадку отримання медичної допомоги за рахунок накопичених коштів і фінансувати профілактичні заходи.

Медичне страхування здійснюється у двох видах: обов'язковому і добровільному.

Введення обов'язкового медичного страхування є складовою частиною державного соціального страхування і забезпечує всім громадянам Російської Федерації рівні можливості в отриманні медичної і лікарської допомоги, що надається за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування в обсязі і на умовах, відповідних програмам обов'язкового медичного страхування.

Добровільне медичне страхування здійснюється на основі програм добровільного медичного страхування і забезпечує громадянам отримання додаткових медичних та інших послуг понад встановлених програмами обов'язкового медичного страхування.

Добровільне медичне страхування може бути колективним та індивідуальним.

Стаття 2. Суб'єкти медичного страхування

Як суб'єктів соціального страхування виступають: громадянин, страхувальник, страхова медична організація, медичний заклад.

Страхувальниками при обов'язковому медичному страхуванні є органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації і органи місцевого самоврядування - для непрацюючого населення; організації, фізичні особи, зареєстровані як приватні підприємці, приватні нотаріуси, адвокати, фізичні особи, які уклали трудові договори з працівниками, а також виплачують за договорами цивільно-правового характеру винагороди, на які відповідно до законодавства Російської Федерації нараховуються податки в частині, що належить зарахуванню до фондів обов'язкового медичного страхування, - для працюючого населення.

Страхувальниками при добровільному медичному страхуванні виступають окремі громадяни, які мають цивільну дієздатність, або (і) підприємства, що представляють інтереси громадян.

Страховими медичними організаціями виступають юридичні особи, що здійснюють медичне страхування і мають державний дозвіл (ліцензію) на право займатися медичним страхуванням.

Медичними установами в системі медичного страхування є мають ліцензії лікувально-профілактичні установи, науково-дослідні і медичні інститути, інші установи, які надають медичну допомогу, а також особи, які здійснюють медичну діяльність як індивідуально, так і колективно.

Розділ XII. Відповідальність за заподіяння шкоди здоров'ю громадян | Розділ 2. Система медичного страхування

Програма державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2009 рік | РОЗДІЛ II. ФЕДЕРАЛЬНІ ЗАКОНИ | Розділ II. Повноваження Федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров'я | Розділ III. Організація охорони здоров'я громадян у РФ | Розділ IV. Права громадян у сфері охорони здоров'я | Розділ V. Права окремих груп населення в галузі охорони здоров'я | Розділ VI. Права громадян при наданні медико-соціальної допомоги | Розділ VIII. Гарантії здійснення медико-соціальної допомоги громадянам | Розділ IX. медична експертиза | Розділ X. Права і соціальна підтримка медичних і фармацевтичних працівників |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати