На головну

Розділ XII. Відповідальність за заподіяння шкоди здоров'ю громадян

1. A) проект розділу Балкан між Росією і Австрією
  2. D) процес поділу однорідних сипучих матеріалів на фракції (класи) за розмірами складових їх частинок
  3. I. Організаційно-методичний розділ
  4. I. ЦІЛЬОВОЇ РОЗДІЛ
  5. II. СТАН міжетнічних відносин І ЦИВІЛЬНОГО ЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ
  6. Quot; Шляхетний експеримент ": американська модель поділу влади." Федераліст ": система стримувань і противаг
  7. R. Поділ власності на активи

Стаття 66. Підстави відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю громадян

У випадках заподіяння шкоди здоров'ю громадян винні зобов'язані відшкодувати потерпілим збиток в обсязі та порядку, встановлених законодавством Російської Федерації.

Відповідальність за шкоду здоров'ю громадян, заподіяну неповнолітнім або особою, визнаною в установленому законом порядку недієздатним, настає відповідно до законодавства Російської Федерації.

Шкода, заподіяна здоров'ю громадян внаслідок забруднення навколишнього середовища, відшкодовується державою, юридичною або фізичною особою, яка її завдала, в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Стаття 67. Відшкодування витрат на надання медичної допомоги громадянам, потерпілим від протиправних дій

Кошти, витрачені на надання медичної допомоги громадянам, потерпілим від протиправних дій, стягуються з підприємств, установ, організацій, відповідальних за заподіяну шкоду здоров'ю громадян, на користь установ державної або муніципальної системи охорони здоров'я, які зазнали витрати, або на користь установ приватної системи охорони здоров'я, якщо лікування проводилося в установах приватної системи охорони здоров'я.

Особи, які спільно заподіяли шкоду здоров'ю громадян, несуть солідарну відповідальність з відшкодування збитків.

При заподіянні шкоди здоров'ю громадян неповнолітніми відшкодування збитку здійснюють їх батьки або особи, які їх замінюють, а в разі заподіяння шкоди здоров'ю громадян особами, визнаними в установленому законом порядку недієздатними, відшкодування шкоди здійснюється за рахунок держави відповідно до законодавства Російської Федерації.

Підлягає відшкодуванню шкоди визначається в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Стаття 68. Відповідальність медичних і фармацевтичних працівників за порушення прав громадян в області охорони здоров'я

У разі порушення прав громадян в області охорони здоров'я внаслідок несумлінного виконання медичними і фармацевтичними працівниками своїх професійних обов'язків, що призвело до заподіяння шкоди здоров'ю громадян або їх смерть, шкода відшкодовується відповідно до частини першої статті 66 цих Основ.

Відшкодування збитків не звільняє медичних і фармацевтичних працівників від притягнення їх до дисциплінарної, адміністративної або кримінальної відповідальності відповідно до законодавства Російської Федерації, законодавством суб'єктів Російської Федерації.

Стаття 69. Право громадян на оскарження дій державних органів та посадових осіб, що ущемляють права і свободи громадян в області охорони здоров'я

Дії державних органів та посадових осіб, що ущемляють права і свободи громадян, певні справжніми Основами, в області охорони здоров'я, можуть бути оскаржені у вищі державні органи, вищим посадовим особам або до суду відповідно до чинного законодавства.

Закон РФ «Про медичне страхування громадян у РФ" (Витяг)

Розділ 1. Загальні положення

Розділ X. Права і соціальна підтримка медичних і фармацевтичних працівників | Стаття 1. Медичне страхування

Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції | Програма державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2009 рік | РОЗДІЛ II. ФЕДЕРАЛЬНІ ЗАКОНИ | Розділ II. Повноваження Федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров'я | Розділ III. Організація охорони здоров'я громадян у РФ | Розділ IV. Права громадян у сфері охорони здоров'я | Розділ V. Права окремих груп населення в галузі охорони здоров'я | Розділ VI. Права громадян при наданні медико-соціальної допомоги | Розділ VIII. Гарантії здійснення медико-соціальної допомоги громадянам | Розділ IX. медична експертиза |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати