На головну

Розділ VIII. Гарантії здійснення медико-соціальної допомоги громадянам

1. A) проект розділу Балкан між Росією і Австрією
  2. D) процес поділу однорідних сипучих матеріалів на фракції (класи) за розмірами складових їх частинок
  3. I. Організаційно-методичний розділ
  4. I. ЦІЛЬОВОЇ РОЗДІЛ
  5. Quot; Шляхетний експеримент ": американська модель поділу влади." Федераліст ": система стримувань і противаг
  6. R. Поділ власності на активи

Стаття 37.1. Медична допомога

Медична допомога надається в медичних організаціях, в тому числі заснованих фізичними особами, незалежно від форми власності, організаційно-правової форми та відомчої підпорядкованості, які отримали ліцензію на медичну діяльність. Медична допомога надається також особами, які займаються приватною медичною практикою, при наявності у них ліцензії на медичну діяльність.

Первинна медико-санітарна допомога є основним, доступним і безкоштовним для кожного громадянина виглядом медичної допомоги і включає: лікування найбільш поширених хвороб, а також травм, отруєнь та інших невідкладних станів; медичну профілактику найважливіших захворювань; санітарно-гігієнічний просвіта населення; проведення інших заходів, пов'язаних з наданням медико-санітарної допомоги громадянам за місцем проживання.

Швидка медична допомога надається громадянам при станах, що вимагають термінового медичного втручання (при нещасних випадках, травмах, отруєннях, інших станах і захворюваннях).

Невідкладна медична допомога надається громадянам медичним персоналом амбулаторно-поліклінічних установ муніципальної системи охорони здоров'я при гострих захворюваннях і загостренні хронічних захворювань, які потребують термінового медичного втручання.

Спеціалізована, в тому числі високотехнологічна, медична допомога надається громадянам при захворюваннях, що потребують спеціальних методів діагностики, лікування і використання складних, унікальних або ресурсномістких медичних технологій.

Стандарти та порядок надання медичної допомоги встановлюються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері охорони здоров'я.

Стаття 37.2. Фінансове забезпечення медичної допомоги та діяльності медичних організацій

Надання медичної допомоги фінансується за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування відповідно до базової програмою обов'язкового медичного страхування, а також коштів бюджетів усіх рівнів бюджетної системи Російської Федерації відповідно до Програми державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги.

Фінансове забезпечення діяльності федеральних організацій охорони здоров'я є витратним зобов'язанням Російської Федерації.

Фінансове забезпечення діяльності організацій охорони здоров'я, що знаходяться у веденні суб'єктів Російської Федерації, є витратним зобов'язанням суб'єктів Російської Федерації.

Фінансове забезпечення діяльності організацій муніципальної системи охорони здоров'я є витратним зобов'язанням муніципального освіти.

Стаття 38. Первинна медико-санітарна допомога

Первинна медико-санітарна допомога надається в амбулаторно-поліклінічних, стаціонарно-поліклінічних і лікарняних установах державної, муніципальної та приватної систем охорони здоров'я лікарями-терапевтами дільничними, лікарями-педіатрами дільничними, лікарями загальної практики (сімейними лікарями), лікарями-фахівцями, а також відповідним середнім медичним персоналом.

Забезпечення первинної медико-санітарною допомогою працівників організацій, включених до переліку організацій окремих галузей промисловості з особливо небезпечними умовами праці, затверджений відповідно до пункту 27 статті 5 цих Основ, здійснюється в медичних установах, підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпечення працівників організацій окремих галузей промисловості.

Забезпечення первинної медико-санітарною допомогою населення закритих адміністративно-територіальних утворень, наукоградов Російської Федерації, територій з небезпечними для здоров'я людини фізичними, хімічними і біологічними факторами, включених до переліку територій, затверджений відповідно до пункту 28 статті 5 цих Основ, здійснюється в медичних установах , підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпеченню населення окремих територій.

З метою підвищення ефективності надання громадянам первинної медико-санітарної допомоги при гострих захворюваннях і загостренні хронічних захворювань, які потребують термінового медичного втручання, в структурі медичних установ муніципальної системи охорони здоров'я може створюватися служба невідкладної медичної допомоги.

Стаття 39. Швидка медична допомога

Швидка медична допомога надається громадянам при станах, що вимагають термінового медичного втручання (при нещасних випадках, травмах, отруєннях та інших станах і захворюваннях), здійснюється невідкладно лікувально-профілактичними установами незалежно від територіальної, відомчої підпорядкованості та форми власності, медичними працівниками, а також особами, зобов'язаними її надавати у вигляді першої допомоги за законом чи за спеціальним правилом.

Швидка медична допомога надається установами та підрозділами швидкої медичної допомоги державної або муніципальної системи охорони здоров'я в порядку, встановленому федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я. Швидка медична допомога громадянам Російської Федерації та іншим особам, які перебувають на її території, надається безоплатно.

Фінансове забезпечення заходів з надання спеціалізованої (санітарно-авіаційної) швидкої медичної допомоги відповідно до цих Основ є витратним зобов'язанням суб'єктів Російської Федерації.

Фінансове забезпечення заходів з надання швидкої медичної допомоги (за винятком санітарно-авіаційної) громадянам Російської Федерації та іншим особам, які перебувають на її території, відповідно до цих Основ є витратним зобов'язанням муніципального освіти.

Забезпечення швидкою медичною допомогою працівників організацій, включених до переліку організацій окремих галузей промисловості з особливо небезпечними умовами праці, затверджений відповідно до пункту 27 статті 5 цих Основ, здійснюється в медичних установах, підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпеченню працівників організацій окремих галузей промисловості.

Забезпечення швидкою медичною допомогою населення закритих адміністративно-територіальних утворень, наукоградов Російської Федерації, територій з небезпечними для здоров'я людини фізичними, хімічними і біологічними факторами, включених до переліку територій, затверджений відповідно до пункту 28 статті 5 цих Основ, здійснюється в медичних установах, підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпеченню населення окремих територій.

Стаття 40. Спеціалізована медична допомога

Спеціалізована медична допомога надається лікарями-спеціалістами лікувально-профілактичних установ.

Фінансове забезпечення заходів з надання спеціалізованої медичної допомоги в шкірно-венерологічних, протитуберкульозних, наркологічних, онкологічних диспансерах та інших спеціалізованих медичних установах (за винятком федеральних спеціалізованих медичних установ, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади) відповідно до цих Основ є витратним зобов'язанням суб'єктів Російської Федерації.

Фінансове забезпечення заходів з надання спеціалізованої медичної допомоги, що надається федеральними спеціалізованими медичними установами, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади, відповідно до цих Основ є витратним зобов'язанням Російської Федерації.

Фінансове забезпечення виконання державного завдання на надання високотехнологічної медичної допомоги громадянам Російської Федерації в медичних організаціях є витратним зобов'язанням Російської Федерації.

Постановою Уряду РФ від 10.05.2007 N 280 затверджена федеральна цільова програма "Попередження та боротьба з соціально значимими захворюваннями (2007 - 2011 роки)".

Стаття 41. Медико-соціальна допомога громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями

Громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями, перелік яких визначається уповноваженим Кабінетом Міністрів України центральним органом виконавчої влади, виявляється медико-соціальна допомога і забезпечується диспансерне спостереження у відповідних лікувально-профілактичних установах безкоштовно або на пільгових умовах.

Види і обсяг медико-соціальної допомоги, що надається громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями, встановлюються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я.

Заходи соціальної підтримки в наданні медико-соціальної допомоги та лікарському забезпеченні громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями, встановлюються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації.

Фінансове забезпечення заходів з надання медико-соціальної допомоги громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями (за винятком допомоги, що надається федеральними спеціалізованими медичними установами, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади), відповідно до цих Основ законодавства є витратним зобов'язанням суб'єктів Російської Федерації.

Стаття 42. Медико-соціальна допомога громадянам, які страждають на захворювання, що представляють небезпеку для оточуючих

Громадянам, які страждають на захворювання, що представляють небезпеку для оточуючих, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, медико-соціальна допомога надається в призначених для цієї мети установах державної системи охорони здоров'я в рамках Програми державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги.

Для окремих категорій громадян, які страждають захворюваннями, що представляють небезпеку для оточуючих, зберігається місце роботи на період їх тимчасової непрацездатності, встановлюються заходи соціальної підтримки, які визначаються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації.

Фінансове забезпечення заходів з надання медико-соціальної допомоги громадянам, які страждають на захворювання, що представляють небезпеку для оточуючих (за винятком допомоги, що надається федеральними спеціалізованими медичними організаціями, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади), відповідно до цих Основ є витратним зобов'язанням суб'єктів Російської Федерації.

Заходи соціальної підтримки при наданні медико-соціальної допомоги громадянам, які страждають на захворювання, що представляють небезпеку для оточуючих, встановлюються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації.

Стаття 43. Порядок застосування нових методів профілактики, діагностики, лікування, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та дезінфекційних засобів і проведення біомедичних досліджень

У практиці охорони здоров'я використовуються методи профілактики, діагностики, лікування, медичні технології, лікарські засоби, імунобіологічні препарати та дезінфекційні засоби, дозволені до застосування в установленому законом порядку.

Чи не дозволені до застосування, але знаходяться на розгляді в установленому порядку методи діагностики, лікування і лікарські засоби можуть використовуватися в інтересах вилікування пацієнта тільки після отримання його добровільного письмової згоди.

Чи не дозволені до застосування, але знаходяться на розгляді в установленому порядку методи діагностики, лікування і лікарські засоби можуть використовуватися для лікування осіб, які не досягли віку, встановленого частиною другою статті 24 цих Основ, тільки при безпосередній загрозі їх життю і з письмової згоди їх законних представників .

Порядок застосування зазначених у частинах другій та третій цієї статті методів діагностики, лікування і лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та дезінфекційних засобів, в тому числі використовуваних за кордоном, встановлюється федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я.

Проведення біомедичного дослідження допускається в установах державної або муніципальної системи охорони здоров'я і має грунтуватися на попередньо проведеному лабораторному експерименті.

Будь-яке біомедичне дослідження із залученням людини як об'єкт може проводитися тільки після отримання письмової згоди громадянина. Громадянин не може бути примушений до участі в біомедичному дослідженні.

При отриманні згоди на біомедичне дослідження громадянину повинна бути надана інформація про цілі, методи, побічні ефекти, можливий ризик, тривалості та очікувані результати дослідження. Громадянин має право відмовитися від участі в дослідженні на будь-якій стадії.

Пропаганда, в тому числі засобами масової інформації, методів профілактики, діагностики, лікування і лікарських засобів, які не пройшли перевірочних випробувань в установленому законом порядку, забороняється. Порушення зазначеної норми тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством Російської Федерації.

Реклама медикаментів, виробів медичного призначення, медичної техніки, а також реклама методів лікування, профілактики, діагностики та реабілітації здійснюється в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації про політичну рекламу.

Стаття 44. Забезпечення населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами та дезінфекційними засобами

Контроль за якістю лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, дезінфекційних засобів і виробів медичного призначення здійснюється федеральним органом виконавчої влади, до компетенції якого входить здійснення державного контролю та нагляду в сфері обігу лікарських засобів, і федеральним органом виконавчої влади по контролю і нагляду у сфері санітарно-епідеміологічного благополуччя людини.

Стаття 45. Заборона евтаназії

Медичному персоналу забороняється здійснення евтаназії - задоволення прохання хворого про прискорення його смерті якими-небудь діями або засобами, в тому числі припиненням штучних заходів для підтримання життя.

Особа, яка свідомо спонукає хворого до евтаназії і (або) здійснює евтаназію, несе кримінальну відповідальність відповідно до законодавства Російської Федерації.

Стаття 46. Визначення моменту смерті людини

Констатація смерті здійснюється медичним працівником (лікарем або фельдшером).

Наказом МОЗ РФ від 20.12.2001 N 460 затверджено Інструкцію з констатації смерті людини на підставі смерті мозку.

Критерії та порядок визначення моменту смерті людини, припинення реанімаційних заходів встановлюються федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я, погодженим з Міністерством юстиції Російської Федерації.

Стаття 47. Вилучення органів і (або) тканин людини для трансплантації

Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ N 357, РАМН N 40 від 25.05.2007 затверджено:

- Перелік органів та (або) тканин людини - об'єктів трансплантації;

- Перелік закладів охорони здоров'я, які здійснюють трансплантацію органів і (або) тканин людини;

- Перелік закладів охорони здоров'я, які здійснюють забір і заготівлю органів і (або) тканин людини.

З питання, що стосується трансплантації органів і (або) тканин людини, см. Закон РФ від 22.12.1992 N 4180-1.

Допускається вилучення органів і (або) тканин людини для трансплантації відповідно до законодавства Російської Федерації.

Органи і (або) тканини людини не можуть бути предметом купівлі, продажу та комерційних угод.

Не допускається примус до вилучення органів і (або) тканин людини для трансплантації.

Особи, які беруть участь в зазначених комерційних угодах, купівлі і продажу органів і (або) тканин людини, несуть кримінальну відповідальність відповідно до законодавства Російської Федерації.

Стаття 48. Проведення патолого-анатомічних розтинів

Патолого-анатомічний розтин проводиться лікарями з метою отримання даних про причини смерті і діагнозі захворювання.

Порядок проведення патолого-анатомічних розтинів визначається федеральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

За релігійним або іншим мотивам в разі наявності письмової заяви членів сім'ї, близьких родичів або законного представника померлого або волевиявлення самого померлого, висловленого при його житті, патолого-анатомічний розтин при відсутності підозри на насильницьку смерть не проводиться, якщо інше не передбачено законодавством Російської Федерації.

Висновок про причини смерті і діагнозі захворювання видається членам сім'ї, а при їх відсутності - близьким родичам або законному представнику померлого, а також правоохоронним органам на їх вимогу.

Членам сім'ї, близьким родичам або законному представнику померлого надається право на запрошення фахівця відповідного профілю, з його згоди, для участі в патолого-анатомічному розтині. На вимогу членів сім'ї, близьких родичів або законного представника померлого може бути проведена незалежна медична експертиза в порядку, передбаченому статтею 53 справжніх Основ.

Розділ VI. Права громадян при наданні медико-соціальної допомоги | Розділ IX. медична експертиза

Глава 6. Уряд Російської Федерації | Глава 7. Судова влада | Глава 8. Місцеве самоврядування | Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції | Програма державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2009 рік | РОЗДІЛ II. ФЕДЕРАЛЬНІ ЗАКОНИ | Розділ II. Повноваження Федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров'я | Розділ III. Організація охорони здоров'я громадян у РФ | Розділ IV. Права громадян у сфері охорони здоров'я | Розділ V. Права окремих груп населення в галузі охорони здоров'я |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати