На головну

Розділ V. Права окремих груп населення в галузі охорони здоров'я

1. A) все майно, включаючи грошові кошти, закріплене на праві оперативного управління або господарського відання за підприємствами та організаціями;
  2. A) проект розділу Балкан між Росією і Австрією
  3. D) процес поділу однорідних сипучих матеріалів на фракції (класи) за розмірами складових їх частинок
  4. D- і f-Метали III групи
  5. D-Метали I групи
  6. D-Метали II групи
  7. D-Метали IV групи

Стаття 22. Права сім'ї

Держава бере на себе турботу про охорону здоров'я членів сім'ї.

Кожен громадянин має право за медичними показаннями на безкоштовні консультації з питань планування сім'ї, наявності соціально значущих захворювань і захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих, по медико-психологічним аспектам сімейно-шлюбних відносин, а також на медико-гігієнічні, інші консультації та обстеження в установах державної або муніципальної системи охорони здоров'я з метою попередження можливих спадкових захворювань у потомства.

Сім'я за домовленістю всіх її спільно проживають повнолітніх членів має право на вибір лікаря загальної практики (сімейного лікаря), який забезпечує їй медичну допомогу за місцем проживання.

Сім'ї, які мають дітей (в першу чергу неповні, що виховують дітей-інвалідів та дітей, які залишилися без піклування батьків), мають право на заходи соціальної підтримки в області охорони здоров'я громадян, встановлені законодавством Російської Федерації, законодавством суб'єктів Російської Федерації.

Одному з батьків або іншому члену сім'ї на розсуд батьків надається право в інтересах лікування дитини перебувати разом з ним в лікарняному закладі протягом усього часу його перебування незалежно від віку дитини. Особі, яка перебуває разом з дитиною в лікарняному закладі державної або муніципальної системи охорони здоров'я, видається листок непрацездатності.

Допомога при карантині, по догляду за хворою дитиною віком до семи років виплачується одному з батьків (іншої законної представнику) чи іншому члену сім'ї за весь період карантину, амбулаторного лікування або спільного перебування з дитиною в лікарняному закладі, а допомога по догляду за хворою дитиною у віці старше семи років виплачується за період не більше 15 днів, якщо за медичним висновком не потрібно більшого терміну.

Стаття 23. Права вагітних жінок і матерів

Держава забезпечує вагітним жінкам право на роботу в умовах, що відповідають їх фізіологічним особливостям і стану здоров'я.

Кожна жінка в період вагітності, під час і після пологів забезпечується спеціалізованою медичною допомогою в установах державної або муніципальної системи охорони здоров'я в рамках Програми державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги.

Жінки під час вагітності та в зв'язку з народженням дитини, а також під час догляду за хворими дітьми у віці до 15 років мають право на одержання допомоги та оплачуваної відпустки в установленому законом порядку.

Гарантована тривалість оплачуваної відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами визначається законодавством Російської Федерації. Порядок забезпечення повноцінним харчуванням вагітних жінок, матерів-годувальниць, а також дітей у віці до трьох років, в тому числі через спеціальні пункти харчування і магазини за висновком лікарів, встановлюється законодавством суб'єктів Російської Федерації.

Стаття 24. Права неповнолітніх

В інтересах охорони здоров'я неповнолітні мають право на:

1) диспансерне спостереження і лікування в дитячому та підлітковому службах в порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я, і ??на умовах, що визначаються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації;

3) санітарно-гігієнічний освіту, на навчання та працю в умовах, що відповідають їх фізіологічним особливостям і стану здоров'я і виключають вплив на них несприятливих чинників;

4) безкоштовну медичну консультацію при визначенні професійної придатності в порядку і на умовах, що встановлюються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації;

5) отримання необхідної інформації про стан здоров'я в доступній для них формі.

Неповнолітні - хворі на наркоманію у віці старше 16 років, інші неповнолітні у віці старше 15 років мають право на добровільну інформовану згоду на медичне втручання або на відмову від нього відповідно до статей 32, 33, 34 цих Основ.

Неповнолітні з вадами фізичного або психічного розвитку за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, можуть утримуватися в установах системи соціального захисту в порядку і на умовах, що встановлюються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації.

Стаття 25. Права військовослужбовців, громадян, які підлягають призову на військову службу і що надходять на військову службу за контрактом

Військовослужбовці мають право на медичний огляд для визначення придатності до військової служби і дострокове звільнення з військової служби на підставі висновку військово-лікарської комісії.

Громадяни, які підлягають призову на військову службу і що надходять на військову службу за контрактом, проходять медичний огляд і мають право на отримання повної інформації про медичні протипоказання для проходження військової служби і свідченнях на відстрочку або звільнення від призову на військову службу за станом здоров'я.

У разі незгоди з висновком військово-лікарської комісії військовослужбовці, громадяни, які підлягають призову на військову службу і що надходять на військову службу за контрактом, мають право на виробництво незалежної медичної експертизи у відповідності зі статтею 53 справжніх Основ і (або) оскарження висновків військово-лікарських комісій в судовому порядку.

Військовослужбовці, громадяни, які підлягають призову на військову службу і що надходять на військову службу за контрактом, мають право на отримання медичної допомоги в установах державної системи охорони здоров'я.

Порядок організації медичної допомоги військовослужбовцям встановлюється законодавством Російської Федерації, нормативними актами Міністерства оборони Російської Федерації та інших федеральних органів виконавчої влади, в яких законом передбачена військова служба. Діяльність медичних комісій військових комісаріатів забезпечують і фінансують Міністерство оборони Російської Федерації та інші федеральні органи виконавчої влади.

Стаття 29. Права осіб, затриманих, які відбувають покарання у виді обмеження волі, арешту, взятих під варту, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або адміністративний арешт, на отримання медичної допомоги

Особи, затримані, які відбувають покарання у виді обмеження волі, арешту, взяті під варту, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або адміністративний арешт, в тому числі вагітні жінки, жінки під час пологів та у післяпологовий період, мають право на отримання медичної допомоги в необхідних випадках в установах державної або муніципальної системи охорони здоров'я за рахунок коштів відповідних бюджетів.

У місцях позбавлення волі, де передбачається спільне утримання матерів і дітей у віці до одного року, створюються дитячі ясла з кваліфікованим персоналом.

Випробування нових методів діагностики, профілактики і лікування, а також лікарських засобів, проведення біомедичних досліджень із залученням в якості об'єкта осіб, затриманих, які відбувають покарання у виді обмеження волі, арешту, взятих під варту, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або адміністративний арешт, які не допускаються.

Порядок організації медичної допомоги особам, затриманим, які відбувають покарання у виді обмеження волі, арешту, укладеними під варту, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або адміністративний арешт, встановлюється федеральним органом виконавчої влади, що здійснює нормативно-правове регулювання в сфері охорони здоров'я, спільно з зацікавленими федеральними органами виконавчої влади.

Розділ IV. Права громадян у сфері охорони здоров'я | Розділ VI. Права громадян при наданні медико-соціальної допомоги

Глава 4. Президент Російської Федерації | Глава 5. Федеральні Збори | Глава 6. Уряд Російської Федерації | Глава 7. Судова влада | Глава 8. Місцеве самоврядування | Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції | Програма державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2009 рік | РОЗДІЛ II. ФЕДЕРАЛЬНІ ЗАКОНИ | Розділ II. Повноваження Федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров'я | Розділ III. Організація охорони здоров'я громадян у РФ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати