На головну

Розділ II. Повноваження Федеральних органів державної влади, органів державної влади суб'єктів РФ і органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров'я

1. A) знаходиться в компетенції федеральних органів державної влади;
  2. A) проект розділу Балкан між Росією і Австрією
  3. C) Бюджетна система, включаючи державні позабюджетні фонди, фонди страхування, кредит, фінанси господарюючих суб'єктів.
  4. D) процес поділу однорідних сипучих матеріалів на фракції (класи) за розмірами складових їх частинок
  5. I. Організаційно-методичний розділ
  6. I. надходження обвинувального акта від органів дізнання
  7. I. ЦІЛЬОВОЇ РОЗДІЛ

Стаття 5. Повноваження федеральних органів державної влади в області охорони здоров'я громадян

До повноважень федеральних органів державної влади в області охорони здоров'я громадян відносяться такі повноваження:

1) прийняття та зміна федеральних законів та інших нормативних правових актів Російської Федерації в області охорони здоров'я громадян, нагляд і контроль за їх дотриманням та виконанням;

2) регулювання і захист прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров'я громадян;

Постановою Уряду РФ від 10.05.2007 N 280 затверджена Федеральна цільова програма "Попередження та боротьба з соціально значимими захворюваннями (2007 - 2011 роки)".

3) встановлення і проведення єдиної державної політики в галузі охорони здоров'я громадян, розробка і реалізація федеральних програм з розвитку охорони здоров'я, профілактиці захворювань, надання медичної допомоги, санітарно-гігієнічному освіти населення та з інших питань в галузі охорони здоров'я громадян;

4) організація надання спеціалізованої медичної допомоги громадянам Російської Федерації в федеральних спеціалізованих медичних установах, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади;

5) організація надання медичної допомоги, передбаченої федеральними законами для певних категорій громадян Російської Федерації, в тому числі формування державного завдання на надання цієї допомоги в медичних організаціях, в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України;

6) формування державного завдання на надання високотехнологічної медичної допомоги громадянам Російської Федерації в медичних організаціях в порядку, визначеному уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади;

7) управління федеральної державної власністю, використовуваної в області охорони здоров'я громадян;

8) організація забезпечення донорською кров'ю та її компонентами, лікарськими та іншими засобами, виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами та дезінфекційними засобами федеральних організацій охорони здоров'я;

9) організація і забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду;

10) організація системи санітарної охорони території Російської Федерації;

11) реалізація заходів, спрямованих на порятунок життя людей і захист їх здоров'я при надзвичайних ситуаціях, інформування населення про обстановку в зоні надзвичайної ситуації та про вжиті заходи;

Постановою Уряду РФ від 27.10.2008 N 785 затверджено Положення про Раду з розвитку фармацевтичної і медичної промисловості при Уряді Російської Федерації.

12) забезпечення єдиної технічної політики в галузі фармацевтичної і медичної промисловості, затвердження державних стандартів Російської Федерації, технічних умов на продукцію медичного призначення, організація нагляду за їх дотриманням;

13) встановлення стандартів медичної допомоги, стандартів оснащення закладів охорони здоров'я медичним обладнанням та інших федеральних стандартів в сфері охорони здоров'я;

14) підтвердження відповідності (реєстрація, випробування і дозвіл застосування) лікарських і дезінфекційних засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення, сильнодіючих і отруйних речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, контроль за їх виробництвом, обігом та за порядком їх використання; підтвердження відповідності продукції, робіт і послуг;

15) організація і здійснення контролю за відповідністю якості наданої медичної допомоги, якості лікарських і дезінфекційних засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення, сильнодіючих і отруйних речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, якості донорської крові та її компонентів встановленим федеральним стандартам в сфері охорони здоров'я ( за винятком контролю, переданого відповідно до частини першої статті 5.1 цих Основ для здійснення органам державної влади суб'єктів Російської Федерації);

16) розробка і затвердження програми державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги, що включає в себе базову програму обов'язкового медичного страхування;

17) встановлення єдиної федеральної системи статистичного обліку і звітності в галузі охорони здоров'я громадян;

18) розробка єдиних критеріїв і програм підготовки медичних і фармацевтичних працівників, визначення номенклатури спеціальностей в охороні здоров'я та номенклатури організацій охорони здоров'я;

19) координація діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів державної, муніципальної та приватної систем охорони здоров'я, інших господарюючих суб'єктів у сфері охорони здоров'я громадян; охорона здоров'я сім'ї (охорона материнства, батьківства і дитинства);

20) встановлення порядку організації та виробництва медичних експертиз;

21) ліцензування окремих видів діяльності у сфері охорони здоров'я, за винятком ліцензування видів діяльності, переданого відповідно до частини першої статті 5.1 цих Основ для здійснення органам державної влади суб'єктів Російської Федерації;

22) встановлення порядку створення та діяльності комітетів (комісій) з питань етики в галузі охорони здоров'я громадян;

23) координація наукових досліджень, фінансування федеральних програм наукових досліджень в галузі охорони здоров'я громадян;

24) міжнародне співробітництво Російської Федерації та укладання міжнародних договорів Російської Федерації в області охорони здоров'я громадян;

25) видача дозволів на застосування нових медичних технологій, включаючи нові методи профілактики, діагностики та лікування;

26) ведення федеральних баз даних та інших інформаційних ресурсів в області охорони здоров'я громадян;

27) медико-санітарне забезпечення працівників організацій, включених до затвердженого Урядом Російської Федерації перелік організацій окремих галузей промисловості з особливо небезпечними умовами праці;

28) медико-санітарне забезпечення населення закритих адміністративно-територіальних утворень, наукоградов Російської Федерації, територій з небезпечними для здоров'я людини фізичними, хімічними і біологічними факторами, включених до затвердженого Урядом Російської Федерації перелік територій, населення яких забезпечується медичною допомогою в медичних установах, підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпеченню населення окремих територій.

Стаття 6. Повноваження органів державної влади суб'єкта Російської Федерації в області охорони здоров'я громадян

До повноважень органів державної влади суб'єкта Російської Федерації в області охорони здоров'я громадян відносяться:

1) прийняття законів та інших нормативних правових актів суб'єкта Російської Федерації в області охорони здоров'я громадян, нагляд і контроль за їх дотриманням та виконанням;

2) захист прав і свобод людини і громадянина в галузі охорони здоров'я громадян;

3) розроблення, затвердження та реалізація регіональних програм з розвитку охорони здоров'я, профілактиці захворювань, лікарського забезпечення, санітарно-гігієнічному освіти населення та з інших питань в галузі охорони здоров'я громадян;

4) розроблення, затвердження та реалізація територіальних програм державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги, що включає в себе програму обов'язкового медичного страхування;

5) самостійне формування органів виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, які здійснюють встановлені цією статтею повноваження у сфері охорони здоров'я, встановлення порядку їх організації і діяльності; розвиток організацій охорони здоров'я суб'єкта Російської Федерації; матеріально-технічне забезпечення таких організацій;

6) формування видатків бюджету суб'єкта Російської Федерації на охорону здоров'я;

7) встановлення медико-економічних стандартів відповідно до федеральними стандартами медичної допомоги;

8) організація надання спеціалізованої медичної допомоги в шкірно-венерологічних, протитуберкульозних, наркологічних, онкологічних диспансерах та інших спеціалізованих медичних установах (за винятком федеральних спеціалізованих медичних установ, перелік яких затверджується уповноваженим Урядом Російської Федерації федеральним органом виконавчої влади);

9) організація надання медичної допомоги, передбаченої законодавством суб'єкта Російської Федерації для певних категорій громадян;

10) організація надання спеціалізованої (санітарно-авіаційної) швидкої медичної допомоги;

11) забезпечення лікарськими та іншими засобами, виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами та дезінфекційними засобами закладів охорони здоров'я, що знаходяться у віданні суб'єкта Російської Федерації;

12) організація заготівлі, переробки, зберігання і забезпечення безпеки донорської крові та її компонентів, організація безоплатного забезпечення закладів охорони здоров'я, що знаходяться у віданні суб'єкта Російської Федерації, і муніципальних організацій охорони здоров'я донорською кров'ю та її компонентами, а також забезпечення за плату інших організацій охорони здоров'я донорською кров'ю і її компонентами;

13) організація обов'язкового медичного страхування непрацюючого населення;

14) здійснення профілактичних, санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та природоохоронних заходів відповідно до законодавства Російської Федерації;

15) захист споконвічній довкілля і традиційного способу життя нечисленних етнічних спільнот;

16) координація діяльності органів виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації, суб'єктів державної, муніципальної та приватної систем охорони здоров'я, інших господарюючих суб'єктів у сфері охорони здоров'я громадян; охорона здоров'я сім'ї (охорона материнства, батьківства і дитинства);

17) реалізація заходів, спрямованих на порятунок життя людей і захист їх здоров'я при надзвичайних ситуаціях, інформування населення про обстановку в зоні надзвичайної ситуації та про вжиті заходи;

18) регулярне інформування населення, в тому числі через засоби масової інформації, про поширеність соціально значущих захворювань і захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих.

Органи державної влади суб'єкта Російської Федерації мають право встановлення регіональних стандартів медичної допомоги на рівні не нижче федеральних стандартів медичної допомоги, встановлених федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері охорони здоров'я, і ??здійснювати контроль за їх дотриманням.

Стаття 8. Повноваження органів місцевого самоврядування у вирішенні питань місцевого значення в області охорони здоров'я громадян

До повноважень органів місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів (за винятком територій, медико-санітарне забезпечення населення яких відповідно до пункту 28 статті 5 цих Основ здійснюється в медичних установах, підвідомчих федеральному органу виконавчої влади, який здійснює функції по медико-санітарному забезпеченню населення окремих територій) щодо вирішення питань місцевого значення в області охорони здоров'я громадян відносяться:

1) формування органів, уповноважених на здійснення управління муніципальної системою охорони здоров'я; розвиток організацій муніципальної системи охорони здоров'я, визначення характеру і обсягу їх діяльності;

2) організація надання первинної медико-санітарної допомоги, швидкої медичної допомоги (за винятком санітарно-авіаційної), медичної допомоги жінкам під час вагітності, під час і після пологів, в тому числі формування муніципального завдання з надання цієї допомоги в медичних організаціях;

3) організація забезпечення установ муніципальної системи охорони здоров'я лікарськими та іншими засобами, виробами медичного призначення, імунобіологічними препаратами та дезінфекційними засобами;

4) створення умов для розвитку і доступності лікарського забезпечення громадян;

5) регулярне інформування населення, в тому числі через засоби масової інформації, про поширеність захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих;

6) санітарно-гігієнічний просвіта населення.

Органи місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів має право створити службу невідкладної медичної допомоги в структурі медичних установ.

РОЗДІЛ II. ФЕДЕРАЛЬНІ ЗАКОНИ | Розділ III. Організація охорони здоров'я громадян у РФ

Порядок і умови вступу в силу федеральних нормативних правових актів. | Глава 1. Основи Конституційного ладу | | Глава 4. Президент Російської Федерації | Глава 5. Федеральні Збори | Глава 6. Уряд Російської Федерації | Глава 7. Судова влада | Глава 8. Місцеве самоврядування | Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції | Програма державних гарантій надання громадянам Російської Федерації безкоштовної медичної допомоги на 2009 рік |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати