На головну

Всьому свій час

1. A.1.a.i.2. час реєстрації
  2. EX 3. поставьтеглаголвнужноевремя: PastSimpleіліPastContinuous. в деяких випадках у вас в дужках дан дієслово в теперішньому і минулому часі.
  3. I. Вводно-мотиваційний етап лекції (час, що відводиться на цей етап)
  4. I.4. час реєстрації
  5. III. Новий час
  6. T - час, с.
  7. А що ж відбувається в 19 столітті в Галичині - Червоній Русі, яка перебуває в той час все ще під владою Австрії?

(Розповідь про динамічної гімнастики Катерини Е., біолога, матері двох дітей, м москва)

Хочу поділитися своїми спостереженнями про наслідки застосування у дітей динамічної гімнастики. Я думаю, що мій досвід виявиться цікавим для батьків, які захоплено віддаються цьому заняттю, не думаючи про наслідки для своїх дітей, а точніше, навіть не підозрюючи про те, що такі вправи можуть принести інші наслідки, крім зміцнення здоров'я.

Кажуть, що будь-яка теорія перевіряється часом, а віддалені наслідки будь-яких втручань видно не відразу, а через деякий час. Думаю, що можу судити про динамічної гімнастики саме з цієї точки зору, тому що мої діти вже виросли, і я суджу про наслідки, що виявилися не в дитячому віці, а у більш старших дітей.

Трохи про себе. Старшу дівчинку я народжувала в звичайному московському пологовому будинку, з усіма його «принадами» - стимуляцією, знеболенням, шиттям «на живу», післяпологовий інфекцією - в загальному, всі 33 задоволення. Виховувала дитини відповідно до маминими і бабусиними стандартами - годування по режиму, на руки брати рідко, дисципліна, режим ... весь час ловила себе на думці, що, напевно, можна якось по-іншому, не так, що ми все робимо неправильно. Коли доньці було 1,5 року, я дізналася, що знову вагітна, і відразу вирішила, що буду шукати альтернативу. Головне, я дуже не хотіла знову потрапити в пологовий будинок. Мені здавалося, що якщо я потраплю туди знову, я просто помру. Я чула, що є клуб, де вчать народжувати вдома в воду. Народжувати в воду мені, чесно кажучи, не дуже хотілося, але це було єдине місце, де могли навчити, як впоратися з пологами, минаючи офіційну медицину. Так ми з чоловіком потрапили на заняття клубу «Здорова сім'я».

З першого разу нас захопила атмосфера загального братерства і розуміння. Навколо були прості люди, з такою ж освітою, як у нас, але зуміли взяти відповідальність на себе і які народили або збираються народжувати своїх дітей вдома. Звичайно, це було незвично, підкупляло, і багато моментів, які спочатку здавалися дивними, приймалися просто на віру. Нам всіляко переконували думка про якусь «просунутості» всіх, хто цим займається, і будь-які сумніви пояснювалися недоліком цієї самої «просунутості». Кому ж захочеться показати себе дурним і близьким? Велика частина з тих, хто прийшов рано чи пізно починала вірити, що вони теж «дійшли» до такої міри розуміння, що все приймають, і багатозначно хмикати, якщо хтось висловлював сумніви в правильності, наприклад, прониривании дітей (він, мовляв, ще не дійшов, не зрозумів, бідолаха). Підкуповувало ще й те, що нам постійно показували фільми і приводили живі приклади, «геть подивися, у цієї дитини був діатез, а після прониривании - зник»; «У моїх знайомих у дитини був ДЦП, а тепер він крутить динаміку, і рухається краще всіх - це тому, що його пронирял сам Марковський». Якщо до когось доходили чутки, що все не так гладко, що під час пологів бувають ускладнення, то нас запевняли, що це неправильно подана інформація, так, проблеми були, але доблесні акушери легко з ними впоралися, тому що в водних пологах серйозних проблем не буває. Якщо діти, які нас оточували, починали кашляти і чхати, нам говорили, що з них «виходять» хвороби, в результаті чого організм стане здоровішим.

Нашої маленькій дочці дуже сподобалося дивитися, як батьки крутять своїх дітей, і вона стала просити папу, щоб він її покрутив так само. Нас попередили, що динамічною гімнастикою необхідно займатися з народження. Що у такого великого дитини можуть не витримати зв'язки, і щоб ми все робили акуратно. Але дівчинка на подив сприймала ці вправи із задоволенням, весело сміялася, і у неї нічого не боліло. Наш тато потихеньку освоював всі «премудрості» цієї гімнастики на нашій старшій, і тому до народження малюка був повністю готовий, щоб почати з ним займатися самому, не закликаючи на допомогу інструкторів.

Наш малюк народився вдома у ванній. Не можна сказати, що пологи були дуже успішними - я знову досить сильно порвалася, і ми ще півдня шукали фахівців, які допомогли б нас «зашити», однак по силі емоційних вражень, за ступенем легкості сприйняття (через добу я вже бігала по будинку як заведена ), звичайно, не порівняти з роддомовская. Нам дуже хотілося, щоб у нас все було, як у інших «просунутих» батьків, тому ми відразу ж запросили додому фахівця з бебі-йогу, проте фахівець був дуже зайнятий, приїхати не зміг, а так як ми потихеньку почали займатися з малюком самі , то згодом (через 3 тижні) від його послуг відмовилися. Коли нашому маляті був місяць, ми перший раз прийшли в басейн і з гордістю продемонстрували свої «досягнення». Дійсно, малюк не плакав при виконанні вправ, тато все робив дуже акуратно, і наш герой навіть посміхався, коли його перевертали догори дригом. Нас ставили іншим батькам в приклад і показали більш складні вправи.

Так і пішло. Протягом усього першого року життя ми займалися з нашим малюком динамічною гімнастикою. Правда, після 7 місяців він став занадто важким, і вправи ми стали робити набагато рідше, ніж раніше, тендітної мамі вертіти і кидати його було вже не під силу, проте тато щодня займався з хлопчиком вранці перед виходом на роботу і вечорами, після приходу додому. У веселій метушні завжди брала участь наша старша дочка, терпляче чекаючи своєї черги «політати». Діти сприймали цю гімнастику з радісним збудженням, чекали її і з задоволенням демонстрували оточуючим свої трюки. Як нам здавалося, ми робимо все, щоб наші діти були більш міцними, більш гнучкими і більш сміливими, ніж ті, хто так не робить.

Перші сумніви у мене з'явилися, коли до мене в гості приїхала подруга з 1,5-річним хлопчиком. До цього моменту моєму молодшому було близько одного року, а старшій трохи більше 3-х років. Подивившись на наші вправи, вона здивовано запитала: «А навіщо?» Я захоплено стала їй розповідати про гнучкість, сміливість, зміцнення зв'язок. Вона знизала плечима і попросила чоловіка спробувати повторити частину вправ зі своїм хлопчиком. Після нетривалих умовлянь дитина погодився, і яке ж було моє здивування коли хлопчик, з яким ніколи нічого подібного не робили, виявився в стані виконати майже всі наші запаморочливі трюки. Вдоволена подруга заявила: «Ось бачиш! І варто було мучити дитину стільки часу, щоб навчити його робити те, що йому в житті все одно не стане в нагоді! Він же не буде у вас гімнастом. А гнучкість залежить від чогось іншого, адже мій хлопчик не менше гнучкий, ніж твій, хоча ми і не витрачали часу на ваші модні штучки! »

Звичайно, один випадок не міг похитнути нашої переконаності у своїй правоті, але зародив деякі сумніви, які змусили нас уважніше придивитися до свого оточення і зробити висновки. Виявилося, що дійсно, ніж пізніше починали займатися з дитиною подібної гімнастикою, тим швидше він її освоював, і тим довше вона йому подобалася. Після 1,5 років діти, що навчилися говорити, що займалися раніше із задоволенням (з тих, хто починав з народження), починали знаходити більш цікаві заняття, ніж крутитися у батьків на руках, і знаходили зручні приводи, щоб цим не займатися (так само вчинив і наш хлопчик після одного року і 2-х місяців). Діти ж, які починали займатися такою гімнастикою після 10 місяців, як правило, зберігали до неї любов до 2-х, 3-х років (як наша старша дочка).

Все це виглядало дещо дивним і не в'язалося з тезою, що динамічна гімнастика розвиває в дітях гнучкість і витривалість. Однак зберігалася надія на те, що ми все-таки заклали в дітях запас гнучкості, витривалості та сміливості, яка стане в нагоді їм у подальшому житті.

Зі сміливістю мені довелося зіткнутися набагато раніше, ніж я почала зіставляти події, що відбуваються з динамічною гімнастикою. Справа в тому, що мій хлопчик виріс зовсім не боїться висоти. Так як у мене вже росла така ж смілива дівчинка, то я особливо не хвилювалася, бо донька завжди відчувала небезпеку, розуміла, що таке високо, і ніколи не залазила туди, звідки не може спуститися сама, після перших невдалих дослідів. Вона вчилася на своїх помилках, і я очікувала такого ж і від свого хлопчика (тим більше що він же повинен бути розумніший - водне народження, гімнастика і прониріваніе з перших тижнів життя). Яке ж було моє здивування, коли виявилося, що щось не тільки не вчиться, а навпаки, отримує задоволення від невдалих падінь! Нам навіть довелося переставити меблі в квартирі, тому що улюбленою розвагою сина стали стрибки з шафи, на який він забирався з підвіконня (нагадаю, що йому було в той час не більше року!). Він методично залазив і падав, залазив і падав, злився і знову залазив, і це при тому, що в будинку була шведська стінка, кільця і ??турнік, на які можна було вільно залазити, і під якими лежав м'який мат, спеціально щоб діти не расшібла !

Забігаючи вперед, скажу, що повадки «парашутиста» не залишили сина досі (йому вже 7), і влітку мені доводиться тримати вікна закритими, коли я йду з дому, тому що я неодноразово стягала його з підвіконня (а живемо ми на 9 -ом поверсі).

Таким чином «сміливість» сина теж опинилася під питанням - чи потрібна така сміливість дитині. Дочка, по-моєму, не менше смілива, проте повадок «парашутистки» за нею не помічено, вона точно усвідомлює міру небезпеки, хоча це не заважає їй лазити по деревах.

Не менш бентежить для нас виявилося і така поведінка сина, яке знайомі мами назвали «непробивні». Десь з 1,5 років у нас з'явилися великі труднощі в управлінні дитиною. Його ніяким чином не можна було зупинити! Будь-які заходи впливу - строгий голос, окрик, навіть легкий ляпанець - взагалі ніяк не діяли на дитину - він продовжував робити те, що робив, і як нам здавалося, навіть не усвідомлював, що на нього сердяться. Його неможливо було ніяк покарати, бо не було нічого, що б могло на нього подіяти. На нього не діяли ніякі емоційні стимули «мама сердиться», «мама розбудовується», «мама плаче» - що завжди спрацьовувало при спілкуванні зі старшою дівчинкою в його віці. Він байдуже займався своїми справами, якщо мама з ним не розмовляла - ще один безперечний аргумент у відносинах з донькою. Його не було сердили легкі шльопанці - сприймав як гру, його взагалі неможливо було вивести з спокійного стану, а коли він з нього виходив, то і заспокоїти його не міг ніхто! І це мій улюблений, заласкать хлопчик, якого я продовжувала ще годувати грудьми,; якого носила весь перший рік на собі в кенгуру, якому, як мені здавалося, я віддала всю себе, навіть вивернувшись для цього навиворіт!

Треба сказати, що тут наші амбіції швидко стали здавати, і ми зрозуміли, що якщо не звернемося до фахівця, то в подальшому нам буде все важче і важче. Подруги порадили хорошого дитячого психолога. Ретельно, крок за кроком, ми по крихтах відновлювали довіру маленького чоловічка, у якого самі вкрали дитинство. Як сказала нам психолог, ми ще вчасно звернулися (я ще не перестала годувати грудьми), тому що чим старша дитина, тим важче впоратися з наслідками неправильного поводження в дитячому віці. Просто наш синок виявився занадто чуйним і став «видавати» нам зміни в поведінці досить рано, а контраст з сестрою виявився занадто помітний.

З тих пір пройшло вже 5 років. Ми до цих пір іноді консультуємося у дитячого психолога, хоча давно вже навчилися спілкуватися зі своїми дітьми. Мій хлопчик не залишився «залізобетонним» і непробивним, навпаки, він дуже ніжний і чуйний. Але кругом я періодично бачу дітей з тими самими рисами «непробіваємості», яких нам вдалося щасливо уникнути. Як ви можете здогадатися, це діти, яким в дитинстві крутили «динаміку».

Якщо ви вважаєте, що ми щасливо відбулися, то не матимете рацію, тому що фахівці допомогли згладити втрати, завдані психіці, а як виправити втрати, завдані тілу? Ті самі зв'язки, про гнучкості й еластичності яких ми так дбали, зараз, до 7 років, виявилися окостенілими! Наш хлопчик не самий гнучкий в класі, як ми сподівалися, а навпаки, з працею гнеться, особливо в області рук і ніг. За спостереженнями вчителя фізкультури, в класі чітко виділяється група дітей, яким в дитинстві перенапружилися зв'язки і суглоби - це колишні «дінамістов». І найприкріше, що всього цього можна було б уникнути, якби ми не поспішали бути як всі! З нашою старшою дівчинкою нічого подібного не відбувається, і ми за неї раді.

Хочу закінчити закликом до батьків, які ще тільки роздумують, робити або не робити цю модну гімнастику. Зачекайте! Подумайте! Якщо це вам так подобається, навчитеся цьому пізніше, коли дитина вже зміцніє (як сталося з нашою старшою донькою). Ваш малюк всьому навчиться за 1-2 дня і ще порадує батьків. Не поспішайте калічити своїх дітей!

Чи не хочемо «спартанських умов»

(Лариса П., м.Москва)

Мої другі пологи пройшли чудово. Ми з чоловіком були дуже вдячні акушера, який прийняв наші пологи вдома. До нього раптом відразу починаєш ставитися як до рідного і близького, а значить, не чекаєш нічого поганого, повністю відкриваєшся йому. Подяка переповнює - він святий! Але нажаль! Чи не все, виявляється, так просто.

Наша дочка народилася, посмоктати груди і, заспокоївшись, заснула. Адже вона виконала величезну роботу! І ось цей доктор будить нашу дочку і приймається з насолодою робити бебі-йогу (це я потім дізналася, що це так називається), пояснюючи нам, що навантаження під час пологів була велика і треба все виправити. Говорив ще щось про тварин. Дочка плакала, я кусала губи, але не могла зупинити його, була безпорадною - адже після пологів пройшло години три.

Тривало це довго. Я весь цей час намагалася відчути, що саме це їй зараз потрібно - ці жахливі пози, а не здоровий сон людини, який пройшов важкий шлях і з насолодою відпочиває. Але це закінчилося. Доктор залишив відеокасети, що розповідають про те, яку методику пропонує. Переглянувши їх, ми зрозуміли, що не хочемо «спартанських» умов для своєї дочки - пірнати до посиніння, гнути кінцівки на всі боки, крутити вниз головою і т. Д. У нас інший шлях.

Доктор прийшов через тиждень. Я думала, що він огляне дочка, але взявши її, тільки прокинулась, почав розгойдувати вниз головою з боку в бік. Коли я прийшла в себе, то чисто по-жіночому - сльозами - припинила цей кошмар. Ми хочемо ростити дочку доброї, ніжної, відчуває дівчинкою. Нехай з дитинства їй запам'ятаються тепло, ніжність, ласкаві дотики, численні поцілунки, а не нескінченна ланцюг випробувань, коли кулачки стискаються від страху, а в очах питання - навіщо?

Від авторів: На жаль, не всі вагітності закінчуються щасливим народженням малюка. Хоча дуже рідко, але бувають і трагічні випадки, коли діти вмирають невдовзі після народження. Для батьків ця трагедія перевертає весь світ. Пам'ятайте, що Ви не одні, і що все, що з нами трапляється, має чогось нас навчити.

Чи завжди потрібна бебі-йога? | Прощання з дитиною

Пологи з психологом - 1 | Пологи з психологом - 2 | Платні пологи: договір на словах нічого не варто | Пологи по-радянськи: альпінізм, портвейн і апендицит | Краще в Африку, ніж в радянський пологовий будинок | Як я вмирала в пологовому будинку | Папа рятує маму від кесаревого | Мама - лікар: через пологовий будинок до домашніх пологів | Домашні пологи після кесаревого розтину | ІНШІ ПРОБЛЕМИ БАТЬКІВ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати