На головну

Мама - лікар: через пологовий будинок до домашніх пологів

1. А тепер ми розберемо образне взаємодія між різними народами.
  2. А - через аварійний вихід; б - пробивання отвору в стіні притулку в сусіднє підвальне приміщення
  3. А) при переході через діафрагму
  4. А) складання зведення про документах, термін виконання яких закінчується через 2-3 дня
  5. А) через побутові прилади загального користування
  6. А) через рот
  7. Агресія через Інтернет

(Пологи Зінаїди Б., г. Владивосток)

Зараз опишу, як я прийшла до такого розуміння родового процесу. Моя перша вагітність почалася, коли я ще вчилася на останньому курсі медичного інституту. Ніщо не віщувало трагедії.

Вагітність протікала середньо патологічно: прибавка в вазі близько 10 кг, невелика пастозність ніг. У терміні 35-36 тижнів лежала тиждень в стаціонарі намагалися знизити вагу, безуспішно, але обстановка дуже сильно пригнічувала, кожен день якісь страхи розповідали. Цікаво було спостерігати, які непідготовлені навколо жінки лежали. Вони зовсім нічого про пологи не знали. Повністю сподівалися на лікарів. (Тепер я розумію, що не набагато відрізнялася від ні, ще бо що в голові було більше патології.) Я була дуже слухняна, вольова і робила все за приписом лікарів. У терміні близько 40 тижнів мене направив в пологовий будинок для підготовки (медикаментозної) до пологів. Мені було 26 років, а це вважається занадто пізно для перших пологів. (Це була і перша вагітність.)

9 листопада вранці близько 9 години чоловік привіз мене в пологовий будинок, куди я отримала, напрямок від дільничного гінеколога. У приймальному відділенні вирішили, що шийка матки досить готова, і відправили мене в родове відділення. Там мені відразу прописали лазикс внутрішньом'язово (сечогінний засіб) і глюкозо-новокаіновун суміш внутрішньовенно. Медсестра зробила все одночасно і пішла, а судно не залишила. Лежу я з крапельницею і боюся, що зараз сечогінний почне діяти. Але, на щастя (чи на жаль), всю рідину, яку можна було зігнати я зігнала будинку. Крапельниця затромбовані. До мене близько 4-х годин ніхто не підходив. Мене майже нічого не турбувало, особливо в порівнянні з тими жінками, у яких родова діяльність була в розпалі. Вони кидалися, шукали когось в білому халаті, кричали, лаяли всіх підряд. Схоже було на філію психіатричної лікарні в гіршому прояві. Але я до цього була готова, т. К бачила щось подібне, коли чергувала в пологовому будинку, навчаючись в інституті.

Потім, пробігаючи повз, медсестра звернула і на мене увагу, прибрала крапельницю, яка так і не прокапали. Я тепер могла ворушитися. До вечора мені захотілося їсти. Я ніколи в житті не відчувала так сильно голод. Я адже з ранку нічого не їла, щоб аналізи здавати. Але в пологовому відділенні не передбачено годувати жінок.

К12 години ночі мені чогось вкололи седуксен і відправили в іншу палату спати. Там виявилася жінка з трахеостомою. Вона стогнала і просила пити. Я змочувала її губи водою, т. К. Пити їй було не можна.

Рівно о 12 ночі у мене почали підтікати навколоплідні води, майже відразу почалися перейми. Я періодично виходила в коридор, шукала лікаря або акушерку, щоб сказати їм, що у мене процес пішов. Знайшла їх тільки до 2 години ночі. Лікар подивилася мене на кріслі, «спустила» побільше навколоплідних вод, і прописала стимуляцію для чогось. Сутички і без того посилювалися, частішали, і я цьому раділа, т. К. Знала, що безводний період повинен бути не більше 6 8 годин. За моїми розрахунками, якщо сама до ранку не народжу, то колеги допоможуть. Першу ін'єкцію мені зробила медсестра (треба було за приписом лікаря робити це через кожні півгодини), а потім до ранку я нікого в білому халаті не бачила. До 6-ї години ранку я стала турбуватися, хотіла, щоб мене подивилися, чи все йде правильно. Сутички були досить сильними. До 8-ми годин почалася перезмінка. Мене подивилися на ліжку годин в 9 і сказали, що шийка матки вже готова і зараз підемо в родзал народжувати. І тут: всі пішли на конференцію, яка традиційно проходила по четвергах. Повз мене зрідка пробігала санітарка, давала подихати кисневою подушкою, мені говорила лежати на боці, схрестивши ноги. «Почекай, не народжуй», - говорила вона мені.

К10 годинах персонал з'явився в пологовому відділенні, мене взяли в пологовий зал. Сил у мене майже не було, свідомість затуманила, воля пригнічена. На мене кричали, що я забула переодягнути при вході стерильну сорочку. Коли я залізла на крісло, з'ясувалося, що на сусідньому столі народжує жінка ще більш «стара», ніж я, з ожирінням і ще якоюсь патологією. Коротше, вся увага їй, а я знову лежала на боці, але вже на кріслі. Потім хтось із молодих докторів намагався у мене прослухати серцебиття плоду, не вийшло. Він сказав комусь із старших лікарів, і тут вже всі кинулися до мене. Хто тиснув на живіт, хто кричав на мене, намагаючись командувати, що мені робити. Коли я зрозуміла, що пішли за щипцями, я зусиллям волі напружилася (сутичок і потуг я вже не відчувала) і дитина народилася.

Кожен раз, коли я кому-небудь розповідаю цю історію, я плачу. Вже пройшло 15 років, а я так само гостро переживаю.

Коли я побачила його синьо-зелені шкірні покриви без ознак життя, я зрозуміла, що мені без цього маленького створіння немає сенсу жити. Я не уявляла, як зможу чоловікові сказати, що трапилося. Мені було не страшно помирати, повну байдужість. Я не хотіла жити. Адже дитина була такий бажаний і для мене, і для чоловіка, і для наших батьків.

Потім його забрали в сусідню кімнату, мене стали зашивати після епізіотомії, з'ясувалося, що не працює операційна лампа, принесли з іншого род-залу лампу, виявилося, не працює розетка. Що було далі - не знаю, мені дали наркоз.

Прокинулася я, коли за вікнами темніло, одна в пологовому залі, на кріслі, холодно, темно. Я нічого не знаю, що з моїм сином, де він, чи живий. Встати боюся. Рабська покірність і довіру до колег зіграли погану службу. Якась санітарка зайшла, побачила, що я прокинулася, переклала мене на каталку і відвезла в післяпологове відділення, скинула на ліжко в порожній палаті біля вікна.

За ніч палата поступово наповнилася післяпологовими жінками. На ранок приїхали чоловік і мама (вона до пологів спеціально прилетіла з України). Я через кватирку викинула їм записку, що все дуже погано. Вони до цього були не готові. По телефону їм сказали, що народився хлопчик, 3500 г, 52 см. Вони вже святкували перемогу.

Потім був тиждень справжнього пекла в пологовому будинку. Дитину не приносили. Педіатр, заходячи в палату, розповідала про стан новонароджених. Мене вона обходила, як пусте місце. Я боялася запитати. Увечері, тримаючись за стінку, я пасла до дитячого відділення. Деякі милостиві медсестри через скло мені його показували, говорили, що важкий, але без погіршення. Годували через зонд. Інші медсестри грубо проганяли. Я не знала, чи зберігати мені молоко. Ніхто нічого не говорив. Але якось педіатр сказала: «Ваше щастя, якщо він не виживе. Ви ж самі педіатр, повинні розуміти, що з нього вийде. »

Настав 7-й день. Мені сказали, щоб чоловік приніс одежину для дитини, ковдру тощо., Його відвезуть в відділення новонароджених міської лікарні, а мені треба їхати додому, на наступний день здавати аналізи і, коли вони будуть готові, мене допустять до моєї дитини. (Ви уявляєте, яке витончене знущання над матір'ю і дитиною ?!) Мене навіть не пустили в машину, де їхав моя дитина! Його везла якась санітарка. Чоловік приїхав за нами з квітами, хризантемами, а для мене вони асоціювалися з похоронами і могилою. Сидіти я не могла, тому він на роботі взяв крита вантажівка, і ми слід у слід їхали за машиною, яка перевозила нашого синочка.

Дитину віднесли прямо в відділення новонароджених, а ми з чоловіком і мамою пішли в приймальне відділення. Я працювала в цій лікарні відразу після інституту, в інтернатурі. Завідуюча приймального відділення подзвонила завідуючої відділення новонароджених і попросила подивитися нашого дитинку. Каже: «Вам тільки що привезли хлопчика - сина нашого лікаря-інтерна». А нам відповідають, що в історії хвороби написано, що це дівчинка. Розгорнули, подивилися, виявилося - хлопчик.

Потім ми провели два тижні в цій лікарні. До мене ставилися в общем-то добре, наскільки вони представляли, що таке добре. (Зараз мої уявлення різко відрізняються від їхніх уявлень, умов та інструкцій про те, що добре для дитинки і для породіль, а що погано.) Діагноз був дуже важкий: порушення мозкового кровообігу 2-3 ступеня, внутрішньоутробна пневмонія і багато іншого невтішного. Ми були змушені підкорятися режиму, який нічого спільного не мав з потребами дитини. Режим потрібен був для зручності роботи персоналу на шкоду нещасним маленьким пацієнтам. Умови перебування матерів були ніби спеціально передбачені для боротьби з грудним вигодовуванням. Про це можна довго писати. Це моя хвора тема.

Я вирішила, що, закінчивши медінститут, я зможу забезпечити своїй дитині належний догляд і умови. Я написала заяву і забрала дитину додому. При цьому я дуже вдячна лікарям дитячої лікарні за співчуття і моральну підтримку, яку вони мені надали тоді.

З 4-го тижня ми почали нове життя. Я годувала сина 2 місяці своїм свежесцеженним молоком, а потім привчила смоктати груди. Кожен день ми плавали в домашній ванні. З 2 місяців почали засмагати взимку біля відчиненого вікна для профілактики рахіту. Вага набирав, як з методичного листа, хоча висмоктував в 2 рази менше норми. У фізичному і нервово-психічному розвитку практично не відставав. До році ходив і освоїв безліч саморобних спортивних снарядів. В1 рік і 2 місяці знав всі букви, безпомилково показував їх в газетах, журналах і т. П., В 1 рік 8 місяців почав читати по складах, а в 2 - читав побіжно. У 5 років пішов в школу. Зараз нашому старшенькому 15 років, в цьому році він закінчує школу, в минулому році закінчив музичну школу по класу акордеона. Його (та й наша) мрія - отримати вищу освіту і стати хорошим програмістом. Він майже вільно говорить по-англійськи (хоча страждає вимова), добре читає і швидко набирає тексти. Він фанатично любить комп'ютер і все, що з ним пов'язано. Звуть його Ілля.

P. S. Я бачила свою історію пологів. Виявляється у мене «тиск був до 200/120», мені його нібито міряли через кожні 0,5 години, в аналізах і білка було багато, і взагалі вони мене ніби чудом врятували. Доводити, що все було зовсім не так - марно. Їх багато, а «історія», як у нас кажуть, пишеться для прокурора.

Наступні історії пологів я опишу швидше і трохи веселіше.

Другу дитину я народила через 1 рік і 4 місяці - 4 березня 1985 року.

Вагітність протікала дуже тривожно, я була залякана попередніми пологами. Але ми вважали, що треба мати як мінімум двох дітей. Коли час прийшов народжувати, я домовилася, щоб до мене поставилися уважніше (як у нас кажуть, по блату). У перших пологах я «обпеклася» на тому, що просто не було поруч людини, яка б вчасно прийняв пологи. Коли перейми були досить відчутні - до 12 години ночі, я поїхала в пологовий будинок, де мене вже чекали. Зі мною поруч у палаті весь час спала акушерка. Я могла її розбудити в будь-який момент, і від цього мені було спокійно.

Правда, коли я приїхала з переймами, вони, щоб створити мені комфорт, ввели багато ненаркотичних знеболюючих і спазмолітиків. Таким чином, вся родова діяльність проходила дуже мляво. До ранку я була ще не готова, а зміна медперсоналу, з якої я домовлялася, закінчувалася. Тоді вони прокололи мені навколоплідний міхур, в вену - окситоцин, і я народила дуже швидко (вірніше, мені народили).

Мій другий синочок - Мишко був дуже неспокійним. Чи то спадковість така дісталася, то пологи вплинули, чи то вагітність тривожна. На мені тягар провини перед ним, що не розуміла тоді, як це важливо.

Ще через п'ять років ми народили доньку Ольгу. До цього часу я познайомилася з Ігорем Марковским, керівником клубу «Здорова сім'я» в Москві, з А. С. Гуревич, Б. П. і Л. А. Нікітіним і іншими неформалами від охорони здоров'я. На той час у нас уже був клуб, до мене, як до лікаря, зверталися не для того, щоб вилікувати якусь хворобу, а щоб бути здоровими. Мої хлопчики вже бігали кілька років босоніж по снігу. Я допомагала народитися багатьом дітям в природній домашній обстановці, де люблячі батьки могли ні на хвилину не розлучатися зі своїм дитинчам.

Всі три вагітності протікали абсолютно однаково з точки зору медицини. Але емоційно сприймалися зовсім по-різному, на одні й ті ж явища я дивилася по-іншому. Я намагалася пояснити з точки зору фізіології, навіщо моїй дитині потрібен мій «зайвий» вагу, чому іноді «падає» гемоглобін, чому щось хочеться їсти, а чого-то не хочеться.

2-го листопада 1990 року годин в 8 вечора почалися перейми. Для домашніх пологів було все приготовлено. Ми навіть написали «шпаргалку», хто, що і коли робить під час пологів, щоб не було зайвої метушні. Мені, чесно кажучи, було трохи страшно: підійшовши до своїх третіх пологів, я не знаю, як я сама народжую. Ми з чоловіком пішли погуляли на свіжому повітрі, забралися на сопку, зосередилися на головному. Мені не подобалося, коли інтервал між переймами трохи подовжувався. Я «мазохістські» чекала кожну сутичку і раділа їй, тому що вона наближала мене до знаменної моменту.

Чоловік поклав дітей спати, а сам взявся за прибирання в квартирі. Здавалося, що він під час пологів робив більше мене. Я ні до, ні після не бачила його таким зосередженим. Коли починалася сутичка, я просто трималася за нього, а потім продовжувала дивитися ТБ або щось робити просте. Плодовий міхур лопнув з тріском. Чоловік подумав, що я щось розбила. Він зробив так, щоб під час пологів у ванній звучала приємна музика, була напівтемрява. Вода мені дуже допомагала розслаблятися. Якщо під ча? сутички чоловік виходив з ванної кімнати, щоб підлити теплу воду, мене охоплювало занепокоєння і суєта. Я навіть не розуміла, що зі мною відбувається. Коли ж ми разом перечікували сутички, на душі було комфортно і спокійно. Чоловік радив мені експериментувати, спробувати, в якій позі зручніше народжувати. Настане момент, і наша дочка плавно народилася. Після цього вода забарвилася в червоний колір (чоловік цього не очікував, але не розгубився). Я відчувала себе добре.

Я вперше в житті відчула осяяння щастям !!! Це було щастя поза часом і простором. Це було тихе, сімейне щастя. Моє світле почуття

Вона народилася о 3 годині 33 хвилини 3 листопада, наш 3-й дитина. Майже через ча (відокремилася плацента, абсолютно без проблем. Весь цей час наша дівчинці смоктала груди, ми її розглядали. Вона була просто красунею. Я спокійно обмилась, встала з ванни, потім ми на чистову обробили пуповину, загорнули донечку. Я лягла з нею на ліжко, годувала її і тримала холод на животі У тата прокинувся звірячий апетит.

О 6 ранку прокинувся Іллюша, побачив сестричку, сів читати книгу, яка перша під руку попалася. Не витерпів, розбудив брата: «Дивись, мама сестричку народила». Миша прийшов, каже: «Очам не вірю!» Вони так чекали сестричку, так опікали мене всю вагітність. І ось сталося чудо !!!

Мій чоловік назвав недавно донечку моїм бальзамом. Вона дійсно завжди знає, чим мене втішити, якщо поганий настрій. Мене розчулює її гра на скрипці, її успіхи в школі, в спорті (вона займається синхронним плаванням; Хоча я не менше радію і спортивним досягненням Михайла (він займається стрибками введення)

До речі, коли мій чоловік ділився враженням про наших пологах з іншим майбутнім татом, він сказав геніальну фразу: «Тепер я зрозумів, що найголовніше потрібно від тата. Найголовніше - не заважати ». Геніально !!!

Папа рятує маму від кесаревого | Домашні пологи після кесаревого розтину

Пологовий будинок є пологовий будинок | Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку | Одна, на каталці, в темному коридорі | Віддайте мені мою дитину! | Пологи з психологом - 1 | Пологи з психологом - 2 | Платні пологи: договір на словах нічого не варто | Пологи по-радянськи: альпінізм, портвейн і апендицит | Краще в Африку, ніж в радянський пологовий будинок | Як я вмирала в пологовому будинку |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати