На головну

Як я вмирала в пологовому будинку

1. Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку
  2. Кому ж слід народжувати в пологовому будинку?
  3. М. г, 1сут. жиз, в пологовому будинку.
  4. Пологи в пологовому будинку
  5. ПОЛОГИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

(Пологи Карини, м.Москва)

Я вчилася на останньому курсі (шостому) Московської медичної академії імені І. м. Сеченова і проходила спеціалізацію з отоларингології. У мене було дві палати хворих, і я допомагала на операціях: рано вставала, пізно поверталася з інституту, а токсикоз вагітної почався дуже скоро. Я схудла до 42 кг і до трьох місяців вагітності з'явилася загроза викидня через підвищеного тонусу матки. Дитина в животі був дуже активний, мабуть, тому і тонус матки був підвищений. У 14 тижнів зафіксували рух плода, і він вирішив, мабуть, не втомлюватися рухатися і далі. Спробувала лікуватися иглорефлексотерапией (ІГРТ), з'явився різкий біль в животі. У мене вдома був репринтне видання по ІГОР-терапії, де написано, що одна з точок, яка мені була поставлена, категорично не відображено при вагітності. Я дістала підручники, які, я думала, я нескоро ще візьму в руки, з гістології (наука про тканини), фізіології, акушерства, реаніматології акушерства, патології вагітності, клінічної фармакології та стала своїм лікарем. Я зіставляти розвиток плода на клітинному рівні з клінічною фармакологією, призначала і скасовувала гормон жовтого тіла в залежності від терміну вагітності. Так ми дожили до п'ятого місяця вагітності. І ось нова біда - відшарування плаценти Всі жінки зобов'язані спостерігатися в жіночій консультації, де постійно; ведеться спостереження за ними, здача аналізів. З жіночої консультації я вийшла: в сльозах, засмучена і втрачена: невже це кінець? Лікар сказала, що я повинна мене обстежити на гінекологічному кріслі. Я благала не робити цього, пояснювала, що я лікар і знаю, що це призведе до ще більшої відшарування плаценти. Але мені не було куди діватися, я залежала від неї. Тільки лікар жіночої консультації може дати направлення на госпіталізацію. Вона підтвердила МОй (!) (Діагноз і сказала, щоб я поїхала в лікарню САМу (!), Не стала навіть викликати машину «швидкої допомоги», зі словами: «Не ляжеш зараз, сьогодні ж втратиш дитину!» Звідки ця душевна жорстокість?

Я зібрала речі і на машині поїхала в акушерське відділення «швидкодопоміжної» лікарні, де в даний час я і працюю (тільки в ЛОР відділенні). Два тижні я пробула в лікарні і ввечері сама з неї втекла. Адже все моє лікування - це спокій - зниження тонусу матки. У лікарні ще й вчилася, адже у мене випускний іспит. Ще й мої книги по патології вагітності, які постійно оновлював чоловік з бібліотеки. Після лікарні стала консультуватися у інших лікарів і все розводили руками, говорили, що ще дуже далеко до пологів і Ви самі повинні розуміти, що Вас чекають передчасні пологи, і Ви повинні шукати пологовий будинок для недоношених дітей. Та й багато жінок, готових піти на все заради дитини! І це в усьому світі. Ну хіба можна з цим змиритися? І я знову відмовилася від допомоги лікарів. На машині їздила здавати іспити, одержала диплом і лягла в ліжко. Влаштувала домашній постільний режим. Три місяці, все літо лежала. Три місяці мама беззавітно мені допомагала, годувала, мила посуд, прала. Я лежала до 37 тижнів. Саме після 37 тижнів повністю закінчується клітинне формування організму. На 37 тижні виробляється сурфактант для розкриття альвеол легенів. І я встала, мені хотілося повітря, побачити природу, яку бачила тільки з вікна, і я поїхала на дачу, за місто.

38 тиждень вагітності. Зробила УЗД (ультразвукове дослідження розвитку плода). Діагноз: плід дозрів повністю. До 38 тижнях дозрівання плоду відповідає 39-40 тижнях, плацента перезріла, багато оссефікатов (кальцію), вже погано справляється зі своєю функцією транспорту кисню до плоду. Значить, вилежатися, відгодувала! Лікар УЗД-діагностики сказав: «Діти - як яблука. На одному дереві яблуко дозріває і червоніє до кінця літа, а на іншому наливається дуже швидко, ловить кожен теплий промінь сонця. Ваша дитина вже готовий вийти на світло ».

У мене почався набряк ніг, потім з'явилися загальні набряки, стала набрякати вся. Поїхала в пологовий будинок на 38-му тижні вагітності. Серцебиття плоду прискорене, все говорить, що потрібно народжувати. Прокол оболонки плодового міхура, внутрішньовенне введення стимуляторів пологів. Пологи тривали 5 годин. Стародавні монахи при правильному веденні пологів радили жінці бути в сидячому положенні, і я постійно сиділа, не дивлячись на нерозуміння мед. персоналу, або ходила і постійно розмовляла з дитиною. Я його готувала до пологів, розповідала все, що він повинен буде пройти під час пологів. Ми підтримували один одного.

Через постійні ліків під час вагітності, знижують тонус матки, я боялася, що родова діяльність буде слабкою і може привести до застосування щипців. Я вирішила максимально зробити сама все, що від мене залежить, і, коли я переконалася, що головка дитини вже стала показуватися і тут вже потрібні ручні прийоми лікаря-акушера для правильного виходу дитини, проходження по родових шляхах, покликала лікарів. Бригада лікарів була зайнята, в сусідніх палатах теж було прийняття пологів. Вони вирішили, що я кличу-кричу, що народжую, як всі жінки, які просять знеболююче. Може бути, мій спокійний голос або те, що я всю ніч мовчала і їх не турбувала, насторожило медсестру. Прибігши, вона побачила пологи, перемістила мене на крісло. Воно було поруч. Пологова палата повністю обладнана для пологів, і за кілька потуг народився мій дитина. Ми перемогли! Але родова діяльність припинилася, настала атонія матки. З останніх сил, на одній-єдиній потузі вдалося народити плаценту, і все - повна атонія. Але ж я лікар, я розумію, що це таке! Це - маткова кровотеча. У нормі матка повинна скоротитися після пологів, тому жінки втрачають дуже мало крові.

На четвертому курсі інституту я достроково здавала іспит з акушерства. Моя відповідь вже закінчувався і я була впевнена в своїй підготовці. Але професор вирішив поставити додаткове запитання.

- «Що Ви будете робити, якщо починається маткова кровотеча?»

Я відповідаю: «Введення внутрішньовенних препаратів, які знижують матку.»

- «А якщо це не допомогло?»

І ось мені хотіли зробити внутрішньовенне введення, але повна атонія, в тому числі і атонія судин вен, неможливість потрапити в вену. Я знаю всі свої вени, на третьому курсі вивчали внутрішньовенне введення. І прошу реаніматолога не здаватися. Дві руки до вен зап'ястя, а в вену потрапити так і не вдалося.

- «А якщо це не допомогло?»

- «Клеммірованіе судин матки». У цьому пологовому будинку це не роблять, і слава Богу. Мені цей метод несимпатичний.

- «А якщо і це не допомогло?»

- «Операція - ручна стимуляція матки. Це введення руки акушера і масаж матки на кулаці ».

- «А якщо і це не допомогло?»

- «Тоді викорінення матки - видалення матки».

Так на чому ми зупинилися? Я дійшла до ручної стимуляції матки. Нехай це буде фінал! Далі внутрішньовенний наркоз: кольоровий сон, почуття польоту, багатобарвність, неймовірна легкість. І чийсь голос в кінці: «Ти залишаєшся?».

«Де? Хто я? Я розумію, що не знаю, хто я. Не можу пригадати, яке у мен. тіло, чоловік або жінка. Хто я?"

«Я дівчина. Я згадала: мені 18 років (хоча народжувала в 23 роки). Я хочу вступити до медінституту, хочу стати лікарем. Я дуже хочу бути лікарем. Мені потрібно жити! »

Чому це повернуло мене зі сну? Мабуть, це було яскраве емоційне враження, що залишилося в глибині мозку. Я відкрила очі. Поставлено крапельниця в вену шиї. Крапельниця практично скінчилася. На часах- 10 годині ранку. Уже другий день.

Палати з прозорими стеклами. В палатах зліва я бачу, як приймають пологи лікарі. Дві бригади зайняті, вже інша зміна. Кличу медсестру. У вену не повинен потрапляти повітря, це загроза повітряної емболії. Треба міняти крапельницю. А медсестри зайняті - вони на пологах. Лікар в сусідній палаті справа оглядає хвору. А у мене рідину в крапельниці йде вже по трубці крапельниці. Рідина вже на рівні моєї руки. До лікаря звернулися по імені. Я теж до нього звертаюся по імені і прошу підійти до сусідньої палати. Він вийшов в коридор, думає, його кличе медсестра. Нікого. Почув мене, підійшов. Кличе медсестру-поміняти крапельницю. Медсестра встигла поміняти крапельницю на замінник крові і йде.

Чому мені снився такий дивний сон? Увечері я беру свою історію хвороби. Це велика карта. Читаю: внутрішньовенний наркоз - калліпсол. Це найсильніший галюциноген. Це галюцинація.

Все позаду. Ми вистояли.

Краще в Африку, ніж в радянський пологовий будинок | Папа рятує маму від кесаревого

Сім'я, любов, всесвіт | ПОЛОГИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ | Пологовий будинок є пологовий будинок | Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку | Одна, на каталці, в темному коридорі | Віддайте мені мою дитину! | Пологи з психологом - 1 | Пологи з психологом - 2 | Платні пологи: договір на словах нічого не варто | Пологи по-радянськи: альпінізм, портвейн і апендицит |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати