На головну

Краще в Африку, ніж в радянський пологовий будинок

1. А чим краще рослини харчуються з грунту, тим більше беруть на створення свого тіла з повітря.
  2. Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку
  3. Зовнішньополітичне становище Росії в пострадянський період
  4. Заповнення нестачі в організмі антигипоксантов і вітамінів, поліпшення обміну речовин і стану шкірних покривів.

(Пологи Світлани Ш. в Ефіопії)

Свого часу, ще незаміжня, я готувалася до материнства і слухала розповіді своїх заміжніх подруг про те, як у них пройшли пологи. І я була сильно налякана перспективою народжувати в радянському пологовому будинку, де санітарки можуть матом кричати на породіль, де дітлахи містяться окремо від мам, а мами повинні увесь час розташовані, носити потворні халати і тапки. Де мені можуть вколоти стимуляцію пологів і іншими способами втрутитися в живий процес.

У мене був і природний страх болю під час переймів і пологів, і ще я наслухалася, як зашивають розриви або розрізи без анестезії, але, проте, не це мене зупиняло найбільше, це можна пояснити (немає ліків), а саме відсутність душевної підтримки, ставлення до жінки як до заважає суті. Я не була згодна на такі пологи, я вирішила зовсім інше дати своїм дітям і собі. Народження - це таїнство, це казка, мені хотілося, щоб це було красиво.

І я втекла від вітчизняних пологових будинків в Африку, на висоту 3 тисячі метрів, і мої хлопці народилися там.

Ну, це я жартую, так склалося, що ми з чоловіком поїхали в Ефіопію, в Аддіс-Абеби.

З першої донькою, вірніше, очікуванням її, я була неосвічених в питаннях вагітності та процесу пологів і хотіла зрозуміти, що зі мною відбувається і буде відбуватися. Я впросила свого лікаря - тут мені надзвичайно пощастило; мене спостерігав той же лікар, який буде потім приймати пологи, і у нас був час подружитися, відчувати себе легко і захищено в суспільстві один одного - я впросила його принести мені книгу з акушерства та гінекології. Вона була англійською, і я простудіювала все про свою темі. Потім, коли доктор (сам він харків'янин) став питати мене, чи правильно я зрозуміла і засвоїла чи головне, я сипала англійськими назвами: російських я не знала.

Самі пологи багато в чому були по-радянськи, і не дивно: все лікарі-ефіопи вчилися у нас в вузах, то ж пологове крісло, то ж зважування малюка і рутинні уколи йому, але була і величезна різниця. По-перше, дбайливе і доброзичливе ставлення до мене, я була дуже беззахисною і вразливою і так в підтримці потребувала, була так непевна в собі і порушена тим, що відбувається. По суті, я була цілком занурена в відчуття свого тіла, в те, що відбувається всередині, і треба було, щоб інші дбали в цей час про мене самої.

Припускаю, так відбувається з кожною жінкою, і особливо гостро в перших пологах. І значимі всі найдрібніші деталі оточення - колір стін, запах, є квіти або зелень, щоб зупинити на них погляд.

У момент пологів біль іде, ти знаєш, з підказки доктора, що треба робити, і це просто складна робота.

Я очікувала, що в той момент, коли дитина народиться, я переживу незабутню радість, захоплення, ще щось піднесене і сильне. Але те, що виникло, я тоді назвала себе «прісне почуття». Зараз я можу підібрати точні слова - відчуття втрати, обобранності. Чому це? Може, це була моя втрата: то, що було всеохватно моїм, тепер мені не належить, починає свою, окрему людське життя. А може, це я відчула тугу і втрату безповоротно приземлився з небес істоти.

Інша чудова сторона ефіопського пологового будинку - через дві години ти вільна. Це час я провела зі своєю дочкою в палаті лікарні, де поруч лежала жінка після операції і все на мене дивувалася. Я спробувала погодувати доньку, але вона так втомилася, що їй було ні до чого, вона просто тихо лежала в бутерброді з пелюшки, слава Богу, не скручена в батон, як прийнято на Русі. А я змогла прийняти душ і нафарбуватися, так що виглядала цивільно, що не лікарняно, і це теж радувало. Так швидко бути вдома - окрилює. Відчуваєш себе здоровою і сильною, хоч і втомилася, і поруч сім'я - ми всі разом, тепер втрьох. Жінки з радянської громади принесли мені святковий обід та багато компоту: знали наперед, що захочу багато пити. Потім і я так надходила з іншими породіллями.

Але ось з годуванням почалися проблеми. Треба було мені менше слухати поради. Я стала зціджуватися, як вчать всіх радянських мам, і молока прибувало так багато, що у мене і температура піднімалася, і біль в грудях була жахлива. І у мене весь час свербить питання - що ж мені ніхто не сказав? Я не була заздалегідь морально готова. Але я ні на хвилину не сумнівалася, що буду продовжувати годувати своїм молоком, і зберегти молоко мені вдалося - за допомогою інших жінок, терпіння і твердого наміру.

Трохи пізніше я стала відвідувати «Todler group», англійську групу для мам з малюками, де малюки можуть грати поруч, а мами - обговорювати свої питання, поспілкуватися, отримати натхнення на тиждень життя. І в групі я шукала якомога повнішу інформацію про годування грудьми - і з розповідей, і з англійської літератури. Виписала журнал «Батьки» ( «Parents»), а це був 1990 рік. І поступово сформувала картину, як можна найбільш легко і приємно і для мами, і для малюка увійти в годування і годувати так довго, як захочеш. І з другої донькою ці знання, кров'ю і болем здобуті, я застосувала - і годувала її до року і семи місяців (за нашими мірками це дуже довго).

Друга дочка народилася в тому ж пологовому будинку, тільки лікар був уже ефіоп, та в момент пологів до того ж вийшов, і допомагала мені жінка-акушерка. Я вже відчувала себе впевненіше, маючи в запасі досвід перших пологів, і коли підійшов момент, чекати не стала, змусила медсестер і акушерок поспішити - і донька народилася швидко і для неї більш-менш легко. У мене яскраво закарбувався момент, коли малюка поклали мені на живіт - маленьку, мокру. Акушерка сказала мені по-амхарск: «Гобез». І я хоч і не знаю амхарського, дивом згадала це слово - «молодець» - і була дуже задоволена. Я дійсно відчувала себе молодцем.

І там я побачила цікаву річ: негренята народжуються білими! Вони темніють - засвічуються - в першу годину свого життя. І такі враження від покладених двох годин перебування в пологовому будинку. За цей час дівчинка трохи посмоктати - вона не так втомилася під час пологів, як старша сестра. А вдома нас чекала улюблена сім'я і нове життя.

Хочу поділитися тим, чого я навчилася і що важливо для мене. Вагітність - це здоровий стан, і до себе варто відноситься як до здорової і від інших очікувати теж такого ж ставлення. Я маю на увазі не здатність виконувати стільки ж роботи, як раніше, а бути такою ж розумною, рухомий, відкритої для вражень, здатної продовжувати відповідати за своє життя.

Пологи делікатний, таємничий момент, це містерія матері. Я шкодую чоловіків, що вони позбавлені такого досвіду в своєму житті. Може бути, тата, які беруть участь в пологах, можуть глибоко пережити сам сакральний акт. Бути поруч - добре для чоловіків заради них самих, а не тільки для жінок.

Я цього була позбавлена ??- і лікарня не дозволяла, і чоловік був морально не готовий. Вийшла безглузда ситуація: я мучуся тут, він мучиться там. До третіх пологів ми будемо більш підготовлені, сподіваюся, проведемо їх з великим розумом.

І ще одна з ідей, які не вдалося здійснити, тому що акушерка злякалася, - народжувати не лежачи, а сидячи навпочіпки. Так роблять африканки. Мама може схопитися за якийсь упор вгорі, скажімо, гілку дерева, і сила тяжіння допомагає дитині і матері.

Кілька міфів про годування, які довелося долати мені, і які хочу розвінчати. Нехай вони більше не існують у свідомості жінок.

М і ф 1: треба зціджувати.

Правда - зціджувати не треба, хіба що зрідка, в крайній ситуації і коли годування вже встановлено. Мама-дитя - жива система, яка сама встановить баланс потреби в молоці і його плоді. Рівень молока можна регулювати харчуванням.

Міф 2: годувати треба строго по годинах.

Правда - порядок годування поступово встановить сам дитина, і мама може направити його м'яко в зручний також і для себе режим.

Міф 3: чим раніше почати підгодовувати, тим здоровіше дитина.

Правда - не поспішайте з прикормом, малюк може насолодитися один раз в житті єдиною, тільки для нього призначеної, найбільш підходящою їжею. Моя друга донька з такою пристрастю смоктала груди, що у неї були мозолі на губах.

Міф 4: чим раніше залишати дитину одну, тим більше він звикне до самостійності в життя.- Повний нонсенс.

Правда -в перетворенні: чим ближче дитя до матері, чим більше на руках, на спині, на грудях, на стегні в перші роки життя, тим більш захищеним він себе почуває і тим більше відважним і самостійним стає в один прекрасний момент.

Щасливого вам батьківства!

Пологи по-радянськи: альпінізм, портвейн і апендицит | Як я вмирала в пологовому будинку

Пологи у щасливій відповідальності | Сім'я, любов, всесвіт | ПОЛОГИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ | Пологовий будинок є пологовий будинок | Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку | Одна, на каталці, в темному коридорі | Віддайте мені мою дитину! | Пологи з психологом - 1 | Пологи з психологом - 2 | Платні пологи: договір на словах нічого не варто |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати