На головну

Пологи по-радянськи: альпінізм, портвейн і апендицит

1. АПЕНДИЦИТ
  2. Шляхи поширення гнійного процесу при гнійному апендициті

(Розповідь тата Бориса Е., м.Санкт-Петербург)

У мене три дочки: Надія, Світлана та Ксенія сімдесят шостого, сімдесят восьмого та вісімдесят четвёртого років народження, відповідно.

Надя народилася, коли я ще навчався на третьому курсі Військової академії Можайського в Ленінграді. Свій курсантський відпустку в серпні сімдесят п'ятого я проводив разом з Танею, тоді ще моєю нареченою, у моїх родичів в Пскові і Псковської області. Дивна річ! Куди б ми з Танею не відправлялися: в поле, в ліс, на річку - нас всюди супроводжували лелеки ...

У жовтні ми зіграли весілля.

Десь в кінці лютого - початку березня Таню поклали на збереження в пологовий будинок на Свердловській набережній. Порядки драконівські. Нічого не можна: мені увійти - не можна, їй вийти - не можна, поговорити по-людськи - не можна, квіти передати - і то не можна! У них на третьому поверсі відкривалося тільки одне вікно, вузенька стулка у ванній. Ось через нього і перегукувались, записки по ниточці передавали. Для цього їм, вагітним, доводилося животом на якийсь тумбочці лежати. Збереження по-російськи. Довго не поговориш.

Таня плаче: «Лікарняна їжа набридла. Курочку хочу! »А курочку передати - не можна!

Восьме березня наближається, а улюблена замком і нічого не можна. Ну вже немає - як би не так!

Купив я букет тюльпанів, собаку плюшеву в подарунок, а Таниної бабусі сказав, щоб курочку зварила. Ксенія Дмитрівна запитує:; - Як передавати щось будеш? Адже не можна.

- Моя справа! - Відповідаю, а сам думаю: «Дістали зі своїм не можна!».

Сьомого числа домовився з Мишком, своїм однокурсником, взяли ми його альпіністське спорядження і пішли в Самоволочку - Таню зі святом вітати.

На третій поверх по стіні зійшов нормально, постукав у вікно палати. Далі - складніше. Вікно-то тільки у ванній відкривається, а це метрів п'ять вліво по карнизу. Пройшов. Таня вже там: «Ти що, хочеш, щоб ми тут всі народили завчасно?» А сама задоволена. Лається вона зазвичай іншим голосом. Рюкзак зняв, віддав їй в віконце, дочекався, коли порожній поверне, і в зворотний шлях.

На наступний ранок, Таня розповідала, входить черговий лікар, а на тумбочці букет тюльпанів, собака плюшева, на столі тарілка курячих кісточок. Лікар здивувалася: «Нічого ж не дозволяємо! І як тільки проносять? »

Знала б вона як.

Після того, як Таня виписалася, мене стали кожен день в звільнення з шостої вечора до ранку відпускати. У магазини ходив, білизна стирав, квартиру мив. Дружині адже з животом не можна, бабуся старенька, а теща - інвалід.

Тринадцятого травня мені теж звільнена була виписана, але вона так і залишилася в канцелярії ...

Справа в тому, що в той день хлопці з мого навчального відділення (взводу) повинні були чистити овочі на кухні. Картоплю зазвичай пропускали через машину, а потім виколупували очі. Машина, як на зло, зламалася. А чистити-то треба півтори ванни! Ось ми і просиділи всім відділенням до третьої ночі. Вранці спали до сніданку, потім відразу на лекції. Тільки після обіду зміг додому зателефонувати. Таксофон тріщить, скрипить, тещин голос ледь пробивається:

- Вітаю з донькою!

«Ось тобі й маєш, - думаю, - прогавив хлопця! Варто було на одну ніч без нагляду залишити і відразу - дівчинка ».

Приїхав до пологового будинку, що біля окружного госпіталю, прямо в х / б і чоботях, правда, з звільнювальні. Дізнався в довідковому зріст і вагу, номер палати. Відшукав вікно, кричу - ніхто не підходить. Тані лікарі вставати не дозволяли.

Тут до мене підходять два мужичка, один запитує:. .

- Ну, що, курсант, хто у тебе? - ...

- Дівчинка, - кажу.

- А у мене вже другий хлопець! Що ж ти? Треба було кашкет підкласти!

Простягає мені пляшку портвейну і цукерку:

- Будеш?

- Давай.

Відпив на третину. Мужик каже:

- Можеш всю - пий всю!

- А вам? .

- Ми вже.

Тут другий каже:

- Не соромся, пий, у нас ще є.

Мужики піджаки розорюють, а у них там ще чотири пляшки! Вдома я пошкодував про це, побачивши на столі дорогий коньяк. Увечері, проводжаючи до трамвая Тетяниних родичів, я йшов вже не п'яний, а просто ніякої.

Доньку дружині в пологовому будинку довго не давали. Молоко прийшло дуже бурхливо - разбарабаніло груди. Що робити, Таня не знала. Адже нам було тоді тільки по двадцять років. Звернулася до лікарів, а вони замість того, щоб дати їй дитину чи хоча б навчити правильно зціджувати, зробили якийсь укол. Після цього уколу виникли труднощі з годуванням, причому на все життя. Другу і третю дочок теж не вдалося вигодувати нормально.

Настав день виписки. Мені потрібно забирати дружину з пологового будинку, а звільнену отримати не можу. Майор Дурицький на пару з капітаном Подчуфарова ніяк не можуть відпустити мене в звільнення. І проти звільнення не заперечують, і звільнену не видають. Промурижілі годин до чотирьох. Без будь-якого сенсу накрутили нерви всім. Дружина в пологовому будинку перевелася, родичі вдома нервують і я, природно, теж. Система! Не хочу назад в комунізм.

Коли нарешті Таню додому привіз, молоко у неї зовсім пропало, а Надійка плаче - хоче їсти. Побіг в магазин за сумішшю, приніс не ту, побіг знову.

Друзі - чоловіки! Бережіть своїх дружин! Зараз є всі можливості уникнути пологовий будинок, підготуватися і допомагати своїм улюбленим під час пологів, підтримувати їх. Це нам Система мало залишала вибору окрім поганого портвейну.

Незабаром після моєї Надюшки народилася дочка у мого однокурсника Юри. У його дружини, на щастя, був надлишок молока. Юра вранці приносив ріжок з молоком прямо в Можайка. Домовившись з буфетницями, я ставив його в холодильник, а після занять відносив додому. Так що у моєї Наді є молочна сестричка.

Є і молочний брат. У серпні, коли ми знову гостювали в Пскові, сусідка I домовилася зі своєю годує дочкою, і я вранці бігав в військове містечко за молоком. Ми всі досі вдячні цим жінкам.

У лютому сімдесят восьмого у нас народилася Світу. Пологи почалися дев'ятнадцятого пізно ввечері. У пологовий будинок на «швидкої» ми приїхали вже о першій годині ночі. Я хотів хоча б в приймальному покої дочекатися народження дитини, але вийшов до мене молодий акушер став мене активно випроваджувати: «Їдьте, їдьте додому. Вона народить не раніше восьмої ранку. Вранці приїдете - якраз встигнете ». О шостій ранку я зателефонував до пологового будинку. Мені відповіли: «У вас дочка. Народилася в другій годині ночі ». Ось і вір цим «фахівцям»!

Світла отримала материнського молока ще менше, ніж Надя. Це по ній помітно досі.

Під час народження Ксюши мені довелося перебувати взагалі в іншому місті на похоронах родича. Хороший урок! Одночасно відбуваються два абсолютно природних для цього світу події: народження людини в світ і відхід зі світу. Чому ж друге так нас лякає, хоча є всього лише протилежністю і наслідком першого?

У Тані в пологовому будинку через два дні після пологів почалися сильні болі в животі. Її оглянув «спеціаліст» -хірург, зробив висновок: «Просто у Вас матка скорочується. Терпіть ». Вона і терпіла. Перетерпіла. Незабаром навіть забула про це. А без малого через місяць - найсильніший напад вночі. Гнійний перфораційний апендицит. Залишилася жива тільки тому, що оперували в Інституті імені Мечникова, а не в лікарні Красіна. Лікарі стверджували, що при першому нападі апендицит не міг так швидко розвинутися до перфораційного. Був, як мінімум, ще один напад, так, приблизно, на місяць раніше ...

Платні пологи: договір на словах нічого не варто | Краще в Африку, ніж в радянський пологовий будинок

Самі класичні і самі роддомовской пологи з усіх домашніх. | Пологи у щасливій відповідальності | Сім'я, любов, всесвіт | ПОЛОГИ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ | Пологовий будинок є пологовий будинок | Вагітність в дусі - пологи в пологовому будинку | Одна, на каталці, в темному коридорі | Віддайте мені мою дитину! | Пологи з психологом - 1 | Пологи з психологом - 2 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати