На головну

Самі класичні і самі роддомовской пологи з усіх домашніх.

1. Дивлячись на таку пару, люди будуть замислюватися про секрет їхнього відносин. А самі наглядові, дай-то Бог, заразиться ЦИМ.
  2. Для Вас від видавництва «Мова» найнижчі ціни на книги! Діє система знижок для постійних покупців!
  3. Є речі між землею і небом, які не в змозі зрозуміти не тільки наші філософи, а й звичайнісінькі дурні ».
  4. З безлічі законів брендингу, що діють для брендів компаній, товарів або послуг, ми виділили найголовніші і адаптували їх під брендування території.
  5. Витоки і класичні дослідження лідерства.
  6. Які найпоширеніші людські ілюзії?
  7. класичні Афіни

Малятко (чекали дівчинку) почала народжуватися в 6 вечора 3 січня. Сутички приблизно через 14 хвилин, але легкі. Подзвонили С.- вона працювала неподалік - посміявшись, вирішили, що вона хоч цього разу приїде заздалегідь, а якщо «розсмокчеться» - ну й добре. Сутички йшли легенький, але регулярні, і вже хвилин через 10 С. приїхала, подивилася, сказала, що розкриття вже 4 см, я заспокоїлася - почалося і встигнемо народити за свята. Будинки Я миє ванну, ми ведемо світську бесіду з вимушеними паузами, діти радіють гості. Цікаве переживання - як укласти двох розгулялися хлопчаків спати (з тихим співом колискової, казками і т. П.) Під час сутичок ... ура! Нарешті о десятій годині заснули. Можна впритул зайнятися пологами. Зробила клізму, Л. ще раз вимив ванну, пригасити світло. С. порадила лізти в воду. Час приблизно 22 години, розкриття приблизно 8 см, сутички часті і сильні, хоча вода і полегшує. Води відійшли в воду (вони трохи більше каламутні). Ніяк не можу знайти зручну позу - С. навіть дорікнула, що я заздалегідь не приклада до ванною. Я скаржуся: «мало місця», - маючи на увазі і в ванній, і всередині мене. Позначається відсутність зарядки - за моїми відчуттями, вихід не розтягується. В якийсь момент я відвернулася від С. і Л. обличчям до стіни - «але ця поза цілком виключає будь-яке наше участь». Я дуже шкодую себе: чи не намагаюся посилювати сутичку, а «спускаю на гальмах», дихаючи «собачкою» - пам'ятаючи про те, за хлопчаків треба було швидше стримувати, ніж підганяти. Відчуття безсилля: як тільки голос йде вгору, в вереск, а не вниз, в низькі ноти, в «ом-м-м», користі від цього ніякої. Я використовую Л. руки для підтримки; відпочиваю на ньому в паузах, хоча один раз хотілося його вкусити. С. радить почати подтужіваться, показує голосом силу і тривалість потуги. Я намагаюся це робити з дивною шипінням ( «кх-х-х»), М. народилася в 00:03, за кілька потуг. С. притримувала промежину, щоб я не порвалася. Спочатку народилася голівка до чола, потім носик (я запитала: «Хоч що-небудь ще народилося?» - «Носик»). Потім вся голова, потім тулуб до пуза (М. застрягла, як Вінні-Пух). Потім все інше. С. відсмоктати слиз. «Дівчинка!» - Я знала. Пуповина ще пульсувала, була тепла (я її помацала). Я прилягла в ванну (неабияк забарвлену) перепочити. Думка, що прийшла в голову незадовго до появи М. «я більше народжувати не буду». Чи то пуповина була трохи коротше, то я ніяк не могла зосередитися - але я постійно поривалася випадково смикнути М. за пуповину, С. ледве встигала мої різкі рухи пом'якшувати. Плаценту народила стоячи, на мій погляд, швидше, ніж раніше. С. ледве встигла опустити дитини нижче - я не могла збагнути навіщо - щоб плацента, плюх у воду, не смикнула за пуповину. Доклали до грудей. Далі як завжди - облили холодною водою, перебралися в кімнату, влаштувалися спати. М. запищала. Коли я її (близько 1 години ночі) стала прикладати до грудей, прокинувся Д.- тепер середній - почув запах молока, власник. Поліз на ліжко розглядати сестричку: «ручки, носик» і т. П. Взагалі, як він її зустрів через 1 годину, так і до сих пір відноситься до неї дуже ніжно. Мене обробили (стандартний набір), зробили масаж матки. Взагалі вона в цей раз скорочувалася назад досить болісно - як міні-сутички. Я практично не порвалася - зовнішня тріщина менше 0,5 см, зажила на наступний день.

Вранці близько 9 повернувся дід. Всі спали, я його зустріла: «Вітаємо з онукою». Потім він поїхав на роботу. С. не поспішаючи зробила М. бебі-йогу. Подзвонили всім батькам, педіатра - тієї, що дивилася старшого - «приїжджай, коли зможеш». М. вага приблизно 4 кг, по відчуттях, найбільша з усіх. Так і виявилося-зріст 56 см. З: «І де вони там всередині поміщаються». Плацента, як завжди, «підозріла». І крім того, найдивовижніша з усіх - одна частина зовсім відокремлена. Таке відчуття, що могли бути близнюки, але «передумали». Голодую 3 дні - важко, т. К. Годівля старших дітей на мені. Л. звалився з болями в животі, і взагалі на ранок відчуває себе гірше за мене. Схоже, відбувся «підчепив» - коли, за старовинним звичаєм, чоловіка наряджали в жіноче плаття і залишали страждати в ліжку замість дружини, щоб налякати злих духів.

Спроба порівняння: 3-й пологи були посередині між 1-ми та 2-ми. За характером дуже схожі на перші - і за часом, і по тому, як проходили. І діти ці теж схожі. Взагалі, які пологи, такі і діти -Д. найспритніший. Як краще - з акушеркою або без? Не знаю, є і плюси, і мінуси.

З акушеркою менше відповідальності, може бути, я більше шкодувала себе, може бути, менше зосередженість. З іншого боку, спочатку мені хотілося, щоб в цей раз хтось був. С. здорово мені допомогла. Я їй потім говорила, що без неї не народила б - не звикла тужитися, хлопчаки летіли самі. З: «Ще як народила б ...» взагалі, за ці пологи мені соромно - зокрема, за мій вереск, коли я лінувалася направити голос (і енергію) вниз, в потрібне русло.

P. S. На наступну добу М. нестримно розревілася саме опівночі (час пологів) - може, згадалося що? ..

P. P. S. Процедура реєстрації в РАГСі (1998 рік) спростилася до заповнення чоловіком стандартного (!) Бланка і зайняла 10 хвилин замість 2 годин, як раніше. Правда, є і різниця: в якихось районах вимагають довідку з дитячої поліклініки, в якихось - ні.

Не можу втриматися від ще одного порівняння: за своїми фазами пологи дуже схожі на статевий акт: нерегулярне початок, поступове наростання, зміна характеру процесу і, нарешті, потужний фінал. І, як в акті любові, тут потрібні тільки двоє люблячих один одного людей.

P. P. P. S. Є цікавий звичай «розмивання рук» після пологів, коли всі брали участь в цьому (все-таки не безкровне) справі просять один у одного вибачення.

Загальні побажання: до пологів готуватися можна і потрібно заздалегідь, і духовні акушери роблять це добре, де б вам не довелося народжувати. І - бажаю удачі всім батькам і дітям.

«Вірте в себе і любите»

(Пологи Тетяни Р., м Вологда)

Шість років тому, в середині літа, на морському березі в Криму народився мій син. Дізнавшись про свою вагітність, я не сумнівалася вже, що народжувати дитину я буду сама, і обов'язково в воду.

Ніяких проблем з цим рішенням у мене не було, тому що це було моїм способом жити, і, незважаючи на відпрацювання в лікарняних стінах в якості медсестри, а може, завдяки цьому, я більше боялася опинитися зі своїм новонародженим в стінах пологового будинку, ніж у владі природної стихії, але поруч з близькими людьми.

Тому мій син Їжачок народився на кам'янистому морському березі, вночі, при температурі води всього дев'ять градусів, при дрібному дощику і навіть невеликому штормі. І все страхи покинули мене - більше не потрібно було боятися, що моє дитя відберуть, переплутають, знайдуть хвороба і наколють ліків і, а також що хтось влізе з крапельницею в таємничий процес нашого народження, розрахований самою природою, і расстріжет мене ножицями незалежно від показань і мого бажання.

Але я хочу розповісти все по-порядку, хоча ще не уявляю, як це можна здійснити, як розповісти про те, як все було задумано, мріялося і матеріалізувати в повній відповідності зі своїм проектом. Адже для мене мої пологи - щось дійсно незвичайне, і чим більше часу проходить, тим більше я переконуюся в тому, як правильно я все зробила тоді.

Якось раз в популярній місцевій газеті надрукували наші «альтернативні пологи» - з легкої руки одного журналіста. А рука у нього виявилася важка. Через всю статтю червоною ниткою йшла тема - навіщо займатися таким «не ділом» і апеляція до доброї нашій медицині.

Ще тоді в мене з'явилося сильне бажання розповісти нашим жінкам свою версію про перших морських пологах в нашому місті. Хоча тоді я ще по-справжньому не віддавала собі звіту, що ця інформація не для всіх вагітних пар, а для особливих. Картина світу - ось що відрізняє таких жінок від роддомовской маси в бляклих халатах і розтоптаних капцях. Від тих, хто іронічно відмахується від будь-якої незвіданою інформації, з готовністю і навіть з радістю, незважаючи на товсті шви, лягає під скальпель кесаря ??і потім з полегшенням дивиться, як забирають кудись незнайомі люди в білому їх власне маленьке диво. Ніби це тільки що не частина їх самих відокремилася і жадає знову їх близькості, щоб скоріше пристосуватися до навколишнього світу, ніби так і має бути в усі часи - ви з мене щось дістали, і інше - ваші проблеми.

Коли багато хто з них запитують, а як я додумалась до «всього цього», я подумки вибудовую в голові ланцюжок - ось як це було, настільки звичайно і природно для мене: ще в школі - передача по телебаченню про Марківському, мадонни з немовлятами на морському березі в променях призахідного сонця, я відразу зрозуміла, що це моє, і на час забула, потім багато різних зустрічей з цікавими людьми, знайомство з «дітки» Порфирія Іванова, купання в ополонці і навіть «Симпозіум з проблем безсмертя людини» ... коли прийшов час, рішення дати життя своїй дитині саме таким способом, здавалося, було прийнято вже давно.

Поки мої слухачки неуважно кивають (бачили ми ці альтернативи), я, в свою чергу, дивуюся - як можна з доброї волі виявитися в стафілококових стінах пологового будинку і, привласнивши собі і дитині статус пацієнтів, піддати ризику своє здоров'я і життя. Напевно, підставитися насильства чужих людей, системи - а як інакше, якщо розіп'ята по руках і ногах в залізному знарядді тортур, як ніби ти божевільна і здатна нашкодити власному немовляті, лежиш з перетиснутій порожнистої веною спини, і легендарна операція дбайливих акушерок - епізіотомія, невідворотно насувається на тебе. І твій малюк - як сміє він виявитися здоровим, коли його мама хвора ... вагітністю! (Нещодавно мій знайомий психіатр розповідав потрясла його історію з життя пологового будинку: навколо новонародженого зібралися здивовані лікарі. Вони знизували плечима. Предметом їх здивування була головоломка - у цієї дитини вони нічого не знайшли. Буквально був здоровий дитина!)

Наступна загадка (це те, що я давно хочу у них дізнатися, а запитати соромлюся): як вони перенесли те, що відповідальні тітки-лікарі заборонили їм «інтимний контакт з чоловіком»? Боюся, моє запитання недоречний, тому що, здається мені, вони самі собі це заборонили. Можливо, начитавшись санбюлетеня, не запитавши у власного тіла і, напевно, у головного винуватця, а тепер страждальця мимоволі (я маю на увазі чоловіка).

Ну ось, а тепер, впоравшись з усіма застереженнями, я можу зі спокійною душею розповісти близьким мені по духу подругам, що це таке було для мене природне народження.

Все було ніби як звичайним, і разом з тим - якимось чарівним. Немов доля невидимою рукою направляла всі наші дії. Це було видно по обставинах. Коли, наприклад, в лікарні у мене знайшли дівчинку, я дивувалася недовго, тому що хотіла сина, і знала, що так воно і буде. І коли перед самою поїздкою почула від лікаря: «Чоловік там» - полетіла додому як на крилах. Адже це було друге з браслета обіцяних мені Богом бажань, що почали збуватися. Перше - це дитина від коханої.

А наступне - це термін пологів, який я знайшла сама, адже кому як не мені відомі були всі обставини цієї справи. Тому дата, названа лікаркою, пролетіла кудись повз моєї підсвідомості і в належний момент не мала свого спонтанного впливу.

У свій час ми сіли в поїзд і, благополучно минувши названу дату, під'їхали до міста Сімферополь, звідки в переповненому автобусі, з оснащенням, придатним для бойових дій в пустелі, прибутку на довгоочікуване узбережжі Чорного моря, в тихий і відокремлений маленький грот (таким він здавався нам тоді). Я пам'ятаю, як зняла мокрі тапочки і йшла по кромці моря, по самій воді, вдихаючи незвичними легкими густий йодний запах (мені і вдома снився вже запах моря). Починало темніти, а у нас ще не була готова намет.

Щоб не мучити довгими очікуваннями, повідомляю відразу - він народився цієї ж ночі, перед світанком. Він не хотів більше чекати - адже житло було готове, а рісующіеся мені пологи в блакитний прозорій воді під ласкавим сонечком, ті, які служили мені навчальним посібником в відеофільмі, мабуть, не входили в його плани. Я прекрасно пам'ятаю кожну хвилину відбувається навколо, крім миттєвостей найсильніших сутичок. На гребені цієї хвилі нас просто не було на тому місці, ми з малюком були в якомусь дійстві, древньому як світ і закручують по спіралі в великий танець, який, якщо не вивчити заздалегідь, може здорово налякати, обеззброїти і знесилити. Не стану прибріхувати - все було спочатку не так вже прекрасно. Я не хотіла вірити, що це прийшли пологи, але вигляд раптом всерйоз прокинувся майбутнього батька нагадав мені про реальність. Коли жінка відтягує цю роботу, яку неминуче прірідётся виконувати, вона не керує своїм болем, біль починає керувати нею, безгосподарно кидається в тілі, зводячи його з розуму. Не відразу збагнеш, особливо без належної підготовки, як правильно приборкати енергію для пологів, і в перші хвилини я забула про все, чого мене вчили. Але так було лише на початку. Тоді, незважаючи на мої зойки крізь подив і біль, що ми впораємося самі і ніхто нам не потрібен, мій чоловік побіг за людьми. З лісистій гори до мене пустилися духовні акушерки з Дніпропетровська, вони насилу переконали мене вийти з намету, я навіть не пам'ятаю, як опинилася без усього на березі біля великого каменя - все дуже сильно не було схоже на уявні мною раніше картинки.

Але тут все змінилося. Коли Наталя (це моя акушерка) м'яким і впевненим голосом вимовила перші слова, я раптом разом згадала, для чого була вся ця підготовка і навіщо я їздила в Москву. Я швидко зібралася - зосередженість була така, яку не зустрінеш в звичайному житті. Закривши очі, я діяла в потоці енергії не як загубився мандрівник, якому боляче і страшно, а як господиня становища ... Відтепер для мене не існувало нічого, крім спокійних і переконаних фраз Наташі, вони були моїм орієнтиром в океані пологів. Тепер це був не хаотичний процес, гарячково викидає дорогоцінну енергію, таку необхідну народжується малюкові. Енергія була нашою, підпорядковувалася і, прямуючи в заданий русло, своєю міццю тягнула маленької людини вниз, до виходу на світ Божий. І ще була свобода рухів, я могла бігати, скакати, крутитися на місці - адже мені ніщо не заважало. І я з люттю і задоволенням вцепляются пальцями голих ніг в холодну гладку гальку берега, вставала на карачки і загрібала долонями дренаж, а до великих і шорстким тулилася щокою. Природа була учасницею появи на світло людини, і тут же знаходився його батько, на шиї у якого ми провисіли більшу частину періоду потуг (так поступали ще в старих російських селах). Він на мить вивів мене з трансу, щоб показати єдину зірочку на чорному південному небі - вона дивилася прямо на нас, і здалася мені маленьким ангелом-хранителем. На залитій місячним світлом майданчику ще були акушерки, яких я не бачила, а тільки чула їхні добрі слова: «Яка ти зараз гарна!» Наталія стежила за перебігом пологів, і ми заспівали, утримуючи вібрацію звуку в потрібному напрямку ...

І ось він народився - до цього часу вже починало світлішати. Я сказала: «Ой, дівчата, зараз вся порву», і підхопила незадоволеного кричущого богатиря у самій гальки. «Чотири години п'ять хвилин» - вимовила Наташа. Він був такий справжній! Тобто, я, звичайно, знала, що повинен з'явитися дитина, але не думала, що це буде так здорово. Ми не знали, куди його подіти. Ми сунули його батькові, а потім я згадала, що хотіла водного дитини, і ми побігли з ним до моря. Ми занурили його в прозору світанковий хвилю. Мене трясло. Мені пояснили, що так по інерції виходить залишилася енергія. Я зовсім забула про плаценту, і тут з моря принесли відро холодної води і вилили його на мене. Плацента вийшла миттєво, я навіть отямитися не встигла.

З дванадцятої ночі до чотирьох. Мені пологи видалися миттю, а чоловікові цілодобово. Я до сих пір не знаю, що він пережив тоді, ніколи не чула, щоб він говорив про ці почуття. Я тільки сподіваюся, що все не дарма ... мені нема з чим порівняти - я ніколи не була в пологовому будинку.

Потім я лежала на надувному матраці біля самого синього моря, і відкривається вид заворожував мене. Народження людини вітав світанок нового дня - величезна тепле сонце вставало над лінією горизонту, золотистої брижами покриваючи воду. Маленька купка однодумців, ми зібралися навколо головного героя, який лежав на моєму животі, на голові у нього були водорості, і він відкрив свої блакитні очі; і тато дивувався: «такий біленький, а я думав, вони всі червоні бувають»; і все сказали - хто ж це? Ой, хлопчик, перший хлопчик на березі, а решта всі наречені! Батькові було вручено ножиці, і він перерізав пуповину, обв'язану шовковою ниткою. Зараз би я не стала так швидко відокремлювати плаценту - адже вона дуже потрібна новонародженому, як і багато зробила б по-іншому - але ми були ще новачками.

Я намагаюся оцінити свої пологи. Багато що з того, що було зроблено - було зроблено з користю і не випадково. Пізніше ми дізналися вага нашого здорованя - чотири кг двісті грамів. І жодного розриву, при природних пологах. Впевнена, так вийшло тому, що вага тіла дитини був спрямований вниз, пологи були стоячи і на корточках, родової шлях був максимально зручний і не знадобилося багатьох болісних процедур, для того щоб «витягти дитину з матері». Народження виявилося швидким. І хто знає, що було б, якби я на лікарняному ліжку або в роддомовской коридорі, де процес міг би бути штучно затягнутий або взагалі пропущений (таких історій я знаю багато).

Хочу відзначити ще кілька плюсів. Тепер все вже, здається, знають про користь раннього прикладання до грудей, і навіть лікарі йдуть в цьому назустріч, але чомусь як і раніше існує проклятий (інакше не назвеш) режим годування грудьми. Годування нею - не тільки їжа, «надбавка у вазі», але неоціненною важливості вплив на обох, обмежувати яке і нерозумно, і злочинно. Неспроста з'явилося духовне акушерство, як вимога часу, відповідь на літаючі в повітрі заклики. Його представники кажуть, що дитина сама регулює кількість необхідного молока - перегодувати материнським молоком неможливо! І абсолютно праві, а крім того, будь-яку жінку реально «розгойдати на молоко», якщо постійно тримати у її грудях немовляти. Це теж чиста правда, але абсурд нашого часу полягає у тому, що дитина, за словами медпрацівників, може отруїтися молоком власної матері через несумісність або стафілокока. Мені хотілося б заперечити. Але я не можу - як знати, що можливо в тому вимірі і при тому рівні здоров'я. Я годувала свого сина тільки своїм молоком, без ранніх прикорму до півтора років, а на Заході в цьому середовищі прийнято годувати немовлят грудьми, поки не виростуть всі зуби.

Що таке зціджування, ця варварська процедура! Ніхто не звільнить вам груди краще власну дитину. Ви б тільки бачили ці роддомовской молочні ферми, де жінка перетворена в механізм надоїв. Коли вона в халаті бреде в натовпі таких же теличок, притискаючи до грудей стерильні серветки, щоб в спеціальному стійлі, вставши в загальний ряд разом з усіма, наповнити пляшки.

Я вже говорила, що годування грудьми корисно обом. Моє відновлення йшло дуже швидко, адже при цьому виробляється окситоцин, і організм приводить себе в норму. Я практично не була виведена з ладу і з самого початку купалася в морі, в чистій прибережній смузі, вода якої містила йод і срібло. У хлопчика швидко підживати пупок. Він купався разом з нами (водні тренування новонародженого-це окрема тема) і в міру засмагав на сонечку. Перегріти його було неможливо: усюди ходили суворі чоловіки, які веліли, коли потрібно, «прибрати немовлят з сонця». Як я потім дізналася, вони не залишали нас з самого початку - під час моїх пологів ходили медитувати на місяць, а вдень до нас обережно підходили і вітали, і називали нас «мадонною з немовлям». Як бачите, я не приховую найзворушливіших і дорогих для мене моментів, тому що адресую свою розповідь однодумцям - тим, хто пройшов або ще пройде через досвід ненасильницьких пологів.

Тут немає неважливих деталей - і бебі-йога з досвідченою акушеркою, і динамічна гімнастика з перших днів життя, все зіграє свою величезну роль в житті маленької людини. І для безпосереднього учасника події, нарешті, знайдеться місце гідніше простоювання під вікнами «роділкі» і хитання по друзях у п'яному вигляді. Має право, дружина народила - так вважають навіть бабусі на автобусних зупинках, - ну що за жалюгідний ерзац!

Я хочу сказати, що необов'язково слідувати моєму прикладу і їхати на південь. Безрозсудна молодість і романтика зробили тут свою справу. Все складалося дуже вдало і навіть несприятливі обставини: як мене нагодували макаронами з кетчупом перед самими пологами, повна відсутність всіх санітарних процедур (ми ж щойно зійшли з поїзда) і дощова ніч не завадили благополучному народженню.

Я просто хочу сказати, я дійсно так думаю, дорогі подруги - вся справа в особистій силі. Вона забезпечить хорошу підготовку і реалізацію вашої мрії на практиці. Насправді вам потрібні дві речі - вірте в себе і любите, і я не знаю перешкод, яких ви б не змогли подолати.

Метушня навколо дивана ». | Пологи у щасливій відповідальності

Папа про пологи | Мама про пологи | Від страху до радості | У ванній з телевізором-акушером | У морі, в басейні і в смиренні | Папа на пологах: біль навпіл | Може бути, йому снилися пологи? | Головне під час пологів «Не народжувати»! | Трилогія про домашніх пологах | Корисні поради |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати