На головну

Може бути, йому снилися пологи?

1. J Прокоментуйте наведений фрагмент. Які проблеми спілкування він ілюструє? Що ви можете сказати про учасників спілкування?
  2. А вам не спадало на думку, що ринок, врешті-решт, може і розвернутися?
  3. А лікарі все думаю, да що ж таке з цією людиною і його сім'єю, може, з'їли що-небудь?
  4. Серпень. Завершення або, може, початок?
  5. АТФ (аденозинтрифосфат) може бути використаний в якості коферменту
  6. Бог не буде робити за вас те, що ви можете зробити самі.

(Пологи Лариси С, м.Москва)

На сороковий тижня вагітності я тільки і думала про дитину - який він виявиться зовні, на кого буде схожий. Те, що це хлопчик і у нього товсті щічки, широкий ніс, і він смокче великий палець правої руки, ми з чоловіком побачили ще два тижні тому на ультразвуковому дослідженні. Все літо, по суботах, ми займалися на курсах для вагітних пар в батьківській школі і народжувати збиралися вдома. Положення дитини та аналізи були в нормі, моє самопочуття - навіть краще, ніж до вагітності. Після курсу лекцій і практичних занять я була впевнена, що у нас все вийде добре. З фізичною підготовкою було гірше - регулярно відвідувати басейн, гімнастику і йогу НЕ получалось- я не брала декрет і тому просто не встигала.

Четвертого листопада, за чотири дні до встановленого лікарями терміну, далеко за північ я працювала за комп'ютером і поступово стала відчувати слабку ниючий біль внизу живота. Мене охопило радісне збудження, і я спробувала розбудити міцно сплячого чоловіка і сказати йому, що в мене почалося. У відповідь він, навіть не прокинувшись, пробурчав, що раз почалося, саме час поспати. Я продовжувала свою роботу, а ребятёнок затаївся до ранку.

... Як завжди вранці, Миша поцілував мене перед відходом на роботу. У цей момент всередині мене щось дуже боляче лопнуло і потекли води. Від несподіванки я охнула і повідомила чоловіку, що він може залишатися вдома. Годинник показував пів на дев'яту ранку. Миша набрав номер нашої акушерки зі школи. Моїм колегам я вирішила нічого не говорити.

Випивши чай з лимоном, приготований чоловіком, лягла в ліжко і стала вслухатися в свої відчуття. Сутички почалися слабкими і рідкісними, тривали то по двадцять секунд, то по півтори хвилини, то посилювалися, то слабшали - так тривало досить довго, близько чотирьох годин.

З ранку почалися дзвінки з роботи, так як мене ще ніхто не підміняв ... Після кожної телефонної розмови сутички на час затихали. Миша мовчки сердився, а о другій годині, після дзвінка з Владивостоцького офісу, перестав давати мені слухавку.

На 12 годину я відчула голод, але з'їсти що-небудь не зважилася. Акушерка Оля П. по телефону (вона протягом дня постійно була на зв'язку) порадила піти в ванну, щоб розслабитися. Після ванни Миша вилив на мене таз холодної води, і я дійсно відчула себе краще.

О першій годині чоловік перевірив розкриття шийки. Голова дитини була опущена вниз, на ній щільний м'язовий грудку. Це означало, що дитина тільки на початку свого шляху по родовому каналу.

Після двох годин дня сутички посилилися, я лягла в ліжко і почала проводити сутички на голосі. Це спеціальний метод для кращого розслаблення і розкриття шийки матки, тому що її м'язи і м'язи горла пов'язані. У проміжках між переймами я засинала на якісь миті.

О третій годині розкриття близько п'яти сантиметрів. Миша відчув пальцями, як пульсують судини на дитячій голівці. Відчуття наростали, і поступово я занурювалася в особливий родової транс. Чи не відкриваючи очей, я лежала на лівому боці. Переді мною розкручувалися і перетиналися два величезних сірих конуса. Я летіла вгору, назустріч своїй болі, відкривала рот і пропускала її крізь себе. Аа-аа .., тихенько підвивали я. Тривалість сутичок збільшилася до двох хвилин. Оля, вислухавши мої пісні по телефону, сказала, що сутички йдуть вгору, а їх треба направляти вниз. Після її слів я відігнала свої бачення і занурилася в темряву.

Близько п'яти чоловік почав допомагати мені - робив масаж спини і підтягував голосом на сутичках. Спілкування зводилося до коротким фразам, мені вже було не до романтики. Не хотілося ні розмовляти, ні думати, ні рухатися - тільки спати. Чоловік мовчки записував початок і кінець сутичок.

Після шостої вечора я відчула сильну нудоту. Розкриття вже було приблизно сім сантиметрів, і дитина поступово піднімав голівку, пірнаючи під лобкову кістку.

Ще через годину відчуття сильно змінилися. Посилювався тиск на сечовий міхур. Розслаблення вже не допомагало. Коли від болю я стала вигинатися в попереку, Міша відправився наливати ванну. Вперше за цей день мені захотілося, щоб все скоріше закінчилося.

На початку восьмого вечора я сіла в воду з твердим наміром вийти з неї з дитиною. За словами чоловіка, шийка розкрилася повністю, його пальці входили всього на одну фалангу і він дозволив мені тужитися.

Майже о восьмій вечора приїхала акушерка. З інструментів у неї була з собою дерев'яна трубочка для прослуховування серцебиття дитини. Я сиділа поперек ванною і, тримаючись за бортик, тужилась. Потуги накочували і гнали, не даючи зупинитися. Якщо я припиняла тужитися, це віддавало диким болем в попереку, якщо тужилась щосили, то відчуття ставали чудово сексуальними - безперервний оргазм два години поспіль. Між потуг я відвалювалася до стіни і просила хлюпнути в обличчя холодною водою.

Голова народжувалася повільно, я до цього часу втомилася і хотіла спати як ніколи. Ось тільки б народити і заснути. Стали розтягуватися зовнішні тканини, защипало від морської солі. Здалася головка, і Міша погладив її кінчиками пальців - ну, давай же, малюк.

Нарешті я видихнула якийсь нелюдський, звіриний крик, і головка народилася повністю. Хлопчик відразу ж повернувся бочком і на наступній потузі виліз повністю. Усе. Скінчилося. Час дев'ять шістнадцять вечора. Я відчула велике полегшення і радість. Сон як рукою зняло. Акушерка дістала дитини з води, Міша відсмоктав йому слиз, хлопчик закричав, але неголосно. Мені поклали його на груди, і Федя дивився на мене, не кліпаючи, хитрим поглядом мигдалеподібних очей. Я засміялася, і він здивовано наморщив лоб. Голова кабачком. Схожий на інопланетянина з мультфільмів. На спині родима пляма яйцевидної форми, як у чоловіка.

Через п'ятнадцять хвилин на легкої потузі народилася плацента. Чоловік зняв з себе футболку і загорнув у неї сина. Оля і Міша разом забрали його з ванної. Прийнявши душ, я пішла в кімнату, де все знайомилися з малюком. Через три години, після бебі-йоги, чоловік перерізав пуповину. Оля поїхала. Я подзвонила батькам і своєму шефу.

У цей вечір я випила півпляшки червоного вина, з'їла плитку шоколаду і всю ніч не могла заснути від солодкого запаху новонародженого. Хлопчик спав між нами, здригаючись уві сні. Може бути, йому снилися пологи?

«Я стала мамою»

(Пологи Аліси С, м.Москва)

Мені 34 роки, і Оленка - мій перший і довгоочікуваний дитина. Хоча вагітність протікала без патології, лікар з жіночої консультації одразу сказала, що доведеться робити кесарів розтин, т. К. Через маленький зріст і віку я не зможу «розродитися» сама.

Кілька років тому я прочитала статтю про духовне акушерстві і мріяла, щоб моя дитина народився в домашній обстановці, під музику, щоб замість чужих людей в марлевих пов'язках і білих халатах його прийняв на руки батько. Я чула, що в Москві є кілька центрів по підготовці і проведенню домашніх пологів. Через друзів я знайшла школу батьківського досвіду «Різдво» і стала відвідувати заняття. Три місяці ми готувалися - записували лекційний матеріал, робили гімнастику, дивилися відеозаписи про пологи. Мій чоловік спочатку й чути не хотів про домашніх пологах, але одного разу я зі сльозами вмовила його піти разом зі мною на заняття (всі приходили парами), і те, що він почув, справило на нього враження. Поступово ми прийшли до рішення народжувати вдома, в воді. Я серйозно готувалася - регулярно ходила в баню, відвідувала басейн в групі для вагітних, обливалася холодною водою і робила вправи для вагітних (особливо любила «берізку»). Часто в парній жінки намагалися переконати мене, що мені шкідливо паритися, але я відчувала за своїм станом, що все роблю правильно - у мене пройшли болі в попереку, не було набряків. Так що до кінця вагітності я була майже спокійна. Я кажу «майже», т. К., Звичайно, страх з'явився ближче до передбачуваної дати пологів. Я дивилася на свій величезний живіт і не могла собі уявити, як же він вийде з мене - моя дитина? Вночі я не могла спати - мені було незручно лежати; щоб повернутися на інший бік, мені доводилося тримати живіт руками. Дитина була дуже активний, особливо по ночах - штовхався, крутився, міняв положення, іноді мені здавалося, що він витягується на весь зріст, натискаючи мені на сечовий міхур і упираючись в ребра; було важко дихати і зовсім не було місця для їжі. Я одночасно хотіла швидше народити і боялася цього.

І ось одного разу почалися перейми - але незабаром припинилися, поновилися тільки через два тижні. Спочатку сутички були через 20 хвилин, потім через 15, а я намагалася зрозуміти - «це» вже почалося? До 12 ночі приїхав Саша, інструктор з «Різдва», сказав, що ще чекати і чекати. Все, крім мене, лягли спати. Сутички вже тривали 5 годин, я прийняла душ і приготувалася «народжувати». Я бродила в темряві по квартирі, засікав час сутички. Знайшла зручну для себе позу - напівлежачи в кріслі - і намагалася розслаблятися в паузах між переймами. Коли біль посилився і сутички пішли через 5 хвилин (о 3 годині ночі), я стала тихенько наспівувати гаму, уявляла, що всередині мене розпускається квітка - розкривається шийка матки. Потерпіла годинку і розбудила Сашу, щоб він подивився, як просувається процес. Я була дуже розчарована, що шийка ще мало відкрилася, мені здавалося, що я вже готова народжувати, але пройшло ще 2 години, перш ніж Саша сказав «пора». Я розбудила чоловіка - мені потрібна була його шия, щоб висіти і тужитися.

Був ранній ранок, йшов проливний дощ. Саша і мій чоловік обговорювали упівголоса тему грибів - «грибів нині багато», а я відпочивала між переймами, сидячи на краєчку стільця і ??намагаючись заснути на 5 хвилин.

Перед тим, як прорізатися голівці, я перейшла в ванну з морською сіллю. Я сиділа на корточках поперек ванни, а чоловік піднімав мене за пахви на сутичках. Саша керував подіями, допомагав мені і дитині, хвалив і підбадьорював мене. Я намагалася слухняно виконувати його вказівки, хоча мені вже здавалося, що це ніколи не скінчиться - біль, напругу і втому. І раптом Саша сказав: «Привітайся з дитиною», - я і відчула під рукою гладку верхівку. Через якийсь час після декількох потуг вислизнуло тільце, я побачила під водою в руках у Саші дитини. «Дівчинка», - сказав він, і я заплакала. Тепер я знаю, що значить плакати від щастя - я просто не витримала напливу емоцій.

Через хвилину дівчинку витягли з води і дали мені на руки. Забавно, що прочхали і зробивши перший вдих, вона спочатку подивилася мені в очі, а потім стала закрутив головою, оглядаючись - хто ж там стоїть позаду. Ми дуже сміялися. Довелося притримувати за голову цю цікаву, щоб вона смоктала груди і не вхопила води.

Через 30 хвилин народилася плацента і дівчинку забрали.

Незабаром ми разом лежали в ліжку. Саша, моя мама і чоловік відзначали цю подію шампанським, а я розглядала свою дівчинку. Було дуже радісно, ??святково. Я тут же почала телефонувати друзям і родичам, щоб з гордістю повідомити, що у мене народилася дочка.

Перша ніч була важкою - вона плакала, її рвало водою, носик погано дихав, були чутні Хлюпа і хрипи. Я перелякалася до смерті, мало не зірвалася в істерику - мені здавалося, вона зараз задихнеться і помре. Але потім я взяла себе в руки і стала тихенько шепотіти на вушко доньці, що зараз все пройде, все буде добре - і вона заспокоїлася. Я зрозуміла, наскільки ми ще пов'язані, наскільки її стан залежить від мого. І ще я зрозуміла, що цей страх - тепер на все життя. Я стала мамою.

Папа на пологах: біль навпіл | Головне під час пологів «Не народжувати»!

затяжні пологи | Шрами на шийці матки | ВАГІНАЛЬНІ ПОЛОГИ після кесарева розтину | ВІДНОВЛЕННЯ Після кесаревого розтину | Акушерка в чотири роки | Папа про пологи | Мама про пологи | Від страху до радості | У ванній з телевізором-акушером | У морі, в басейні і в смиренні |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати