На головну

Залізо у Вашій дієті

1. Б - з покриттям з дорожньої бруківки або малорозмірних залізобетонних плит
  2. Білком, що транспортує залізо в плазмі крові є
  3. Бетонні та залізобетонні конструкції
  4. Позацентрово розтягнуті залізобетонні елементи
  5. Позацентрово стиснутого залізобетонного елемента, при розрахунку його міцності

Під час вагітності потреба в залозі зростає. Підвищена кількість природного заліза у Вашій дієті потрібно для збільшення обсягу крові матері і дитини. У третьому триместрі у матері в півтора рази більше крові, ніж до вагітності, крім того, наповнена кров'ю плацента, а зростаючий малюк забирає собі до 85% заліза з раціону мами. Без заліза неможливо будівництво червоних кров'яних тілець. Кров, багата залізом, - це страховка проти наслідків родових кровотеч. Навіть за невелику кровотечу жінці, хворий на анемію (нестачею заліза), доведеться дорого розплачуватися.

В середньому вагітна жінка потребує 4-5 міліграмах засвоєного заліза в день. Особливо важливо це в другій половині вагітності.

На 26-32-му тижнях вагітності об'єм крові зростає так швидко, що рівень гемоглобіну за ним не встигає. Невелика анемія на цьому терміні швидше норма, ніж виняток. Якщо рівень гемоглобіну не менш 90 г / л, а можливо і менше без порушення самопочуття, то не слід хвилюватися. Не дайте лікарям залякати себе, а їхні рецепти на штучні залізовмісні препарати викиньте в урну. До кінця вагітності при правильному харчуванні рівень гемоглобіну піднімається сам. Якщо за 2-3 тижні до пологів він дорівнює 100 г / л і більше, то немає серйозного приводу для занепокоєння.

Тут необхідно сказати кілька слів про вегетаріанців.

У людей, повністю або частково (за винятком молочних продуктів і яєць) відмовилися від тваринної їжі, відбувається природне зниження гемоглобіну на 10-20 одиниць і більше при обов'язковій умові зберігається гарного самопочуття. Існує думка, що при тривалому вегетаріанство гемоглобін переходить в дещо іншу форму, яка дозволяє переносити більшу кількість кисню, а значить, навіть нижчий в порівнянні з нормальним вміст гемоглобіну в крові повністю забезпечує потреби організму.

Тому якщо Ви продовжуєте залишатися вегетаріанкою і під час вагітності, обов'язково робіть на це поправку (з урахуванням рівня гемоглобіну до вагітності), щоб не «перегодувати» свій організм штучним залізом, піднімаючи гемоглобін до «нормальних» цифр під тиском лікарів. Природним залізом, що містяться в їжі, цього зробити не можна, так що можете сміливо їсти все% продукти, багаті залізом. Для правильного засвоєння заліза потрібна достатня кількість шлункових ферментів, особливо соляної кислоти. Тому багаті залізом фрукти, що містять свої ферменти і кислоти, що сприяють травленню і засвоєнню, - найнадійніші постачальники заліза в організм. Майте на увазі, що кава і чай також перешкоджають засвоєнню заліза. Найкращий, абсолютно безпечний і ефективний шлях отримання необхідного при вагітності заліза - це вживання натуральної, багатої на залізо їжі.

Кращими джерелами заліза є: гранат, абрикос, персик, курага, банани, чорнослив, чорна патока, цільне зерно, пивні дріжджі, буряк, бурякове бадилля, бадилля турнепсу, шпинат, насіння соняшнику, волоські горіхи, гречка, насіння кунжуту, бобові, сочевиця , яєчний жовток, ікра, качка, яловичина, гарбуз, картопля з шкіркою (печена), морська капуста, соєві продукти, морква, яблука, темний виноград, сливи, полуниця. Постарайтеся урізноманітнити меню. З приводу вживання печінки є різні думки. Нам здається, що печінка тварин, вирощуваних за прискореною методикою, з гормональними добавками для швидкого зростання, - не найкращий продукт для вагітної, т. К. Печінку і нирки - це фільтри для всіх шкідливих речовин в організмі.

Хочемо навести приклад:

«Коли я (А. А.) вагітної повернулася додому зі своїм чоловіком з СРСР, клінічний лікар-акушер сказав, що я анемічна, і виписав таблетки якогось синтетичного заліза. Я тоді не розуміла, що вони не корисні, і акуратно їх приймала 3 рази в день. Гемоглобін при цьому навіть не почав підніматися, і мені веліли приймати їх в два рази більше. Все одно недокрів'я залишилося. Коли мені сказали ще збільшити дозу, я порадилася зі своєю духовною акушеркою Тіною на цю тему. Тіна сказала: "Ти просто пий свіжий сік моркви з буряком, і все буде добре". Я із задоволенням пішла її порадою і гемоглобін швидко піднявся. Таблетки заліза я викинула ».

Оскільки анемія дуже небезпечна через крововтрати під час пологів, то лікарі часто виписують залізовмісні добавки, хоча давно відомо, що ці препарати мають побічні ефекти, шкідливі для організму. Найнебезпечніший - сульфат заліза. Ця форма добавки заліза особливо шкідлива. Вона у великій мірі збільшує потребу в кисні, вітаміні В5 (пантотенова кислота) і інших речовинах. Вона руйнує вітаміни А, Е і С, а також сприяє пошкодження печінки. Солі заліза особливо небезпечні під час вагітності, оскільки перешкоджають надходженню кисню до дитини і можуть викликати викидень, родові дефекти, передчасні пологи, стати причиною недокрів'я і родової жовтяниці у малюка. Солі заліза, що вживаються в препаратах і в так званій «збагаченої» імпортної їжі, що з'явилася на російському ринку, сприяють прояву небезпечної спадкової хвороби - гемохроматоза, відомої також під назвою бронзовий діабет або пігментний цироз печінки.

Крім побічної дії все синтезовані залізовмісні препарати мають ще одним дивним властивістю: вони практично не заповнюють дефіцит заліза в організмі, т. К. Засвоюються не більше ніж на 5-10%. Але стежити за рівнем гемоглобіну все ж необхідно. Ось деякі рецепти, які дозволять привести його в норму до майбутніх пологів:

1. Свіжий сік буряка навпіл з соком моркви.

2. Свіжий сік вітчизняних яблук.

3. Вишневий сік з м'якоттю.

4. Сливовий сік з м'якоттю.

5. Гранатовий сік навпіл з водою.

6. Сік селери, петрушка.

7. Можна також змолоти гречку в кавомолці і додавати цю гречану цибулі в усі страви, які Ви їсте.

8. Кілька столових ложок в день чорної патоки в будь-якому вигляді.

Повторимо: найкращий, безпечний і ефективний спосіб задоволення наростаючою потреби організму в залозі під час вагітності - всім серцем спрямуватися до того, що-5и отримувати цей елемент тільки з різноманітних природних продуктів.

Вітамін С | кальцій

Маргарет Мід | ВІД АВТОРА | Від доктора Мішеля ОДЕНА | ДО ЗАЧАТТЯ | ПРОБЛЕМИ ЗАЧАТТЯ | ЛЮБОВНАЯ ТЕРАПІЯ | ВІДЧУТТЯ РАННЬОЇ ВАГІТНОСТІ | ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ | перший триместр | ХАРЧУВАННЯ під час вагітності |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати