На головну

ХРЕСТ І НОВИЙ ЗАПОВІТ

1. Angry - Новий Рік
  2. Автор Послання до Євреїв докладно зупиняється на сутності Нового Завіту.
  3. Акти 19 лютого 1861 року про скасування кріпосного права. Законодавство про питомі і державних селян.
  4. Біси і Новий Завіт
  5. Біблія складається зі Старого та Нового заповітів. 1 сторінка
  6. Біблія складається зі Старого та Нового заповітів. 2 сторінка
  7. Біблія складається зі Старого та Нового заповітів. 3 сторінка

Центральним пунктом християнської доктрини є той факт, що хрест Ісуса Христа повністю скасовує всі справи плоті, як не мають ніякої заслуги перед Богом. Внаслідок хреста, ніякі людські чесноти не можуть сприяти порятунку якої людини.

Саме з цієї причини хрест став такою спокусою, або каменем спотикання, для євреїв у дні Ісуса. Євреї, які жили в першому столітті, загрузли в законничества; їх з дитинства привчали до строгого дотримання приписів закону. Вони справді вірили, що можуть заробити вічне спасіння шляхом суворого дотримання Мойсеєвого закону, включаючи церемоніальні приписи, що містили понад 600 правил і постанов. Одним з приписів Мойсеєвого закону було обрізання.

Перша церква в Єрусалимі, без жодного винятку, дотримувалася цього законнического підходу. Це зібрання, що стало єдиним цілим після проповіді Петра в день П'ятидесятниці, складалося здебільшого з віруючих іудеїв. Багато з цих євреїв були священиками, які були привчені до суворого дотримання закону, і тепер, навіть після свого звернення, вони проповідували суміш віри в Христа з дотриманням закону, включаючи обрізання. Письмо говорить, що вони вчили: «... Якщо ви не обріжетеся за звичаєм Мойсеєвим, то спастися не можете» (Діян. 15: 1).

По суті, ці люди заявляли: «Так, Ісус помер за наші гріхи. Але наша віра в те, що Він зробив на хресті, не дає нам повного порятунку. Ми все ще повинні дотримуватися закону - робити все, що ми можемо, щоб сприяти нашому спасінню, дотримуючись правил і розпорядження, дані нам Мойсеєм, і обряд обрізання є частиною цього ».

Апостол Павло був у нестямі від цієї доктрини. Він розглядав її як смертоносну суміш, і сміливо виступав проти неї. Він сказав Єрусалимським лідерам: «Ваші правила і приписи більше не мають ніякої цінності; хрест Христовий абсолютно скасував їх ».

Це тверде переконання Павла виразно проглядається в багатьох з його послань до перших церквам. Він писав: «Скасувавши ворожнечу Він Своєю наукою знищив Закона заповідей, щоб з обох збудувати Собою одного нового чоловіка, роблячи мир» (Еф. 2:15). «Отже, якщо ви вмерли з Христом для стихій світу, то для чого ви, немов ті, хто в світі живе, пристаєте на постанови:" Не торкайся "," ані їж "," ані рухай "- що все знищиться, як уживати, - за заповідями і наукою людською »(Кол. 2: 20-22). «Винищивши вченням рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та й прибив його на хресті» (ст.14).

Читаючи сьогодні ці місця Писання, скоро стає ясно, що всякий звернений іудей добре розумів, що мав на увазі Павло. Він ясно говорить їм: «Все, що ви вважаєте вашим внеском у свій порятунок, крім крові Ісуса Христа, не має ніякого значення. Всі ваші справи плоті порожні, марні, мертві. Ісус прибив все це на хресті ».

Можете уявити, наскільки образливі були слова Павла для цих намагаються, знемагають під тягарем віруючих іудеїв. Все їхнє життя пройшла в безвідрадної боротьбі з законом, намагаючись заслужити Боже благовоління. Вони старанно дотримувалися ритуальні обмивання рук і кухонного начиння. У суботу вони подорожували тільки на відстані, що не перевищують передбачених законом. Вони були переконані, що ніколи не доторкнуться і не потиснуть руку язичника, або хоча б дозволять собі махнути своїм одягом у бік тих, хто не є юдеєм. Вони повторювали довгі, виснажливі молитви, годинами монотонно повторюючи одне й те саме, і проводили багато часу, вивчаючи закон під керівництвом книжників і фарисеїв. Щовечора вони підводили духовні підсумки своїх справ, і валилися в зневіру, коли виявляли, що порушили хоч найменшу йоту або межу закону. Вони жили з відчуттям величезної провини і засудження, тому що їх совість засуджувала їх за невдачі.

Ці люди проводили все своє життя, намагаючись заробити свій порятунок, а тепер Павло говорить їм, що всі ці роки праці були марними. Я можу уявити, як ці священики заперечують Павлу: «Як ти смієш говорити нам таке? Ти що, справді думаєш забрати у нас ці роки боротьби, мук і зусиль? Хіба ми повинні так відразу відмовитися від нашої надії на обрізання, після стількох років віри в те, що цей знак на нашій плоті запам'ятовує прийняття нас Богом? Як може цей стародавній обряд, даний нам Мойсеєм, раптом стати непотрібним? Все, що ти говориш, є образливим для нас ».

Але це і є спокуса хреста. Він каже: «У вас немає ні сил, ні коштів, щоб заслужити Боже благовоління, але ви можете прийти в покаянні до закінченого справі Ісуса і вірити. У вашій плоті немає нічого доброго - нічого, що ви могли б запропонувати від себе Господу. Будь-яка праведність, якої, на вашу думку, ви досягли, є брудними лахміття в Його очах, згідно Його Слову ».

Деякі іудеї поширювали чутки про те, що Павло сам проповідував доктринальну суміш.

Незабаром сам Павло піддався звинуваченням у проповідуванні змішаної віри в Христа і обрізання, як необхідні компоненти порятунку. Але Павло швидко припинив ці чутки. Він писав: «За що ж женуть мене, браття, якщо я ще проповідую обрізання? Тоді спокуса хреста в ніщо »(Гал.5: 11).

Павло говорить: «Почекайте хвилинку. Всі ви знаєте, що я проповідую віру в Христа, як єдиний шлях до порятунку, і всі знають, яким спокусою є це для вас. Вас ображає, що хрест покінчив з усіма вашими плотськими зусиллями, законнической правилами і постановами, і це є тією самою причиною, по якій ви перед собою ставите мене.

Якби я проповідував ваше змішане євангеліє, ви б брали мене. Ви б навіть аплодували мені за те, що я видалив ту частину моєї проповіді, яка була настільки образливою для вас. Але якщо справа йде так, то чому я все ще піддаюся гонінням з вашого боку? Якщо я заплямував компромісом свою позицію проти ваших мертвих справ плоті, то чому ви все ще так воюєте зі мною? Чому обрізані всі ще налаштовані так вороже щодо мене? Ви добре знаєте мою проповідь, братія: наше спасіння не від діл, але єдино через віру в Христа ».

Сьогодні безліч християн, включаючи багатьох служителів, все ще не розлучилося зі своїми законнической поглядами. Дійсно, в кожному великому місті Америки і в усьому світі різні деномінації дотримуються різних стандартів Євангелія. Кожен заявляє, що існують певні умови, щоб бути прийнятим Богом, включаючи будь-якого роду людські встановлення. Але ці стандарти виходять від того ж самого мертвого, що виходить від людини, відносини, про який застерігав Павло колосян: «Не торкайся до того, ані їж цього, не носи неналежної зачіски або одягу, і т.д., і т.п. ».

Звичайно, я вірю в високі стандарти для християн, які включають пристойне вбрання, святе життя і відділення від світу. Але Боже збережи нас від найменшого натяку на те, щоб ми вчили, що дотримання чого-небудь з цього є заслугою перед Господом. Ніщо з цього ніколи не може зробити нас прийнятними в Його очах.

Багато віруючих продовжують залишатися в полоні у деяких доктрин щодо справ, які, на їхню думку, роблять їх святими. Вони просто не хочуть вірити, що все їх багаторічні жертви марні. Тому, коли вони чують звістку про хрест - що ніякі людські старання або справи не можуть нас врятувати і єдиною гарантією нашого спасіння є благодать Христового - вони ображаються. Вони кричать, як звернені іудеї першого століття: «Ви проповідуєте вседозволеність! Ви відкидаєте святість! ».

Нічого не може бути більше далеким від істини. Існує тільки одна свята Особистість - Ісус Христос, і вся наша святість повинна приходити через віру в Нього.

Дозвольте мені показати, наскільки глибоко відображають цю істину слова і діла Ісуса, як це описано в 18-му розділі Євангелія від Матвія.

18-я глава Матвія починається з дивовижною сцени. Петро, ??Яків та Іван тільки що зійшли разом з Ісусом з гори Преображення, де вони зазнали вселяє страх присутність Господа. Однак зараз, незрозуміло чому, учні раптом почали сперечатися, хто з них буде більше в Небесному Царстві.

Ці люди повинні були б прісміреть в результаті свого неймовірного переживання, яке мало відкрити їм гріховність людської природи в світлі Божої чистоти і святості. Але замість цього, дванадцять учнів почали намагатися виміряти свої стосунки з Ісусом зробленими ними добрими справами. Вони почали вважати, як багато вони пожертвували для Нього, кожен заявляючи: «Я зробив набагато більше, ніж всі ви, щоб догодити нашого Вчителя. Я був більш відданий, більш вірний, більш щедрий ».

Зрозуміло, що ми не можемо знати все, що сказали тоді учні, але Писання дає нам розуміння їхнього тодішнього стану. Першим там був імпульсивний Петро - гаряча голова. Я уявляю, як він каже: «Панове, прямо зараз я можу уявити наступний аргумент. Подумайте - тільки що я зійшов з гори слави. Я бачив таке, про що мені навіть не можна розповідати. Бог дійсно промовив до мене. А чи можу я нагадати вам, хто ходив по воді з нашим Господом? Якщо хто і заслуговує на місце поруч з Ісусом, то, звичайно ж, я ».

Ці засліплені люди абсолютно помилялися. Тут ми бачимо картину старозавітного змагання, рід самовільного подвізанія, яке веде до позиції переваги. Істина полягає в тому, що не має значення, якого роду великі одкровення ви отримали або наскільки сміливо ви свідчите, або як потужно ви проповідуєте, або скільки бісів ви, може бути, вигнали з людей. Ніщо з цього не приймається Богом в розрахунок, якщо ви більше покладаєтеся на ваші справи, а не на закінчене справу Христа, для того, щоб бути прийнятим Богом. Цим ви стверджуєте, що Його хресна смерть виявилася бездіяльною.

Коли ми читаємо 18-й розділ Матфея, ми повинні пам'ятати, що всім, що Ісус робив під час Свого служіння на землі, Він закладав основу для Своєю майбутньої церкви. З Одкровення ми знаємо, що дванадцять учнів були камінням підстави Його церкви, будівельним матеріалом, який використовував Христос для творення Свого величної будівлі. І тепер, слухаючи суперечка учнів між собою, Господь мав жахатися.

Протягом всього Нового Завіту про Боже народі кажуть як про синів - синах Божих, синів Царства, синів балдахину, синів обітниці. Коли Павло звертався до віруючих в Галатії, називаючи їх «мої маленькі діти» (Англ. Пер.), він звертався до немовлятам у Христі, в яких ще не відобразився Христос. Тепер, дивлячись на Своїх учнів, Ісус мав перейматися за всіх «немовлят», яких Він приведе в Свою церкву, які будуть під їхньою опікою - багатьох і багатьох незрілих, ненавчених немовлят у Христі. І Він знав, що не міг би допустити, щоб Його церква будувалася на подібного роду змішуванні.

Ісус був стурбований тим, щоб малі діти у вірі ніколи не були заквашен доктриною віри, пов'язаної з добрими справами.

Христос знав, що Він не може дозволити, щоб Його учні продовжували сповідувати цю тілесну доктрину і вчити їй. В іншому випадку немовлята - новонавернені, які будуть під їхньою опікою, будуть думати: «Я можу заробити свій порятунок», і будуть намагатися винаходити свої шляхи для отримання Божих милостей. Це буде означати, що Його хресна смерть буде даремна, і це буде перешкоджати здійсненню вічних Божих цілей.

Ісус знав також, що скоро, під час пасхальної вечері зі Своїми учнями, Він буде тримати в Своїх руках чашу Нового Завіту. Його смерть означатиме кінець Старого Завіту справ, і ніякими зусиллями людської плоті неможливо буде більше догодити Богові. Будь-яка заслуга повинна буде приходити тільки за допомогою віри в Нього.

Що ж зробив тоді Ісус? Матвій повідомляє нам, що Христос покликав до них мале дитя і взяв його на руки. Він хотів дати Своїм учням глибоку, наочну проповідь. Він сказав їм: «Істинно кажу вам: коли не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете в Царство Небесне; Отже, хто впокориться, як дитина оця, той найбільший у Царстві Небеснім І хто прийме таку дитину одну в Моє Ймення, той Мене приймає »(Матв.18: 3-5).

У цих трьох віршах Ісус говорить про те роді відносин, які Він бажає мати зі Своїм народом. Він каже: «Подивіться на це дитя. Це Моя майбутня церква. Це дитя представляє всякого новоуверовавшего, який прийде до Мене з дитячою вірою, з будь-якого народу, раси і племені. Кажу вам, Моя церква повинна відноситься до Мене так, як це дитя ».

Зрозумійте правильно - Ісус тут строго вичитує Своїх учнів. Коли Він говорить їм: «Якщо не звернетеся», вони повинні були дивуватися: «Ми, повинні звернутися? Ми є Його обраними учнями. Про що говорить Учитель? ».

Грецьке слово, яке використовує Ісус, кажучи про звернення, означає тут «різкий поворот». Христос говорить цим людям: «Ви повинні зробити непередбачений, різкий поворот в своєму богослов'ї. Вам необхідно швидко звернутися від всяких своїх думок про те, щоб якось виділитися в Моєму Царстві допомогою ваших власних справ. Це Старий Завіт - і він скоро закінчиться ».

Ісус хотів одним рішучим ударом раз і назавжди покінчити з цим смертоносним доктринальним змішанням. Тому, далі Він закликав, щоб Його учні повністю змирилися. Він звелів, щоб вони «Стати як малі діти». Він говорив їм: «Я будую на вас Свою церкву, і якщо ви хочете залишити цю, ви повинні впокориться як це мале дитя, яке Я тримаю на Своїх руках».

Згідно з деякими богословам, в цьому уривку Ісус намагається навчити нас, що нам потрібно засвоїти дитяче сприйняття і поведінку, для того, щоб бути благочестивими. Однак я не бачу цього в виголошених Їм тут словах. Швидше, я вірю, що Він просить нас про двох простих речах: відмова від будь-якої незалежності і проста, довірлива відданість. Ці риси, каже Ісус, будуть характеризувати нас, як справжніх слуг Царства: «Отже, хто впокориться, як дитина оця, той найбільший у Царстві Небеснім І хто прийме таку дитину одну в Моє Ймення, той Мене приймає ».

Письмо говорить, що Ісус знав, «що в людині» - наскільки важко людям прийняти простоту Христа.

О, яке складне богослов'я і доктрини ми винайшли! Але Господь передбачав все це. Він знав, що виникнуть деномінації, які будуть обставляти віру умовами, такими як: «Ти повинен дотримуватися стандартів нашої групи»; «Ти повинен поклонятися Матері Ісуса, Марії»; «Ти повинен бути хрещений в нашій церкві, щоб бути врятованим».

У той час, як книжники і фарисеї сперечалися про те, де народився Ісус, про подробиці Його дитячих років, звідки і коли Він міг отримати Свої духовні пізнання - Його сучасники-діти просто підбігали, коли Він кликав їх. Вони кидалися в Його люблячі руки, без всяких питань, сумнівів або аргументів. Їм не потрібно було обчислювати Його; вони просто любили Його.

Ми бачимо опис цієї дитячої відданості Йому в 21-й главі Матвія. У цьому уривку відвідувачі храму і міняйли були вельми зайняті своєю релігійною діяльністю і законнической стараннями знайти ласку як у Бога. Але подивіться, що роблять діти: «... Дітей, що в храмі викрикували: Осанна Синові Давида! ..» (Мaтф. 21:15).Ці дітлахи були зайняті поклонінням Ісусу.

Будь ласка, зрозумійте мене правильно - я вірю у важливість вчення. Нам необхідно розуміння важливих богословських концепцій, таких як виправдання вірою, освячення і Новий Завіт. Але якщо ваше знання цих речей не виробляє в вас життя, це все просто мертва буква.

З іншого боку, ті, хто приходять до Ісуса в дитячій простоті, отримують справжнє духовне розуміння: «Коли хоче хто волю Його, той довідається про науку, чи від Бога вона, чи від Себе Самого кажу» (Ів 7:17). Христос говорить тут: «Просто любите Мене, як ці довірливі діти, і Я дам вам розуміння. Я приніс вам Новий Завіт, і Я покінчив з усіма цими правилами та директивами. Все, про що Я вас прошу, це щоб ви бігли до Моїм рукам і покладалися того, що Я дам вам все, чого ви потребуєте. Я буду вчити вас любовному слухняності і відданості ».

Багато пастори особливо потребують зверненні від своєї «я можу це зробити» -теологіі. Їхнє мислення має зробити різкий поворот від нерозумного духу змагання - справ плоті, які сконцентровані на тому, хто має найбільше церковна будівля, найбільшу громаду, найкращу музику, найбільший бюджет, найкращі зборів прославлення. Їм потрібно звернутися від своїх безперестанних пошуків нових способів добитися результатів, і їм необхідно повернутися назад в таємну кімнату молитви - до того, щоб більше покладатися на Бога, ніж на людину.

Ісус промовив суворе застереження тим, які вчили, що хреста недостатньо, щоб врятувати загиблого.

Христос дуже прямо сказав Своїм учням: «А хто спокусить одного з малих цих, що вірують в Мене, то краще б такому було б, якби повісили йому жорно на шию і потопили його в морській глибині. Горе світові від спокус, бо мусять спокуси прийти; але горе тому чоловікові, через якого спокуса приходить »(Матв.18: 6-7).

Ісус висловлював Свій гнів по відношенню до тих, хто вчать, що хрест є недостатнім для порятунку. Зауважте - Він говорить не до ожесточившимся фарисеям або хто сумнівається іудеям. Ні, Він говорив до тих, які були камінням, покладеними в основу Його церкви - до Його власним учням. Він застерігав їх проти спокуси Нового Завіту. Вони повинні були прийняти істину про те, що Він Один є повною розплатою за наші гріхи.

Подібним же чином, Ісус говорить сьогодні церкви: «Горе всякому проповідника, вчителя або свідку, полагающему спотикання для цих немовлят-звернених. Вони приходять до Мене в простій вірі і покаянні, і ви накликаєте на себе Мій гнів, якщо спокушаєте їх, кажучи: «Ісуса недостатньо. Якщо ви дійсно хочете бути врятованими, ви повинні зробити більше. Ось які особливі доктрини і правила нашої церкви ... ».

Чи не відбувається це в вашій церкві? Що, якщо до вашої церкви прийшла молода жінка з нафарбованими губами, облягає одягом і екстравагантної, скуйовдженою зачіскою? Може бути, її нудить від її життя, і все, що вона хоче, це пізнати Христа. Ось вона молиться: «Ісус, якщо Ти дійсно є, будь ласка, відкрийся мені».

Але ось приходить хтось і, бачачи її, каже: «Вибачте, міс, - ви не можете стати християнкою і так виглядати. Ви повинні прибрати цю темну помаду, і майте на увазі, ви не повинні більше приходити до церкви в цих обтягуючих штанах. Як вам не соромно!".

Або ж на ваше служіння заходить молодий чоловік з довгим волоссям і запахом алкоголю. Він тільки що з вулиці, і він шукає реальності Христа в церковному спілкуванні. Але ось хтось із вашої церкви підходить до нього і каже: «Молода людина, вам потрібно постригти своє волосся. І що це за запах від вас - пиво? Я не впевнений, що ви дійсно врятовані. Якщо ви хочете служити Христові, ви повинні змінитися. Ви не можете бути християнином і так виглядати або пахнути ».

Звичайно ж, я вважаю, що пияцтво є злом, і що жінки повинні одягатися скромно. Але молодим віруючим потрібно дати час, поки Дух Святий дасть їм зрозуміти ці питання. Кожен немовля у Христі потребує повної любові і підтримки з боку церкви до тих пір, поки йому або їй не буде відкритий правильний шлях.

Мало де у всій Біблії Бог настільки різко висловлюється за будь-якого питання так, як говорить тут Ісус.

Пастори, євангелісти, вчителі - нехай ваші душі переймуться серйозністю різких слів Ісуса: «... Тому краще було б, якби повісили йому жорно на шию і потопили його в морській глибині».

Ніщо не збуджує гнів Ісуса так сильно, як напад на Його істину. Здається, ми бачимо вищу ступінь Його гніву, коли Він виганяв з храму міняв. Але це ніщо в порівнянні з вироком, який Він виносить тепер. Тут Його слова звучать ще сильніше - бо Він знав, що це змішування справ з хрестом могло б призвести до руйнування всієї церкви.

Я знаю одного російського пастора, який проповідує, що нічиє порятунок не є закінченим, поки він або вона спочатку не постраждають. Ця людина одного разу сказав мені: «Ваша громада не має права радіти, поки ви не пройдете через тяжкі часи».

Ні ніколи! Як Божий служитель, я тремчу, як почули оце, що говорить тут Ісус Своєю церкви: якщо хто-небудь з нас, в будь-якій формі служіння, захищає встановлені людьми моральні принципи, законнической правила або інші людські стандарти, як необхідні для порятунку, нас очікує святий гнів Самого Бога. Якщо ми ставимо під якесь дитя Ісуса нашими власними деномінаційні стандартами, для нас було б краще, якби нас втопили в морі.

Тепер ми підходимо до одного з найбільш неправильно витлумачених місць у всьому Писанні.

Зараз ми підходимо до того, що називають уривком про каліцтва. Ісус каже Своїм учням: «Якщо ж рука твоя або нога твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний» (Мт. 18: 8) .

Ісус починає цю пропозицію словами «якщо ж», маючи на увазі «в світлі вищесказаного». Він прив'язує Свою заяву до всього контексту уроку, який він викладав щодо змішування справ з хрестом. Тому, коли Він говорить тут: «Якщо твоя права рука, нога або очей спокушають тебе», Він говорить про те спокусу, який представляє хрест для плоті.

Пам'ятайте, Ісус вже сказав, що для багатьох віруючих було це слово таке:«... Коли ж утиск або переслідування настають за слово, то він зараз спокушується» (Матв. 13:21).Христос дуже ясно заявляє: «Боже Слово скоро стане для багатьох людей спокусою. Навіть Мої співвітчизники спокусяться, коли Я скажу їм це »(див. Матв. 13:57).

Ми повинні мати на увазі, до якого роду людям говорить Ісус. Віруючі іудеї першого століття заявляли: «Я можу впоратися з цим. Я можу виконати закон ». І багато так ніколи і не змирилися і не звернулися від старань заслужити своє спасіння. Замість цього вони продовжували сподіватися на свої сили, ходячи під керівництвом своїх релігійних правил і приписів. Вони концентрувалися в першу чергу на Мойсея, а не на Христі.

Коли Ісус говорить тут: «Вирви його (очей), відітни її (руку або ногу)», Він говорить іудейським слухачам насамперед про їх впевненості в своїх добрих справах. Рука, нога і очей - все це являє собою плоть, знаряддя незалежності, завдяки яким людина йде своїм власним шляхом, сподіваючись на свою волю і людські зусилля, щоб позбутися від гріховних пут. Христос говорить такій людині: «Твій очей дивиться не туди. Ти дивишся на свої здібності і силу, тому вирви своє око. Ти повинен позбавити своє тіло, розум і серце від такого порочного мислення. Відкинь його, видали його хірургічним шляхом. Відсіки всяку надію на те, щоб пропонувати Богу будь-які свої особисті заслуги або чесноти. Хтивість і спокуси повинні бути відсічені - але не твоїми руками. Це є справою Духа Святого.

Потім просто біжи до Моїм рукам. Умалісь, як дитя, приймаючи Мою перемогу на хресті. Зрадь своє життя повністю в Мої руки і здайся на мене. Після того, що Я зробив на Голгофі, ти більше не належиш собі; Я купив тебе, і Мій Дух виконає в тебе Мої вимоги святості ».

Апостол Павло розглядає цей же питання в своєму посланні до галатів. Іудейські віруючі в цій церкві накладали на дітей Христових ярмо рабства, наполягаючи на тому, що всі віруючі, для того, щоб бути врятованими, повинні бути обрізані. Павло рішуче викривав їх: «Ви, що виправдовують себе законом, залишилися без Христа, відпали від благодаті, а ми дусі з віри чекаємо надії праведности. Бо сили не має сили ні обрізання, ні необрізання, але віра, що чинна любов'ю »(Гал. 5: 4-6).

Ви чуєте, що говорить тут Павло? Він заявляє, що вони відпали від благодаті. Потім апостол додає: «О, коли б були навіть ті, хто підбурює вас!» (Ст.12). Мовою грецького оригіналу це має на увазі щось дуже примітна. Павло говорить: «Дав би Бог, щоб ваші належні на справи вчителі калічили себе, подібно апокопа Кібели».

Все галати знали, про яке культі говорив Павло. Це включало в себе якусь дивну форму поклоніння в головному місті Галатії, що називався Пессіна. Це поклоніння супроводжувалося принесенням жертв богині Кібелі. Її віддані шанувальники називалися апокопа, і займалися самокатуванням, до крові висміюючи себе по спині.

Павло говорив галатів: «Якщо ви збираєтеся обійти хрест, сподіваючись на обрізання їм вашим тілом, щоб догодити Богові, то чому б вам не піти далі? Приєднуйтесь до флагеллантов (флагеллантов - християнська секта, члени якої займалися самокатуванням), апокопа, і калічте свої тіла. Зрештою, якщо ваша теологія права, тоді обрізання малої частини плоті недостатньо; для того, щоб бути святим, треба більше - робіть те, що роблять апокопа ».

Слово Павла було тим же, що і Христове: «Дар порятунку, який пропонує Бог, не має відношення до обрізання того, що відноситься до вашої плоті. Все необхідне обрізання робить Дух Святий. Він видалить всяке зло, вкорінене в вашому мисленні. Тому так звільнить Він вас від цього вчення про спасіння себе своїми добрими справами ».

Я питаю вас: якщо ви не стоїте на підставі закінченого справи Ісуса на хресті, тоді де закінчується взяття їм вашим тілом? Де закінчуються ці правила і постанови? Де закінчуються спроби знайти Боже благовоління? Це закінчується 600-ми або більш способами догодити Богові - і жодна людина не може коли-небудь виконати або досягти цього.

Ісус укладає Свій урок до нас такими словами: «Бо Син Людський прийшов, щоб знайти та спасти, що загинуло» (Матв. 18:11). Наш Господь говорить нам: «Ви не можете врятувати себе, ось чому Я прийшов. Ваш порятунок - це те, що зробив Один Я ».

Дійшли ви вже до місця, де повністю відмовилися від будь-якої надії на свою плоть? Сказали ви: «Господь, я знаю, що не в силах з цим впоратися. Ця рука, це око, ця моя нога контролюють все ». Якщо ви все ще живете під ярмом Старого Завіту, ви повинні покаятися і визнати: «Ісус, я більше не можу. Все, за що я брався, я псував. Допоможи ж мені тепер відсікти будь-яку надію на мої очі, мої руки, мої ноги - на всі мої плотські способи і старання догодити Тобі. Відсіки Твоїм Духом всі мої затинається похоті і порочні звички, які проявляються в членах мого тіла ».

Вам не потрібно здійснювати це обрізання. Його справу на хресті поклало край усім нашим зусиллям. Він зробив це для вас простим, і тепер вся справа полягає в дитячій вірі в здійснене Христом справа - вірі в обітниці і положення Його завіту.

І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро і вийму з вашої серце кам'яне, і дам вам серце із м'яса »(Єз. 36:26). | ВХОДЖЕННЯ У НОВИЙ ЗАПОВІТ У ВИГЛЯДІ СМЕРТІ

вступ | Чи не зламаю Свого заповіту, і не зміню того, що вийшло з уст Моїх »(Пс. 88:35). | Автор Послання до Євреїв докладно зупиняється на сутності Нового Завіту. | ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПАНУВАННЯ ГРІХА | НОВИЙ ЗАПОВІТ І ВНУТРІШНЯ СИЛА СВЯТОГО ДУХУ | НОВИЙ ЗАПОВІТ І СТРАХ БОЖИЙ | глава сьома | ХРИСТОС, НАШ ПЕРВОСВЯЩЕНИК НОВОГО ЗАВІТУ | НОВИЙ ЗАПОВІТ РУЙНУЄ Сатанинські твердинею | І другові не довіряйте, не покладайтеся на приятеля; від лежачої на лоні твоєму лежить, пильнуй двері уст своїх »(ст.5). |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати