На головну

Тема: Гриби

  1. Гриби. Рослини. Тварини.
  2. Дифузна ендокринна система: апудоцітов
  3. ЗАВДАННЯ N 14 повідомити про помилку Тема: Службове (сервісне) програмне забезпечення
  4. Лабораторна робота 1. Тема: вегетативні рефлекси (дослідження типу вегетативної регуляції).
  5. Лабораторна робота 1. Тема: дослідження пульсу, параметри пульсу, визначення тривалості серцевого циклу (ДСЦ) по пульсу.
  6. Лекція: №1. Тема: «Ринок цінних паперів: сутність функції».

мета: Ознайомити учнів з різноманітністю світу грибів.

завдання:

освітня:

Сформувати у школярів уявлення про грибах як особливому царстві живої природи. Ознайомити з видами грибів.

розвиваюча:

Розвивати пізнавальну активність дітей, вміння працювати з додатковою літературою, вміння виразно і емоційно передавати зміст поетичного тексту.

Виховна:

Виховувати дбайливе ставлення до природи, формувати вміння бачити красу природи.

устаткування:

План уроку:

1. Організаційний момент.

2. Повторення пройденого матеріалу.

3. Введення в тему.

4. Вивчення нового.

5. Физминутку

6. Закріплення знань

7. Підсумок уроку.

 етапи  Хід уроку  Примітки
 Орг. момент11: 35-11: 37 Повторення пройденого матеріала11: 37-11: 42 Введення в тему11: 42-11: 43 Формування нових знаній11: 43-12: 09 Фізмінутка12: 00-12: 01 Закріплення ізученного12: 09-12 :: 19 підсумок урока.12: 19-12: 20  Привіт, хлопці. Сідайте. Мене звуть Тетяна Сергіївна, і сьогодні урок навколишнього світу у вас проведу я.Лес. Точно терем писаний, Ліловий, золотий, багряний, Веселої, строкатою стіною Варто над світлою галявиною. (І. Бунін) - Куди ми з вами хлопці вирушимо? На природу, в ліс і на галявину. Що таке природа? Природа - це те, що нас оточує, але не створено руками человека.-Яка буває природа? (Жива і нежива.)- Які ознаки живого відомі вам? Живе народжується, живиться, росте, має потомство і умірает.-Зараз я вас буду загадувати загадки, а ви якщо знаєте правильну відповідь піднімаєте руку і ще говорите до якої природи) Живий або не живий) відноситься це слово.
    1. Що видно тільки вночі? (зірки)
    2. Сильніше сонця, слабкіше вітру. Ніг немає, а йде, Око немає, а плаче. (Хмара)
    3. Сер, та не заєць, З копитами, та не кінь.(ослик)
    4. Що вниз верхівкою зростає? (Бурулька)
    5. Який звір ласий до малини? (Ведмідь)
    6. Чи не стукне, чи не бовкне, а вранці у вікно увійде. (Світанок)
    7. Яка птах виводить пташенят в люті морози?(Шишкар)
    8. Сама швидконога птах. (Страус)
    9. Без рук, без ніг, а біжить. (Вода)
    10. У воді під містком виляє хвостиком.(Риба)
    11. Повзун повзе, голки везе. (Їжачок)
 - Хто був уважний, дайте відповідь - про яке світі живої природи ми не згадали? Про растеніях.І так, ви довели, що ...
 ПріродаЖівая НежіваяРастенія Тварини

- Що таке ліс? Що ви про нього знаєте?

Ліс - це природне співтовариство. Рослини в ньому розташовуються ярусами. Їх може бути кілька:

1 ярус - високі дерева,
 2 ярус - дерева нижче,
 3 ярус - чагарники,
 4 ярус - трави,
 5 ярус - мохи, гриби.

- Сьогодні, під час нашої лісової прогулянки ми звернемо особливу увагу на нижні яруси лісу. Що там знаходиться?

Землю просвердлив, корінець залишив.
 Сам на світ з'явився, шапочкою прикрився.

Це гриб. Мова піде про грибах.

- Отже, сьогодні ми згадаємо все, що нам відомо про грибах, і дізнаєтеся багато нового. Хто з вас коли-небудь збирав гриби?

Раз ви такі досвідчені грибники, скажіть, які гриби вам відомі? Опеньки, сироїжки, підберезники.

- Як ви думаєте, гриби - це жива чи нежива природа? жива.

- Чому? Гриби з'являються, ростуть, вмирають ...

- А до якого світу живої природи можна віднести гриби? До світу рослин.

- Чому? Вони ростуть на землі.

- Які частини рослин вам відомі? Корінь, гілки листя, плоди.

- Все це є у грибів? У грибів немає всього цього. А ще ми знаємо, що рослини самі створюють необхідні для свого зростання речовини. Це органічні речовини. А гриби так не "вміють".

- У такому разі, чи можна з упевненістю віднести гриби до світу рослин? Ні.

- А до світу тварин? Ні.

- Так що ж це таке - гриби? Напевно, це особливий світ природи: ні рослини, ні тварини.

- Абсолютно вірно. Гриби - це особливе царство живої природи, яке не відноситься ні до світу рослин, ні до світу тварин.

 
 


- Яка частина гриба згадувалася в вірші?

Капелюшок.

(Землю просвердлив, корінець залишив.
 Сам на світ з'явився, шапочкою прикрився.)

 ПріродаЖівая НежіваяРастенія ЖівотниеГрібишляпочние
 Тому всі гриби які ви знаєте, називаються - ....? шляпочними.

-Рассмотріте Уважно малюнок, що ви можете сказати про зовнішній будові гриба? Складається з ніжки і капелюшки.

У капелюшку дозрівають грибні спори, які розносяться вітром, потрапляють на землю і проростають, утворюють нові гриби. За ніжці до шапки просуваються поживні речовини, які гриб бере з грунту. А разом ніжка і шапка мають назву плодове тіло.

А як ви думаєте, називається ця частина? Надземна.

А то що під землею буде перебувати у гриба, як ми назвемо? Підземна.

- З чого вона складається? На що схожа? Схожа на павутину, як - ніби складається із заплутаних ниток.

- Це грибниця.

-По-вашому, яка частина гриба грає більш важливу роль в його житті? Грибниця.

-Хлопці, Ви бачили, як ростуть гриби: групами або поодинці? Гриби ростуть групами. Їх можна зібрати кілька в одному місці. Як думаєте чому? (Нитки грибниці утворюють складну підземну павутину, а на її сплетеннях пробиваються вгору плодові тіла)

- Отже, з яких частин складається гриб? Надземна частина - ніжка і капелюшок, підземна частина - грибниця.

- Як потрібно правильно збирати гриби? (Групова робота - соотнеси.)

 Спосіб збору грибів  Що станеться
 1. Ми будемо рвати, тягнути гриб із землі.  Ми пошкодимо грибницю, і на цьому місці гриб не виросте. Це дуже погано, так збирати не можна.
 2. Гриби треба не рвати, а акуратно зрізати ножем.  Грибниця залишається неушкодженою, але може висохнути і загнити.
 3. Гриб не зрізати, а викручується з землі.  Грибниця не пошкоджується, плодове тіло не залишається в землі.

Вліз опеньок на пеньок
 Простояв один деньок,
 На вітрі гойдається,
 Низько нахиляється,
 Капелюшок до сонечка потягне,
 Ще вище стане.

Прибігли тут хлопці

Тонконогі опяткі.

Вони дружно нахилялися

Разом до сонця піднімалися.

А коли прийшов грибник,

Вони всі в корзіну- стриб!

- А зараз я вам покажу гриби, які ви бачили багато разів. Але ніхто не здогадався, що це гриби.

- Що це? Цвіль.

- А я називаю цвіль грибами. Якщо розглянути цвіль під мікроскопом, то видно, що вона має таку саму будову, як шапинкових грибів.

- З яких частин складається цвіль? З плодового тіла і грибниці.

- Можна її назвати грибом? Так.

- А чого немає у цвілі? Капелюшки.

- Можна в такому разі її назвати шапинкових грибом? Ні.

- А як би ви назвали цей шапинкових грибів? Цей вид грибів називається "цвілеві".

 ПріродаЖівая НежіваяРастенія ЖівотниеГрібиШляпочние Цвілеподібні


- Яке значення мають гриби в природі? Вони живлять дерева (грибниця), служать кормів для тварин і людей.

 ПріродаЖівая НежіваяРастенія ЖівотниеГрібиШляпочние ПлесневиеС'едобниеНес'едобниеЯдовітие
 - А чи всі гриби можна використовувати в їжу? Ні, серед грибів бувають їстівні і неїстівні - отруйні, якими людина може отруїтися. Тому важливо знати, що ви збираєте. Самий отруйний гріб- бліда поганка. Смертельний навіть маленький з'їдений її шматочок.

- Але деякі гриби для тварин є ліками, наприклад, лосі можуть лікуватися мухоморами.

- А цвілеві гриби приносять якусь користь людині?

З цвілевих грибів виготовляють ліки, якими ми лікуємося.

Чули таке слово "антибіотик"? А "пеніцилін"? Ці ліки якраз виготовляють з цвілевих грибів.

І дріжджі, які роблять хліб пишним і смачним, - гриби. Є кефірний гриб і гриб для виготовлення сиру. Можна пити настоянку з чайного гриба, який живе у воді.

Виявляється, як багато можна дізнатися про самих звичайних грибах, а наука, присвячена їх вивчення називається "Мікології".

 мікології
 Микос - гриб  Логос - наука
 Наука про грибах.

-А Зараз давайте трохи відпочинемо, заодно і перевіримо, наскільки ви засвоїли матеріал.

Закріплюємо назви їстівних і неїстівних грибів. Якщо я називаю їстівний гріб- ви ляскаєте, а якщо неїстівний, то сидіть тихо. сироїжка, мухомор, маслюк, білий, опеньок несправжній, лисичка, бліда поганка, печериця, груздь, підберезник, помилкова лисичка.

- Тепер попрацюємо за підручником. Складіть пари: їстівний гриб і неїстівний гриб, з яким його можна сплутати.

- У вас так?

-Ну А ще нам належить розгадати кросворд і дізнатися зашифроване слово.

-Про Що сьогодні ми говорили на уроці?

-Що Нового ви дізналися?

Спасибі всім за урок. До побачення.

 

 



Рябовой Поліною Сергіївною | Навчальний елемент (УЕ) - 1.
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати