Головна

китайська історія

  1. IV. ІСТОРІЯ ЖИТТЯ (Anamnesis vi tae)
  2. IV. ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАННЯ (Anamnesis morbi)
  3. V. ІСТОРІЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО (Anamnesis vitae)
  4. банальна історія
  5. Квиток №14. Китайський живопис.
  6. Квиток №18 2) Історія розвитку живопису.
  7. Білл Гейтс - історія успіху, біографія, цитати, правила

Незадовго до смерті Ляо-Шіфу часто читав лекції двом своїм учням про поведінку, відповідному даоських канонів, яких дотримувався його клан. В один з вечорів стався такий випадок.

Джон Чан, тоді двадцятирічний, сидів біля ніг Учителя зі своїм однокласником Чань Тяньсунем. Ляо-Шіфу повинен був покинути Китай протягом місяця, після цього він прожив ще два місяці.

- Скажи, Джон, якби ми троє страждали від смертельної хвороби і раптом в твоїй руці з'явилася б пляшка з ліками, яке може її вилікувати, що б ти зробив? - Запитав Ляо-Шіфу. - Знай ти, що в пляшці вистачить ліки, щоб вилікувати тільки одного, а двоє інших повинні померти?

Джон не вагався ні хвилини. Тільки одна турбота вже давно мучила його серце і розум. Він любив старого пристрасно, самовіддано і не міг сказати йому про це. Учитель був для нього більше, ніж батько, він був частиною давньої китайської культури. За конфуціанської етики, яка домінувала в китайському суспільстві з тих пір, як помер Конфуцій, що не слід було висловлювати ніжні почуття, які він відчував до Вчителя. Шану та відданість шанувалися, але любов залишалася долею поетів. Хоча Ляо-Шіфу був даосом, він все ще стримував себе; англійський лорд міг би пишатися таким самовладанням.

Джон був людиною нового часу, але при цьому китайцем; на його думки і почуття впливали багато культур, в тому числі інформація, що надходила з Заходу. По суті, у нього було багато варіантів поведінки в суспільстві. Ляо-Шіфу сказав, що скоро помре, а тому поїде до Китаю, щоб в останній раз побачити свій будинок. Як міг він сказати старому, що любить його, що той замінив йому батька? Просто прийти і сказати було неможливо. Але що, якщо цю мить дає йому єдиний шанс висловити свої почуття?

- Я б віддав пляшку з ліками вам, Ляо-Шіфу, - сказав він з глибоким хвилюванням.

«Боже мій, - подумав старий Учитель. - Як пояснити цьому хлопчику, що він повинен піднятися вище своїх емоцій, пріоритетів і неприязнь і бути корисним Всесвіту цілком? Як навчити його, що справжня любов приходить з небес, що людина може тільки наблизитися до цього почуття? Він повинен ставити людяність вище своєї любові або бажання! »Раптом Ляо-Шіфу зрозумів, що повинен робити, і знову стало запеклим своє серце.

Старий стрімко підхопився і вдарив учня; він збив Джона з ніг з такою силою, що юнак відлетів в інший кінець кімнати. Мабуть, Ляо-Шіфу був розлючений почутими словами.

- Оскільки ти слухав своє серце, а не розум, на цей раз я прощу тебе, - сказав він Джону. - Я так сильно вдарив тебе, і тепер ти запам'ятаєш цей випадок на все життя. Правда в тому, що якби насправді такі ліки існувало, то ми билися б один з одним за право випити його, тому що життя - найдорожче з скарбів, і ніхто з доброї волі не відмовиться від неї. Те, що ці ліки виявилося в твоїх руках, означає, що тобі випала доля прийняти його; тому тільки ти - і ніхто інший - повинен випити ліки. Спочатку визнач своє місце, а потім можеш допомагати іншим! Зрозумів?

Джон кивнув. Він і справді не забув цей урок.

СИЛА

У ту ніч я не міг заснути. Чим більше я думав про написання книги, тим більше розумів, яка це проблема. Текст повинен буде поєднуватися з відеозаписом. Як переконати людей в реальності того, що вони побачать на плівці? Майже всі подумають, що це шахрайство, влаштоване за допомогою спецефектів і якогось добровольця. А я був вченим, інженером, з вродженою неприязню до всяких космічним прибульцям, і до решти непоясненому. О так, як і всі інші, я з захопленням дивився «Секретні матеріали», але по-справжньому цікавився реальністю, а не вигадками.

- Знаєте, не думаю, що написати книгу - хороша думка, - сказав я Джону після певних роздумів (в принципі тут і думати було нічого, такий я відчув страх). Я був раціоналістом: книга викличе серйозний резонанс, дуже важко передбачити всі випадковості. Найбільше я прагнув захистити Вчителя від вторгнення в його життя. Разом з тим мені хотілося, щоб інформація, якою я володію, стала звичайним науковим знанням хоча б для того, щоб уберегти людей від напівправди.

Ідея обрушилася на мене посеред ночі, як тонна цегли, і я схопився нестямі від хвилювання. Я зрозумів, як це зробити! Рішення прийшло до мене уві сні. Джон отримає книгу, а люди зрозуміють, що світ не такий нудний і сірий, яким його уявляє наше матеріалістичне суспільство.

Джон теж був вченим, тільки трохи іншого роду. Він був частиною китайських міфів і легенд, але це було тільки на руку. З досвіду своєї батьківщини я знав: до того як Шліман почав розкопки в Гіссарлик, багато дослідників XIX століття вважали Трою міфом; багато іменитих вчені так само несамовито спростовували теорію, згідно з якою жителі Мікен були греками, до тих пір, поки в 1952 році Вентрис не розшифровані лінійне письмо Б *. Всі ці люди помилялися, і тільки кілька мрійників, які наважувалися протистояти їм, мали рацію. І в наші дні наукова спільнота не сприймає нічого, що виходить за рамки усталених норм, і частенько бореться з незнайомим з піною у рота. У 1600 році інквізиція спалила на стовпі Джордано Бруно за припущення, що Сонце, а не Земля, є центром Сонячної системи. Цікаво, чи не спробує вчений світ і мене спалити таким же чином?

«Ну і нехай», - подумав я. Джордано Бруно був прямодушним італійцем, а я підступний грек і використовую Троянського коня, щоб зруйнувати їх стіни.

Джон був творцем легенд, це правда, але він був справжнім, Так само як Троя була насправді, так само як микенские греки дійсно існували.

Що таке наука, врешті-решт? Наш західний підхід спирається на два основних положення: ретельне і об'єктивне спостереження і відтворювані результати. Поки я дотримуюся цих критеріїв, мої висновки можна ставити під сумнів, але не можна огульно заперечувати.

Я був упевнений, що Джон зовсім не схильний ходити по місцевим університетам і влаштовувати там демонстрації для професорів; втім, я теж цього не хотів. Проте, існував прецедент, на який я розраховував. У 1978 році в національному парку Серенгеті були знайдені відбитки ніг. Їм було три з половиною мільйона років, і вони незаперечно доводили, що перші гомініди ходили прямо і чи не краще, ніж сучасна людина. Сліди виявили в вулканічному попелі, який розкрився після тисячолітньої ерозії; відбитки були дуже крихкі і не могли довго зберігатися. Щоб скопіювати їх, група вчених зробила гіпсові зразки і ретельно сфотографувала їх. Бажаючи зберегти сліди, дослідники знову покрили їх шаром піску, що призвело до згубних наслідків. Пісок, який вони використовували, був придатний для місцевої африканської рослинності; в результаті на ньому виросли акації, і коріння їх зруйнували відбитки, які так намагалися вберегти. І все ж на основі гіпсових зразків і фотографій було написано безліч робіт. А скільки людей бачили справжні сліди на власні очі? Можливо, менше дюжини. Однак ніхто не сумнівався, що сліди існують (або, принаймні, існували), хоча б тому, що довести їх наявність можна було, заново розчистивши майданчик.

Метод «поховання документального джерела» був поширений також у археологів в моїй рідній Греції. Країна існує вже 5 000 років, всюди руїни; важко було, закладаючи підвалини, годі й шукати хоч що-небудь. Тому, коли будівництво тільки починалося і оголилися руїни, стали запрошувати археологів; зазвичай вони просто фотографували і описували територію, покривали її захисним складом і дозволяли продовжувати будівництво *. При цьому вистачало свідків, які ходили навколо, так що ніхто не сумнівався в автентичності цього місця і не підозрював, що хтось все вигадав.

Отже, я знав, що тисячі людей бачили Джона і готові підтвердити його здатності в суді. Він сам може в будь-який час продемонструвати їх, якщо захоче. Я розумів: все, що мені потрібно зробити, це зафіксувати документально факти прояву його сили і запам'ятати учнів, які можуть бути надійними свідками перед присяжними, і успіх мені забезпечений. Важливо дуже ретельно вибрати очевидця - такого, з яким ніхто не посміє сперечатися.

Я був такий схвильований, що на наступний ранок без запрошення кинувся до його дому, навіть не подзвонивши заздалегідь. Це було помилкою, зазвичай я так не робив. Було десять годин, і Джон ще не переодягнувся. В піжамі він виглядав так, ніби по ньому проїхала вантажівка.

- Я не міг заснути всю ніч, - сказав він. - У мене в спальні зламався кондиціонер.

Він налив собі чашку кави, а я розреготався, не в силах стримати себе. «Джон Чан - людина контрастів», - подумав я. Людина, яка так пізно встає, він же йог, здатний за власним бажанням зупинити серце. Одного разу він провів вісім днів в медитації, після чого ледве дихав, а показники життєдіяльності його організму були настільки слабкі, що доктор збирався оголосити його померлим. Тепер я розумів, наскільки ця людина важливий для людства; він перший подібний персонаж в історії. З одного боку, він може бути душею компанії, проводити дні, дивлячись футбол або укладаючи прибуткові міжнародні угоди щодо постачання промислових товарів; з іншого боку, він щасливий в самоті, носячи просту бавовняну одяг, яка не пропускає ні жар, ні холод. Це людина, яка може одним ударом вбити ведмедя; людина, яка провела два роки далеко від усього світу, в гірській печері, практикуючись в медитації (харчуючись корінням і травами); людина, яка розмовляє з духами і зцілює паралізованих ...

Воістину він людина двох світів.

- Я знаю, що робити з твоєю книгою, - сказав я.

Він дивився на мене. Зараз його більше цікавила чашка кави. Я вловив напрям його думок: «Чому б тобі не збігати кудись і не пограти в іграшки, малюк». Я широко посміхнувся, і раптом він розсміявся разом зі мною.

- Гаразд, розповідай, - сказав він. Я виклав свій задум.

Він був роздратований.

- Все зрозуміло, - сказав він. - Знаєш, я можу влаштовувати демонстрації тільки перед учнями або пацієнтами.

- Що ж, це камінь спотикання. Я подумаю, як бути з цим.

- І я не можу заробляти гроші своїми дослідами. Якщо ти знімеш мене на плівку, я не повинен отримати з цього ні гроша. Пам'ятай про мою клятву.

- Що ж, пожертвуй гроші на благодійність.

Він кинув на мене допитливий погляд. Ідея йому сподобалася.

- Знаєш, - сказав він, відпиваючи кави, - я завжди хотів побудувати притулок для сиріт. - Джон випростався і глянув на мене з цікавістю. - Якщо тільки знати, що його не продадуть, - продовжив він. - Нейгун завжди був тільки для обраних. Можеш собі уявити звичайну людину, щодня проводить годинник в тренуваннях?

- Ні, - відповів я, - але звичайна людина не вивчає і ядерну фізику. І це не означає, що не існує таких речей, як атомні електростанції.

Він посміхнувся і сьорбнув кави.

- Будемо сподіватися, що твій приклад не найкращий і те, що трапилося з ядерною енергією, не трапиться з нейгун.

- Ти маєш на увазі можливість виробляти руйнівну дію?

- Так.

- Не думаю, що так станеться. Навіть якщо все відкриється до кінця і стане доступним для всього людства. Мене більше турбує, як не порушити твоє усамітнення.

- Про це не турбуйся, Коста.

- Я маю на увазі, що репортери з усіх кінців світу стануть тобі докучати.

- Вони не зможуть увійти в будинок, якщо я їм не дозволю, а якщо будуть дуже надокучливими і незговірливими, я відправлю їх назад.

Джон був великим жартівником, але разом з тим людиною з надприродними здібностями; я пошкодував бідних журналістів, яких очікувало щось виняткове.

- Крім того, до тебе будуть приходити тисячі хворих, які сподіваються на зцілення.

- Але ти ж не збираєшся повідомити в книзі мою адресу?

- Звичайно, ні.

- Ось і добре. Тоді, якщо хворі зможуть мене знайти, значить, це доля, і мені буде приємно допомогти їм, як я завжди і робив.

Джон брав з десяток пацієнтів в день, зазвичай вранці. Я хотів упевнитися, що він зрозумів - число їх може зрости до п'ятдесяти в день. Він залишився незворушним.

- Я і раніше все це передбачав, Коста. Але це дрібниці. Справжньою проблемою будуть китайці, які можуть приїхати і викликати мене на поєдинок.

- Що? - Здивувався я.

- У Китаї існує, по крайней мере, десять таких Вчителів, як я, - сказав він. - Один з них або все відразу можуть прибути сюди, щоб поборотися зі мною.

- Чому? Навіщо, чорт забирай?

- Тому що така традиція.

- Ти мене розігруєш!

Тепер прийшла черга Джона повеселитися; я розпалився.

- Не треба дорікати мене, Коста, - сказав він. - Я прекрасно тебе розумію. Але ти знову довів, що не знаєш китайську культуру. На жаль, ми, китайці, в масі своїй расисти і націоналісти. Є ймовірність, що багато Вчителі кунфу будуть ображені тим, що ми відкриємо нашу таємну китайську науку цікавому Заходу. Зараз це дійсно не має значення. Ображені, можливо, самі не володіють всією істиною. Крім того, в Китаї є традиція, що один Учитель кунфу може викликати іншого на поєдинок, щоб визначити, чия школа сильніше; багато майстрів бойових мистецтв не заперечують проти цього і дотримуються правила без коливань. Словом, можна всього очікувати. Розумієш? Одне з моїх бажань - представити китайському народу п'ять учнів, які закінчили Четвертий Рівень, по одному від кожної людської раси. Я хотів би піти ще далі і виховати по одному такому учневі в кожній країні. Як і ти, я вірю, що людству прийшов час рухатися вперед і подолати свою обмеженість. Але в Китаї багато людей, удосконалюються в традиційних мистецтвах, дотримуються інших поглядів. Деякі з таких майстрів набагато потужніший від мене: тим не менш, ти не повинен їх боятися, Коста. До тих пір поки я не завдам їм шкоди, вони нічого поганого мені не зроблять.

- Це як в історії про Ляо-Шіфу, коли він, будучи на сороковий Рівні, напав на Ліма, який був на П'ятдесят Першому, - сказав я. - Лім навіть не звернув на це уваги.

- Так, - підтвердив він. - Це так, ніби дитина напав на дорослого чоловіка. Справжня небезпека виходить від тих, хто перебуває на Рівні, відмінному від мого на п'ять ступенів у ту чи іншу сторону, тому що тоді він захоче битися. У цьому випадку він використовує бойову техніку, а не здатності, пов'язані з досягнутим Рівнем сили. - Він ковтнув кави і додав м'яко: - Один з нас може померти.

«Хай йому грець, - подумав я. - Ти надто цінуєш людство, якщо береш на себе подібний ризик ».

- Як таке може бути, щоб деякі з цих просунутих людей до сих пір залишилися настільки дурними? - Запитав я.

- Не квапся судити, - відповів він. - Багато хто з них живуть в глухих районах Китаю і не спілкуються з сучасним світом. Традиції - все, що вони знають.

Я подумав про телевізійному серіалі «Горець». Дуель безсмертних відновлюється ... Як нерозумно!

У цей момент до кімнати зайшов один з учнів Джона. Він знімав взуття біля порога і чув кінець нашої розмови.

Я знав цю людину. Він був учнем Третього Рівня, майстром кунфу стилю «богомол» і вельми хорошим бійцем.

- Чому ти проти чесного бою? - Запитав він мене.

- Тому що бій заради бою - це нісенітниця! - Майже закричав я. - Ми, греки, відмовилися від цієї дурості після Троянської війни, а вона була більше трьох тисяч років тому! Ось чому ми перші придумали Олімпійські ігри; ми втомилися від наших сміливців, які вбивали один одного просто для того, щоб з'ясувати, хто з них кращий боєць.

- А що, якби я тебе викликав?

- На смертний бій?

- Не обов'язково.

- Тоді я б бився з тобою з суперечливими почуттями і перш за все дбав про те, щоб ні я, ні ти не постраждав. Наприклад, я краще б програв, ніж поранив тебе.

Я покривив душею. Насправді я не стерпів би і прийняв виклик як кожен справжній боєць. В одній бійці я поранив навіть кількох людей. Проте після кожного такого події я відчував біль у животі. І все ж зараз я висловлював не своє точку зору.

- А якби я викликав тебе на смертний поєдинок?

- Для чого? Просто щоб дізнатися, хто з нас кращий боєць? Я сприйняв би це як агресію і обрушив б на тебе весь свій арсенал. Використав би технології, і хімію, і сучасну техніку до тих пір, поки не вбив би тебе. І при нагоді застрелив би тебе в темряві з відстані двохсот ярдів зі снайперської гвинтівки; я вчився стріляти.

- А якби у нас з тобою були особисті розбіжності? Серйозні особисті розбіжності?

Я скривився - він мене переміг. По правді кажучи, я прихильник дуелей і трохи шкодую, що вони тепер поза законом. На мою думку, дуелі були заборонені правлячими класами минулого століття, щоб захистити від розправи своє слабке потомство. Однак я намагався переконати інших, що боротися не на життя, а на смерть тільки для того, щоб зрозуміти, хто більше майстерний боєць, - гранично нерозумно. Навіщо битися, якщо можна стати друзями і разом пропустити пару кухлів пива? ..

- Тоді ми боролися б лицем до лиця, - прогарчав я. Він розсміявся.

- На Сході у вас, греків, репутація жорстоких воїнів - і в минулі століття, і зараз. Твій народ завоював повагу - наприклад, в Кореї.

- Так, чорт візьми, варто боротися за життя і за свій будинок, щоб захистити невинних, але не просто для того, щоб випендритися! Ніколи!

Джон був незадоволений моєю спалахом. Він піднявся і вийшов. А коли повернувся, я вже заспокоївся.

- Уявіть, - запропонував я, - що буде, якщо четверо або п'ятеро таких людей, як ви, зберуться разом і стануть працювати в злагоді - наприклад, як західний університет або дослідний центр * - замість того, щоб битися один з одним? Уявіть, що буде, якщо ви почнете ділитися досвідом один з одним?

- Я хотів того ж, Коста, - сказав він тихо. - Двічі я їздив по Китаю в пошуках таких людей, як я, сподіваючись знайти брата. Але обидва рази пошуки виявилися безуспішними.

- Але тепер ви знаєте про їх існування? - Запитав я.

- Так, - відповів він. - Двох знаю напевно і відчуваю присутність ще вісьмох. Думаю, їх, по крайней мере, десять.

Учитель знову сів.

- Кілька років тому, - сказав Джон, - троє з моїх учнів Третього Рівня поїхали в Китай і провели там місяць в пошуках професіоналів нейгун. Вони шукали їх всюди, Коста, - в даоських центрах, в храмі Шаолінь, у великих містах. Але нікого не знайшли, зовсім нікого. Під кінець, за день до того як вони збиралися їхати, один власник магазину в Пекіні сказав їм: «Ей, я чув, ви шукаєте майстрів нейгун. Що ж, приходьте в такий-то парк о четвертій ранку. Один старий там вправляється в тайцзи-цюань; він справжній майстер ». І ось вони пішли в призначене місце і сховалися в кущах неподалік. Рівно о четвертій годині з'явився літній чоловік і почав тренуватися. Закінчивши заняття, він підійшов до величезної кам'яної брили (очевидці стверджували, що вона була в ярд заввишки) і засунув руку прямо в неї. Потім відійшов і з відстані приблизно в десять або більше ярдів вдарив по ній за допомогою енергії ци. Брила розкололася надвоє. Мої учні вийшли з укриття і схилили перед старим коліна, просячи дозволу поговорити з ним, але він проігнорував їх і пішов; вони не посміли зупинити його. Звичайно, старий знав, що вони підглядали за ним, і просто хотів, щоб вони зрозуміли, як мало вміють - не більш, ніж дитина.

- Шіфу, - запитав я, - а ці люди розуміють, як влаштований світ і що ним керує? Чи знають вони, наскільки великий внесок можуть внести? Не виключено, що з їх допомогою ми в силах запобігти нещастя для всіх людських рас. Ви і ще десять таких, як ви, повинні працювати разом!

- Коста, ти наївний мрійник, - сказав він. - Ти чекаєш, що, зустрівшись, ми раптом станемо хорошими друзями і створимо нову науку поза традиціями минулого?

- Чому б і ні? Вас залишилося так мало, що кожен дорогоцінний і поза всякою конкуренцією. Чому б не створити нову науку? Як Йодо у фільмі Джорджа Лукаса «Зоряні війни», який створив унікальну технологію завдяки внутрішньому досконалості. Взяти треба краще з обох світів, Шіфу.

Він посміхнувся.

- Це хороша мрія, Коста, - сказав він. - На жаль, я не єдиний, кого тобі необхідно переконати.

- Хочете знати, у що я вірю? - Запитав я. На мій жаль, обидва застогнали.

- Я не впевнений, що хочу, - засміявся Джон. - Але думаю, у нас немає вибору. Так що викладай.

- На мою думку, людство йде по двом різним дорогам, - почав я. - На Заході у нас домінує чоловічий - ян - підхід, спрямований на зовнішнє середовище. Ми змінюємо і пристосовуємо навколишню природу під власні інтереси. Наша наука - чоловіча наука, наші життя - чоловічі життя. На Сході у вас жіночий - інь - підхід, спрямований всередину. Ви змінюєте і тренуєте тіла і розум, щоб стати сильними і досвідченими в тому середовищі, яку вже створила для вас природа, ви намагаєтеся досягти вищих можливостей, не змінюючи нічого зовні. Обидва підходи - і західний, і східний - мають на увазі розвиток сили, але поки ми дотримуємося різними шляхами, і ні той ні інший не є єдино вірним і повним. Отже, прийшов час для возз'єднання чоловічого і жіночого начал, як це відбувається на Четвертому Рівні. Людству пора розвивати інь-ян гун.

Я хотів ще багато чого сказати їм, але мовний бар'єр не дозволив зробити це. Інтуїтивно я знав, що вони зрозуміли суть сказаного, проте залишилися деякі деталі, які я прагнув обговорити з ними. Ми занадто далеко зайшли у себе на Заході, і прийшов час таких людей, як Джон, останніх справжніх представників іншого полюса розвитку людини, які можуть врятувати нас від нас же самих.

Процес індустріалізації для людської раси, з одного боку, безумовно, благодіяння. Але з іншого - лихо. Він дозволив нам досягти висот технологічного розвитку. Але він також відокремив ремісників від продукту їх праці, поклав початок довгого процесу відчуження людей один від одного і від навколишнього світу. По суті, і індустріалізація, і захист інтересів споживача грунтувалися на ізоляції, роз'єднанні. Кожен індивід вносить свій маленький внесок; тільки люди, що знаходяться в вищих сферах суспільства, можуть з'єднати всі ці вклади. Однак Схід - і даосизм особливо - результат синтезу; вони були в єдності зі світом, в якому індивід черпав свою силу. Істинний даоси зводив стіну між собою і світом, людиною і будь-ким іншим. Ми повинні вивчити всі це заново. Прийшов час.

- Дивись, - доброзичливо сказав Джон. - Всі ми підходимо до життя так, що виявляється, хто ми є насправді. І ніяк інакше. Часом життя випробовує нас, відкриває наші слабкості. Професіонали кунфу не виняток; іноді обставини змушують нас битися один з одним; це наша доля, якщо так тобі більше подобається. Такі люди не є злом. Це просто їх спосіб випробувати самих себе. Можеш ти це зрозуміти?

Я продовжував думати про серіал «Горець».

- Зрозуміти я можу, - відповів я, - але не погоджуюся з твоїми висновками.

- Цікаво, - несподівано промовив Джон, після чого піднявся і пішов.

- Знаєш, - змовницьки сказав учень, - в молодості Джон сам постійно викликав інших, і його теж викликали. Він завжди боровся; ніколи не відмовлявся від виклику. Я сам тому приклад. Я тренувався і навчався стилю «богомол»; викликав Джона, бо не вірив історіям, які про нього розповідали. Він переміг мене, і з тих пір я став його учнем.

- Що сталося?

- А як ти вважаєш? Неможливо боротися з кимось, що володіє такою силою, як у нього. Для нього це було все одно, що битися з дитиною.

- Але він не поранив тебе.

- Звичайно, ні! Хочеш, розповім історію типового виклику?

- Ще б!

- Джон поїхав в США, в Каліфорнії, тому що почув, що в китайській громаді є люди, які мають енергію ци. Він шукав їх скрізь, але нікого не знайшов. Врешті-решт він знайшов одного хлопця в Сан-Франциско, який був майстром цигун. Джон попросив показати, на що той здатний. Хлопець взяв два глиняних горщика, по одному в кожну руку, і, видихнувши з усіх сил, здавив їх. Горщики розлетілися на шматки. Молодий чоловік подивився на Джона, але він нічого не сказав. Тоді юнак взяв цвях і загнав його в стіл кулаком. Але і тоді Джон промовчав. Потім хлопець попросив свого учня принести мачете, після чого почав робити дихальну гімнастику (цигун), яка називається «залізна сорочка», і попросив учня напасти на нього з мачете. Учень не зміг нанести йому жодного пошкодження. Тут Джон повернувся до одного зі своїх учнів, якого взяв з собою, і відіслав його з якимось дорученням. Потім він звернувся до майстра цигун: «Закінчили?». «Так», - відповів той, досить холодно. "Добре. У тебе є якісь монети? »-« Монети? Які саме? »-« О, будь-які підійдуть ». - Людина дав йому два квотера *. Джон поклав їх на долоню і стиснув руку. Потім віддав їх назад розламаними навпіл. Побачивши це хлопець витріщив очі. «У тебе є палички для їжі?» - Запитав Джон. Людина знайшов паличку, і Джон увігнав її долонею в стіл прямо поруч з цвяхом. Майстер цигун мовчав. Потім повернувся учень Джона; йому вдалося знайти гостру бритву в місцевому магазині ножів. Джон дав бритву майстру цигун і попросив різати його без побоювання. Але як не старався та людина, він не міг поранити Джона, навіть доклавши всі свої сили.

- А що сталося потім? - Запитав я.

- Нічого. Цей хлопець програв змагання.

- Він став учнем Джона?

- Ні. Він був занадто гордий.

- Знаєш, чому той чоловік програв? - Запитав Джон, непомітно підійшов ззаду. Виявляється, він слухав нашу розмову.

- Тому що володів тільки ян-ци? - Припустив я.

- Вірно. Він був сумлінним практиком, але не володів повною інформацією. Те, чим він займався, - цигун, але не нейгун. Людина може тренуватися все життя і не просунутися ні на крок, якщо тренується неправильно. Неважливо, скільки ти тренуєшся; важливо, як ти це робиш.

- Для нас на Заході, - сказав я, - медитація - це складно.

- Так, - підтвердив він. - У наш час важко залишатися в нерухомості, але посидючість - ключ до успіху. Нас надто збуджує довкілля. Важко думати про сьогодення, чи не так? Ми завжди дивимося вперед або озираємося назад, турбуємося про це, сердимося. Ти повинен зберегти свій розум в той час, в якому перебуваєш зараз, а не там, де був колись або де хочеш побувати.

- Як же це зробити?

- Не можу тобі сказати. Кожен повинен знайти власний шлях.

«Чудово, - подумав я. - Сподіваюся, коли-небудь це мені вдасться ». Я запитав:

- Шіфу, Четвертий Рівень завершується саме медитацією, чи не так?

- Так, - сказав він. - Медитація найбільш важлива. Ти балансуєш на межі свідомого і несвідомого стану. Нині ми відключилися від лімфатичної системи, спинного мозку і сконцентрувалися виключно на головному мозку і простій логіці. Але це суперечить нашій природі і обмежує наші можливості. Все одно що використовувати тільки одну руку, маючи обидві.

- Але як можна не піддаватися стресам і шалених ритмів, якими наповнена наша життя? - Запитав я.

- Складно. Тобі необхідно зробити свідомий вибір, відповідний твоєму стилю життя. Наприклад, щоб закінчити Четвертий Рівень, я пішов на рік з дому в джунглі. Я зробив це, щоб досягти стану повного спокою. Я вів просте життя, що дуже важливо. Твій мозок повинен наполегливо намагатися поєднати інь і ян. Мені вдалося завершити Четвертий Рівень через рік після закінчення Третього.

- Як це було?

- Стаєш дуже слабким, можливо, навіть більш слабким, ніж на самому початку тренувань. З'єднуєш два центри - позитивний і негативний - разом, як коханці. У перший раз, коли мені вдалося з'єднати їх, сила була настільки потужною, що я ослаб, як уже говорив тобі. Але книга про внутрішню енергії, яку дав мені мій Учитель, свідчила: «Ігноруй біль. Не звертай на неї уваги; в іншому випадку вона тільки посилиться ». Я послухав тої ради, але при наступній спробі знову не зміг встояти. Тільки з третього разу я вхопив силу і протримався з нею десять хвилин. Після цього вона вже була моєю.

- І ви стали тим, ким є зараз? Він засміявся.

- Звичайно, ні! Мені, як і раніше потрібно було розвиватися, Коста. Знаєш, коли знаходишся на Четвертому Рівні, треба потіти і боротися п'ятнадцять хвилин, щоб змусити силу вийти назовні. Тільки закінчивши П'ятий Рівень, я почав застосовувати її.

- Що ж, в животі у тебе є батарейка, але як і раніше необхідно підключати дроти.

- Безумовно! І твоя міць залежить від того, скільки проводів ти спочатку можеш підключити.

- Спочатку?

- Так. Потім все стає набагато складніше.

- Але коли людина завершує Четвертий Рівень, він стає сянь, тобто безсмертним, правильно?

- Я так не вважаю. Я думаю, що людині необхідно завершити більш тридцяти рівнів, щоб стати сянь.

Я хотів запитати чому, але зрозумів, що Джон не в настрої продовжувати розмову. Його син Йоганн врятував становище; він увійшов і покликав батька зіграти партію в пінг-понг.

Джон ніколи не міг відхилити виклик.

ІСПИТ | Глава 7. Інь І ЯН


ПЕРШИЙ КОНТАКТ | ПРАКТИЧНИЙ ДАОСИЗМ | ПОЇЗДКА НА МАШИНІ | БОЙОВІ МИСТЕЦТВА ЦІ | Глава 3. ПОЧАТОК | підмайстер | ІСТОРІЯ ВЧИТЕЛЯ | ОДКРОВЕННЯ | Глава 5. ІСТОРІЯ Ляо-Шіфу | дуель безсмертних |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати