ГЕТЬ від цікавих очей | НАВЧАННЯ ПОЧАЛОСЬ | В'ЯЗЕНЬ ГІЛЬДІЇ | ОБІЦЯНКУ СВОБОДИ | НЕОЧІКУВАНА ПРОПОЗИЦІЯ | ДРУГ Рота | глава 24 | глава 25 | ОБМАН РОЗПОЧАВСЯ | ДЕСЬ ПІД УНІВЕРСИТЕТОМ |

загрузка...
загрузка...
На головну

ДВЕЛЛ СЕРЕД магів

1. II3 Серед будь-яких трьох точок прямої існує не більше однієї точки, що лежить між двома іншими
  2. А хто наші вороги? - Запитала Ліліана, ви спеціально вишукують серед нас?
  3. Б. к.4г.8м. не від. пом-жав. на ув.t, б. в живий. заб. наконуне-серед повн. здор-t39,4, різ. ухуд. заг. сос, болезн. каш, мало мокрий, озноб, б. в ін. боці
  4. Більшість норманистов в XIX в. продовжували писати німецькою мовою або були обрусевшими німцями. Найбільш помітним серед них був А. Куник.
  5. Верхнє серединне чревосечение
  6. Вопрос14. русь серед стародавніх держав 9-11в

- Вона сказала, що Фергун робить це, щоб жоден двелл ніколи більше не був запрошений в Гільдію, - закінчив Сири.

Маг звузив очі.

- Це дуже схоже на Фергуна. - Він знову кинув погляд на Сірі, і маленька зморшка залягла між його бровами. - Зараз проходить Слухання. Я можу оприлюднити злочин Фергуна, але тільки в тому випадку, якщо буду впевнений, що це дійсно він.

Сірі зітхнув і озирнувся.

- У мене немає нічого, крім тих речей, які він мені дав, але у нього є мої кинджали і інструменти. Якщо ви їх знайдете, цього вистачить?

Маг повільно похитав головою.

- Ні. Все, що мені потрібно, - це твої спогади. Ти дозволиш мені прочитати твою свідомість?

Сірі втупився на чарівника.Прочитати його свідомість?

У нього були секрети. Ними поділився з ним батько. Секрети, які довірив йому Фарен. Секрети, знання яких здивувався б і сам Фарен. Що, якщо маг побачить їх?

«Але, якщо я не дам йому покопатися в моїх думках, я не зможу врятувати Соні».

Він не міг дозволити якимось жалюгідним секретів перешкодити її порятунку - Крім того, чарівник міг їх і не помітити. Подолавши страх, юнак глянув йому в очі.

- Звичайно, читайте.

Маг серйозно подивився на Сири.

- Я не заподію тобі ні болю, ні якого не пішли шкоди. Закрий очі.

Сірі набрав повні груди повітря і підкорився. На його віскі лягли пальці чародія, і він відразу ж відчув його присутність у себе в свідомості. Потім пролунав голос. Незрозуміло де.

-Подумай про той день, коли спіймали твою подругу .

Перед очима спалахнуло спогад. Інша свідомість побачило це і взяло до відома. Сірі опинився на занесеної снігом міської алеї. Це було схоже на бачення, правда, деякі деталі вже призабули і виглядали злегка змазаними. Він бачив, як Соні побігла геть, і відчув що охопили його відчай і страх, коли він наткнувся на розділив їх невидимий бар'єр. Обернувшись, він побачив, що стоїть позаду одягненого в довгий плащ чоловіка.

-Це та людина, що взяв тебе в полон?

- Так.

- Покажи як.

Спогади змістилися, і він опинився біля Корпуси Магів, дивлячись на вікно Соні. З'явився Фергун. Схопив його. Потім промайнуло спогад про мага в синій мантії і його супутнику. Сірі відвели до Соні. Ось він уже виходить від Соні і йде по Житловому Корпусу. Фергун прелагает пройти через Університет. Вони увійшли в будівлю і рушили по коридорах.

Фергун відкрив потайні двері і змусив його увійти. Пов'язка знову лягла на очі Сірі, і залишилося лише спогад про звук їхніх кроків по підземному тунелю. Він опинився в камері, двері зачинилися ...

-Коли ти побачив його в наступний раз?

Далі були спогади про візити Фергуна. Ось Сірі обшукали та вилучили зброю та інструменти, потім він знову пережив невдалу атаку і зцілення. В камеру увійшла Соні, і він ще раз почув їхню розмову.

Чуже свідомість зникло з голови Сірі, а пальці мага відпустили його віскі. Юнак відкрив очі.

Маг кивнув.

- Цього більш ніж достатньо. Ходімо зі мною. Потрібно поквапитися, якщо ми хочемо встигнути до кінця Слухання.

Він розвернувся і вийшов з камери. Сірі відчув невимовну полегшення, ступивши за ним. Оглянувшись наостанок, він поспішив за своїм рятівником.

Чародій швидко йшов по коридорах, і Сірі довелося майже бігти, щоб не відстати від нього. Коридори і переходи спліталися і розпліталися. Вони виглядали абсолютно незнайомими.

Вони дісталися до короткого сходового прольоту. Маг піднявся наверх і нагнувся, наблизивши очі до стіни. Побачивши цятки світла на його обличчі, Сірі зрозумів, що там, ймовірно, просвердлені очі.

- Спасибі, що виручили мене, - промовив він. - Можливо, жалюгідний злодій не може запропонувати вам нічого натомість, але якщо вам що-небудь буде потрібно - просто скажіть мені.

Маг випростався і уважно подивився на юнака.

- Ти знаєш хто я?

Сірі почервонів.

- Звичайно. Я знаю, що мені нема чого вам дати. Але тим не менше я повинен був запропонувати. Так заведено.

Губ мага торкнулася тінь посмішки.

- Ти й справді мав на увазі те, що сказав?

Раптово зніяковівши, Сірі переступив з ноги на ногу.

- Звичайно, - неохоче пробурмотів він.

Посмішка чародія стала трохи більш виразною.

- Я не змушую тебе укладати зі мною угоду. Не важливо, що ти сказав. У будь-якому випадку дії Фергуна повинні бути оприлюднені, а сам він покарають. Твоя подруга вільна у виборі - вона може піти або залишитися, - він замовк і злегка примружився. - Але я, ймовірно, буду зв'язуватися з тобою час від часу. Я не збираюся просити тебе про щось з ряду геть що виходить або ставить під загрозу твоє становище серед Злодіїв. Ти сам зможеш вирішувати, прийнятні для тебе мої пропозиції, - він скинув брову. - Це розумно?

Сірі опустив очі. Пропозиції мага були більш ніж розумні. Він наче збоку помітив, що згідно киває.

- Цілком.

Маг простягнув руку. Простягнувши назустріч свою, юнак відчув міцний потиск і подивився чарівникові в обличчя. Він був радий побачити, що чорні очі мага впевнено витримали його погляд.

- По руках, - сказав Сири.

- По руках, - відповів чарівник і, знову нахилившись до вічка, потягнув за якийсь важіль. Панель від'їхала в сторону, і він ступив в утворився прохід. Слідом вилетів куля. Сірі поквапився за ним і опинився у великому кабінеті, в кінці якого розташовувався письмовий стіл і стояло кілька крісел.

- Де ми?

- В Університеті, - маг повернув панель на місце. - Йдемо.

Вони перетнули кабінет і вийшли в широкий коридор. Два мага в зелених мантіях зупинилися і глянули спочатку на Сірі, потім на його супутника і шанобливо схилили голови.

Чи не звернувши на це уваги, рятівник Сірі швидким кроком попрямував в інший кінець коридору. Юнак не відставав. Минувши чергову двері, Сірі застиг, зачарований фантастичним видовищем. Вестибюль обвивали напівпрозорі, що здаються майже невагомими спіралеподібні сходи. Трохи далі через відчинені навстіж двері центрального входу в Університет виднілася занесена снігом вулиця, а вдалині відкривалася панорама Внутрішнього Круга. Затамувавши подих, Сірі повільно повернувся, описавши повне коло, і зауважив, що його супутник вже пройшов кілька кроків за наступним коридору.

«Херрін мені ні в життя не повірить!» - Пробурмотів юнак і кинувся наздоганяти мага.

- Адже все було зовсім не так, - сказав Ротан.

Соні відвела очі.

- Я знаю, що кажу, - відповіла вона. - Ви хочете, щоб я збрехала? - Від цих слів у роті з'явився неприємний гіркий присмак. Вона проковтнув і постаралася надати обличчю спантеличений вираз.

Ротан уважно подивився на дівчину і похитав головою:

- Зовсім ні. Але якщо відкриється, що сьогодні ти збрехала, твоє майбутнє в Гільдії опиниться під великим питанням.

- Саме так.

Ротан зітхнув.

- Ти справді пам'ятаєш все саме таким чином?

- Я ж уже сказала, правда? Будь ласка, Ротан, мені і так важко.

Його погляд пом'якшав.

- Добре. Може бути, в той день я що-небудь випустив з уваги. Дуже шкода, але нічого не вдієш, - він похитав головою. - Мені буде не вистачати наших уроків, Соні. Але якщо...

- Лорд Ротан.

Вони обернулися і побачили, що наближається Оузена. Ротан знову зітхнув і повернувся на своє місце. До Соні попрямував Фергун, і вона насилу подавила стогін.

Коли Ротан попросив дозволу переговорити з нею, Фергун негайно зажадав для себе того ж. Що ще він збирався їй сказати? Єдине, чого хотілося Соні, - це щоб Слухання скоріше закінчилося.

Підійшовши до дівчини, Фергун зобразив доброзичливу посмішку.

- Все йде за планом? - Кинув він.

- Так, - кивнула Соні.

- Дуже добре, - провуркотів він. - Чудово. Дуже переконлива історія. Мова, правда, трохи корявий, але в цьому є особлива принадність щирості.

- Рада, що вам сподобалося, - сухо відрізала дівчина.

Фергун стрельнув очима на крісла Верховних Магів.

- Не думаю, що дискусія буде довгою. Як тільки вони приймуть рішення, я буду тебе в кімнату в студентському гуртожитку. Ти повиннапосміхатися , Соні. Нехай всі повірять, що ти в захваті від перспективи стати ученицею.

Зітхнувши, вона змусила губи розтягнутися в подобі посмішки, сподіваючись, що, якщо дивитися здалеку, вийде цілком схоже на радість.

- З мене досить, - процідила вона крізь зуби. - Повертайтеся на своє місце і покінчимо з цим.

Він підняв брови.

- Е ні. Я хочу використовувати мої десять хвилин цілком.

Зціпивши зуби, Соні вирішила, що не зронив більше ні єдиного слова. Фергун знову заговорив, але вона мовчала. Побачивши, як його очі роздратовано примружилися, дівчина помітила, що так їй посміхатися значно легше.

- Лорд Фергун?

Лорд Оузен покликав чарівника повернутися на місце. Соні полегшено зітхнула, проводжаючи поглядом свого мучителя. Оузен підняв руку і попросив тиші. Гілдхолл завмер в очікуванні.

Краєм ока Соні бачила, що Ротан дивиться на неї, і знову почала мучитися почуттям провини.

- Зі свідчень сторін ми ясно бачимо, що лорд Фергун першим виявив магічні здібності Соні, - почав Оузен. - Хто-небудь може спростувати наше висновок?

- Я.

Низький голос виявився на диво знайомим і доносився звідкись ззаду. У Холі почувся шелест мантії і скрип сидінь - маги повернулись до того, що говорить. Соні обернулася і побачила, що двері Гілдхолла відкриті навстіж і через них прямо до неї рухаються двоє.

Дізнавшись того, що нижче, дівчина не могла стримати радісний крик:

- Сірі!

Вона зробила крок до нього назустріч і застигла, дізнавшись його супутника. З усіх боків почулося здивоване перешіптування. Одягнений в чорне чарівник кинув на Соні оцінює погляд. Зніяковівши, дівчина знову подивилася на Сири.

Блідий і брудний, він весело скалився.

- Він знайшов мене і випустив з камери, - пояснив юнак. - Тепер все буде добре.

Соні зацікавлено зиркнула на мага в чорному. Його губи зігнулися в легкій напівусмішці, але він промовчав. Пройшовши повз Соні, він кивнув Оузену і піднявся сходами до крісла над місцем Розпорядника. Ніхто не заперечував.

- Які у вас є причини для заперечення, Високий Лорд? - Запитав Оузен.

Стіни похитнулися, і Соні насилу втрималася на ногах. Це не вбивця. Це лідер Гільдії.

- Лжесвідчення, - відповів Високий Лорд. - Дівчину змусили збрехати.

Праворуч від неї пролунав дивний звук. Соні побачила, як Фергун страшно зблід, і зраділа, цілком віддавшись почуттю тріумфу. Забувши про Високому Лорді, вона вказала на Фергуна пальцем і дзвінко вигукнула:

- Він змусив мене збрехати! Він сказав, що вб'є Сірі, якщо я не виконаю те, що він велить!

Все кругом поразку охнули і зашепотіли. Сірі міцно стиснув її руку. Соні зустрілася поглядом з Ротань і побачила, що він все зрозумів.

- Звинувачення висунуто, - констатувала леді Винара.

Хол вірш. Ротан відкрив було рот, але насупився і мовчки похитав головою.

- Соні. Тобі відомий закон щодо звинувачень? - Запитав лорд Оузен.

Соні згадала, і у неї перехопило подих.

- Так, - її голос затремтів. - Правдочтеніе.

Оузен кивнув і звернувся до Верховним Магам:

- Хто приступить до правдочтенію?

Прозвучала мовчання, Верховні Маги переглянулися і подивилися на Лорлена. Розпорядник піднявся з крісла:

- Я.

Він спустився з президії. Сірі стурбовано потягнув Соні за рукав і прошепотів:

- Що ще за правдочтеніе?

- Він прочитає мої спогади.

- О, - заспокоївся юнак, - і все-то.

Здивована Соні стрельнула на нього очима:

- Це не так-то просто, Сири.

Він знизав плечима:

- Та ну, дрібниці.

- Соні.

Вона подивилася на Лорлена і сказала Сірі:

- Сірі, бачиш, он там стоїть Ротан? - Вона вказала на нього пальцем. - Це хороша людина. Іди і встань поруч з ним.

Сірі кивнув, відпустив її руку і відійшов до Ротань. Соні повернулася до Розпоряднику. Його обличчя посерйознішав.

- Ти вже маєш досвід ділити свою свідомість з іншим - таким чином ти навчалася Контролю. Зараз буде трохи інакше. Я попрошу тебе показати твої спогади. Тобі доведеться потрудитися відокремити те, що ти хочеш мені показати, від усього того, про що ти, крім цього, думаєш. Щоб допомогти тобі, я буду ставити навідні запитання. Ти готова?

Соні кивнула.

- Закрий очі.

Вона корилася і відчула, як їй на віскі лягли долоні Лорлена.

-Покажи мені кімнату твоєї свідомості .

З'явилися дерев'яні стіни і двері, дівчина послала образ Лорлену. Він трохи здивувався.

-Чи не занадто розкішно. Гаразд, відкрий двері.

Вона повернулася до вхідних дверей і веліла їй відкритися. За порогом замість звичних будинків і вулиці зяяла чорнота. В отворі здався одягнений в синє маг.

-Привіт, Соні.

Образ Лорлена посміхався. Він ступив з темряви і зупинився на порозі, простягнувши їй руку.

-Проведи мене всередину.

Соні взяла його за руку, і кімната ледь не вислизнула у неї з-під ніг.

-Не бійся і не переживай , - Сказав маг. -Я тільки гляну на твої спогади і піду , - Він підійшов до стіни. -Покажи мені Фергуна.

Сфокусувавшись на стіні, Соні створила картину, в центр якої помістила обличчя Фергуна. Картина роздулася і розповзлася на всю стіну і тепер уже зображувала вітальню Ротан. Назустріч ступив Фергун і кинув на стіл кинджал Сири. «В одній маленькій темній кімнаті, про яку ніхто, крім мене, не знає, замкнений власник цієї милої дрібнички ...»

Сцена розпливлася. Тепер Фергун сів навпочіпки і здавався величезним.

«Зроби, як я тобі накажу, і я відпущу твого дружка. В іншому випадку, він згниє під замком ... Після цього у Верховних Магів не залишиться іншого виходу, як призначити мене твоїм наставником. Ти вступиш у Гільдію, але, обіцяю тобі, ти тут не залишився. Як тільки зробиш для мене один дрібничка - відразу ж опинишся там, звідки прийшла. Ми обидва отримаємо те, що нам потрібно. Допомагаючи мені, ти нічого не втрачаєш, але ... - він узяв кинджал і провів пальцем по лезу, - в разі відмови ти втратиш свого дружка ».

Від знаходиться поруч Присутності повіяло люттю. Вона глянула на образ Лорлена, і картина на стіні зникла. Знову зосередившись на стіні, Соні веліла їй з'явитися.

Тепер дівчина помістила туди Сірі, худого і брудного, і камеру, в якій він був замкнений. Поруч стояв Фергун і самовдоволено скалився. З картини потягнуло протухлої їжею і екскрементами.

Побачивши це Лорлен похитав головою і подивився на Соні:

-Це жахливо. Огидно. Яке щастя, що Високий Лорд сьогодні знайшов твого друга.

При згадці про мага в чорному Соні побачила, як картина змінилася. Вона повернулась до стіни, Лорлен поглядом пішов за нею і ледь не задихнувся.

-Що це?

На картині стояв Високий Лорд в просочених кров'ю жебрацьких лахмітті. Лорлен з жахом дивився на дівчину.

-Коли ти це бачила?

- Багато тижнів тому.

- Як? Де?

Соні завагалася. Якщо вона покаже йому свою пам'ять, то маг дізнається, що вона таємно пробиралася в Гільдію. Він прийшов в її свідомість не за цим і навряд чи поскаржиться, якщо вона виставить його геть.

Але частина її хотіла, щоб Лорлен побачив, що сталося. Нічого не станеться, якщо Розпорядник дізнається про її таємний візит, а вона розгадає таємницю чародія в чорній мантії.

-Гаразд. Діло було так...

Картина змінилася. Ось Сірі веде її по Гільдії. Соні відчула здивування Лорлена, а потім його все наростаюче здивування, коли сцени почали змінюватися, як в калейдоскопі. Ось вона заглядає в вікна, а ось вони біжать через ліс. Потім з'явилися вкрадені книги. Лорлен був вражений.

-Хто б міг подумати, куди насправді поділися книги Джерріка? Але що там з Аккаріном?

Соні зам'ялася, не бажаючи відкривати спогади.

-Ну ж, Соні. Він наш лідер і мій друг. Я повинен знати. Він був поранений?

Соні повернулася в ліс. Вона знову пробиралася по кущах до сірого будинку. З'явився слуга, і вона причаїлася біля стіни. Позвяківаніе привернуло її увагу до вентиляційної решітки.

На картині знову з'явився Високий Лорд, на цей раз в чорному плащі. Підійшов слуга, і Соні відчула, що Лорлен його впізнав.

-Такан.

- Готово , - Сказав Аккарін і, розстебнувши плащ, зняв його з плечей, відкривши очам закривавлені жебрацькі лахміття. Він подивився на свій одяг і обличчя його скривилося від огиди.

«Ти приніс мою мантію?»

Слуга пробубонів щось нерозбірливе, і Високий Лорд стягнув з себе обноски. Під ними виявився шкіряний пояс і пристебнутий до нього кинджал у піхвах. Маг вмився і зник з очей. З'явився він уже в чорній мантії. Потім, діставши з піхов кинджал, він витер його про рушник. Від Лорлена повіяло подивом, він був явно здивований. Високий Лорд глянув на слугу.

«Боротьба виснажила мене. Мені потрібна твоя сила ».

Слуга опустився на одне коліно і простягнув своєму панові руку. Маг злегка провів по шкірі ножем і притиснув до рани долоню.

Соні здригнулася, відчувши, як заметушився Лорлен.

-Ні!

На дівчину накотилася хвиля неприкритого жаху. Перелякана силою емоцій мага, Соні втратила концентрацію. Картина почорніла і зникла.

-Не може бути! Тільки не Аккарін!

- Що це? Я нічого не розумію. Що він зробив?

Лорлен спробував взяти себе в руки. Через мить його образ зблід і пропав. Соні зрозуміла, що він вийшов з її свідомості.

-Чи не рухайся і не відкривай очі. Я повинен подумати, перш ніж знову подивлюся на нього.

Протягом декількох ударів серця стояла тиша. Потім присутність повернулося.

-Те, що ти побачила, - це заборонений культ , - Пояснив він. -Ми називаємо це чорною магією. З її допомогою чарівник може багаторазово примножити свою могутність, забираючи силу у живих істот - людей або тварин. Те, що це практикує Аккарін, - це жахливо і поза всяким розуміння. Просто неймовірно. Він дуже сильний, - значно потужніший за будь-якого з нас ... А-а! Може бути, це і є причина його надзвичайної сили! Якщо все дійсно йде саме так, то він напевно практикує цей жахливий мистецтво ще з часів своєї відсутності в Імардіне ...

Лорлен на мить задумався.

-Він порушив Клятву. Він повинен бути вигнаний зі свого поста і з Гільдії. Якщо ж за допомогою магії він ще і вбивав, то покаранням повинна служити смерть ... але ...

Соні відчула терзання Лорлена. Знову настало тривале мовчання.

-Лорлен?

Він стрепенувся, немов прийшовши нарешті до тями.

-О, прости, Соні. Він був моїм другом з часів учнівства. Стільки років ... і саме менівипало дізнатися про нього таке!

Коли Лорлен знову заговорив, від нього віяло холодної рішучістю.

-Ми повинні його прибрати, але не зараз. Він дуже сильний. Якщо ми виступимо проти нього і він прийме бій, то з легкістю доб'ється перемоги - адже кожне скоєне ним вбивство робить його тільки сильніше. Коли його секрет випливе назовні, у Аккаріна не буде сенсу ховатися, і вбивства набудуть масового характеру. Під загрозою опиниться все місто.

В шоці від подібної перспективи, Соні здригнулася.

-Не бійся, Соні , - Спробував заспокоїти її маг. -Я не дозволю, щоб таке трапилося. Ми не можемо виступити проти нього, поки не будемо до цього готові. І до тих пір не можна, щоб хто-небудь ще про це дізнався. Ми повинні до пори зберегти все в таємниці. Це означає, що ми повинні мовчати. Ти розумієш?

- Так, але ... невже зараз він повинен залишитися лідером Гільдії?

- На жаль так. Коли ми знайдемо достатню силу, я зберу всіх магів. Мені доведеться діяти дуже швидко. Нашою перевагою буде раптовість. До тих пір секретом будемо володіти тільки ти і я.

- Ясно.

- Соні, я знаю, ти хочеш повернутися додому. Я б не здивувався, якби це відкриття тільки зміцнило б тебе в твоєму рішенні, але дуже прошу тебе залишитися. Коли прийде час, нам буде потрібно вся можлива допомога. Крім того, я боюся, хоч і не хочу допускати таку думку, що ти можеш стати для нього вкрай спокусливою жертвою. Він знає, що ти володієш великою силою. Ти можеш опинитися для нього чудовим джерелом магічної енергії. З блокованої силою, далеко від тих, хто може розпізнати в твоїй смерті загибель від чорної магії, ти стаєш просто ідеальною жертвою для Аккаріна. Я прошу тебе, заради твого і нашого спільного блага, залишися в Гільдії.

- Ви хочете, щоб я жила тут, прямо під носом у цього чудовиська?

- Так. Тут ти будеш у більшій безпеці.

- Якщо ви не могли знайти мене без допомоги Злодіїв, то як це вдасться йому?

- Аккарін значно чутливіші нас. Він перший відчув, що ти використовуєш силу. Боюся, пошукати обличчя твого не складе для нього праці.

Дівчина відчувала, що Лорлен дійсно турбується про її безпеки. Як вона могла сперечатися з Розпорядником Гільдії? Якщо він переконаний, що їй загрожує небезпека, значить, все так і є.

Вибору немає. Вона повинна залишитися. До власний подив, Соні відчула не розпач і розчарування, а полегшення. Сірі говорив, що, вступивши в Гільдію, їй не слід вважати себе зрадницею. Вона повинна навчитися користуватися своєю магією, оволодіти мистецтвом Зцілення і тим самим отримати можливість допомагати тим, кого їй довелося залишити.

А крім того, утерти ніс снобам начебто Фергуна, довівши, що і двелли мають право бути магами.

-Так , - Послала вона. -Я залишаюся.

- Дякую, Соні. Тоді наш секрет ми повинні довірити ще одній людині. Як твій наставник, Ротан частенько буде входити в твою свідомість. Особливо коли прийде пора навчати тебе Лікуванню. Він може побачити те, що я побачив сьогодні. Ти повинна оповістити Ротан про Аккаріне і про те, що я тобі сьогодні розповів. Я знаю, що він гідний довіри.

- Добре.

- Гаразд. Зараз я відпущу тебе і підтверджу провину Фергуна. Намагайся не показати Аккаріну свій страх. Якщо можеш - взагалі не дивись на нього і бережи свої думки подалі.

Відчувши, як руки Лорлена відпустили її віскі, Соні відкрила очі. Лорлен урочисто дивився на неї, його очі горіли, потім він пом'якшав і обернувся до Верховним Магам:

- Вона каже правду.

За цими словами пішла гробова тиша, потім Холл загудів від вигуків і питань. Лорлен підняв руку, і все стихло.

- Лорд Фергун позбавив волі цієї молодої людини, - він вказав на Сірі, - після того, як сказав, що проводить його до воріт. Він замкнув його в кімнаті під Гільдією і пригрозив Соні вбити юнака, якщо вона не збреше на слуханнях, щоб справа про опіку вирішилося в його користь. Вигравши Слухання, він збирався змусити її порушити одне з наших правил, щоб ми вигнали Соні з Гільдії.

- Але чому? - Прошепотіла леді Винара.

- Наскільки стало ясно Соні, щоб раз і назавжди відвадити нас приймати в Гільдію представників нижчих станів.

- Вона все одно збиралася піти.

Всі повернулись до Фергуну. Він вперто дивився на Верховних Магів.

- Визнаю, що мене злегка занесло. алея тільки хотів врятувати Гільдію від самої себе. Невже ми будемо запрошувати в Гільдію злодіїв і жебраків, навіть не поцікавившись думкою Будинків і самого Короля, якого ми всі служимо? Якщо вам здається дрібницею прийняти в наші ряди злиденну дівчину, то подумайте, до чого це може привести? - Голос Фергуна зміцнів. Він явно увійшов в раж. - Може, почнемо приймати таких, як вона, ще й ще? І в кого тоді перетворимося? У Гільдію Злодіїв?

Пролунав крик і, подивившись на сидячих по обидва боки Холла магів, Соні побачила, що деякі згідно закивали. Фергун глянув на неї і посміхнувся.

- Вона хотіла заблокувати Силу і повернутися додому. Запитайте Ротан. Він не стане заперечувати. Запитайте Розпорядника Лорлена. Я не просив її ні про що, чого б вона не хотіла сама.

Соні стиснула кулаки.

- Ні про що, чого б я не хотіла? - Кинулася в атаку вона. - ЯНЕ хотіла приносити Клятву Студентів, щоб потім порушити її. ЯНЕ хотіла брехати. тизамкнув в камері мого друга. ти погрожуваввбити його. Ти просто ... - вона зупинилася, раптом помітивши, що стала центром загальної уваги. Набравши в груди побільше повітря, вона звернулася до Верховним Магам. - З тих пір як я опинилася у вас, мені було потрібно немало часу, щоб зрозуміти, що ви не ... - Вона зам'ялася, підбираючи слова. Замість того щоб закінчити фразу, Соні повернулася і вказала на Фергуна. - А ось він - уособлення того, що, як мене вчили, і являють собою всі маги.

Запанувала мовчанка. Лорлен обдарував її величним поглядом і кивнув. Потім звернувся до Фергуну:

- Ви зробили безліч злочинів, лорд Фергун. Деякі з них досить серйозні. Мені не потрібні ваші пояснення і виправдання - ми вже все чули. Слухання по обговоренню ваших дій і вирішення питання про призначення вам покарання відбудеться через три дні. До того часу я раджу сприяти нам у розслідуванні.

Він пройшов повз Оузена і піднявся до свого крісла. Високий Лорд дивився на нього з легкою усмішкою на губах. Соні здригнулася, уявивши собі, яка буря почуттів розігрується зараз в душі у Розпорядника під цим поглядом.

- Відтепер наставництво над Соні передається в руки Лорда Ротан, - оголосив Лорлен. - Я оголошую сьогоднішнє Слухання закритим.

Маги почали підніматися зі своїх місць, і Холл заповнився шумом голосів, відсовуваних сидінь, шелестом мантій і тупотом ніг. Соні закрила очей і зітхнула.Все закінчилося.

Потім вона згадала про Аккаріне. «Ні, не все, - нагадала собі дівчина. - Але поки що мені нема про що більше турбуватися ».

- Ти повинна була мені сказати.

Розплющивши очі, вона побачила що стоять перед нею Ротан і Сірі. Соні опустила очі.

- Пробачте мене.

На її подив, Ротан легенько обійняв свою нову ученицю.

- Чи не слід особливо виправдовуватися, - сказав він. - Ти ж захищала одного. - І маг обернувся до Сири. - Від імені всієї Гільдії приношу тобі свої вибачення.

Сірі розплився в усмішці і безтурботно відмахнувся:

- Дурниця, поверніть мої речі, і забудемо про це.

Ротан спантеличено насупився.

- Які речі?

- Два кинджала, кілька ножів і інструменти.

- Інструменти? - Перепитав Ротан.

- Ну да, відмички.

Ротан скинув брову і уточнив у Соні:

- Адже він не жартує, немає?

Вона похитала головою.

- Гм, подивимося, що можна зробити, - зітхнув маг і глянув за спину Соні. - Ага! До нас іде людина - справжній знавець злодійського світу ... лорд Денніл.

Хтось поплескав її по плечу. Соні обернулася і побачила високого мага, дивиться на неї зверху вниз. Його обличчя світилося непідробним захопленням.

- Чудово! - Чи не співав він. - Ти зробила особисто мені і всій Гільдії просто неоціненну послугу.

Ротан лукаво хмикнув.

- Ну що, Денніл, сьогодні ти особливо щасливий?

Денніл обдарував одного переможним поглядом:

- І хто був правий щодо Фергуна?

Зітхнувши, Ротан покірно кивнув:

- Ти.

-Тепер-то ти розумієш, чому я його не переварював? - Побачивши Сірі молодий маг посерйознішав. - Мені здається, Злодії тебе розшукують. Вони прислали мені листа, з якого я зрозумів, що пропав приятель Соні. Вони були вкрай стурбовані.

Сірі з повагою подивився на Денніла.

- Хто надіслав лист?

- Людина на ім'я Горан.

Соні насупилася.

- Так це Горан, а не Фарен повідомив Гільдії, де мене шукати?

Сірі крутнувся до Соні:

- Так вонизрадили тебе?

Вона знизала плечима.

- У них не було вибору. Взагалі-то вони надали всім нам послугу.

- Але вони зрадили тебе. - І очі його дивно блиснули. Здогадавшись, про що він подумав, Соні посміхнулася.

«Так, я люблю його, - раптом подумалося їй. - Але як одного, майже брата ».

Може бути, проведи вони більше часу разом, без всіх тих подій, що обрушилися на них за останні місяці, це почуття переросло б у щось більше. Але цього не станеться. Особливо тепер, коли вона вступає в Гільдію, а він, швидше за все, повертається до Злодіям. Соні відчула укол жалю, але прогнала сумні думки геть.

Оббігши очима Гілдхолл, вона помітила, що він вже майже спорожнів. Неподалік в оточенні приятелів стояв Фергун. Піймавши її погляд, маг єхидно вишкірився.

- Ви тільки подивіться, - хмикнув він. - Один приятелює з жебраками, інший - з крадіями. - Його приятелі розреготалися.

- Може, варто було взяти його під варту або ще що? - Вголос подумала Соні.

Ротан, Денніл і Сірі подивилися на Фергуна.

- Ні, - відповів Ротан. - За ним спостерігатимуть. Він знає, що єдиний шанс уникнути вигнання - покаятися. Швидше за все йому зобов'яжуть якусь справу, яке ніхто не хоче виконувати. Можливо, йому доведеться поїхати працювати на кілька років в якусь дірку.

Фергун скривився, потім різко розвернувся і попрямував до виходу, супроводжуваний своїми компаньйонами. Денніл розцвів в усмішці, а Ротан сумно похитав головою. Сірі знизав плечима і подивився на Соні:

- А що буде з тобою?

- Соні вільна піти, - відповів Ротан. - Їй потрібно залишитися ще на кілька днів. Згідно із законом її Сила повинна бути блокована, після чого вона може повернутися додому.

Сірі звів брови і здивовано глянув на подругу:

- Блокована? Вони заблокують твою магію?

Соні похитала головою:

- Ні.

Ротан насупився і пильно подивився їй в очі.

- Ні?

- Звичайно, ні. Адже тоді вам доведеться попотіти, навчаючи мене всяким важливим штучкам.

Він здивовано моргнув:

- Так ти залишаєшся?

- Так, - разулибалась Соні. - Я залишаюся.

ЕПІЛОГ

У повітрі над столом парила іскорка. Вона повільно збільшувалася і перетворилася в світловий кулю розміром з дитячу голову, після чого злетіла під стелю.

- Ну ось, - констатував Ротан. - У тебе вийшов світловий кулю.

Соні посміхнулася.

- Тепер я відчуваю себе справжнім магом.

Ротан подивився на неї, і в його серці розлилася теплота. Було просто неможливо опиратися спокусі навчати її магії, коли це приносило дівчині таку насолоду.

- З твоєї швидкістю в навчанні, коли почнуться заняття в Університеті, ти будеш на багато тижнів попереду інших учнів. Принаймні в магії. Але ... - потягнувшись до стопці книг поруч з кріслом, він почав перебирати їх одну за одною, - твоє знання математики майже нульове. - І непохитно додав: - Прийшов час для серйозної роботи.

Соні подивилася на книги і зітхнула.

- Ех, знала б я, які тортури ви для мене заготовили, сто разів подумала б - залишатися мені чи ні.

Пирхнувши, Ротан підштовхнув книгу в сторону Соні по гладкій поверхні столу. Він помовчав, потім примружився і уважно подивився на дівчину.

- Ти так і не відповіла на моє запитання.

- Яке питання?

- Коли ти вирішила залишитися?

Простягнулася за книгою рука завмерла в повітрі. Соні подивилася на вчителя і посміхнулася одними губами:

- Коли я зрозуміла, що повинна це зробити.

- Ні, так не піде, - він погрозив їй пальцем. - Чи не викручуйся.

Соні відкинулася на спинку крісла.

- Я вирішила на слуханнях, - сказала вона. - Фергун змусив мене зрозуміти, що якщо я піду - значить, здамся. Але переконало мене не це. Сірі говорив, що було б великою дурістю не скористатися своїм даром. Це теж зіграло свою роль.

Ротан засміявся:

- Мені подобається твій друг. Я не схвалюю деякі його дії, але він мені подобається.

Соні кивнула і прикусила губу.

- Ротан, чи є хоч найменша можливість, що хтось може нас почути? Слуги? Інші маги?

Він похитав головою.

- Ні.

Соні подалася вперед:

- Точно? виабсолютно впевнені?

- Так, - відповів маг.

- Тоді ... - Вона замовкла і зісковзнула з крісла, опустившись на коліна поруч з ним і перейшовши на шепіт. - Лорлен вважає, що я повинна дещо вам розповісти.

карти

СЛУХАННЯ | РОСЛИНИ І ЇЖА
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати