РІШЕННЯ Соні | ГЕТЬ від цікавих очей | НАВЧАННЯ ПОЧАЛОСЬ | В'ЯЗЕНЬ ГІЛЬДІЇ | ОБІЦЯНКУ СВОБОДИ | НЕОЧІКУВАНА ПРОПОЗИЦІЯ | ДРУГ Рота | глава 24 | глава 25 | ОБМАН РОЗПОЧАВСЯ |

загрузка...
загрузка...
На головну

СЛУХАННЯ

1. Слухання (сприйняття) музики
  2. Слухання (сприйняття) музики
  3. Слухання (сприйняття) музики
  4. Слухання (сприйняття) музики
  5. Слухання. Види слухання.

- Не хвилюйся, Соні, - прошепотіла Таніа, коли вони наблизилися до Університету. - Все буде добре. Ти молодець, а всі ці маги - всього лише купка старих пнів, які, ніж стирчати в старому холі, вважали за краще б потягувати вино у себе в кімнатах. Все скінчиться ще до того, як ти зрозумієш, що Слухання почалося.

Соні не могла втриматися від посмішки при настільки невтішній описі поважних членів Гільдії. Зробивши глибокий вдих, вона пішла за служницею сходами центрального входу. Увійшовши в величезні двері, дівчина вражено зупинилася.

У вестибюлі було повно найрізноманітніших сходів. Всі вони були зроблені з сплавлених один з одним скла і каменю і виглядали занадто тендітними, щоб витримати вагу людини. Сходи спіралями тікали вгору і вниз, обвиваючи одна іншу, немов витончені коштовності.

- З того боку Університет зовсім не такий! - Вигукнула Соні.

Таніа похитала головою:

- Задній вхід призначений для студентів і магів, а сюди входять гості, тому все тут і виглядає таким вражаючим.

Служниця провела Соні через вестибюль, і вони рушили вниз по сходах, що ведуть в короткий коридор, в кінці якого на них чекала ще одна велична двостулкові двері. Опинившись в коридорі і пройшовши його до кінця, дівчина в подиві завмерла, озираючись на всі боки.

Перед нею розкинулося величезне приміщення. Білі стіни сходилися вгорі, перетікаючи в яскраво сяючий післяполуденні сонячним світлом скляний купол. На висоті третього поверху величезний зал перетинала химерна мережа витончених балконів і переходів - здавалося, вони ширяють у повітрі самі по собі.

Попереду розташувалося сірий будинок. будівлявсередині будівлі. Грубі кам'яні стіни різко контрастували з повітряної білизною навколо. По всій довжині фасаду, немов солдати на варті, вишикувався ряд вузьких стрілчастих вікон.

- Це Головний Холл, - Таніа обвела рукою величезну кімнату. - А оте, - і вона вказала на сіре будова, - Хол Гільдії. Йому більше семи століть.

- ЦеГілдхолл? - Соні недовірливо хитнула головою. - Я думала, його знесли і побудували новий.

- Ні, - посміхнулася Таніа. - Він у відмінному стані, крім того, являє собою історичну цінність. Його було занадто шкода просто так взяти і знести. У ньому тільки прибрали внутрішні стіни і перегородки і перетворили на величезний зал.

Захоплена цією картиною, Соні послідувала за служницею навколо Гілдхолла. Таніа вказала на пару дверей.

- Ти ввійдеш сюди. Зараз у них Збори. Коли воно закінчиться - розпочнеться Слухання.

У Соні похололо в животі. У Гілдхоллі сиділа сотня чарівників, від яких залежала її доля. А вона була готова встати перед ними і ... збрехати.

Її охопили хворобливі сумніви. А що, якщо, незважаючи на її допомогу, Фергун програє процес? Чи дозволить він Сірі піти?

Сірі ...

Соні похитала головою, згадавши його визнання: «Я і чути не хотів, що Гільдія насправді хоче тобі допомогти. Ти так несподівано повернулася до нас, і я не хотів знову тебе втратити ». Він боявся її втратити.

Сірі любить її. Від подиву вона спочатку втратила дар мови, але потім їй на розум прийшли спогади про те, як Сірі завжди дивився на неї і як поводився Фарен, явно вважаючи, що Сірі не просто її відданий друг. Все встало на свої місця.

А чи відповідає вона йому взаємністю? З моменту їх зустрічі Соні задавала собі це питання незліченну кількість разів, але так і не змогла дати на нього точну відповідь. Вона не відчувала себе закоханої, але, може бути, той страх, що охопив її, коли вона дізналася, що Сірі в небезпеці, і означає любов? Або так було б, якби справа стосувалася будь-якого близької людини - не важливо, просто одного або більше ніж одного.

Якщо вона любила його, забилося б від радості її серце при вигляді його? Відчула б вона подяку за те, що він, ризикуючи собою, пробрався в Гільдію, намагаючись її врятувати? І переважила б ця подяка почуття провини, що через цю спроби він сам опинився в полоні?

Одне точно - якби вона дійсно любила його, щось не задавала б собі всі ці питання.

Відкинувши убік подібні роздуми, Соні зробила глибокий вдих, повільно видихнула і постаралася взяти себе в руки.

Таніа підбадьорливо поплескала її по плечу.

- Сподіваюся, це не затягнеться надовго, але хто його знає?

Щось клацнуло, і двері, на яку до цього вказала їй Таніа, розчинилися. І, вийшовши звідти один маг, за ним інший. Поступово Соні почала хвилюватися: чому йде стільки народу? Невже Слухання скасували?

- Куди це вони всі?

- Чи залишаться тільки ті, хто безпосередньо зацікавлений в слуханнях.

Деякі маги покинули Головний Хол, але основна маса залишилася, розподілившись по ньому невеликими групками. Дехто кидав на неї цікаві погляди. Занервувавши, Соні намагалася не піднімати очей.

-Соні?

Вона здригнулася і подивилася в сторону Гілдхолла.

-Ротан?

- Збори вийшло коротким. Скоро тебе покличуть .

Поглянувши на відчинені двері Холла Гільдії, Соні помітила темну фігуру. Від впізнавання серце тьохнуло і стислося.

Вбивця!

Вона дивилася на нього і не могла відвести очей, переконана, що саме цю людину вона бачила в ту ніч, коли вони з Сірі пробралися в Гільдію.

На його обличчі панувало той же похмуре відчужений вираз, що і тоді. Його чорна мантія розвівалася на ходу, коли він швидкими кроками перетинав Головний Холл.

Маги оберталися і кивали йому, демонструючи таке ж обережне повагу, яке Соні якось бачила на обличчі Фарена, коли він вітав вбивцю, який працював на Злодіїв. Він кивав їм у відповідь, але не зупинявся. Дівчина розуміла, що повинна перестати витріщатися на нього, але їй ніяк не вдавалося відірвати погляд. Його очі ковзнули по ній і, на мить затримавшись, ковзнули далі.

Соні підстрибнула від несподіванки, коли її плеча торкнулася долоню Таніа.

- Це лорд Оузен, помічник Розпорядника.

У дверях з'явився молодий чоловік. Він зупинився і глянув на Соні. Зустрівшись з нею очима, лорд Оузен підкликав дівчину до себе.

- Ну, вперед, - Таніа легенько підштовхнула Соні до нього. - Все буде добре.

Соні глибоко зітхнула і змусила себе рушити до дверей Гілдхолла. Коли вона підійшла до молодої магу, він чемно схилив голову.

- Вітаю тебе, Соні. Ласкаво просимо в Гілдхолл.

- Дякую, лорд Оузен, - вона ніяково віддала швидкий уклін.

Посміхаючись, помічник Розпорядника запросив її слідувати за ним.

Ніздрі заповнив запах дерева. Усередині Холл здавався більше, ніж зовні. Стіни тяглися високо вгору до темного стелі. Нагорі парили магічні кулі, заливаючи приміщення золотим сяйвом.

По обидва боки Холла витягнулися розташовані ярусами ряди дерев'яних сидінь. Побачивши розглядають її чоловіків і жінок у Соні пересохло в роті. Вона проковтнув слину і опустила очі.

Оузен зупинився і, вказавши, де їй слід встати, підійшов до розташованих праворуч крісел Верховних Магів. Готуючись до слухань, Ротан намалював Соні схему Холла і позначив, хто де сидить, щоб вона змогла запам'ятати імена і титули магів.

Піднявши голову, дівчина побачила, що крісла в верхній частині президії пустують. Ротан сказав, що Король рідко відвідує церемонії Гільдії. Його стоїть по центру крісло було більше сусідніх, а на спинці красувався вишитий Інколой королівського Будинки.

Трохи нижче стояло ще одне крісло. Соні відчула розчарування - в ньому теж ніхто не сидів, а їй так хотілося хоч одним оком поглянути на Високого Лорда!

У центрі середнього ряду сидів Розпорядник Лорлен. Крісла поруч з ним також були зайняті. Розпорядник розмовляв з Оузеном і довговидий чоловіком, що сидить в кріслі трохи нижче. На чоловікові була червона мантія, підв'язана чорним поясом. Соні згадала, що це - лорд Балкан, Глава Воїнів.

Зліва від Балкана сиділа сувора леді Винара, Глава Цілителів, вона приходила до Ротань, коли той оголосив про намір Соні залишитися в Гільдії. Справа дівчина побачила старого з незграбним зморшкуватим обличчям і довгим загостреним носом - лорда Саррина, Главу Алхіміків. Верховні Маги уважно дивилися на Лорлена.

У нижньому ряду сидінь влаштувалися декани - маги, які організовують і контролюють заняття в Університеті. У їхньому ряду було зайнято лише два крісла. Соні насупилася, намагаючись пригадати чому. Потім подивилася на лорда Балкана і згадала - він поєднував дві посади.

Оузен випростався і спустився з президії. Розпорядник Лорлен піднявся з крісла, підняв підборіддя і оглянув присутніх в залі.

- Слухання про призначення наставника Соні вважаю відкритим, - оголосив він. - Прошу лорда Ротан і лорда Фергуна, як претендентів на цю роль, підійти до президії.

Почувши звук кроків, Соні повернулася до сидінь для рядових членів Гільдії. Зі свого місця вниз пробиралася знайома фігура. Ротан зупинився за кілька кроків від Оузена і посміхнувся дівчині.

Несподівано її пронизала гостре почуття ніжності до вчителя, і губи її теж почали розтягуватися у повторній посмішці, але тут Соні згадала, що збиралася зараз зробити і опустила очі. Він буде так розчарований в ній ...

Знову почулися кроки. Поруч з Ротань зупинився Фергун і теж посміхнувся їй. Дівчину пробила тремтіння, і вона перевела погляд на Розпорядника.

- І лорд Ротан, і лорд Фергун заявили про своє бажання стати наставниками Соні, - продовжував Лорлен. - Обидва вони вважають себе першими магами, розпізнати її магічні здібності. Зараз нам належить вирішити, хто з них отримає цю почесну роль. Я залишаю ведення Слухання моєму помічникові, лорду Оузену.

Молода людина виступив вперед. Намагаючись дихати глибоко, Соні вп'ялася очима в підлогу, налаштовуючись на те, що їй треба було зробити.

- Лорд Ротан.

Ротан подивився на Оузена.

- Будьте ласкаві викласти нам свою версію подій, завдяки яким ви розпізнали в Соні магічний потенціал.

Ротан відкашлявся:

- У той день, коли я помітив у Соні здатності до магії, - в день Чистки - я був в парі з лордом Фергуном. Ми прибули на Північну Площа і брали участь у створенні захисного бар'єра. Як завжди, група підлітків почала кидати в нас камінням. Тоді я стояв обличчям до лорду Фергуну, а щит знаходився в трьох кроках зліва від мене. Краєм ока я помітив спалах світла у щита і відчув його коливання. Я побачив, що летить камінь прямо перед тим, як він вдарив лорда Фергуна в скроню і той втратив свідомість, - Ротан помовчав і швидко глянув на Фергуна. - Він почав падати, і я підхопив його. Уклавши лорда Фергуна на землю, я підняв голову, щоб знайти того, хто кинув камінь. Тоді я побачив Соні.

Оузен ступив до Ротань:

- Тоді ви побачили Соні в перший раз?

- Так.

Оузен схрестив руки.

- В якийсь момент ви бачили, як Соні наводить чари?

Ротан завагався:

- Ні, не бачив, - неохоче визнав він.

Серед магів, що сидять праворуч, пролунав тихий гомін, але вони швидко затихли після суворого погляду лорда Оузена.

- Звідки ви дізналися, що це саме вона кинула камінь, який пробив щит?

- Я розрахував напрямок, звідки міг прилетіти камінь, і зрозумів, що його міг кинути один з двох молодих людей, - пояснив Ротан. - Підліток, що стояв ближче, нічого навіть не помітив. У той час як Соні з подивом дивилася на свої руки. Потім вона подивилася на мене, і по її обличчю я побачив, що камінь кинула саме вона.

- І ви вважаєте, що лорд Фергун не міг побачити Соні раніше?

- Ні, лорд Фергун взагалі не бачив її в той день, - сухо відповів Ротан, - внаслідок специфічності свого поранення.

У Холі почулися здавлені смішки і покашлювання. Лорд Оузен кивнув і відійшов до Фергуну.

- Лорд Фергун, - почав він. - Тепер прошу вас надати нам вашу версію подій.

Фергун витончено вклонився.

- Як уже було сказано, я допомагав у створенні бар'єру на Північній Площі. Купка молодиків наблизилася до нас і стала кидати камені. Їх було близько десяти чоловік. Серед них була молода дівчина, - Фергун кинув погляд на Соні. - Я подумав, що вона поводиться трохи дивно, і тому, коли я відвернувся від підлітків, краєм ока я не переставав спостерігати за нею. Вона теж кинула камінь, але я не звернув на це особливої ??уваги, поки не побачив спалах світла і не зрозумів, що вона зробила щось, що змогло пробити бар'єр, - Фергун ніяково усміхнувся. - Це настільки вразило мене, що замість того, щоб ухилитися від каменю, я дивився на неї, щоб переконатися, що це дійсно була вона.

- Значить, ви зрозуміли, що Соні задіяла магію після того, як камінь пройшов бар'єр, але до того, як він вас вдарив.

- Так, - підтвердив Фергун.

У залі залунали голоси почали обговорювати заяву магів. Рипнувши зубами, Ротан ледве втримався від бажання подивитися брехунові в очі. Фергун в той день взагалі на дивився на Соні. Ротан кинув на неї швидкий погляд. Вона з поникаючими плечима тихо стояла в тіні. Ротан сподівався, що вона розуміє всю важливість того, що відбувається.

- Лорд Фергун, - пролунав новий голос.

Маги замовкли. Ротан подивився на леді Винару. Глава Цілителів втупилася на Фергуна своїм знаменитим уважним поглядом:

- Якщо ви дивилися на Соні, то яким чином камінь влучив вам вправий скроню? Це вказує на те, що в той момент ви дивилися на Ротан.

Фергун кивнув:

- Все сталося дуже швидко. Я помітив спалах іглянув на Соні. Це був просто швидкоплинний погляд - і я пригадую, що тут же звернувся до Ротань, запитати, чи бачив мій напарник, що зробила дівчинка.

- Ви навіть не спробували ухилитися? - Недовірливо поцікавився лорд Балкан.

Фергун виглядав збентеженим.

- Я не звик, щоб у мене кидались камінням. Напевно, здивування придушило інстинкт.

Лорд Балкан переглянувся з сидячими поруч магами і знизав плечима. Питань більше не було. Оузен звернувся до Ротань:

- Лорд Ротан, ви бачили, як лорд Фергун глянув на Соні між моментом, коли камінь пробив бар'єр і моментом, коли він ударив його в скроню?

- Ні, - відповів Ротан, намагаючись не видати голосом свою лють. - Він весь час говорив зі мною. Удар перервав його на середині фрази.

Брови Оузена поповзли вгору. Він подивився на Верховних Магів, потім оббіг очима аудиторію.

- Хто-небудь може додати щось до сказаного вище?

Стояла тиша. Повільно кивнувши, Оузен звернувся до Соні:

- Викликаю Соні як свідка описуваних подій.

Вийшовши з тіні біля бокової стіни, дівчина підійшла ближче і зупинилася неподалік від Фергуна. Вона подивилася на Верховних Магів і віддала їм швидкий уклін.

Ротан виповнився співчуттям до бідної дівчинці. Усього кілька тижнів тому вона страшно боялася його самого, а тепер їй довелося постати перед цілим Холом роздивляються її магів.

Оузен підбадьорливо кивнув.

- Соні, будь ласка, розкажи нам, як ти пам'ятаєш події, що сталися.

Дівчина проковтнула грудку і приклеїлася очима до підлоги.

- Я була з хлопцями. Вони кидали каміння. Зазвичай я так не роблю - раніше я завжди залишалася з тіткою. - Вона подивилася на Верховних Магів і спалахнула. Потім мова її стала дуже швидкою. - Мені здається, загальна атмосфера заразила і мене. Але я не відразу почала кидатися камінням. Я подивилася на інших, потім на магів. Я пам'ятаю, що була ... розсерджена, тому, коли я нарешті жбурнула камінь, то вклала в нього всю свою злість. Пізніше я зрозуміла, що у мене вийшло щось ще, але в той момент все здалося таким ... дивним. - Вона забарилася, немов збираючись з духом. - Коли я кинула камінь, він пройшов крізь бар'єр. Лорд Фергун подивився на мене, потім камінь вдарив його в голову, і Ро ... лорд Ротан підхопив лорда Фергуна попід пахви. Решта дивилися хто куди, потім я побачила, як на мене дивиться лорд Ротан, і побігла.

Ротан не вірив своїм вухам. Він дивився на Соні, але та вперто не відривати очі від статі. Метнувши погляд на Фергуна, він зауважив усмішку, скривився його губи. Однак, як тільки Воїн відчув погляд Ротан, він швидко надав обличчю нейтральне вираз.

Ротань залишилося лише безпорадно стиснути кулаки. Гільдія зашумів, обговорюючи почуте.

У свідомості Денніла з'явилося спотворене люттю, недовірою і болем зображення Гілдхолла. Стривожившись, він зупинився.

-Ротан, в чому справа?

- Вона збрехала! Вона підтримала брехня Фергуна!

- Обережно, - застеріг Денніл. -Тебе можуть почути.

- Мені все одно. Я знаю, що він бреше!

- Може бути, вона все бачила саме так.

- Ні. Фергун на неї взагалі не дивився. Він же розмовляв зі мною, пам'ятаєш?

Денніл зітхнув і похитав головою. Ось і Ротан нарешті побачив справжню натуру Фергуна. Йому слід було радіти, але було не до того. Цей негідник знову виграв.

Чи ні?

-Ти що-небудь знайшов?

- Ні, але я шукаю.

- Час не чекає. Соні підтримала Фергуна, тому рішення може бути винесено через кілька хвилин.

- Затамуй їх.

- Як?

Денніл побарабанив пальцями по стіні.

-Скажи, що хочеш з нею поговорити .

Присутність Ротан пропало - його увагу повернулося до слухання. Поморщившись, Денніл озирнувся навколо. Всім відомо, що десь тут знаходяться входи в підземні тунелі. Безумовно, вони повинні бути добре замасковані, щоб невгамовні першокурсники не кинулися туди на подвиги, нехтуючи навчанням та іншими важливими справами.

Як і припускав Денніл, звичайний пошук потрібної двері не дав жодного результату. Звичайно, якщо ретельно оглядати і обмацувати все стіни, врешті-решт вхід знайти можна, але на це не було часу.

Потрібна була якась зачіпка. Сліди ніг, наприклад. Напевно в підземеллі повно пилу і бруду. Фергун повинен був залишити хоч якусь доказ. Впившись очима в підлогу, Денніл знову вирушив досліджувати коридор.

Звернувши за кут, він натрапив на невисоку пишнотілу жінку. Вона скрикнула від несподіванки, відскочила і схопилася рукою за серце.

- Прошу вибачення, пане, - вклонилася вона, розплескати воду з відра. - Ви так тихо підійшли, я вас не почула.

Денніл подивився на відро і подумки застогнав. Всі сліди прогулянок Фергуна день за днем ??акуратно замивалося слугами. Жінка обійшла його і рушила далі по коридору. Дивлячись їй услід, він раптом подумав, що їй може бути відомо про внутрішні переходах куди більше будь-якого мага.

- Зачекайте! - Гукнув її Денніл.

Вона зупинилася.

- Так, пане?

Денніл підійшов ближче.

- Ви завжди миєте цю частину Університету?

Вона кивнула.

- А чи не доводилося вам помічати що-небудь незвичайне? Бруд, глину, сліди ніг?

Служниця стиснула губи.

- Хтось упустив їжу на підлогу. Студентам не дозволяється приносити сюди їжу.

- Їду, ви говорите? А де саме?

Служниця кинула на нього підозрілий погляд і підвела до картини, що висіла далі по коридору.

- Рама теж була заляпана. Немов її поправляли.

- Зрозуміло, - Денніл, примружившись, подивився на картину. - Дякую, ви можете йти.

Знизавши плечима, жінка вклонилася і поспішила геть. Денніл уважно обстежив картину і зняв її зі стіни. Позаду перебувала звичайна для внутрішніх переходів дерев'яна панель. Денніл провів по ній долонею і затримав дихання, виявивши під панеллю металеві вставки. Під натиском чуйних пальців одна із секцій пішла вглиб і ковзнула в сторону. Денніл виявився перед сяючою темрявою входу в підземелля. На нього повіяло холодом. Затремтівши від радості і збудження, він повісив картину на місце і, створивши світловий кулю, увійшов в тунель.

Зліва вниз вела невеличкі сходи. Виявивши важіль, Денніл натиснув на нього, і двері ковзнула на місце. Задоволений собою, молодий маг ступив на сходинки.

Тунель виявився вузьким і невисоким, так що Денніл довелося пригнутися, щоб не чіпляти головою стелю. По кутах висіла павутина. Добравшись до першого повороту, маг витягнув з кишені баночку з фарбою і позначив стіну.

Згодом фарба буде повільно міняти колір від яскраво-білої до блідої, а потім і зовсім зникне, не залишивши ніяких слідів його присутності.

Він подивився вниз і голосно розсміявся. На товстому шарі пилу явно виднілися чіткі сліди ніг. Присівши навпочіпки, Денніл легко впізнав знайомі відбитки туфель магів. По достатку відбитків можна було з упевненістю сказати, що по коридору проходили безліч разів. Піднявшись, він пройшов по слідах близько сотні кроків. Добравшись до наступного повороту, Денніл з роздратуванням зауважив, що сліди розділилися. Він знову сів навпочіпки і придивився уважніше. У боковий прохід вели тільки чотири ланцюжки слідів - дві належали магу, а дві власникові менших розміром черевик. Сліди в головному коридорі були свіжішими і більш численною.

До його слуху долинув тихий і дуже схожий на людський подих. Денніл завмер, по спині пробіг холодок. Морок за межами освітлюваного кулею кола здавався густим і щільним, повним усіляких неприємних сюрпризів, які чекають своєї години. Крім того, йому раптом здалося, що на нього хтось дивиться.

«Нісенітниця якась, - подумав Денніл. - Тут нікого немає".

Перевівши подих, він встав і змусив себе дивитися тільки на сліди. Рушивши далі, Денніл пройшов ще близько сотні кроків, час від часу перетинаючи чергові бічні тунелі з більш старими і нечисленними слідами.

У нього знову зародилося почуття, що за ним стежать. Крім своїх кроків, йому мариться тихий відгомін чужих. Легкий вітерець приніс запах гнилі і чогось ще ...

Денніл завернув за ріг, і відчуття пропали. Попереду, приблизно в двадцяти кроках, сліди обривалися біля дверей. Він зробив крок вперед і похолов від жаху, коли прямо на нього з бічного проходу висунулася висока фігура.

- Лорд Денніл. Можна поцікавитися, що ви тут робите?

Денніл здалося, що він роздвоївся, і поки одна його половина мимрила нескладні вибачення, інша безпорадно дивилася, як перша робить з нього ідіота.

На краю свідомості з'явилося знайоме Присутність, що виражає одночасно і співчуття, і самовдоволення.

-Я ж попереджав - не лізь туди, - послав Ротан.

У тиші бурчання голодного шлунка виявилося несподівано гучним. Сірі погладив живіт і продовжував крокувати по камері.

Він не сумнівався, що з останнього прийому їжі пройшло вже більше доби, значить, він бачився з Соні тиждень тому. Притулившись до дверей, він обсипав Фергуна усіма прокляттями, які тільки прийшли йому на розум. Раптом йому почувся звук кроків, і він замовк.

Шлунок нетерпляче буркнув, смакуючи бенкет. Кроки були повільніше, ніж зазвичай. Це заінтригувало. Вони наблизилися, потім все стихло. Раптово почулися голоси. Говорили чоловіки.

Сірі затамував подих і припав вухом до дверей.

- ... Тунелі вкрай заплутані. Тут дуже легко заблукати. Були випадки, коли маги бродили по ним кілька днів і поверталися, змучені голодом. Рекомендую вам повернутися вашими слідами, - голос був жорсткий і незнайомий.

Йому відповів інший голос. Сірі вловив тільки кілька слів, але було ясно, що маг вибачається. Голос так само був незнайомим, але якщо це був Фергун, то він точно також мимрив б свої вибачення.

Строгий маг явно не схвалював прогулянок Фергуна - якщо це був він - підземеллям. І, найімовірніше, не схвалить і того, що Фергун тримає тут свого в'язня. Сірі залишалося тільки привернути до себе увагу - покликати або закляття в двері, і афера Фергуна буде розкрита.

Він заніс кулак, але зупинився - голоси стихли. Швидкі кроки стали віддалятися, інші ж наблизилися. Закусивши губу, юнак судорожно міркував. Хто це? Фергун або строгий незнайомець?

Клацнув замок. Сірі відскочив до протилежної стіни. Двері розчинилися, і камеру залив світло. Сірі примружився, прикривши очі долонею.

- Ти хто? - Запитав незнайомий голос. - Що ти тут робиш?

Розплющивши очі, Сірі відчув, як його полегшення змінилося подивом - він дізнався стоїть в проході людини.

ДЕСЬ ПІД УНІВЕРСИТЕТОМ | ДВЕЛЛ СЕРЕД магів
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати