ЗНАЙОМСТВА | РІШЕННЯ Соні | ГЕТЬ від цікавих очей | НАВЧАННЯ ПОЧАЛОСЬ | В'ЯЗЕНЬ ГІЛЬДІЇ | ОБІЦЯНКУ СВОБОДИ | НЕОЧІКУВАНА ПРОПОЗИЦІЯ | ДРУГ Рота | глава 24 | глава 25 |

загрузка...
загрузка...
На головну

ДЕСЬ ПІД УНІВЕРСИТЕТОМ

1. IV. УПРАВЛІННЯ УНІВЕРСИТЕТОМ
  2. Система управління університетом
  3. Тиша в цих високих горах здається надзвичайно мирної, і не вірилося, що десь зовсім поруч йшла війна.

Згорнувшись калачиком в затишному кріслі, Соні позіхнула і подумала, що день видався дуже вже довгий і виснажливий.

Вранці її відвідав Розпорядник Лорлен і питав щодо її вирішення, а потім знову пояснював їй проблему з наставництвом і розповідав про майбутні слухання. Соні відчула докір совісті при вигляді непідробної радості Розпорядника, коли той дізнався про її рішення залишитися. Втім, почуття провини і докори сумління протягом сьогоднішнього дня стали, на жаль, її постійними супутниками.

Ще її відвідав Денніл, потім сувора і вселяє трепет Глава Цілителів, а після неї літнє подружжя - друзі Ротан. При кожному стукоті у двері Соні напружувалася, внутрішньо зіщулившись в очікуванні Фергуна, але той так і не з'явився.

Зрозумівши, що Воїн, швидше за все, заявиться, щоб застати її одну, Соні майже зраділа, коли відразу ж після вечері Ротан сказав, що йде і повернеться пізно, так що чекати його не слід.

- Якщо хочете, я залишуся і побалакаю з вами, - запропонувала Таніа.

Соні вдячно посміхнулася.

- Дякую, Таніа, але сьогодні я хочу побути одна.

- Так розумію. - І служниця повернулася до столу, збирати посуд. У цей момент пролунав стук у двері. - Відкрити, леді?

Соні кивнула. Зробивши глибокий вдих, вона приготувалася до битви.

- Леді Соні будинку?

При звуці цього голосу у дівчини похололо в животі.

- Так, лорд Фергун, - відповіла Таніа. Вона стривожено глянула на Соні. - Зараз я запитаю, чи бажає вона вас прийняти.

- Так, нехай увійде, - фраза далася Соні насилу. Серце, здавалося, зараз вискочить з грудей.

Таніа відступила від дверей, пропускаючи одягненого в алое мага. Він приклав долоню до грудей і вітально кивнув.

- Я Фергун. Сподіваюся, лорд Ротан говорив про мене?

Він зробив очима знак в сторону служниці. Соні кивнула.

- Так. Говорив. Чи не бажаєте присісти?

- Дякую, - відповів гість, граціозно опустившись у крісло. -Відійшли жінку геть.

Заковтнувши, Соні глянула на Таніа.

- Таніа, ти ще не закінчила?

- Ні, леді, але зі столу я можу прибрати пізніше, - вона вклонилася і вийшла з кімнати.

Як тільки двері за нею зачинилися, з особи Фергуна зникло доброзичливе вираз.

- Я тільки вранці дізнався, що Ротан оголосив про твою готовність вступити в Гільдію. Ти довго зволікала з розмовою.

- Мені потрібно було дочекатися слушного моменту, - заперечила Соні. - Інакше це виглядало б, м'яко кажучи, дивно.

- Гаразд, справа зроблена. Тепер я хочу впевнитися, що ти вірно зрозуміла мої інструкції. Повтори мені свою задачу.

Дівчина кивнула і повторила, що їй потрібно робити і говорити на слуханнях.

- Дуже добре. Питання є?

- Так. Звідки мені знати, що Сірі дійсно у вас? Поки що я бачила тільки кинджал.

Він усміхнувся.

- Довірся мені.

- Довіритися вам? - Вона голосно фиркнула і змусила себе подивитися йому в очі. - Я хочу його побачити. В іншому випадку мені доведеться запитати у Розпорядника, чи є в Гільдії шантаж злочином.

Губи Фергуна зігнулися в кривій усмішці.

- Ти не в тому положенні, щоб загрожувати.

- Та невже? - Соні встала і підійшла до високого бічного столу налити собі склянку води. Її руки тремтіли, і вона була рада, що варто до магу спиною. - Мені про такі штучки, як шантаж, відомо все. Я жила з Крадіями, ви не забули? Так що для початку вам доведеться переконати мене, що ваші загрози мають під собою реальну основу. Все, що я бачила, - це кинджал. Звідки мені знати, що у вас його власник?

Вона обернулася і пронизала шантажиста поглядом, радісно відзначивши, що той трохи розгубився. Фергун стиснув кулаки і повільно кивнув.

- Добре, - сказав він, піднімаючись. - Я відведу тебе до нього.

Відчуття тріумфу швидко відступило - Фергун не зміг би так легко погодитися, якби Сірі дійсно не сидів у нього під замком. Крім того, Соні було відмінно відомо, що, коли шантаж побудований навколо життя людини, найголовніше і складне - зробити так, щоб викрадачеві не розправився з жертвою після виконання висунутих умов.

Підійшовши до дверей, Фергун відчинив її театральним жестом і зрушив з місця, пропускаючи Соні вперед. Вона вийшла в коридор. Два йдуть повз мага оглянули її стурбованими поглядами, але, побачивши Фергуна, полегшено зітхнули.

- Ротан розповідав тобі про будівлі Гільдії? - Голосно поцікавився він, звернувши на сходи.

- Так.

- Вони були побудовані близько двохсот років тому, - не звертаючи уваги на відповідь, продовжив Фергун. - Гільдія дуже розрослася ...

«Нарешті-то тиждень закінчився!» - Радісно подумав Денніл, вийшовши з класу. Те, що Соні, можливо, вступить в Гільдію, не викликало захоплення у деяких учнів. Вони обговорювали це цілий день, і йому навіть довелося виставити парочку сперечальників з занять, щоб ті не відволікали інших.

Зітхнувши, він взяв під пахву книжки, папір і скриньку з письмовим приладдям і покрокував по довгих коридорах Університету. Дійшовши до сходів, він завмер, не вірячи своїм очам. Внизу, у вестибюлі, з'явилися Фергун і Соні. Воїн озирнувся і повів дівчину до протилежної сходах. Денніл сховався за ріг і почув, як вони спустилися по сходах в простягнувся поверхом нижче коридор.

Намагаючись рухатися безшумно, молодий маг збіг униз, перетнув вестибюль і, спустившись за ними, обережно виглянув з-за рогу. Фергун і Соні швидко віддалялися і через кілька кроків згорнули в бічний прохід.

З б'ється серцем Денніл рушив слідом. Добравшись до проходу, куди згорнула парочка, маг згадав, що саме тут на днях бачив поспішає кудись Фергуна. Денніл зупинився і, притулившись до стіни, ризикнув заглянути за поворот.

У проході нікого не було. Маг прикрив очі і уважно прислухався. Приглушений звук голосу Фергуна привів його до дверей у внутрішні коридори Університету. Беззвучно ковзнувши в неї, Денніл йшов на голос по лабіринтах переходів ще якийсь час, як раптом звуки раптово стихли.

Від приходу тиші по шкірі побігли мурашки. Невже Фергун зауважив стеження? І тепер зачаївся в засідці, чекаючи переслідувача?

Повільно прокралися до чергового повороту Денніл пошепки вилаявся. Чи не чуючи голос Фергуна, він міг несподівано наштовхнутися на нього в будь-який момент. Обережно визирнувши з-за рогу, Денніл полегшено зітхнув - порожньо. Він рушив вперед, але незабаром опинився в глухому куті. Тобто технічно це був не безвихідь - в Університеті їх не було, - одна з дверей виводила в перехід, що веде до головного коридору. Якби парочка попрямувала сюди, то Денніл почув би стук закриваються двері - Фергун не пильнував дотримуватися тиші.

Втім, якщо помітив стеження, то міг і закрити двері без звуку.

Молода людина взявся за ручку і штовхнув двері. Петлі відчайдушно заскрипіли, наче всіма силами намагаючись запевнити його, що він би обов'язково почув Фергуна, якби той дійсно скористався цим переходом. Зазирнувши всередину, Денніл переконався, що там нікого немає. Пройшовши вперед, він побачив, що і головний коридор теж порожній. Спантеличений, Денніл повернувся назад і перевірив залишилися двері, але не виявив ні сліду Фергуна або Соні.

Похитавши головою, він попрямував до виходу з Університету. Безліч питань не давали йому спокою. Чому Фергун повів Соні з кімнати Ротан? Навіщо повів в пустельні внутрішні коридори Університету? Як їм вдалося зникнути?

-Ротан?

- Денніл.

- Ти де?

- У Вечірньому залі.

Денніл скривився. Значить, Фергун дочекався моменту, коли Ротан піде, і прийшов до Соні. Дуже на нього схоже.

-Дочекайся мене. Я зараз прийду.

Щільніше закутавшись в ковдру, Сірі вслухався в відбиватися зубами дріб. За останні дні температура в його тюрмі помітно знизилася, вологі стіни вкрилися памороззю. Десь над ним зима стискала місто чіпкими крижаними пальцями.

Тепер Фергун разом з їжею приносив і свічку, але її вистачало на кілька годин, після чого камера знову поринала в імлу. Тоді Сірі засипав або - як зараз - в спробі зігрітися марширував від стінки до стінки, вважаючи кроки, щоб не стикнутися чолом. А щоб в пляшці не замерзла вода, юнак притискав холодне скло до грудей.

До його загостреного в темряві й самотині слуху долинули тихі звуки. Він зупинився, вирішивши, що це шум його власних кроків. Звуки стихли. Сірі зітхнув і повернувся до звичного вправи.

Ходячи взад-вперед, він в черговий раз прокручував в голові можливі варіанти розмови зі своїм тюремщиком. Після безуспішної спроби нападу юнак довго розмірковував над ситуацією, що склалася. Вирватися з в'язниці силою було неможливо, загрози для Фергуна він також ніякої не уявляв - таким чином, все, що йому залишалося, - це чекати. Він був цілком у руках чаклуна.

Сірі скривився. Єдиний шанс вибратися - домогтися розташування Фергуна. Завдання здавалося практично нездійсненним, маг не прагнув до спілкування і явно зневажав юнака. «Але заради Соні, - подумав Сірі, - я повинен спробувати».

Соні. Сірі струснув головою і зітхнув. Може, її насильно змусили сказати, що вона повинна залишитися в Гільдії, поки не досягне Контролю? Хоча навряд чи. Вона не виглядала ні наляканою, ні напруженою. Сірі сам бачив, як реагувала її сила на коливання настрою і як в результаті це стало небезпечно. Неважко повірити, що в кінці кінців магія здатна була вбити свою господиню.

Таким чином, ідея заховати Соні у Злодіїв була найгіршою з тих, хто прийшов йому в голову. Ситуація, в якій їй довелося вдаватися до магії кожен день, підстьобнула і без того швидко зростаючу силу. Ще трохи, і вона погубила б дівчину. Загалом, рано чи пізно Соні або виявилася б в Гільдії, або загинула.

З болючою гримасою Сірі згадав прислане магами лист, в якому вони запевняли, що не заподіють Соні шкоди, і запрошували її вступити в Гільдію. Соні їм не повірила. Фарен теж.

Але у Сірі в Гільдії серед слуг був старий приятель. Він міг би підтвердити або спростувати викладені в посланні факти.

«Я не хотів нічого знати. Я тільки хотів, щоб ми були разом. Я і Соні. Ми б працювали на Злодіїв ... або просто ... »

Вона була створена не для Злодіїв - і не для нього. Подобалося їй це чи ні, але її місце було поруч з магами.

Сірі відчув приплив ревнощів, але швидко з ним впорався. У темряві він почав переглядати свою ненависть до Гільдії. Не можна було не взяти до уваги, як багато труднощів довелося подолати магам, щоб врятувати Соні - і багатьох мешканців нетрів - від виходить з-під контролю магічної сили дівчата. Значить, вони не такі байдужі, як звикли вважати двелли.

Крім того, які чудові можливості відкривалися перед Соні! Вона могла оволодіти знаннями, багатство і влада. Як він міг перешкоджати їй?

Ніяк. У нього немає на неї прав. У грудях розлилася тупий біль, немов нив синяк від хорошого удару. А як закалатало серце, коли Соні знову з'явилася в його житті, хоча дівчина ніколи не демонструвала йому нічого більшого, ніж дружба і прихильність!

Зачувши приглушені звуки, Сірі завмер. Звідкись здалеку доносився стукіт підошов об підлогу коридору. Кроки наближалися. Юнак відійшов до далекої стіни, щоб маг міг вільно увійти в камеру. Судячи по звуках, здавалося, що Фергун поспішає. Кроки, які не зупинившись перед дверима, заспішили повз.

Сірі відійшов від стіни. Чи був це його тюремник, що поспішає кудись у справах?Або, може, це хтось інший?

Юнак кинувся до дверей і заніс кулак, щоб замолотив по ковану залізом дереву, але в останній момент передумав. Якщо Фергун збирався використовувати його проти Соні, то чи не викличе він втечею біду на кохану дівчину?

Якщо Фергун встиг розповісти їй занадто багато, то раптом він вирішить звільнитися від неї, як від небезпечної свідка?

Сірі чув безліч історій, коли шантаж не складався і все йшло наперекосяк. Він здригнувся, згадавши, чим закінчувалися деякі з них.

Кроки віддалилися і стихли. Сірі притулився до дверей лобом і вилаявся. У будь-якому випадку пізно. Незнайомець пішов.

Зітхнувши, юнак вирішив дотримуватися плану і завоювати прихильність Фергуна, хоча б з метою дізнатися, чого той домагається. Він знову прокручував в голові їхню розмову і, коли кроки зазвучали знову, подумав, що це гра уяви.

Однак вони ставали все голосніше. Серце підстрибнуло - Сірі зрозумів, що чує тупіт двох пар ніг, чиї власники зупинилися перед його камерою, і пролунав приглушений голос Фергуна:

- Стій. Ми прийшли.

Клацнув замок, двері відчинилися, і в очі юнакові бризнув яскраве світло сяючого над головою мага кулі. Незважаючи на те що йому майже нічого не було видно, Сірі дізнався другого відвідувача.

- Соні!

- Сірі?

Соні зірвала з очей темну пов'язку, моргнула і, посміхнувшись, увійшла в камеру.

- Ти в порядку? Ти здоровий? Чи не поранений? - Її очі стурбовано оглядали його в пошуках можливих ран.

- Ні а ти?

- У мене все добре, - вона зиркнула на котрий спостерігав за сценою зустрічі Фергуна. - Фергун правда тебе не поранив?

Сірі видавив посмішку.

- Тільки коли я сам напросився.

Соні підняла брови і примружилася на мага.

- Дозвольте нам поговорити наодинці.

Фергун засумнівався, потім знизав плечима:

- Добре, але тільки кілька хвилин.

Він зробив короткий жест рукою, і двері зачинилися, залишивши їх в повній темряві.

Сірі зітхнув:

- Ну ось, тепер ми обидва попалися.

- Мене він тут не залишить. Я потрібна йому.

- Для чого?

- Це довга історія. Він хоче, щоб я погодилася вступити в Гільдію, щоб потім змусити мене порушити закон і опинитися виключеною. Мені здається, так він мстить мені за те, що я потрапила в нього каменем під час Чистки. Я думаю, що тим самим він ще й хоче переконати Гільдію більше ніколи не брати на навчання двеллов. Втім, це не важливо. Якщо я зроблю, як він каже, ти отримаєш свободу. Як думаєш, не обдурить?

Сірі похитав головою, хоч і знав, що Соні його не бачить.

- Не знаю. Він не виходить за рамки. У Злодіїв було б не гірше. - Він завагався. - Мені не здається, що у нього великий досвід в цій справі. Скажи кому-небудь.

- Ні, він відмовиться зізнатися, де ти, і тоді ти помреш з голоду.

- Чи не він один знає про ці тунелях.

- Може пройти багато часу, перш ніж тебе знайдуть. Ми так довго сюди добиралися. Може, ти навіть за межами Гільдії.

- Мені так не показу ...

-Неважливо , Сири. Я все одно не збиралася залишатися, так що ні до чого ризикувати твоїм життям.

- Ти не збиралася вступати в Гільдію?

- Ні.

Його серце забилося швидше.

- Але чому?

- З багатьох причин. Для початку, всі ненавидять чаклунів. Якби я до них приєдналася, це виглядало б як зрада.

Він посміхнувся. Це так на неї схоже. Юнак глибоко зітхнув.

- Соні, типовинна залишитися. Тобі потрібно навчитися користуватися твоєю магією.

- Але все зненавидять мене.

- Зовсім ні. Правда в тому, що всі вони при нагоді самі мріяли б стати магами, а якщо ти відмовишся від пропозиції Гільдії, то це вважатимуть дурістю або божевіллям. Якщо ти залишишся, тебе зрозуміють. Ніхто не захоче, щоб ти здалася, - він проковтнув клубок і з зусиллям вимовив: -Я не хочу, щоб ти здалася.

- Ти не зненавидить мене?

- Ні.

- А я так.

- Ті, хто тебе знають, будуть раді, якщо ти залишишся.

- Але ... це як переметнутися до ворога.

Сірі зітхнув.

- Чи недурний , Соні. Якби стала магом, то змогла б допомогти людям. Ти змогла б зробити що-небудь, щоб зупинити Чистки. людиприслухаються до тебе.

- Але ... моє місце з Джоном і Ранелом. Я потрібна їм.

- Нічого подібного. Вони відмінно справляються. Подумай, як вони будуть тобою пишатися. Їх племінниця - член Гільдії.

Соні тупнула ногою.

- Про що ти говориш! Яне можу залишитися. Фергун сказав, що вб'є тебе. Я не кину одного заради пари якихось магічних фокусів.

Друга. Плечі Сірі поникли. Він закрив очі і випустив довге зітхання.

- Соні. Пам'ятаєш ту ніч, коли ми забралися в Гільдію?

- Звичайно, - в її голосі відчувалася посмішка.

- Я тоді сказав тобі, що в мене в Гільдії є знайомий слуга. Я міг би зайти до нього і попросити з'ясувати наміри магів, але я так не зробив. Знаєш чому?

- Ні. - Тепер вона була явно спантеличена.

- Я і чути не хотів, що Гільдія насправді хоче тобі допомогти. Ти так несподівано повернулася до нас, і я не хотів знову тебе втратити.

Соні мовчала. Сірі проковтнув, в роті пересохло.

- У мене тут був купа часу на роздуми. Я ... в загальному, я нарешті глянув правді в очі. Сказати, що я ставлюся до тебе тільки як друг, - значить збрехати ...

У неї перехопило подих.

- Про Сірі, - пробурмотіла вона. - Ти ніколи мені не казав!

Його обличчя спалахнуло, і юнак зрадів, що кругом темно. Він помовчав, даючи Соні можливість відповісти, в надії, що вона хоча б натякне, що відчуває те ж саме, або доторкнеться до нього ...

Мовчання затягнулося. Сірі не витримав:

- Гаразд, не важливо, - нарешті видавив він. - Важливо те, що тобі в нетрях не місце. Особливо коли в тебе виявилася магія. Зараз тобі, може, тут і не подобається, але треба трохи потерпіти, і все буде добре. Ось побачиш!

- Ні, - відрізала дівчина. - Я повинна витягнути тебе звідси. Не знаю, скільки часу Фергун намір мене шантажувати, але він не зможе вічно тримати тебе за гратами. Я змушу його приносити від тебе записки, щоб знати, що ти живий. В іншому випадку я відмовлюся виконувати його вимоги. Пам'ятаєш історію про столяра Хьюріне?

- Ще б.

- Ось так ми і зробимо. Не знаю, як скоро він тебе випустить, але я ...

Двері відчинилися, і Соні замовкла. На них впало світло чарівного кулі, і серце Сірі болісно стислося.

- Поспілкувалися, і буде, - кинув Фергун.

Соні повернулася до Сірі, швидко обняла його і зробила крок до дверей. Він прикусив губу. Їх коротка зустріч заподіяла йому більше болю, ніж вся попередня розлука.

- Чи не замерзай, - сказала вона і вийшла в коридор. Двері зачинилися, і Сірі підскочив до неї, припавши до дерева вухом.

- Роби, як я велю, і побачиш його знову, - почувся голос Фергуна. - А не те ...

- Знаю, знаю, - перебила його Соні. - Ви тільки самі не забувайте, що роблять Злодії з тими, хто порушує обіцянки.

«Так! Ти сказала йому! »- Подумав Сірі з похмурою усмішкою на губах.

Як тільки Денніл увійшов в Вечірній зал, відразу стало ясно, що він чимось стурбований. Вибравшись з натовпу оточили його колег, Ротан поспішив назустріч один одному.

- Що трапилося?

- Тут дуже багато народу, - зиркнув по кутах Денніл.

- Може, вийдемо? - Запропонував літній маг.

Вони вийшли під падаючий сніг. Снігопад кружляли навколо, з шипінням тая на поверхні щита Ротан. Денніл підійшов до фонтана і зупинився.

- Ну-ка вгадай, кого я зараз бачив в Університеті?

- Кого?

- Фергуна і Соні.

- Соні? - Ротан відчув укол занепокоєння і роздратування, але зусиллям впорався з неприємним відчуттям. - Тепер він має на це право.

- Говорити з нею - так, але забирати з твоєї кімнати?

Ротан знизав плечима:

- Проти цього немає ніякого закону.

- А тебе це не насторожує?

- Насторожує, але краще нехай бачать, що він переходить за рамки нашої гостинності, ніж чують мої постійні протести на його рахунок. Крім того, якби Соні не захотіла, вона б з ним не пішла.

Денніл насупився.

- А тобі не цікаво, куди він її водив?

- Куди?

Денніл злегка зніяковів.

- Ну, я не зовсім впевнений. Я йшов за ними по коридорах, потім Фергун завів Соні у внутрішні переходи, і я їх втратив. Вони немов крізь землю провалилися.

- Вони зникли у тебе на очах?

- Ні. Я чув голос Фергуна, потім раптово стало тихо. Занадто тихо. Я повинен був чути хоча б кроки або закривається двері - хоч що-небудь. Але немає.

Ротан знову відкинув тривожні думки. Це було не легко.

- Хм,хотілося б мені знати, куди він її повів. Що він міг їй показувати в Університеті? Завтра запитаю Соні.

- А якщо вона не відповість?

Ротан задумливо дивився на сніговий килим, товстим шаром вкрив землю. Внутрішні коридори Університету вели в маленькі ізольовані кімнатки, в основному порожні або просто замкнені. Там більше нічого не було, хіба що ...

- Не думаю, що він показував їй підземні тунелі ... - пробурмотів він.

- Ну звичайно! - Очі Денніла блиснули, і Ротан негайно пошкодував про сказане. - Ось воно!

- Ні, це малоймовірно. Ніхто не знає, де знаходяться входи, хіба що ...

Але Денніл не слухав.

- Тепер я все зрозумів! Як же я раніше про це не подумав? - Він голосно грюкнув себе долонею по лобі.

- Я дуже тебе прошу, тримайся звідти подалі! Не лізь туди. Тунелі старі і вкрай ненадійні. Там небезпечно.

Денніл скинув брову.

- А як щодо чуток, ніби хтось з Гільдії ними регулярно користується?

Ротан рішуче схрестив на грудях руки:

- Він має право займатися чим завгодно. Упевнений - в разі обвалу він впорається. Я також впевнений, що йому не сподобається, якщо ти будеш снувати по підземеллям. Що ти скажеш, якщо ви раптом зіткнетеся там ніс до носа?

При цій думці іскри в очах Денніла погасли.

- Я буду обережний і відправлюся на розвідку, тільки коли він буде перебувати де-небудь в іншому місці.

- Навіть і не думай! - Попередив Ротан. - Ти там заблукаєш.

Денніл хмикнув.

- Гірше, ніж в трущобах, точно не буде.

- Ти нікуди не підеш!

Але Ротан знав: якщо його друг щось задумав, то його не зупинить ніщо, крім загрози виключення з Гільдії. Однак в даному випадку це покарання йому не загрожувало.

- Прошу тебе, подумай гарненько, Денніл. Ти ж не дозволиш собі втратити шанс стати послом?

Денніл знизав плечима:

- Якщо вже я так легко відбувся за контакти з Крадіями, то навряд чи невелике розслідування під Університетом викличе сильне несхвалення.

Перед лицем такого непохитного впертості Ротань нічого не залишалося, як зітхнувши розвернутися і попрямувати назад до Вечірньому залу.

- Може, і так, але іноді має значення, чиє несхвалення ти викликаєш.

ОБМАН РОЗПОЧАВСЯ | СЛУХАННЯ
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати