Прогулянка В ТИХЕ МІСТЕЧКО | ТАМ, ДЕ СТАНУТЬ ШУКАТИ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ | могутній вплив | мимоволі СОЮЗНИК | глава 15 | ЗНАЙОМСТВА | РІШЕННЯ Соні | ГЕТЬ від цікавих очей | НАВЧАННЯ ПОЧАЛОСЬ | В'ЯЗЕНЬ ГІЛЬДІЇ |

загрузка...
загрузка...
На головну

НЕОЧІКУВАНА ПРОПОЗИЦІЯ

1. Ex 2. Вставте в пропозицію дієслово в потрібному часу - PresentSimple або PresentContinuous. Постарайтеся відчути де зараз, а де це в загальному.
  2. Активна пропозиція.
  3. Аналогом предикатного висловлювання в природній мові виступає пропозицію, що констатує певний факт або описує певну подію.
  4. Питальне речення
  5. Вставте to, де необхідно (англійське пропозицію списати).
  6. Дано пропозицію. Визначити, яких букв в ньому більше: "м" або "н".

- Я повинен?

- Так. - Денніл схопив Ротан за плечі, з силою розгорнув і виставив з кімнати. - Якщо ти так і будеш ховатися від людей, то тільки переконаєш інших в тому, що прихильники Фергуна говорять правду.

Ротан зітхнув і поплентався за Денніл по коридору.

- Так, звичайно, ти маєш рацію. За останні два тижні я майже ні з ким і словом не перемовився. Крім того, потрібно попросити Лорлена почекати з візитом хоча б ще пару днів. Стривай ... - Ротан вийшов із задуми. - Ти щось сказав щодо прихильників Фергуна. Що вони придумали на цей раз?

Денніл похмуро усміхнувся.

- Що вона освоїла Контроль за кілька днів, а ти досі тримаєш її під замком, щоб не підпустити до неї Фергуна.

Ротан неввічливо пирхнув.

- Що за нісенітниця! Подивився б я, як бивони пережили ті головні болі, що випали мені на останньому тижні! - І він скривився. - Тобто, треба думати, я не можу надовго відкладати візит Лорлена?

- Ні.

Вони вийшли на вулицю. Хоча студенти вранці і ввечері розтоплювали сніг на доріжках і на тротуарах, двір був покритий новим хрустким білим килимом. Друзі підійшли до Семи Брами і попрямували в гостинне тепло Вечірнього залу. Побачивши неабиякої кількості повернувшись до них колег Денніл хмикнув, а Ротан видав тихий стогін. Першим підійшов Саррина, Глава Алхіміків.

- Добрий вечір, лорд Ротан, лорд Денніл. Як поживаєте?

- Чудово, лорд Саррина, - відповів Ротан.

- Є прогрес в навчанні дівчинки?

Ротан виждав хвилинку, поки до них підійдуть інші цікаві.

- Соні робить успіхи, - сказав він. - Довелося витратити чимало часу, перш ніж вона перестала виштовхувати мене зі своєї свідомості. Вона, як ми і очікували, підозрювала нас у всіх смертних гріхах.

- І це називається «робить успіхи»? - Почулося чиєсь невдоволене бурмотіння. - Мало хто з новачків б'ється над цим цілих два тижні.

Денніл посміхнувся, помітивши, як його друг підібрався, готуючись кинутися в бій.

- Не будемо забувати, що мова йде не про новачка, проти волі надісланому до нас пихатими батьками. Ще два тижні тому Соні була впевнена, що ми хочемо її вбити. Довелося витратити якийсь час, щоб завоювати її довіру.

- Коли ви почали вправи з Контролю? - Поцікавився хтось ще.

Ротан зачекав.

- Два дня тому.

По натовпу присутніх прокотився гомін. Деякі нахмурились і закачали головами.

- В такому разі ви дійсно робите значні успіхи, лорд Ротан, - почувся новий голос.

Денніл обернувся і побачив що наближається до натовпу леді Винару. Маги шанобливо розступилися, пропускаючи її вперед.

- Як ви знаходите її Силу?

Ротан посміхнувся.

- Коли я вперше побачив її, то навіть не повірив. Вражає - не те слово!

Бурмотіння і перешіптування чарівників помітно пожвавилося.

«Дуже добре, - кивнув собі Денніл. - Якщо вона така сильна, люди віддадуть перевагу бачити Ротан в ролі її наставника ».

Людина, яка стояла поблизу літніх магів знизав плечима.

- Це для нас не новина - вона повинна бути достатньо сильною, щоб її магія прокинулася сама собою.

Винара посміхнулася.

- Ви маєте рацію. А які ще здібності вона продемонструвала?

Ротан пожував губу.

- У неї відмінна здатність до візуалізації. Це допоможе їй в освоєнні основних дисциплін. Гостра пам'ять. Я вважаю се розумною і здібною ученицею.

- Вона намагалася використовувати свою Силу? - Запитав маг в червоній мантії.

- З тих пір як ми знайшли її - немає. Вона прекрасно розуміє небезпеку.

Розпитувань не було видно кінця. Оббігши очима натовп, в числі наближалися Денніл зауважив світловолосу голову. Він присунувся ближче до Ротань, щоб, як тільки преставився випадок, шепнути йому слова попередження.

-Лорд Денніл.

Кілька магів в натовпі одночасно мигнули і подивилися на Денніла. Дізнавшись ментальний голос, молодий маг швидко знайшов очима сидить на своєму звичайному місці Лорда Розпорядника Гільдії. Лорлен вказав на Ротан і зробив жест рукою.

Денніл посміхнувся і схилився до вуха відбиватися від питань одного.

- Схоже, Розпорядник вирішив протягнути тобі руку допомоги.

Ротан обернувся до Лорлену, і Денніл зауважив, що Фергун вже підібрався до зовнішнього краю натовпу і приєднався до дискусії.

- Прошу мене вибачити, - сказав Ротан, - я повинен поговорити з Розпорядником Лорленом. - Він чемно вклонився і непомітно підштовхнув Денніла в напрямку одягненого в синю мантію чародія.

Оглянувшись, Денніл на мить зустрівся очима з Фергуном. Воїн задоволено посміхнувся.

Вони наблизилися до Лорду Розпоряднику, і той, вказавши на сусідні крісла, запросив друзів присісти.

- Добрий вечір, лорд Ротан, лорд Денніл. Сідайте і розкажіть мені про успіхи Соні.

Ротан залишився стояти.

- Я хотів би обговорити це в більш приватній обстановці, Лорд Розпорядник.

Лорлен підняв брови.

- Дуже добре. Як щодо банкетного залу?

- Прекрасно.

Розпорядник встав і провів їх до найближчих дверей. Трійця увійшла в зал, і над ними негайно засяяв світловий кулю. Перед ними постав величезний стіл, який займає майже весь вільний простір.

Лорлен присунув до себе одне з оточували стіл крісел і сіл.

- Як ваша нога, лорд Денніл? - Поцікавився він.

- Дякую, краще, - пробурмотів здивований маг.

- Сьогодні ви знову кульгаєте, - зауважив Лорлен.

- Це від холоду, - заявив Денніл.

- АА зрозуміло. - І Розпорядник звернувся до Ротань: - Так що ви хотіли обговорити?

- Два дні тому ми почали вправи з Контролю, - почав Ротан. Лорлен посерйознішав, але мовчки чекав продовження. - Ви хотіли перевірити, наскільки просунеться Соні після двох тижнів навчання, і просили, щоб до вашого візиту я представив їй хоча б одного мага. Оскільки ми не досягли бажаного результату, я не вважав за корисним відволікати її від процесу знайомством з новими людьми, але зараз це вже цілком можна влаштувати. Я хотів би попросити вас відкласти ваш візит на кілька днів.

Розпорядник уважно подивився на Ротан і кивнув.

- Добре, але тільки на кілька днів.

- Дякую вам. Крім того, є ще один момент, який необхідно прийняти до уваги.

Лорлен нахилив голову.

- Так?

- Соні не хоче вступати в Гільдію. І щоб ... - Ротан зітхнув, - завоювати її довіру, мені довелося сказати, що при бажанні вона може повернутися в нетрі. Адже не можемо ж ми насильно змусити принести клятву.

- А ви сказали їй, що нам доведеться блокувати її Силу?

- Поки що ні, - насупився літній маг. - Але не думаю, що це її сильно схвилює. Я попередив дівчинку, що без належного навчання вона не зможе користуватися магією, і вона виявилася цілком задоволена такою перспективою. Думаю, вона з радістю позбулася б від свого дару.

Лорлен знову кивнув.

- Не дивно. До сих пір її магія проявляла себе як руйнівна безконтрольна стихія. - Він прикусив губу. - Може, варто навчити її дечому, щоб Соні зрозуміла, що все не так похмуро?

- Вона не повинна вдаватися до магії, поки не освоїть Контроль, а як тільки вона його освоїть, то сподівається негайно покинути Гільдію.

- Але вона не знає, чим відрізняються уроки Контролю від уроків управління магією, - заперечив Денніл. - Просто зміни напрямок уроку, та й по всьому. Крім того, це додасть тобі часу, щоб мати можливість переконати її залишитися.

- Але трохи, - додав Лорлен. - Фергуну зовсім необов'язково знати, коли саме Соні опанувала Контролем. Однак ви не зможете довго морочити йому голову. Проте у вас є шанс виграти приблизно з тиждень. - Розпорядник стомлено зітхнув і провів рукою по лобі. - Чудово. Тільки подбайте, щоб Фергун і його братія нічого не дізналися, чи цього кінця-краю не буде.

- Якщо він що-небудь пронюхає, ми скажемо, що перевіряємо Контроль, - запропонував Денніл. - Дівчинка-то, що не кажи, надзвичайно сильна. Ми не хочемо, щоб вона ненароком наворотила справ.

Лорлен кинув на Денніла оцінює погляд. Він збирався щось сказати, але передумав і, похитавши головою, звернувся до Ротань:

- Це все, що ви хотіли обговорити?

- Так, спасибі, Розпорядник.

- Тоді я завдам вам візит через кілька днів. Ви вирішили, кого першим уявити Соні?

Зрозумівши, що Ротан вказав на нього поглядом, Денніл здивовано перепитав:

- Мене?

Літній маг посміхнувся:

- Ну так. Завтра у другій половині, я думаю.

Денніл вже відкрив рот, щоб запротестувати, але під пильним поглядом Лорлена швидко його зачинив.

- Добре, - пробурчав він. - Тільки перш переконайся, що поблизу не виявиться ніяких колючо-ріжучих предметів.

Соні нудьгувала.

Було дуже рано, щоб лягти спати. Таніа пішла майже відразу після вечері, забравши з собою брудний посуд, незабаром пішов і Ротан. Закінчивши книгу, яку він приніс почитати їй вранці, Соні неуважно мірила кроками кімнату, роздивляючись книжкову шафу і стали вже звичними деталі інтер'єру.

Не знайшовши для себе нічого цікавого, дівчина підійшла до вікна і визирнула на білий світ. Ніч була безлунной, і сади потопали в темряві. Тихо й порожньо.

Зітхнувши, Соні вирішила лягти раніше. Задернув фіранку, вона попрямувала до ліжка, як раптом пролунав стук.

Дівчина розвернулася і втупилася на вхідні двері. Ротан ніколи не стукав, коли повертався додому, а Таніа стукала тихо і ввічливо - не те, що ця наполеглива барабанний дріб. Тих гостей, які до сьогоднішнього дня приходили до Ротань, він ввійти не запрошував.

По спині пробіг холодок - в двері знову постукали.

- Хто там?

- Друг, - почувся приглушений відповідь.

- Ротан немає.

- Я прийшов не до нього. Соні, я хочу поговорити з тобою.

Вона глянула на двері. Серце схвильовано забилося.

- Навіщо?

- Я повинен сказати тобі щось важливе, щось, що він від тебе приховує.

Ротан щось від неї приховує? Тривога і збудження підхльоснули її серце, і воно забилося ще швидше. Ким би не був цей незнайомець, він збирався піти наперекір магам заради неї. Як би їй хотілося крізь двері побачити хто там такий!

Однак чи гарна це ідея - дізнатися щось компрометує Ротан саме зараз, коли їй так потрібно було йому довіряти?

- Соні. Впусти мене. У коридорі нікого немає, але так довго тривати не може. Це мій єдиний шанс з тобою поговорити.

- Не можу. Двері замкнені.

- Спробуй ще.

Дівчина подивилася на двері. У перші дні вона кілька разів безуспішно намагалася відімкнути замок. Простягнувши руку, Соні повернула ручку і мало не задихнулася від подиву - двері навстіж розчинилися.

У проході здалася червона мантія мага, і дівчина неодмінно втупилася на гостя. Вона чекала кого завгодно - слугу або невідомого рятівника, переодягненого в слугу, але навіть не думала, що хтось може наважитися переодягнутися магом, щоб дістатися до неї ...

Гість акуратно прикрив за собою двері, розправив плечі і подивився на Соні.

- Привіт, Соні. Нарешті ми зустрілися. Мене звуть лорд Фергун.

- Ви маг?

- Так. Але не такий, як лорд Ротан. - І він притиснув руку до грудей.

Соні насупилася:

- Ви ж Воїн?

Фергун посміхнувся. Він був значно молодше Ротан і виглядав досить привабливо. Світле волосся, ретельно прибрані в вишукану зачіску, витончені і в той же час мужні риси обличчя. Десь вона його вже бачила, але ось де ...

- Так, - відповів він. - Але мова не про це.Я на твоєму боці.

- А Ротан - ні?

- Ні, хоча і бажає тобі добра. Ротан відноситься до людей такого сорту, які вважають, ніби їм відомо, що краще для тієї чи іншої людини. У той час як я бачу в тобі самостійну зрілу особистість, якій слід дозволити зробити самостійний вибір, - він підняв брову. - Ну, так ти вислухаєш мене, чи мені піти і залишити тебе в спокої?

Серце ще калатало, але Соні кивнула і жестом запросила гостя сісти.

- Сидіть. Я вислухаю вас.

Чемно схиливши голову, Фергун влаштувався в кріслі. Сівши навпроти, Соні запитально глянула на нього, і чарівник заговорив:

- По-перше, Ротан говорив, що ти можеш вступити в Гільдію?

- Так.

- А він згадував, що тобі слід зробити, щоб стати магом?

Вона знизала плечима.

- Так, дещо. Якась клятва і роки навчання.

- А ти знаєш, у чому ти повинна заприсягтися?

Дівчина похитала головою.

- Ні, але це не важливо - я не збираюся вступати в Гільдію.

Фергун неодмінно подивився на неї.

- Чи не збираєшся вступати в Гільдію? - Перепитав він.

- Ні.

Він повільно кивнув і відкинувся в кріслі. Кілька секунд він мовчки розмірковував, потім подивився Соні в очі.

- А можна дізнатися, чому?

Соні уважно оглянула його. Ротан попереджав, що багато маги будуть вражені її рішенням відкинути пропозицію Гільдії.

- Я хочу повернутися додому.

Він знову кивнув.

- Тобі відомо, що Гільдія не дозволяє магам існувати поза сферою її впливу?

- Так, - відповіла дівчина. - Це всім відомо.

- Так ти розумієш, що тобі не дозволять просто так взяти і піти?

- Я не зможу користуватися моєї магією, так що не буду являти собою загрозу.

Маг підняв брови.

- Значить, Ротан пояснив тобі, що твоя Сила буде блокована?

Соні насупилася -блокована?

Фергун схилив голову набік.

- Схоже, немає. Він відкрив тобі лише частина правди. - Він подався вперед і вп'явся очима в Соні. - Верховні Маги замкнуть твою Силу всередині тебе, і ти не зможеш до неї дістатися до кінця своїх днів. Це досить неприємна процедура, я б навіть сказав, хвороблива ... Бачиш, навіть якщо ти не знаєш, як користуватися магією, у тебе завжди залишається шанс навчитися цьому самій або знайти мага-єретика, який навчить тебе азам, - а для Гільдії це, як ти розумієш, вкрай небажано. Відповідно до закону, Гільдія зобов'язана переконатися, що ти ніколи не зможеш користуватися магією, навіть якщо тобі буде надана вся необхідна допомога.

Всередині у Соні все похололо. Чи не зводячи очей зі столу, вона згадувала все, що говорив їй Ротан. Може, він мимоволі наділяв свої думки в такі слова, щоб вони звучали менш страшними? Можливо. Однак її підозри неабияк зміцнилися, коли вона згадала, що маг завждивимовляв ці фрази і ні разу не передавав їх в ментальної бесіді. Вона не бачила їх в його свідомості і, отже, не могла бути впевнена в їх достовірності ...

Дівчина перевела погляд на мага в червоній мантії Воїна. А звідки вона може знати, що він говорить правду? Цікаво, що він виграє від своєї брехні? Втім, правда стане зрозумілою, як тільки вона оволодіє Контролем над силою.

- А чому ви мені все це говорите?

Чародій криво посміхнувся.

- Як я вже сказав, я на твоєму боці. Ти повинна знати правду, крім того ... я можу запропонувати тобі альтернативу.

Соні випросталася.

- Яку альтернативу?

Фергун прикусив губу.

- Це буде нелегко. Ротан розповідав тобі що-небудь про наставництво?

Дівчина похитала головою.

Очі мага здивовано округлилися.

- Ти нічого не знаєш! Слухай, - він нахилився вперед і уперся ліктями в коліна. - Наставництво дозволяє магам контролювати навчання студентів. Ротан запросив наставництва над тобою відразу після Чистки. Коли я дізнався про це, то висунув зустрічну прохання. Це змушує Гільдію провести Слухання - збори, - на якому буде вирішено, хто ж з нас стане твоїм опікуном-наставником. Ти допоможеш мені виграти Слухання, і тоді ...

- А до чого це Слухання, якщо я не збираюся залишатися в Гільдії? - Перебила його Соні.

Він підняв долоні в заспокійливому жесті.

- Вислухай мене, Соні. - Він зробив глибокий вдих і продовжив: - Якщо ти відмовишся вступити в Гільдію, твоя сила буде блокована, а ти підеш назад в нетрі. У той же час, якщо ти погодишся залишитися і допоможеш мені виграти справу про наставництво, я зможу тобі допомогти.

Соні насупилася.

- Яким чином?

Фергун посміхнувся.

- В один прекрасний день ти просто зникнеш. Якщо хочеш - можеш повернутися в нетрі. Я навчу тебе, як зробити твою магію невловимою, - і твоя сила не буде блокована. Спочатку за тобою оголосять полювання, але, якщо ти будеш достатньо розумна, тебе не знайдуть.

Дівчина не зводила з нього недовірливого погляду.

- Але ви порушите закони Гільдії.

Він повільно кивнув.

- Я знаю, - на його обличчі промайнуло кілька змінюють один одного виразів. Він встав і підійшов до вікна. - Мені не подобається, коли людей примушують бути тими, ким їм не хочеться. Дивись, - і, розвернувшись, він простягнув їй покриті шрамами долоні. - Фехтування на мечах. Як ти точно підмітила - я Воїн. Це найближче до того, ким я дійсно хотів стати. Коли я був хлопчиком, я мріяв мечем. Я тренувався годинами і мріяв навчатися у найкращих фехтувальників.

Фергун зітхнув і похитав головою.

- Тоді-то і виявилося, що у мене є здібності до магії. Не дуже сильні, але моїм батькам хотілося, щоб в сім'ї був чарівник. Я принесу престиж і повагу Дому, сказали вони. Так мене змусили вступити в Гільдію. Я був занадто молодий і повний сумнівів, щоб знати напевно, що магія - не моє покликання. Моя Сила не дуже сильна, і - хоч я і навчився нею користуватися - це не приносить мені великого задоволення. Я продовжував займатися фехтуванням, незважаючи на те що основна маса магів презирливо відноситься до чесної - один на один - бою. Я не зміг підібратися ближче до своєї мрії.

Він подивився на Соні блискучими від хвилювання очима.

- Я не хочу дозволити Ротань зробити з тобою те ж саме. Якщо ти не хочеш вступати в Гільдію, я допоможу тобі бігти. Але ти повинна мені довіряти. - Фергун повернувся до крісла, але залишився стояти. - Хочеш, щоб я тобі допоміг?

Соні опустила очі. Його історія і то, як пристрасно маг її подав, справили на дівчину певне враження, але дещо її все ж бентежило. Чи варто було зберігати в собі магію, щоб знову стати утікачкою?

Тоді їй прийшли на думку слова Сири. Чому вищі класи повинні мати монополію на магію? Якщо Гільдія не приймає до своїх лав нікого з нижчих класів, то чому б нижчим класом не мати своїх власних магів?

- Так, - вона підняла очі і зустрілася з Фергуном поглядом. - Але мені потрібно подумати. Я вас не знаю. І перш ніж прийняти рішення, я повинна перевірити інформацію про це наставництво.

Чародій кивнув.

- Я розумію. Подумай, але не затягуй. Ротан переконав Розпорядника, що тебе слід тримати в ізоляції - ясна річ, щоб довше приховувати від тебе правду, - поки ти не освоїти Контроль. Я дуже ризикую, порушуючи це рішення. Я постараюся незабаром знову відвідати тебе, але будь готова дати мені остаточну відповідь - третьої можливості у нас може не бути.

- Добре.

Кинувши погляд на двері, Фергун зітхнув.

- Я, мабуть, піду. Ні до чого, щоб мене тут застали.

Підійшовши до дверей, він обережно прочинив її і визирнув надвір. Обернувшись, він сумно посміхнувся на прощання і вислизнув у коридор. Двері за ним м'яко клацнули.

Залишившись на самоті, Соні нерухомо втупилася в стіл. Вона не бачила причин, за якими Фергун міг би їй брехати, але вона мусить перевірити кожне його заяву: про блокування Сили, про наставництво, а також історію про його зруйнованої мрії. Шляхом обережних розпитувань вона може вивідати у Ротан підтвердження або спростування всіх тверджень її гостя.

Але не сьогодні. Візит вибив її з колії, і їй не вдасться прийняти спокійний вид до повернення мага. Піднявшись з крісла, дівчина попрямувала в спальню і зачинила за собою двері.

ОБІЦЯНКУ СВОБОДИ | ДРУГ Рота
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати