НЕБЕЗПЕЧНІ ЗВ'ЯЗКИ | НІЧНІ ПОСЛАННЯ | НЕЗВАНИЙ ГІСТЬ | ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ | Прогулянка В ТИХЕ МІСТЕЧКО | ТАМ, ДЕ СТАНУТЬ ШУКАТИ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ | могутній вплив | мимоволі СОЮЗНИК | глава 15 | ЗНАЙОМСТВА |

загрузка...
загрузка...
На головну

ГЕТЬ від цікавих очей

М'який приглушене світло сяяв над деревами і будівлями Гільдії. Сірі насупився. Останнє, що він пам'ятав, - все укутати мороком. Напевно, він задрімав, але хоч убий незрозуміло, коли він встиг закрити очі. Розтерши особа, Сірі озирнувся і переконався, що довга ніч добігає кінця.

Вечір розпочався із зустрічі з Фареном. Прийшовши до тями і поївши, Сірі знову запитав Злодія, чи допоможе той викрасти Соні. Однак відмова була таким же твердим, як і минулого разу.

- Якби її заарештувала варта, хай би навіть її замкнули в Палаці, - я б давно забрав її звідти і в черговий раз порадів би своїм зв'язкам і здібностям, - Фарен коротко посміхнувся і знову посерйознішав. - Але вона в Гільдії. Те, що ти пропонуєш, мені під силу.

- Та ні ж, - наполягав хлопець, - вони не виставляють ні варту, ні чарівні бар'єри. Вони ...

- Ні, Сірі, - очі Фарена жорстко блиснули. - Справа не в сторожі і не в бар'єрах. У Гільдії до сих пір не було приводу виступити проти нас. Якщо ми викрадемо дівчинку прямо з їх лігва, то у них з'явиться спокуса спробувати нас на зуб. Повір мені, ніхто не захоче перевіряти, чи зможемо ми від них відбитися чи ні.

- Так Злодії бояться чаклунів?

- Так. - Він був надзвичайно суворий і похмурий. - Боїмося. І на це є свої причини.

- А якщо ми все влаштуємо таким чином, ніби її забрав хтось інший?

- Гільдія може не повірити в цю хитрість. Послухай, Сири. Я тебе досить добре знаю, щоб битися об заклад, що ти не залишиш спроб виручити Соні самостійно. Май на увазі: інші без коливань вб'ють тебе, якщо тільки запідозрять, що ти уявляєш загрозу їхній безпеці. Вони не зводять з нас очей.

Сірі було нічого заперечити.

- Ти хочеш продовжувати працювати на мене?

Юнак кивнув.

- Дуже добре. У мене є для тебе одну справу. Якщо, звичайно, ти не проти.

«Дільце» Фарена призвело Сірі в порт - так далеко від Гільдії, як тільки було можливо, - після чого він перетнув місто, перебрався через стіну і, влаштувавшись в лісі, почав спостерігати.

Коли на Імардін опустилася ніч і все кругом завмерло, юнак помітив рух в одному з вікон Університету. Там з'явилося обличчя. Чоловік не зводив очей з Корпусу Магів.

Так тривало приблизно півгодини. Нарешті і в вікні Корпуси Магів теж здалося бліде обличчя, і серце Сірі підстрибнуло. Навіть з такої відстані він безпомилково зрозумів, що це Соні.

Соні протягом декількох хвилин розглядала сад, а потім підняла очі на спостерігача в Університеті і, помітивши його, негайно зникла з очей.

Незабаром пішов і спостерігач. Хоч Сірі і простояв в лісі всю ніч, більше нічого цікавого йому побачити не вдалося. Наближався світанок, і пора було повертатися до Фарену. Злодій не схвалив би цій шпигунській діяльності, але у Сірі було на цей рахунок свою думку. Звістка, що Соні добре охороняють, приспить пильність Фарена - адже він заборонив вживати будь-які спроби врятувати її. Однак він нічого не казав про збору інформації і все одно чекав, що Сірі буде шукати докази того, що його подруга жива.

Юнак підвівся і потягнувся. Як би там не було, він не розповість Фарену про те, що дізнався сьогодні вночі. Крім того загадкового спостерігача, Сірі не помітив ніяких слідів додаткової охорони. Якщо Соні одна в кімнаті, то є надія її звільнити.

Посміхнувшись вперше за останні дні, Сірі заходив по лісі в сторону нетрів.

Соні прокинулася і здригнулася, помітивши, що на неї дивиться служниця Ротан.

- Вибачте, леді, - поспішно вибачилася жінка, - але я побачила, що ліжко порожня, і подумала ... А чому ви спите на підлозі?

Соні села і виплутатися з ковдр.

- Ліжко, - позіхнула вона, - вона як трясовина. Мені здавалося, я зараз потону.

- Трясовина? - Здивовано моргнула служниця. - А, ви хочете сказати, вона дуже м'яка? - І вона розпливлася в усмішці. - Напевно, ви ніколи не спали на матраці з вовни Рібері. Ось.

Вона зірвала простирадло, і дівчина побачила кілька шарів товстих пухких перин. Обхопивши руками приблизно половину, служниця стягнула їх з ліжка.

- Подивіться, так буде краще? - Запитала вона, кивнувши на решту.

Соні трохи похитнулася, потім придавила ліжко долонями. Було досить м'яко, але під руками відчувалося дерев'яну основу. Вона кивнула.

- Дуже добре. Я принесла вам води вмитися і - ой! Ви спали в одязі, але не важливо - я принесла вам свіжу. Коли переодягнетесь, виходьте в вітальню. На сніданок вас чекають тістечка і чашечка суми.

Все ще перебуваючи в подиві, Соні дивилася, як жінка підхопила матраци і випурхнула з кімнати. Двері за нею зачинилися. Соні сіла на край ліжка і зітхнула. Вона все ще тут.

Подумки перегорнувши вчорашній день - розмова з Ротань, рішення втекти, люди, яких вона бачила у вікно, - дівчина встала і вивчила глечик з водою, мило і рушник. Потім, знизавши плечима, швидко роздяглася, вмилася, одягла принесені служницею речі і попрямувала до дверей. Уже на клямку і Соні забарилася. Напевно, там за дверима її чекав Ротан. Дівчина відчула нетерпіння. Страху не було.

Він маг. Це повинне було вселяти їй жах, але він сказав, що не заподіє їй шкоди, і Соні вирішила, що повірить йому - поки.

Проте дозволити йому увійти в свою свідомість буде нелегко. Вона й гадки не мала, чи не зашкодить він їй таким чином. Що якщо він що-небудь змінить в її думках і змусить її полюбити Гільдію?

«А у мене є вибір?»

Доведеться повірити, що він не наламає дров в її голові. Нічого не вдієш - треба ризикнути, і від постійних переживань на цю тему легше все одно не стане.

Випрямивши спину, Соні відкрила двері. У гостьовій, судячи з усього, Ротан проводив більшу частину часу. Навколо низького столика в центрі кімнати розташовувалося кілька крісел. Уздовж стін тяглися книжкові полиці і столи вище. Ротан сидів в одному з крісел, погляд його блакитних очей переміщався по рядках розкритої на колінах книги.

Він підняв голову і посміхнувся.

- Доброго ранку, Соні.

У одного з бічних столів стояла служниця. Соні влаштувалася в кріслі навпроти Ротан. Служниця опустила на стіл між ними піднос і поставила одну чашку перед магом, іншу перед дівчиною.

Ротан відклав книгу в сторону.

- Це Таніа, - сказав він. - Моя служниця.

Соні кивнула:

- Привіт, Таніа.

- Це честь для мене, леді, - поклонившись, відповіла та. Відчувши, що червоніє від сорому, Соні відвела погляд. На щастя, Таніа знову зайнялася сервіровкою.

Дивлячись, як жінка розставляє на підносі тістечка, Соні задумалася, навіщо б прислузі надавати їй такі почесті? Може, лестощами і таким королівським поводженням її хочуть схилити до співпраці?

Відчувши на собі погляд, служниця підняла очі і нервово посміхнулася.

- Соні, як тобі спалося? - Поцікавився Ротан.

- Не дуже, - знизала плечима дівчина.

- Хочеш сьогодні продовжити читання?

Вона подивилася на його книгу і насупилася, зрозумівши, що вона їй знайома.

Ротан простежив за її поглядом.

- А, це «Нотатки з використання магії» Фіена. Думаю, вона потрапляла тобі в руки. Це досить давня книга, і велика частина інформації в ній вже застаріла. Може бути...

Його перервав стук у головні двері. Піднявшись, маг підійшов до виходу і акуратно потягнув двері на себе, прикривши тілом щілину. Соні задумалася: він не хоче, щоб вона побачила гостя, - або, може, він ховає від непроханого гостяїї?

- Лорд Фергун? Чим я можу вам допомогти?

- Я хочу побачити дівчинку.

Голос був спокійний і чемний. Соні здригнулася від несподіванки - Таніа опустила їй на коліна серветку. Служниця насупилася, глянувши на спину господаря, і повернулася до сніданку.

- Ще занадто рано, - відповів Ротан. - Вона ... - Він завагався і вийшов в коридор, причинивши за собою двері. Звідти долинали приглушені голоси.

Знову підійшла Таніа і поставила на стіл блюдо з маленькими тістечками. Соні взяла одне і зробила ковток з стояла перед нею чашки.

Рот затопила гіркоту, і дівчина скривилася. Таніа підняла брови і кивнула на чашку.

- Схоже, вам не подобається суми. Що ви хотіли б випити?

- Раку, - відповіла Соні.

Служниця виглядала по-справжньому збентеженою.

- Мені так шкода, але у нас немає раки. Може, трохи соку пачи?

- Ні дякую.

- Або води?

Соні недовірливо подивилася на жінку. Таніа посміхнулася.

- Вода тут чиста. Ось, будь ласка, - вона підійшла до дальнього столу і, налив з глека води, простягнула стакан Соні.

- Дякуємо. - Піднявши склянку, дівчина змушена була визнати, що вода дійсно була прозорою і в ній не плавало жодної, навіть найменшої, смітинки. На смак вона теж була чистою і трохи солодкуватого.

- Бачите? Зараз я приберу у вас в кімнаті. Мене не буде всього кілька хвилин, але якщо вам що-небудь знадобиться - кличте.

Соні кивнула і почекала, поки служниця вийде з гостьової. Двері в її спальню закрилася. Залпом випивши склянку, Соні швидко протерла його серветкою і, тихо підкравшись до вхідних дверей, доклала стакан до дерева, щільно притиснувши вухо до денця.

- ... Тримати її тут. Це небезпечно, - говорив незнайомець.

- Зовсім ні, поки вона не відновить сили, - заперечив Ротан. - А коли це станеться, ми обережно звільнимо їх, як зробили це вчора. Так що ніякої небезпеки немає.

Запала мовчанка.

- Так чи інакше немає причин тримати її в ізоляції.

- Як я вже сказав, вона легко лякається і знаходиться в сильному страху. Зараз немає ніякої необхідності піддавати її облозі натовпу магів, які будуть повторювати їй одне і те ж різними способами.

- Я не кажу про натовпі - я говорю тільки про себе. Я просто хочу нанести їй візит, а все навчання залишаю вам. Це їй зовсім не зашкодить.

- Я розумію, але з візитом можна почекати, поки дівчинка дещо не освоїться.

- Ротан, немає такого закону, за яким ви мали б право приховувати її від мене, - в голосі незнайомця почулися застережливі нотки.

- Ні, - погодився літній маг, - але, думаю, інші мене зрозуміють.

Незнайомець зітхнув.

- Я також турбуюся про її благополуччя, як і ви. І я шукав її не менш вас. Думаю, багато хто погодиться, що у мене є право голосу в цьому питанні.

- У вас буде можливість зустрітися з нею.

- Коли?

- Коли вона буде готова.

- І це вирішуєте ви.

- Поки так.

- Що ж, подивимося.

Пішла тиша, і дверна ручка заворушилася.

Соні пурхнула назад в крісло і кинула на коліна серветку. Ротан увійшов до кімнати, і вираз його обличчя негайно змінилося з роздратованого на доброзичливе.

- Хто це був? - Запитала Соні.

Він знизав плечима.

- Так, хтось хоче знати як ти живеш.

Соні кивнула і потягнулася за іншим тістечком.

- А чому Таніа кланяється і кличе мене «леді»?

- О! - Ротан впав в крісло і взяв чашечку гіркого напою. - До всіх магам звертаються «лорд» і «леді», - відповів він. - Так було завжди.

- Але я не маг, - заперечила Соні.

- Ну, просто вона трохи випереджає події, - хмикнув Ротан.

- Мені здається ... - почала Соні. - Думаю, вона боїться мене.

Маг зробив ковток.

- Просто їй трохи не по собі. Перебувати поруч з магом, якого ще не навчили Контролю, - річ досить небезпечна, - він хитро посміхнувся. - Схоже, не вона одна переживає на цю тему. Ти не з чуток знаєш про те, що може статися, так що уяви, як себе почувають наші сусіди по Корпусу. Не одній тобі погано спалося минулої ночі.

Згадуючи своє полон, рушаться стіни та інший кошмар, що передував забуття, Соні здригнулася.

- Як скоро я зможу навчитися Контролю?

Ротан посерйознішав.

- Не знаю, - чесно зізнався він. - Але не хвилюйся, якщо твоя Сила знову почне хуліганити, ми звільнимо її, як зробили це в минулий раз.

Дівчина кивнула, але, подивившись на тістечко, яке так і тримала в руці, зрозуміла, що не може більше їсти. Живіт стиснуло крижаної лапою, а в роті раптом стало занадто сухо для таких солодких речей. Соні проковтнув слину і відклала тістечко в сторону.

Ранок видався похмурим і сірим, а після обіду місто потонув в низьких щільних хмарах. Все поринуло в сутінки, немов ночі не терпілося взяти владу в свої руки. У такі дні легке сяйво університетських стін було помітніше, ніж зазвичай.

Ротан зітхнув - як тільки вони опинилися в коридорі Університету, Денніл додав кроку. Спочатку літній маг намагався не відставати, але потім здався.

- Як дивно, - кинув він у віддаляється спину молодого чарівника, - твоя кульгавість, схоже, пройшла.

Денніл обернувся і здивовано блимнув, побачивши, як сильно випередив свого друга. Він пригальмував, і в його ході знову позначилася невелика скутість.

- А, ну ось і вона, - кивнув Ротан. - До чого такий поспіх, Денніл?

- Мені хочеться скоріше з цим покінчити.

- Нам просто потрібно здати наші рапорти. Говорити в основному доведеться мені.

- Самемене Високий Лорд відправив вести справи з Крадіями, - пробурмотів Денніл. - Так що цемені доведеться відповідати на його питання.

- Він всього на кілька років старша за тебе. Так само як і Лорлен. Так що він не повинен викликати тобі такий жах.

Денніл хотів було заперечити, але тільки скрушно похитав головою. Вони дісталися до кінця коридору.

Біля дверей кабінету Розпорядника Денніл зупинився і перевів дух. Ротан хмикнув і постукав. Двері розчинилися, і вони увійшли. У дальньої стіни над столом ширяв сяюча куля, що освітлював темно-синю мантію Розпорядника.

Лорлен підняв очі і покликав увійшли до себе.

- Прошу вас, лорд Ротан, лорд Денніл. Сідайте.

Ротан озирнувся. Ні в кріслі біля столу, ні в тіні кутів володаря чорної мантії не було. Денніл полегшено зітхнув.

Лорлен посміхнувся, і вони сіли в зручні крісла перед столом. Подавшись вперед за простягнутими йому пачками паперу, Розпорядник промовив:

- Я з нетерпінням чекав ваші рапорти. Особливо ваш, лорд Денніл, - він повинен бути захоплюючим.

Денніл скривився, але промовчав.

- Високий Лорд передає вам свої вітання. - Погляд Лорлена перемістився з Денніла на Ротан і назад. - А я дозволю собі додати і свої.

- Дякуємо, - чемно схилив голову Ротан.

Розпорядник кивнув і лукаво посміхнувся.

- Аккарін особливо вдячний за те, що може тепер спокійно спати по ночах, що не підскакуючи раз у раз від невмілих магічних експериментів.

Побачивши, що розширилися очей Денніла Ротан посміхнувся.

- Так, іноді загострене сприйняття і гостре чуття завдають масу незручностей.

Він спробував уявити собі, як Високий Лорд міряє кроками занурену в темряву спальню, пошепки клянучи невловиму дівчину з трущоб. Цей образ не надто відповідав величного лідеру Гільдії. Ротан насупився. Наскільки буде зацікавлений Аккарін в дівчинці, коли вона вже знайдена і знаходиться в Гільдії?

- Лорд Розпорядник, як ви думаєте, Високий Лорд захоче зустрітися з дівчинкою?

Лорлен похитав головою.

- Ні. Він в основному турбувався, що ми можемо не знайти її, поки її Сила не досягне руйнівної сили, та й Король почав сумніватися в нашій здатності розбиратися з проблемами, - він посміхнувся Ротань. - Думаю, я зрозумів причину вашого питання. Аккарін вселяє досить сильне хвилювання і навіть страх, особливо студентам молодших курсів. А Соні так легко налякати.

- Так, - Ротан нахилився вперед. - Вонавже грунтовно залякана і сповнена підозр на наш рахунок. Буде потрібно час, щоб подолати цей страх. Я хотів би ізолювати її від суспільства, поки вона не заспокоїться і зрозуміє, що до чого. А потім можна буде поступово знайомити її з людьми.

- Звучить розумно.

- Сьогодні вранці її рвався побачити Фергун.

- А-а, - Лорлен кивнув і затарабанив пальцями по столу. - Хм, можу собі уявити його аргументи. Я можу влаштувати таким чином, щоб ніхто не намагався напроситися до вас з метою побачити дівчинку, поки та не буде готова, але не думаю, що Фергун заспокоїться, якщо не надати йому критерії цієї «готовності». Тому нам доведеться визначитися з датою.

Він піднявся з крісла і почав походжати вздовж столу взад і вперед.

- Крім того, два прохання про наставництво нітрохи не спрощують ситуацію, що склалася. Мені здається, що, беручи до уваги ваш колосальний досвід, люди не будуть заперечувати, якщо навчанням дівчинки Контролю займетеся саме ви. Однак якщо вже Фергун виявиться виключеним з початкової фази процесу, то в суперечці про наставництво у нього може з'явитися чимало співчуваючих. - Він помовчав. - Ви збираєтеся включити Фергуна в число перших магів, з якими будете знайомити Соні?

Ротан похитав головою.

- Вона дуже спостережлива і схоплює все на льоту. Їй не важко зрозуміти, що відчувають оточуючі її люди. Фергун мене недолюблює. Для початку мені потрібно переконати дівчинку, що всі ми доброзичливі милі люди, а існуюча між мною і Фергуном напруженість у відносинах - яку вона тут же вловить - аж ніяк не сприятиме прогресу в її навчанні. Крім того, Соні може помилково прийняти його наполегливість у прагненні її побачити за бажання заподіяти їй шкоду.

Лорлен вислухав Ротан, трохи помовчав, обмірковуючи його слова, потім схрестив на грудях руки і заговорив:

- Всі ми хочемо, щоб Соні якомога швидше була навчена Контролю. Вважаю, ніхто не стане заперечувати проти того, що ніщо не повинно відволікати її від цього процесу. Як ви думаєте, як багато часу вам з нею потрібно?

- Не знаю, - зізнався Ротан. - Я стикався з незацікавленими, легко відволікається учнями, але до сих пір в моїй практиці не було нікого, хто відчував би настільки сильна недовіра до магів. Це займе кілька тижнів.

Лорлен повернувся в крісло.

- Я не можу надати вам стільки часу. Даю два тижні, за які вам належить вирішити, кому ви представите дівчинку. Після цього я почну відвідувати вас кожні два-три дні щоб перевірити, на якому етапі вона перебуває і як скоро знайде прийнятний рівень Контролю, - він помовчав, постукуючи нігтями по кришці столу. - Якщо вийде, до того моменту вам потрібно буде представити її хоча б одному магу. Фергуну я скажу, що він зможе відвідати дівчинку, коли вона навчиться Контролю, але пам'ятайте - чим пізніше це станеться, тим більше співчуваючих він перетягне на свій бік.

Ротан кивнув:

- Ясно.

- Все навколо вважають, що Слухання відбудеться на першому ж Зборах після того, як Соні освоїть Контроль.

- Якщо мені вдасться переконати її залишитися, - додав Ротан.

Лорлен насупився.

- Ви думаєте, вона відмовиться вступити в Гільдію?

- Ще рано про це говорити. Але змусити її погодитися ми не можемо.

Відкинувшись у кріслі, Розпорядник обдарував похилого чародія задумливим поглядом.

- А вона в курсі того, що буде з нею в разі відмови?

- Поки немає. Для початку потрібно завоювати її довіру, а подібні новини ми залишимо на потім.

- Зрозуміло. Можливо, її рішення буде залежати від того, наскільки вірно ви виберете момент, - він кисло посміхнувся. - Якщо вона піде, Фергун утвердиться в думці, що це ви вселили їй цю думку з метою насолити йому. У будь-якому випадку вас чекає нелегка битва.

Денніл насупив брови.

- У нього сильні позиції в суперечці про наставництво?

- Важко сказати. Багато що залежить від того, наскільки сильна буде підтримка кожного з вас. Але мені не хотілося б обговорювати ці справи до Слухання. - Лорлен випростався і по черзі подивився на гостей. - У мене запитань більше немає. Хто-небудь з вас хоче обговорити що-небудь ще?

- Ні. - Ротан встав і ввічливо схилив голову. - Дякую, Лорд Розпорядник.

Опинившись в коридорі, літній маг покосився на свого друга.

- Все було не так страшно, а?

Денніл знизав плечима.

- Його-то не було.

- Чи не було, - погодився Ротан.

З-за повороту вийшов колега, і хода Денніла негайно стала підстрибує і нерівною.

Ротан похитав головою.

- Типрикидаєшся кульгавим.

Денніл кинув на нього ображений, повний докору погляд.

- У мене глибока рана.

- Чи ненастільки глибока.

- Леді Винара сказала, що пройде кілька днів, перш ніж пройде кульгавість.

- Невже? Так і сказала?

Денніл підняв брови.

- Чи не зашкодить зайвий раз нагадати людям, черезщо нам довелося пройти, щоб зловити цю маленьку хижачку.

Ротан пирхнув:

- Я дуже вдячний за те, що ти не замислюючись жертвуєш своїм достоїнством.

Денніл тихенько хмикнув:

- Ну, якщо вже Фергуну можна було цілий тиждень ходити з перев'язаною подряпиною, то і я маю повне право трохи похромал.

- А-а, ну тоді ладно.

Вони підійшли до вхідних дверей Університету. На вулиці валив сніг. Переглянувшись, друзі зробили крок в кружляють білі пластівці і поспішили геть.

РІШЕННЯ Соні | НАВЧАННЯ ПОЧАЛОСЬ
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати