ВОЗНАГРАЖДЕНИЕ ГАРАНТУЄТЬСЯ | ЗУСТРІЧІ ПІД ЗЕМЛЕЮ | НЕБЕЗПЕЧНІ ЗВ'ЯЗКИ | НІЧНІ ПОСЛАННЯ | НЕЗВАНИЙ ГІСТЬ | ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ | Прогулянка В ТИХЕ МІСТЕЧКО | ТАМ, ДЕ СТАНУТЬ ШУКАТИ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ | могутній вплив | мимоволі СОЮЗНИК |

загрузка...
загрузка...
На головну

ЗНАЙОМСТВА

1. ПРАВИЛА ЗНАЙОМСТВА І ПОДАННЯ
  2. Тема 3. Привітання, представлення та закріплення знайомства

Ранок переходило в день. Ротань все більше оволодівала втому. Він прикрив очі і закликав трохи цілющої магії, щоб освіжитися і прийти в себе, потім присунув до себе книгу і продовжив спроби читання.

Але він ще не дійшов до кінця сторінки, як зрозумів, що знову дивиться на сплячу дівчинку. Вона лежала в маленькій спальні, яка займала одну з кімнат в його апартаментах, на ліжку, що колись належала його синові. Решта не схвалювали його рішення поселити полонянку у себе, в Житловому Корпусі Магів, але він вчинив, як вважав за потрібне. Однак хоч Ротан і не поділяв їх доводи, але все ж не залишав Соні без нагляду - так, про всяк випадок.

У найтемніші нічні години він дозволив Ялдін змінити себе на бойовому посту і ненадовго приліг. Але замість того, щоб негайно міцно заснути, Ротан лежав в ліжку, витріщався в стелю і все думав про маленьку дикунці. Їй потрібно було стільки всього пояснити! Ротан хотів підготуватися до будь-яких можливих питань і звинувачень, яких у неї напевно було чимало. У його голові знову і знову прокручивались можливі варіанти бесіди, і Ротан нарешті залишив безплідні спроби заснути і повернувся на пост.

Соні проспала більшу частину дня. Виснаження магією часто позначається на навичках подібним чином. За два минулі після Чистки місяці її темне волосся трохи підросли, але шкіра була блідою і обтягували виступаючі на худорляве личку вилиці. Згадавши, як легко її було нести, Ротан похитав головою. Час, проведений у Злодіїв, не пішла на користь її здоров'ю. Зітхнувши, він повернувся до книги.

Домучив ще одну сторінку, він підняв голову. На нього не кліпаючи дивилися два чорних очей. Потім очі пробігли по його мантії, і дівчина сіпнулася в ліжку, намагаючись вибратися з сплутав ноги простирадлом. Нарешті опинившись на волі, вона з жахом дивилася на щільну бавовняну піжаму, незрозумілим для неї чином опинилася на тілі замість звичної одягу.

Поклавши книгу на столик біля ліжка, Ротан встав, намагаючись рухатися якомога повільніше, щоб не злякати Соні ще більше. Вона притулилася спиною до далекої стіни і стежила за ним широко розкритими очима. Підійшовши до шафи, маг відкрив дверцята і дістав теплий товстий домашній халат.

- Ось, - він не поспішаючи підійшов на кілька кроків ближче і простягнув халат дівчині. - Візьми.

Вона дивилася на халат, немов на дикого звіра.

- Одягни ж, - наполегливо повторив Ротан, наблизившись ще на крок. - Ти, напевно, замерзла.

Насупившись, Соні простягнула руку і вихопила у нього одяг. Чи не зводячи з мага очей, вона начепила халат і обернула його навколо крихкого тільця. Потім знову притиснулася до стіни.

- Мене звуть Ротан.

Вона продовжувала мовчки палити його поглядом.

- Соні, ми не збираємося заподіяти тобі шкоду, - продовжував він. - Тобі нічого боятися.

Вона примружилася і стиснула губи в тонку лінію.

- Ти мені не віриш, - знизав плечима Ротан. - На твоєму місці я відчував би те ж саме. Ти отримала наш лист?

Соні хмурилася, по її обличчю ковзнула гримаса презирства. Ротан сховав посмішку.

- Звичайно, йому ти теж не повірила, так? А скажи, будь-що тобі повірити найважче?

Схрестивши на грудях руки, дівчина відвернулася до вікна, всім своїм виглядом показуючи, що відповідати не має наміру. Чародій придушив легке роздратування. Опір - нехай навіть і в такий смішний формі, як відмова розмовляти, - не було для нього несподіванкою.

- Соні, миповинні поговорити, - м'яко наполягав він. - Ти володієш магічною силою, яку - хочеш чи ні - тобі доведеться навчитися контролювати. Якщо ти цього не зробиш - сила вб'є тебе. Я знаю, що ти мене розумієш.

Її брови зійшлися разом, але вона все так само не відводила очей від вікна. Ротан зітхнув.

- Хоч би якими були твої причини відчувати до нас неприязнь, ти повинна визнати, що відмовлятися від нашої допомоги щонайменше нерозумно. Вчора ми просто розтратили накопичилася всередині тебе енергію. Мине небагато часу, як твоя сила знову стане потужною і небезпечною. Подумай про це, - він помовчав і додав: - Але чи не занадто затягуй.

Розвернувшись до дверей, маг взявся за ручку.

- Що я маю зробити?

Її голос був тонким і тихим. Ротан охопило радість, але він швидко надав обличчю нейтральне вираз. Чарівник повернувся, і при вигляді дивляться на нього наповнених страхом очей, серце його болісно стислося.

- Навчитися мені довіряти, - відповів він.

Чародій - Ротан - повернувся в крісло. Серце Соні калатало про грудну клітку, але вже не так шалено. У халаті вона відчувала себе менш вразливою. Звичайно, це не така вже й захист від чаклунства, але, по крайней мере, під ним не було видно цієї безглуздоїштуки, в яку її одягли.

Кімната, де вони перебували, була невеликою. В одному кінці - високий шафа з буфетом, в іншому - ліжко, посередині - маленький столик. Всі меблі зроблені з дорогого полірованого дерева. На столі лежали гребінь і срібні письмове приладдя. На стіні висіло дзеркало, а позаду мага красувалася картина.

- Контроль - тонка наука, - заговорив Ротан. - Щоб навчити тебе, я повинен увійти в твою свідомість, але я не зможу цього зробити, якщо ти мені заборониш.

У пам'яті спливло спогад: учні стискають долонями скроні своїх напарників. Їх учитель говорив майже те ж саме. Соні мимоволі відчула задоволення від того, що Ротан їй не бреше. Ніякої маг не буде копатися в її думках без запрошення.

Потім дівчина насупилася, згадавши, як він увійшов в її свідомість, коли показував їй джерело Сили і вчив брати з нього енергію.

- А вчора?

Він похитав головою.

- Ні, вчора я просто показав тобі шлях до твоєї Силу та показав, як їй користуватися на прикладі моєї. Це зовсім не те. Щоб навчити тебе контролювати Силу, я повинен сам підійти до твого джерела, а щоб дістатися до нього, мені потрібно увійти в твою свідомість.

Соні відвела очі. Дозволити чаклуна увійти в її свідомість? А що він там побачить? Все або тільки те, що вона дозволить? А чи є у неї вибір?

- Не мовчи, - сказав Ротан. - Питай мене про те, що тебе турбує. Став будь-які питання. Чим більше ти про мене впізнаєш, тим швидше зрозумієш, що я гідний довіри. Тобі не обов'язково любити Гільдію або добре ставитися до мене. Тобі просто потрібно дізнатися мене настільки, щоб повірити, що я навчу тебе всьому необхідному і не завдам тобі шкоди.

Соні пильно подивилася на чарівника. Середніх років, немає, трохи старше. Сивина в волоссі і живі блакитні очі. Навколо очей і губ залягли добродушні зморшки. Він виглядав чесним, порядною людиною - але і вона не дурепа. Шахраї завжди виглядають цілком пристойними людьми. Інакше вони давно повимирали б від голоду. Гільдія могла для початку підіслати до неї чаклуна, що вселяє найбільшу довіру людям.

Потрібно придивитися уважніше. Соні заглянула Ротань в очі, він спокійно витримав її погляд. Дівчина зніяковіла. Або він дійсно бездоганний, або ж вважає, що з легкістю витримає будь-яку перевірку, за дві секунди обвівши її навколо пальця. В останньому випадку йому доведеться ой як непросто, вирішила Соні.

- Чому я повинна чогось вірити?

Ротан знизав плечима.

- А навіщо мені брехати?

- Щоб отримати бажане. Навіщо ж ще?

- І чого ж я хочу?

Соні зам'ялася.

- Я поки не знаю.

- Соні, я просто хочу тобі допомогти, - його слова звучали дуже щиро.

- Я вам не вірю.

- Але чому?

- Ви чаклун. Всі ви без угаву твердите, що захищаєте людей, а я бачила, як ви вбиваєте.

Зморшки між бровами Ротан стали глибше, і він повільно кивнув.

- Ще б пак ти не бачила. Ми вже говорили в нашому листі, що в той день ми не збиралися завдавати шкоди кому б то не було - ні тобі, ні тому хлопцеві, - він зітхнув. - Це була трагічна помилка. Якби я тільки подумав, що таке може статися, то ні за що не вказав їм на тебе. Існує безліч способів направити магію. Найпростіший - це удар. А найслабший удар - знерухомлює. Від нього тіло на деякий час застигає на місці, людина не може поворухнутися. Всі маги, які намагалися зупинити хлопчика, використовували цей обездвиживали удар. Ти пам'ятаєш колір спалахів? Соні похитала головою.

- Я не дивилась.

«Я була дуже зайнята тим, щоб живіше накивати п'ятами», - подумала вона, але вголос цього не сказала.

Ротан спохмурнів.

- Тоді тобі доведеться повірити мені на слово. Всі спалахи від ударів були червоними - знерухомлює удар дає червоний колір. Але, так як там було багато магів, деякі удари злилися і утворили більш потужний вогняний удар. Ніхто не хотів нікого поранити, вони збиралися лише затримати тікав хлопчика. Запевняю тебе, наша помилка підняла жахливу хвилю невдоволення, як з боку Короля, так з боку Будинків.

Соні єхидно хмикнула.

- Яка турбота.

Маг підняв брови.

- Ще б. Хоча не буду сперечатися - основною причиною стало не співчуття родині хлопчика, а бажання приструнити Гільдію. Але тим не менше ми були покарані за свою помилку.

- Як?

Він кисло посміхнувся.

- Листи протесту. Публічний виступ. Попередження від Короля. Можливо, тобі здасться, що це дрібниці, але в світі політики слова значно небезпечніше, ніж батіг чи магія.

Соні похитала головою:

- Ви займаєтеся магією. І в цьому ви зважаєте кращими. Один маг може припуститися помилки, але стільки магів, скільки було на Майдані ...

Ротан знизав плечима.

- А ти думаєш, ми цілими днями готуємося до того, що якась дівчинка з трущоб запустить в нас супроводжуваний магічним заклинанням кругляк? Наші Воїни мають навички та досвід ведення тонких маневрів і розробки стратегії воєн, а не нападу на власних громадян - людей, яких вони вважають абсолютно нешкідливими.

Соні голосно фиркнула. Нешкідливими. Треба ж. Вона зауважила, як Ротан стиснув губи.

«Напевно, я йому не подобаюся», - подумала вона. Для чаклунів двелли завжди були і залишаться брудними, потворними і нікчемними створіннями. Цікаво, чи здогадуються вони, наскільки двелли ненавидять їх?

- Ви і до цього встигли накоїти справ, - парирувала Соні. - Я бачила людей з опіками, якими обдарували їх маги. А скількох розчавила перелякана вами натовп? Але більшість загинуло вже потім - від холоду і голоду в трущобах, - вона примружившись подивилася на свого співрозмовника - Але ви ж не вважаєте це помилкою Гільдії, немає?

- Так, в минулому траплялися подібні інциденти, - визнав Ротан. - Це наслідок необережного поводження магів. Але, наскільки мені відомо, постраждалі отримали допомогу Цілителів і грошову компенсацію. Що ж стосується самої Чистки ... - він похитав головою. - Багато хто з нас вважають, що необхідність в ній давно відпала. Ти знаєш, чому була зроблена перша?

Соні відкрила рота, щоб відпустити кілке зауваження, але зам'ялася. Чи не зашкодить дізнатисяйого думка з цього приводу.

- Ну і чому?

Ротан перевів погляд у далечінь.

- Близько тридцяти років тому далеко на півночі відбулося сильне виверження вулкана. Небо затягло попелом, і сонячні промені мало зігрівали землю. Наступила за цим зима була такою довгою і холодною, що фактично перейшла в наступну майже без перерви на літо. По всій Кіраль та Елано мізерні припаси підійшли до кінця. Почав вимирати худобу. Сотні, а то й тисячі фермерів з сім'ями рушили до міста, але тут для них не було ні роботи, ні даху над головою. Місто було переповнене голодуючими. Король розпорядився про видачу безкоштовної їжі, і безліч місць - як, наприклад, іподром - переобладнувалися під нічліжки. Крім того, він забезпечив значну частину фермерів достатнім для зимівлі провіантом і відправив їх назад додому. Проте прогодувати всіх було неможливо. Ми говорили людям, що наступна зима вже не буде такою жахливою, але багато в це не вірили. Дехто навіть думав, що світ повністю замерзне і людство загине. Вони забули про честь і гідність і вселяли іншим, що можна безкарно творити беззаконня - раз не виживе ніхто, хто міг би їх покарати. Вулицями стало небезпечно ходити навіть удень. Банди вдиралися в будинки і вбивали людей прямо в ліжках. Це було жахливе, смутні часи. - Ротан похитав головою. - Цього я ніколи не забуду. Король велів міської сторожі видворити ці банди з міста. Коли ж стало ясно, що без кровопролиття не обійтися, він запросив допомоги Гільдії. Наступна зима теж виявилася досить суворою, і коли Король побачив, що обстановка знову загострюється, то вирішив очистити Імардін, перш ніж ситуація стане критичною. З тих пір так і повелося.

Ротан зітхнув.

- Багато хто вважає, що в Чистці давно немає потреби. Але пам'ять про погроми ще свіжа, а нетрі стали значно ширше, ніж це було тридцять років тому. Крім того, чимало людей боїться, що зі скасуванням чисток можна очікувати чергового розгулу беззаконня, особливо якщо взяти до уваги існування Злодіїв. Вони побоюються, що Злодії скористаються ситуацією і підкорять місто під себе.

- Яка нісенітниця! - Не втрималася Соні. Версія Ротан, як і слід було очікувати, була досить однобокою. Хоча взагалі-то його доводи на користь першої Чистки виглядали цілком переконливими. Виверження вулкана? Тут не посперечаєшся. Можна тільки розвести руками, визнавши власне невігластво. Однак і він теж не в курсі деяких деталей.

- Злодії - породження чисток, - продовжувала вона. - Невже ви думаєте, що всі ті, кого виганяли за міські стіни, були бандитами, вбивцями і мародерами? Разом з ними ви виставили і голодуючих селян з родинами, і тих жебраків, і калік, і сміттярів, і лахмітників, які тільки в місті і можуть заробити собі на життя. І ось вони зібралися разом, щоб допомогти один одному вижити. І вижили, створивши свій власний світ і написавши свої закони. Адже жити за законами Короля стало безглуздо. Він сам штовхнув їх до цього, замість того щоб протягнути руку допомоги.

- Він надавав посильну допомогу.

- Не всім і не тепер. Ви думаєте, зараз з міста виганяють бандитів і вбивць? Ні, виганяють чесних, ні в чому не винних людей, які заробляють тим, що обслуговують багаті сім'ї або, живучи в трущобах, мають тут постійних клієнтів або справа. Злодії дійсно стоять поза законом, але Злодіям Чистка не доставляє ніяких турбот, тому що вони безперешкодно входять і виходять з міста, коли захочуть.

Ротан повільно кивнув. На його обличчі застиг вираз задумі.

- В основному приблизно так я і думав. - Він нахилився вперед. - Соні, я такий же противник Чистки, як і ти. І багато маги поділяють мою думку.

- Так чому жви продовжуєте це робити?

- Тому що, коли Король велить нам що-небудь робити, ми зобов'язані коритися. Ми пов'язані клятвою.

Соні знову фиркнула.

- Тоді всі свої гріхи ви легко можете звалювати на Короля.

- Ми всі підкоряємося Королю, - нагадав він. - Гільдія як ніхто інший зобов'язана виконувати всі його вимоги, щоб люди не почали побоюватися, ніби ми плекаємо плани захопити владу над Кіраль. - І Ротан відкинувся на спинку крісла. - Якщо ми такі безжальні убивці, якими ти нас вважаєш, то навіщо нам все це? Навіщо нам комусь підкорятися? Чому ми досі не захопили ці землі?

Соні знизала плечима.

- Не знаю, але двеллам від цього ні гаряче ні холодно. Хіба ви хоч коли-небудь зробили для нас що-небудь хороше?

Ротан примружився.

- Так, і чимало. Тільки ти багато чого не помічаєш.

- Чого ж, наприклад?

- Ну, наприклад, не даємо бухті Марина зарості мулом і засмітитися. Без нас Імардін вже давно не зміг би приймати кораблі і торгівля перенеслася б в інші міста.

- І який у цьому користь двеллам?

- Це дає роботу імардінцам всіх класів. На кораблях припливають торговці, які купують у нас ліс, продовольство і товари. Портові робітники їх пакують і переносять. Ремісники їх виробляють. Напевно, наша діяльність дуже віддалена від твого власного життя. Якщо говорити про безпосередній допомозі людям, то згадай про наших цілителів. Вони трудяться не покладаючи рук ...

- Цілителі ?! - Соні округлила очі. - Так у кого ж вистачить грошей, щоб звернутися до цілителів? Це ж коштує в десять разів більше, ніж хороший Злодій запрацює за все своє життя!

Маг ненадовго замовк.

- Звичайно, ти права, - тихо промовив він. - У нас не стільки Цілителів, щоб мати можливість допомогти всім стражденним. На жаль, їх ледь вистачає, щоб лікувати тих, хто приходить прямо до них. Але наші Цілителі навчають лікарів, котрі мають магічну силу, справлятися з основними хворобами. Таким чином ці лікарі використовують інших громадян Імардіна.

- Але не двеллов, - дорікнула Соні. - У нас є тільки аптекарі, але з ними ніколи не знаєш, вилікують вони тебе чи заженуть в труну. Я почула про нормальних лікарів, тільки коли жила в Північному Секторі. І їхні послуги коштували цілу котушку золотих.

Ротан подивився у вікно і зітхнув.

- Соні, якби я міг вирішити проблеми бідності і класової нерівності, я б зайнявся цим без коливань. Але тут мало що можна зробити. Навіть будучи магом.

- Так? Якщо ви дійсно проти Чистки - не беріть участи в ній. Відмовтеся. Скажіть Королю, що виконаєте все його накази, крім цього. Так уже було.

Чародій спантеличено насупився.

- Давно, коли Король Пален відмовився підписувати Угоду, - побачивши його здивованого особи, дівчина придушила торжествуючу посмішку. - Нехай Король проведе в трущобах каналізацію. Його прапрадід зробив це в межах міста, так чому б нинішньому Королю не повторити настільки корисне для всіх справу, тільки тепер в нетрях?

У Ротан очі поповзли на лоба.

- Так жителі нетрів не хочуть перебиратися в місто?

Соні похитала головою.

- Значна частина кварталів Зовнішнього Крута цілком придатна для нормального життя. Там дуже навіть пристойно. Та й місто-то росте. Це не можна зупинити. Може, Королю слід побудувати ще одну Стіну?

- Стіни - це пережиток. У нас давно немає ворогів. Але от інші пропозиції дуже навіть цікаві. - Він окинув дівчину оцінюючим поглядом. - Так, а що ще, по-твоєму, ми повинні зробити?

- Йти в нетрі лікувати людей.

Він скривився.

- Нас дуже мало.

- Все краще, ніж нічого. Чому зламана рука сина Будинки важливіше зламаної руки двелла?

Ротан посміхнувся, і в голову Соні раптом закралася підозра, що він просто-напросто розважається, залучаючи її в цю дискусію. Звичайно, яке йому до всього справа? Він всього лише намагається змусити її повірити, що співчуває їй. Ха, йому доведеться потрудитися. Її на полові не проведеш!

- Ви ніколи так не вступите, - пробурчала Соні. - Тільки будете плескати язиком, що допомогли б нам, якби могли і все таке. Правда в тому, що, якщо б маги дійсно хотіли допомогти, вони давно були б в трущобах. Адже не існує закону, який би їм це забороняв, так чому ж ви зволікаєте? Я скажу чому. У нетрях панує бруд і сморід, вам простіше зробити вигляд, що їх не існує в природі. Ви тут дуже навіть непогано влаштувалися, - вона обвела рукою кімнату і дорогі меблі. - Усім відомо, що Король відстібає вам купу грошей. Якщо вам дійсно так шкода двеллов, то чому б не віддати частину грошей на допомогу людям? Але немає. Краще залишити все собі.

Ротан прикусив губу, його погляд був сумним і замисленим. Соні раптом помітила, як тихо було в кімнаті. Усвідомивши, що дозволила спровокувати себе, вона заскрипіла зубами від люті.

- Якби кому-небудь з твоїх знайомих дали значну суму грошей, - повільно заговорив маг, - як ти думаєш, вони віддали б її, щоб допомогти іншим?

- Так, - не замислюючись відрізала дівчина.

Він підняв брову.

- І ніхто з них не спокусився б бажанням залишити все собі?

Соні примовкнула. Вона знала чимало людей, хто ні за що так би не вчинив. І навіть більше, ніж просто «чимало».

- Дехто, можливо, - визнала вона.

- Ага. Значить, ти не хочеш, щоб я вважав, ніби все двелли - самолюбні егоїсти, вірно? Так ось, ітобі не слід вважати всіх магів егоцентричним створіннями. Ти можеш запевняти мене, що більшість знайомих тобі грубіянів, хуліганів та інших порушників закону - цілком милі і добрі люди. У такому випадку було б безглуздо очорняти всіх магів за помилки деяких з нас або просто ставити нам в докір наше походження. Я тебе запевняю, що більшість магів також цілком гідні всілякої поваги.

Соні насупилася і відвела погляд. Здоровий глузд підказував їй, що чарівник прав, але це їй зовсім не подобалося.

- Можливо, - відповіла вона, - але до сих пір я не бачила жодного мага, який допомагав би людям в трущобах.

Ротан кивнув.

- Тому що ми знаємо, що наша допомога буде відкинута.

Соні завагалася. Він правий. Але якби двелли і відкинули допомогу магів, то тільки тому, що сама Гільдія давала їм масу приводів для ненависті.

- Від грошей вони б не відмовилися, - заперечила дівчина.

- Беручи до уваги, що ти не належиш до корисливим людям, які з радістю присвоїли б гроші собі, скажи, як би ти вчинила, якби я дав тобі сто золотих?

- Я б нагодувала людей.

- На сто золотих можна або багато тижнів годувати кілька людей, або ж годувати багато народу протягом декількох днів. А потім все повернеться на круги своя. Так що в підсумку все залишиться як і раніше.

Соні відкрила рот, потім знову закрила. Крити було нічим. Він був правий. І все ж неправий. Все одно, навіть не спробувати надати допомогу - це неправильно.

Зітхнувши, вона відвела очі і насупилася при вигляді своїх безглуздих убрань. І хоча вона прекрасно розуміла, що, змінивши тему, покаже противнику, що програла спір, дівчина роздратовано одернула на собі халат.

- Де мій одяг?

Маг уважно вивчав свої руки.

- Її немає. Я дам тобі іншу.

- Але я хочу свою, - вперто заявила вона.

- Я її спалив.

Соні недовірливо подивилася на чарівника. Її плащ, нехай брудний і місцями потертий, - але це був хороший, добротний плащ. І - що найважливіше - його дав їй Сірі, її друг.

У двері постукали, і Ротан піднявся на ноги.

- Соні, мені потрібно відлучитися. Я повернусь через годину.

Дівчина дивилася, як чарівник підійшов до дверей і відчинив їх. У дверях з'явилася інша, також розкішно обставлена ??кімната. Двері зачинилися, і почувся звук замикається замку.

Соні кинула двері вивчають поглядом. Цікаво, замок чарівний? Вона підійшла ближче і почула через двері приглушені голоси.

Зараз відмикати двері безглуздо, але ось потім ...

Біль стискала голову лещатами. За вухо покотилася якась прохолодна цівка. Розплющивши очі, Сірі побачив розпливчасте пляма особи в темряві. Обличчя було жіночим.

- Соні?

- Вітання. - Голос незнайомий. - З поверненням.

Сірі щільно заплющив повіки і знову відкрив очі. Особа стало виразніше. Довге темне волосся, надзвичайно красиві риси. Шкіра у жінки була темна, але не така чорна, як у Фарена. Прямий кіралійскій ніс доповнював елегантне видовжене обличчя. Немов Соні і Фарен раптом стали однією людиною.

«Я сплю», - подумав юнак.

- Ні, не спиш, - заперечила жінка і подивилася кудись поверх його голови. - Схоже, йому непогано дісталося. Хочеш з ним поговорити?

- Принаймні, спробую, - цей голос був дивно знайомий. В поле зору здався Фарен. Раптово на Сірі лавиною обрушилися спогади, і він спробував сісти. В очах потемніло, голова просто розривалася від болю. Юнак відчув у себе на плечах чиїсь руки і неохоче підкорився, коли вони дбайливо поклали його назад.

- Привіт, Сири. Це Кайра.

- Вона схожа на тебе, тільки красива, - пробурмотів Сири.

Фарен зареготав.

- Ну, уважив. Кайра - моя сестра.

Жінка посміхнулася і відійшла в сторону. Сірі почув, як справа, закриваючись, рипнули двері. Він подивився на Фарена.

- Де Соні?

Злодій посуворішав.

- Вона у чаклунів. Вони забрали її в Гільдію.

Слова знову і знову луною звучали в голові. Він відчув, як усередині все болісно стислося.Її схопили! Як він тільки міг подумати, що зможе її захистити? Стоп, немає. цеФарен повинен був її захищати. У грудях спалахнула лють. Сірі набрав в легені повітря, і зібрався було сказати, що думає з цього приводу, але ... Ні. «Я повинен її знайти. Я повинен її повернути. Мені може знадобитися допомога Фарена ».

Лють вщухла. Сірі насупився.

- Що трапилося?

Фарен зітхнув.

- Неминуче. Її спіймали, - він похитав головою. - Я був не в силах їх зупинити. Я випробував всі можливі способи.

Сірі кивнув.

- І що тепер?

Губи Злодія склалися в гірку напівпосмішку.

- Я опинився не в силах виконати мою частину договору. У той же час і Соні не мала можливості використовувати свою магічну силу в моїх інтересах. Таким чином, ми обидва намагалися, але зазнали невдачі. Що ж стосується тебе ... - Фарен серйозно глянув на юнака, - мені б хотілося, щоб ти залишився зі мною.

Сірі втупився на Злодія. Як він міг так легко відмовитися від Соні?

- Ти вільний чинити як порахуєш за потрібне, - додав Фарен.

- А як же Соні?

Злодій насупився.

- Вона в Гільдії.

- Чи не найбільш безнадійну місце. Я не раз там бував.

Зморшки між бровами Фарена поглибилися.

- Не говори дурниць. Її напевно охороняють.

- Ми зможемо їх відвернути.

- Ні, ми на це не підемо. - Очі Злодія блиснули. Він пройшовся туди-сюди і знову зупинився. - Злодії ніколи не підуть проти Гільдії. Так було і так буде. Ми не настільки дурні, щоб сподіватися на успіх.

- Але вони не так вже й хитрі. Повір мені, я ...

- НІ! - Перебив юнака Фарен. Він різко вдихнув і повільно випустив повітря. - Сірі, все не так просто, як тобі здається. Відпочинь. Підлікуватися. Подумай і зваж все ще раз. Незабаром ми знову поговоримо.

Сірі почув, як двері, тихо рипнувши, відкрилася і потім щільно закрилася. Він знову спробував піднятися, але голова розривалася від болю. Зітхнувши, юнак заплющив очі і, важко дихаючи, відкинувся на спину.

Можна спробувати переконати Фарена врятувати Соні, але Сірі розумів, що успіху в цьому йому не домогтися. Ні. Йому доведеться зайнятися цим самому.

глава 15 | РІШЕННЯ Соні
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати