ГІЛЬДІЯ магів | ЧАСТИНА ПЕРША | ЗБОРИ магів | СТАРІ ДРУЗІ | ПОШУКИ ТРИВАЮТЬ | НІЧНІ ПОСЛАННЯ | НЕЗВАНИЙ ГІСТЬ | ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ | Прогулянка В ТИХЕ МІСТЕЧКО | ТАМ, ДЕ СТАНУТЬ ШУКАТИ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ |

загрузка...
загрузка...
На головну

ЗУСТРІЧІ ПІД ЗЕМЛЕЮ

1. Зустрічі і переговори
  2. Є речі між землею і небом, які не в змозі зрозуміти не тільки наші філософи, а й звичайнісінькі дурні ».
  3. Позиція РБ, сформульована Президентом в Женеві в грудні 2003 р на пленарному засіданні Всесвітньої зустрічі на вищому рівні з питань ІВ.
  4. Користування землею.
  5. Схованки під підлогою і землею

Вивіска на пивний свідчила: «Нахабний Ніж». Чи не занадто-то розташовує назву, але втікача погляду, кинутого через дверну щілину, відкрилося цілком пристойний заклад.

На відміну від інших місць, які Денніл встиг відвідати за сьогоднішній день, публіка поводилася цілком благопристойно; відвідувачі, чинно розсівшись за столами, неголосно перемовлялися.

Він ступив усередину. Хтось байдуже подивився в його бік, інші - і їх була більшість - не звернули на увійшов ніякої уваги. Це йому теж сподобалося. У той же час Денніла охопила невиразна тривога - чому ця пивна так відрізнялася від інших?

До сих пір йому не доводилося бувати в подібних місцях, так він і не особливо туди прагнув. Однак стражник, якого він посилав в пошуках зв'язку з Крадіями, дав йому на цей рахунок певні інструкції: піти в пивну, сказати господареві, з ким потрібно поговорити і, коли з'явиться провідник, заплатити таксу.

Природно, Денніл не відправили в пивну в мантії - в такому вигляді навряд чи можна було розраховувати на співпрацю. Знехтувавши думкою колег, він убрався в одягу звичайного торговця.

До свого вбрання і легендою молодий маг поставився з усією ретельністю - що б він на себе ні начепив, це не допомогло б приховати його високий зріст і явно доглянутий вигляд. Не кажучи вже про культурної мови. Придумана їм історія зводилася до невдалого капіталовкладення і серйозних боргах. Ніхто не хотів позичити його грошима. Злодії залишилися останньою надією. Торговець в такому становищі опинився б настільки ж вибитим з колії, як і Денніл в його нинішній ситуації, хоча його справа була, звичайно, значно складнішим.

Набравши в груди побільше повітря, молода людина рішучим кроком перетнув пивну і підійшов до стійки. Бармен - худий вилицюватий чоловік з похмурим виразом обличчя і сивими пасмами в чорному волоссі - пропалив його гострим непривітним поглядом.

- Чого бажаєте?

- Випити.

Нахилившись над стійкою, бармен наповнив дерев'яний кухоль з крутобокого барильця. Денніл вивудити з гаманця мідну і срібну монети і впустив мідяк в простягнуту в очікуванні долоню.

- Потрібен ніж? - Тихо запитав сивочолий.

Денніл здивовано подивився на бармена і промовчав. Той криво посміхнувся.

- Навіщо ще було приходити в «Нахабний Ніж»? Мабуть перший раз?

Денніл, гарячково міркуючи, похитав головою. Судячи з інтонації бармена, той чекав, що Денніл потрібно якийсь не зовсім законний «ніж». Причому, оскільки не було ніякої заборони на володіння холодною зброєю, можна було припустити, що малася на увазі якась незрозуміла нелегальна послуга або предмет. Що ж, для початку непогано. Здається, він на вірному шляху.

- Мені не потрібен ніж, - і Денніл нервово посміхнувся, - я хочу зв'язатися з Крадіями.

Бармен скинув брови.

- О? - І примружився, роздивляючись Денніла. - Непогано б чимось підкріпити своє прохання, щоб зацікавити їх у співпраці.

Денніл мовчки розтиснув долоню, показавши лежить там срібну монету, і тут же знову стиснув пальці. Бармен хмикнув і злегка повернув голову.

- Ей, Коллін!

З дверей за стійкою здався хлопчина. Він швидким поглядом окинув Денніла з ніг до голови і вичікувально подивився на господаря.

- Відведи цю людину на бійню.

Коллін кивнув і поманив Денніла рукою. Молода людина обійшов стійку, але бармен перегородив йому шлях і простягнув руку.

- Такса. Срібло.

Денніл недовірливо нахмурився.

- Не хвилюйтеся, - заспокоїв його бармен. - Якщо Злодії дізнаються, що я наколов людини, який шукав їх допомоги, вони спустять з мене шкуру і вивісять її перед входом в пивну. Для науки іншим.

Перебуваючи в роздумах, надули його чи ні, Денніл поклав срібну монету в простягнуту долоню, і бармен тут же відступив в сторону. Чародій пішов за Коллином через крихітну кухню до задніх дверей.

- Тепер ідіть за мною і мовчіть, - сказав хлопчик.

Вони вийшли на вузьку алею, і подорож почалася.

Коллін вів його лабіринтами тісних вуличок, і з прочинених дверей доносився аромат свіжого хліба, то підготовлюваного м'яса і овочів, то різкий запах оброблюваної шкіри. Нарешті біля входу в якийсь переулочек хлопчик зупинився і махнув рукою. Переулочек був брудний і темний і кроків через двадцять закінчувався тупиком.

- Бійня. Вам туди, - потім розвернувся і поспішив геть.

Денніл з сумнівом розглядав провулок. Він уже майже дійшов до тупика, але так нічого і не побачив. Ні вікон. Ні дверей. Ніхто не з'явився йому назустріч. Дійшовши до кінця, молода людина розчаровано зітхнув. Його таки надули. Беручи до уваги назву «бойня», можна було очікувати принаймні засідки.

Знизавши плечима, він розвернувся і біля входу в провулок виявив трьох міцно збитих хлопців.

- Гей! Кого-небудь шукаємо?

- Так, - і Денніл попрямував до них. Всі були в довгих плащах і рукавичках. У того, що посередині, через всю щоку тягнувся величезний грубий шрам. Трійця зміряла Денніла холодними поглядами.

«Самі звичайні головорізи, - подумав той. - Нічого особливого". Можливо,це і було передбачуваної засідкою.

Зупинившись за кілька кроків, він обернувся і з посмішкою зазначив:

- Так, значить, це бійня. Що ж, цілком підходить. Тепер ви мій ескорт?

Середній простягнув руку.

- За певну плату.

- Я заплатив людині в «нахабно ножі».

Головоріз насупився.

- Тобі потрібен ніж?

- Ні, - видихнув Денніл. - Я хочу зв'язатися з Крадіями.

Людина зі шрамом переглянувся з приятелями і посміхнувся.

- З ким саме?

- З тим, у кого саме широке вплив.

Головорізи реготнув.

- Тоді це Горан, - один з бандитів розсміявся. Не перестаючи скелі, ватажок зробив жест йти за ним. - Підемо.

Двоє інших відступили в бік. Денніл пішов за своїм новим провідником по порівняно широкої вуличці. Оглянувшись, він побачив, що залишилися все ще посміхалися на повний рот.

Після ряду вуличок, алейок і переулочков Денніл задумався, чи всі зади пекарень, пивних, лавок кожевников і кравців виглядають однаково. Побачивши, що вони ходять колами, він зупинився.

- Ми тут вже були. Нам обов'язково блукати по одним і тим же вулицях?

Бандит подивився на Денніла, повернувся і підійшов до стіни. Нахилившись, він потягнув на себе вентиляційну решітку, яка легко подалася. За нею виявилася дірка.

- Після вас, - чемно вказав на неї провідник.

Денніл нагнувся і заглянув всередину. Нічого не видно. Насилу придушивши спокуса створити куля, що світиться, він опустив в дірку ногу, але замість очікуваного статі відчув порожнечу і запитально подивився на свого провідника.

- Там глибина приблизно по груди, - пояснив той. - Спускайтеся.

Дотримуючись за краї отвору, Денніл намацав збоку вбиту в стіну скобу і, міцно вчепившись, спустив вниз ноги і опинився всередині. Зробивши крок вперед, маг тут же наткнувся на стіну. Провідник зі звичною спритністю ковзнув в прохід. У темряві Денніл розрізняв тільки його силует.

- Ідіть за мною, - сказав бандит і швидко пішов по тунелю. Денніл не відходив, ведучи руками по бічних стін. Так вони йшли кілька хвилин і встигли за цей час згорнути незліченна безліч разів. Нарешті вони зупинилися, і Денніл почув легкий стук. Схоже, в двері. Блиснула вузька смужка срібного світла.

- Ви виконали сюди довгий шлях. Ви впевнені, що хочете увійти? Ви можете змінити своє рішення, і я відведу вас назад.

- З чого це мені міняти свої плани? - Поцікавився Денніл.

- У вас є на це право, ось і все.

Смуга світла стала ширше, і в них з'явився силует іншої людини. Денніл примружився, але особи розгледіти не зміг.

- Це до Горана, - сказав провідник і, подивившись на Денніла, махнув рукою і зник в темряві коридору.

- Значить, до Горана? - Перепитав людина в дверях. Голос міг належати чоловікові від двадцяти до шістдесяти. - Як вас звати?

- Ларкін.

- Чим ви займаєтесь?

- Я продаю очеретяні циновки-Сімба. - В останні роки майстерні по виготовленню циновок розплодилися по всьому Імардіну як гриби після дощу.

- На цьому ринку повно конкурентів.

- Кому ви розповідаєте?

Чоловік пирхнув.

- Навіщо вам знадобився Горан?

- Про це я розповім самому Горану.

- Воля ваша, - знизав плечима незнайомець і простягнув руку за двері, взявши щось зі стіни. - Поверніться спиною, - звелів він. - Звідси ви підете з зав'язаними очима.

Денніл мить вагався і корився неохоче. Він очікував чогось подібного. На очі лягла смужка складеної щільної тканини, потім її зав'язали на потилиці міцним вузлом. Тьмяне світло лампи практично не проникав під пов'язку.

- Ідіть за мною, будь ласка.

Денніл знову попрямував, тримаючись руками за стіни. Його новий супутник просувався досить швидко. Денніл намагався порахувати кроки, щоб, коли йому випаде можливість, зрозуміти, яку відстань він подолав.

Раптом щось, швидше за все рука, вперлося йому в груди, і молодий чоловік зупинився. Почувся звук дверей, і його заштовхнули всередину. Ніздрі заповнив квітковий аромат, під ногами було м'яко - ймовірно, килим.

- Зачекайте тут. Чи не знімайте пов'язку.

Двері зачинилися.

Звідкись зверху доносилися приглушені голоси і тупіт ніг - Денніл вирішив, що знаходиться під одним з численних пивних. Він прислухався до звуків, потім почав рахувати свої вдихи і видихи. Коли йому набридло це заняття, він підніс руку до очей і вирішив зняти пов'язку. Ззаду долинув тихий звук, немов по м'якому килиму прокотилося колесо. Денніл різко обернувся і схопився за пов'язку, але швидко опустив руки, почувши поворот дверної ручки. Випроставшись, він прислухався. Двері не відчинялися. Денніл чекав, концентруючись на що запанувала в кімнаті тиші. Щось привернуло його увагу. Щось більш тонке і невловиме, що чув до цього легкий звук.

Присутність.

Воно було десь позаду. Глибоко зітхнувши, Денніл розкинув руки і зробив вигляд, що намагається намацати стіни. Коли він повільно повернувся, Дозволено змістилося в бік. З ним в кімнаті хтось був. Хтось, хто не хотів, щоб його помітили. Килим приглушав кроки, а що доноситься з пивної шум приховував небажані випадкові звуки. Квітковий аромат маскував слабкі запахи людського тіла. Тільки властиві Денніл як магу почуття дозволили йому розпізнати чужака.

Це була перевірка. Перевірка, чи відчує він що-небудь. Чи не маг він.

Денніл знизав плечима і відчув ще одне Присутність. Ця людина не рухався. Витягнувши руки, Денніл попрямував вперед. Перше Присутність метнулось навколо нього, але Денніл не звернув на це уваги. Пройшовши десять кроків, він наткнувся на стіну. Не відриваючи від неї долонь, Денніл рушив по периметру кімнати в сторону нерухомого Присутності. Перше Присутність відійшло вбік, потім раптом кинулося до нього. Денніл відчув легкий вітерець, що досягне шиї. Не звертаючи уваги, він продовжував йти вздовж стіни.

Пальці намацали одвірок, потім рукав і руку. З нього зняли пов'язку, і він побачив перед собою літнього чоловіка.

- Прощу вибачення за настільки довге очікування, - сказав той.

По голосу Денніл зрозумів, що це його другий провідник. Цікаво, залишав він кімнату?

Не витрачаючи слів на пояснення, провідник відчинив двері.

- Прошу вас слідувати за мною.

Денніл озирнувся на порожню тепер кімнату і вийшов в коридор.

Вони продовжили подорож, на цей раз, прогулюючись при світлі лампи, розмірно погойдується в руці старого. Стіни були ретельно оброблені. На кожному повороті Денніл бачив вбудовану в цеглу табличку з вирізаними на ній незрозумілими символами. Він втратив лік часу і не міг з упевненістю сказати, як давно він переступив поріг першої пивної. Денніл був дуже задоволений тим, що зміг витримати перевірку. А вдалося б йому добитися зустрічі з Крадіями, якби відкрилося, що він маг? Навряд чи.

Цілком ймовірно, його чекали і інші випробування - треба бути напоготові. Ще невідомо, як близько він підібрався до мети - бесіді з Гораном. У той же час потрібно постаратися дізнатися якомога більше про людей, з якими він збирався мати справу.

- Що таке «ніж»? - З цікавістю запитав він у свого провідника.

Старий хмикнув.

- Найманий вбивця.

Денніл розгублено блимнув і розтягнув губи в усмішці. В такому випадку, «Нахабний Ніж» дійсно відповідна назва. Цікаво, як господар наважився на таку явну рекламу своїх зв'язків?

Гаразд, він подивуватися цього пізніше. А поки що треба постаратися вивчити інші корисні речі.

- Може, є ще якісь спеціальні слова, які мені належить знати?

Літній провідник посміхнувся.

- Якщо хтось посилає вам «кур'єра», - значить, вам або загрожують, або вже збираються виконати загрозу.

- Ясно.

- А «шустрик» - це не тільки звір, але і той, хто зрадив Злодіїв. Не раджу вам влазити в їх шкуру - у них занадто коротке життя.

- Я буду мати це на увазі.

- Якщо все піде як треба, вас назвуть клієнтом. Дивлячись з якою ви тут метою. - Він зупинився і обернувся до Денніл. - Думаю, пора це з'ясувати, - і постукав у стіну.

Спочатку все було тихо, потім цегляна кладка вдавилася всередину і відкрилася, як двостулкові двері. Старий жестом запросив Денніла увійти в утворився прохід. Кімната, в якій опинився молодий чоловік, була зовсім маленькою. Поперек, від стіни до стіни, розташовувався стіл, перегороджує підступи до сидить по той бік здоровенному чоловікові, за спиною якого знаходилася пара напіввідкритих дверей.

- Ларкін, торговець циновками? - Прогримів велетень лякає басом.

Денніл схилив голову.

- З ким маю честь?

Велетень посміхнувся.

- Горан.

Оскільки для відвідувачів крісла не передбачалося, Денніл просто підійшов до столу ближче. Горана не можна було назвати красенем. Він був величезний, але не товстий, а скоріше міцно збитий і мускулистий. Густа шапка кучерявого волосся, розкішна борода. Він чудово вписувався в образ, навіває його кличкою, - так само називалися величезні потужні тварини, що тягали суду вгору по річці Тара. Цікаво, жартували чи Злодії, коли сказали, що Горан володієнайширшим впливом серед інших?

- Ви очолюєте Злодіїв? - Запитав Денніл.

Горан знову посміхнувся:

- Злодіїв ніхто не очолює.

- А як я дізнаюся, що ви той, хто мені потрібен?

- Хочете укласти угоду? Я готовий поговорити, - він розвів руками. - Якщо ви порушите умови - я вас покараю. Вважайте, що я такий собі середній між батьком і королем. Я вам допоможу, але якщо ви мене зрадите - я вб'ю вас. Це розумно?

Денніл стиснув губи.

- Я б вважав за краще більш збалансовані умови переговорів. Як батько з батьком, наприклад. Не стану наполягати на відносинах короля з королем, хоча це звучить на рідкість заманливо.

Горан розсміявся, але веселощі не торкнулося його очей.

- Так чого ви хочете, Ларкін, торговець циновками?

- Я хочу, щоб ви допомогли мені декого знайти.

- Ага, - кивнув Злодій і дістав з шухляди столу невелику стопку паперу, перо і чорнило. - Кого?

- Дівчинку. Чотирнадцяти-шістнадцяти років. Маленька, тендітна, худенька, темноволоса.

- Що, втекла?

- Так.

- Чому?

- Взаємонерозуміння.

Горан співчутливо кивнув.

- Як ви думаєте, куди вона могла податися?

- У нетрі.

- Якщо вона жива, я знайду її. А якщо мертва або я не виявлю її до призначеного терміну - про це ми ще домовимося, - ваші зобов'язання по відношенню до мене закінчаться. Як її звати?

- Ми поки не знаємо ...

- Ви не ... - Горан підняв очі і примружився. -Ми?

Денніл посміхнувся.

- Вам слід вибрати перевірку понадежней.

Горан відкашлявся, потім злегка розслабився і відкинувся на спинку крісла.

- Так?

- А що б ви зі мною зробили, якби я її не пройшов?

- Завели б куди-небудь подалі звідси. - Він облизав губи і знизав плечима. - Але ви тут. Так що вам потрібно?

- Я вже сказав - щоб ви допомогли нам знайти дівчинку.

- А якщо немає?

Денніл прибрав з обличчя посмішку.

- Тоді вона загине. Від своєї власної сили. І при цьому зруйнує значну частину міста - не можу точно сказати, наскільки значну, оскільки не знаю розмірів її сили. - Він ступив вперед, поклав долоні на стіл і подивився Злодієві прямо в очі. - Якщо ви погодитеся допомогти, - для вас це буде вигідна угода, хоча, як ви розумієте, існують певні межі, які ми не зможемо перейти.

Горан задумливо прикусив губу і відклав папір і перо. Потім трохи повернув голову і покликав:

- Ей, Даган, принеси крісло для нашого гостя.

Кімната була сирою і темної. Біля стіни лежали звалені в купу скрині і ящики, велика частина з них була зламана. По кутах вода зібралася в калюжі, а все інше покрив товстий шар пилюки.

- Так ось де твій батько зберігав товар? - Озирнувся Херрін.

Сірі кивнув.

- Так, це його старий склад. - Він змахнув пил з одного зі скринь і присів.

- Тут ніде спати, - засмутилася Доні.

- Ми зрушимо кілька скринь, - знизав плечима Херрін.

Він підійшов до стіни і почав вибирати ті, що міцніше.

Соні зупинилася в дверях в жаху від перспективи провести залишок ночі в такому холодному і неприємному місці. Зітхнувши, вона сіла на нижній сходинці. За вечір їм довелося вже тричі міняти місце ночівлі, рятуючись від претендентів обіцяного чаклунами винагороди. У дівчини було відчуття, що вона не спала не менш тижні. Прикривши очі, Соні задрімала. Немов крізь туман, доносився до неї розмова Херріна з Доні і тихі кроки в коридорі позаду.

Кроки?

Струсивши сон, вона обернулася і побачила, що наближається здалеку світло.

- Атас! Хтось йде.

- Що? - Херрін кинувся до дверей і визирнув надвір. Мить він прислухався, потім ривком підняв Соні на ноги і вказав на дальню частину кімнати. - Іди туди і не висовуйся.

Сірі теж підійшов до дверей. Соні слухняно попрямувала до Доні.

- Сюди давним-давно ніхто не заглядав - пил на сходах була незаймана.

- Тоді вони йдуть за нами.

Сірі виглянув у коридор і смачно вилаявся.

- Прикрий особа, - звелів він Соні. - Може, вони й не по твою душу.

- Ми не йдемо? - Запитала Доні.

Сірі похитав головою.

- Нікуди. Колись тут був прохід, але кілька років тому Злодії його закрили. Тому я і не привів вас сюди раніше.

Кроки стали голосніше. Херрін і Сірі відійшли від дверей і почали чекати гостей. Натягнувши капюшон на очі, Соні завмерла біля дальньої стіни поруч з Доні.

На сходах здалися черевики, потім штани, куртки і нарешті особи - гості спустилися вниз. У дверях стояли чотири підлітки. Вони мовчки подивилися на Херріна, Сірі, потім побачили Соні і обмінялися торжествуючими поглядами.

- Баррі, що ти тут робиш?

Кремезний здоровань нахабно підійшов до Херріну. Соні охолола. Це був той самий підліток, що називав її шпигункою.

Подивившись на інших, дівчина здригнулася, дізнавшись ще одного. Евін завжди був головним тихонею в зграї Херріна - вона пам'ятала, як він вчив її шахраювати, граючи в кості. Тепер в його погляді не було ні натяку на дружбу. У руці хлопчина стискав важкий залізний прут. Соні злякано відвернулася.

Ще два підлітка тримали в руках дерев'яні палиці - судячи з усього, вони озброїлися вже по дорозі. Соні подумки підрахувала співвідношення сил. Четверо проти чотирьох. Для Доні, швидше за все, це буде перша в житті бійка, та й взагалі приятелі Баррі були значно міцніше своїх втомлених супротивників. Проте, якщо вони будуть триматися всі разом, у них з'явиться шанс відбитися. Соні нахилилася і підібрала шматок відламаною від скрині дошки.

- Нам потрібна дівчина, - заявив бар.

- Подався в шустрики, так, малюк Баррі? - Здавалося, голос Херріна загус від презирства.

- Те ж саме я хотів запитати у тебе, - відповів той. - Ми не бачили тебе вже кілька днів, а тут дізналися про винагороду, і все стало ясно як день. Вирішив привласнити все грошики, а?

- Ні, - відрізав Херрін і подивився на інших молодиків. - Соні - наш друг. Я друзів не продаю.

- Нам вона не друг, - і Баррі обмінявся поглядами зі своїми компаньйонами.

Херрін схрестив руки на грудях.

- Ах ось воно що. Недовго ж ти роздумував. Ти знаєш правила - хто не зі мною, той проти мене. - Херрін знову пильно подивився на решту трійцю. - Це і вас стосується. Ви з цим Шустрик?

Топталися в дверях молодики нерішуче переглянулися між собою, потім покосилися на Херріна, потім на Баррі.

- Сотня золотих, - вкрадливо провуркотів бар. - Зібрався зажив таку купу грошей і тому вьешься навколо дівчата? Але ж ми всі змогли б жити, як королі.

На обличчях підлітків з'явилося холодну вираз.

Херрін примружився.

- Забирайся, бар. Щоб духу твого тут не було.

У руці здорованя блиснув ніж, він вказав на Соні.

- Тільки разом з нею. Віддай нам дівчину.

- Ні.

- Тоді нам доведеться її забрати.

Баррі зробив крок вперед, його приятелі рушили за ним. Сірі, не виймаючи рук з кишень, присунувся до одного, очі його горіли похмурою рішучістю.

- Ну ж, Херрін, - простягнув бар. - Навіщо все ускладнювати. Просто віддай нам дівчину, і ми поділимо гроші, як в старі добрі часи.

Особа Херріна спотворилося від люті і презирства. В його руці блиснуло лезо клинка, і він зробив випад. Баррі ухилився і теж замахнувся ножем. У Соні перехопило подих, коли лезо зрадника розсікли рукав і залишило червоний слід на руці Херріна. Евін теж кинувся в атаку, спробувавши нанести удар залізним прутом. Херрін встиг відскочити.

Доні схопила Соні за руку.

- Зупини їх! - Відчайдушно зашепотіла вона. - Наведи чари!

Соні втупилася на дівчину:

- Але ... але я не знаю як!

- Просто спробуй. Зроби що небудь!

До бійки вирішили приєднатися двоє досі не втручатися підлітка, і Сірі вийняв з кишень руки, в кожній з яких було по кинджалу. Побачивши гостро заточеним стали хлопчаки завагалися. Соні помітила прикріплені до рукояток кинджалів петлі, що дозволяють Сірі не стискується зброю в кулаках, а в разі потреби вільно працювати пальцями, хапати і штовхати. Вона не змогла стримати усмішки. Він і справді нітрохи не змінився.

Підліток потужніший накинувся першим. Сірі схопив його за зап'ястя і, різко розвернув, штовхнув від себе. Хлопець випустив палицю і важко впав на коліна, оглушений сильним ударом рукояткою кинджала по голові. Сірі швидко ухилився від кийки другого нападника. Позаду, Херрін теж ухилився від чергового ножового удару бар. Коли дві пари учасників бійки трохи відокремилися один від одного, Евін швидко ковзнув в утворився прохід і попрямував до Соні. Дівчина з полегшенням помітила, що він не озброєний. Куди ж подівся його залізний прут? ..

- Отже, зроби це що-небудь! - Закричала Доні, вчепившись в неї щосили.

Покосившись на затиснуту в руках дошку, Соні зрозуміла, що повторювати те, що їй вдалося на Північній Площі, не має сенсу - тут адже немає ніякого магічного щита, який потрібно подолати. Крім того, хіба кинута в Евін дошка зможе його зупинити?

Потрібно пробувати щось інше. Може, побажати, щоб дошка вдарила сильніше?

«А я зможу? - І вона подивилася на Евін. - А чи повинна я? Раптом з-за мене з ним трапиться щось жахливе? »

- Давай же! - Задкуючи, прошипіла Доні.

Евін усе йшов.

Затримавши дихання, Соні запустила в нього дошкою, побажавши, щоб вона вдарила його по спині. Евін відкинув дошку, немов відмахнувшись від прикрої перешкоди. Він був уже в двох кроках, і тут Доні вийшла вперед, загородивши від нього подругу.

- Як ти можеш, Евін? Адже ви були друзями. Я пам'ятаю, як ви разом грали в кості. Хіба ...

Евін, не зронивши ні звуку, згріб Доні за плечі і відкинув убік. Соні кинулася вперед і що було духу вдарила ворога кулаком в живіт. Він склався навпіл і відступив, прикриваючись від наступного удару, - на цей раз дівчина метилу в обличчя.

Кімнату пронизав відчайдушний крик. Соні підняла погляд - другий противник Сірі задкував назад, перелякано притиснувши долоню до пораненого плечу. У цей момент, скориставшись її розгубленістю, Евін випростався і сильним поштовхом перекинув дівчину горілиць. Впавши, Соні спробувала відповзти вбік, але Евін навалився зверху і придавив її до підлоги.

- Залиш її! - Заверещала Доні. Вона підскочила до нього, розмахнувшись затиснутою в руці важкою дошкою. Не тямлячи себе від люті дівчина з усіх сил заїхала Евін по голові. Той зойкнув і відкотився в бік. Другим ударом Доні потрапила йому в скроню, і кривдник, знепритомнівши, важко розтягнувся на підлозі. Переможно потрясаючи зброєю над тілом переможеного ворога, Доні хижо оскалом і, озирнувшись в пошуках бажаючих приєднатися до відпочиваючому і не виявивши таких, відкинула дошку і допомогла подрузі піднятися.

Херрін і Баррі ще билися, Сірі вже розправився зі своїми підопічними - один прихилився до стіни, стискаючи голову руками, інший сидів поруч і жалібно колисав поранену кінцівку.

- Ха! - Вигукнула Доні. - Схоже, ми беремо верх!

Баррі відступив на крок і, невловимим рухом запустивши руку в кишеню, жбурнув чимось Херріну в обличчя. Голову юнаки огорнула червоний пил. Він відчайдушно вилаявся - Папі початку палити очі. Замигають, Херрін позадкував від противника. Доні кинулася було до нареченого, але Соні вдалося її утримати, повиснувши на руці.

Херрін ухилився від удару Баррі, але зробив це недостатньо швидко. Скрикнувши від болю, він упустив ніж. Сірі підскочив до зрадника, який встиг розвернутися і відобразити атаку. Нещадно розтираючи рукою очі, що опустився навпочіпки Херрін намагався намацати випав на підлогу ніж.

Отпіхнув Сірі, Баррі знову пірнув в кишеню і кинув другий пакет перцевої пилу. Сірі пригнувся занадто пізно, його обличчя перекосилося від болю, і він відступив. Баррі пішов в атаку.

- Він вб'є його! - Закричала Доні.

Соні схопила з підлоги дошку і на секунду заплющила очі, гарячково міркуючи, що ж саме вона зробила на Площі. Стиснувши зброю так, що побіліли пальці, вона зібрала разом всю свою злість і страх. Зосередившись на дошці, вона з усіх сил жбурнула її в бар. Дерев'янка потрапила йому в спину, хлопець завив від болю і обернувся. Соні витягнула руки, щоб Доні кинула їй новий снаряд.

- Використовуй магію! - Крикнула та.

- Я намагаюся, але не виходить!

- Давай ще! Не здавайся!

Баррі поліз в кишеню і, гидко скалячись, дістав черговий маленький пакетик. Соні відчула, як її переповнює вирує лють, вона хотіла було жбурнути чергову дошку, але передумала.

Може, вона даремно зациклилася на те, що обов'язково потрібно щось сильно жбурнути? Магія - річ особлива. Вона краєм ока побачила, як Доні запустила в Баррі ящиком. А чи потрібно взагалі кидати щось самій? ..

Сфокусувавши думки на скрині, вона направила на нього уявний посил вилетіти вперед і збити Баррі з ніг. В ту ж мить в голові немов розв'язався заважав їй раніше тугий вузол.

Кімнату осяяла спалах світла - скриня запалав і, немов випущений з гармати снаряд, вилетів з кута в сторону зазначеної мети. Баррі закричав і, висипавши пакет, кинувся в сторону. Скриня гепнувся на підлогу на велику калюжу. Від зіткнення з водою вогонь зашипів і почав згасати.

Блідий від жаху Баррі втупився на Соні, роззявивши рот і вирячивши очі. Дівчина переможно посміхнулася і, стиснувши в руці дошку, примружилася і легенько поплескала деревинкою по вільної долоні. Баррі позадкував, потім розвернувся і в паніці кинувся геть, забувши про свої приятелів. Почувши збоку невпевнені кроки, дівчина повернула голову і побачила, що Евін вже прийшов до тями. Зустрівши її погляд, він відступив назад, потім щодуху кинувся до дверей. Побачивши настільки поспішного відступу соратників двоє залишилися теж піднялися і на тремтячих ногах пройшли на вихід.

Коли кроки в коридорі стихли, Херрін розреготався. Він встав і, похитуючись, підійшов до дверей.

- Що ж ви? - Крикнув він. - Не очікували, що вонане дозволить себе відвести?

Він хмикнув і спробував розгледіти Соні крізь пелену ллються з очей сліз.

- Ха! Відмінно спрацьовано!

- І красиво завершено, - підтримав Сири. Він закліпав і скривився. Ковзнувши рукою в один з численних кишень, він витягнув звідти маленький пухирець і промив очі його вмістом.

Доні побігла до Херріну і почала оглядати його рани.

- Потрібно перев'язати. Сірі, ти не поранений?

- Ні, - Сірі простягнув їй пляшечку.

Доні обмила Херріну особа. Шкіра почервоніла і здулася бульбашками.

- Так, це нескоро пройде. Соні, може, ти можеш його вилікувати?

Соні насупилася і похитала головою.

- Не знаю. Скриня, наприклад, не повинен був спалахнути. Раптом, замість того щоб вилікувати, я просто спалю Херріна?

Доні подивилася на подругу розширеними очима.

- Що за жахи приходять тобі в голову?

- Тобі потрібно тренуватися, - сказав Сири.

Соні повернулася до нього.

- Так, і для цього мені потрібен час і місце, де я не буду привертати зайвої уваги.

Сірі кивнув і, діставши з кишені плаща чисту ганчірку, насухо витер леза кинджалів.

- Коли ці гадениш виберуться звідси, люди злякаються і залишать спроби тебе схопити. Тоді ми зможемо зітхнути вільніше.

- Я так не думаю, - заперечив Херрін. - Б'юся об заклад, Баррі з дружками нікому і не обмовляться про те, що трапилося. А навіть якщо і ні, завжди знайдуться ті, хто вирішить, що йому пощастить більше.

Сірі задумливо насупив брови і вилаявся.

- Тоді нам, мабуть, краще тут не розсиджуватися, - підбила підсумок Доні. - Ну що, Сірі, куди тепер?

Він почухав маківку і посміхнувся.

- У кого є гроші?

Херрін і Доні повернулись до Соні.

- Вони не мої, - запротестувала та. - Це гроші Джона і Ранела.

- Впевнена, вони не стануть заперечувати, якщо витратиш їх на свій порятунок, - сказала Доні.

- Точно. Швидше вони вирішать, що ти з'їхала з глузду, якщо ти цього не зробиш, - підтакнув Сири.

Соні зітхнувши полізла за пазуху.

- Сподіваюся, якщо я виберуся з цієї халепи, я поверну їм все сповна, - і вона благально подивилася на Сири. - Ти вже знайди їх скоріше.

- Обов'язково, - заспокоїв він дівчину, - як тільки ти будеш у безпеці. А зараз давайте поділимося. Зустрічаємося через годину. Є у мене на прикметі одне містечко, де нікому і в голову не прийде тебе шукати. Ми зможемо залишитися там на кілька годин - за цей час потрібно буде придумати, куди нам рушити далі.

ВОЗНАГРАЖДЕНИЕ ГАРАНТУЄТЬСЯ | НЕБЕЗПЕЧНІ ЗВ'ЯЗКИ
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати