ГІЛЬДІЯ магів | ЧАСТИНА ПЕРША | ВОЗНАГРАЖДЕНИЕ ГАРАНТУЄТЬСЯ | ЗУСТРІЧІ ПІД ЗЕМЛЕЮ | НЕБЕЗПЕЧНІ ЗВ'ЯЗКИ | НІЧНІ ПОСЛАННЯ | НЕЗВАНИЙ ГІСТЬ | ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ | Прогулянка В ТИХЕ МІСТЕЧКО | ТАМ, ДЕ СТАНУТЬ ШУКАТИ В ОСТАННЮ ЧЕРГУ |

загрузка...
загрузка...
На головну

СТАРІ ДРУЗІ

1. Вас чекають незабутні враження, нові друзі й улюблені, а також Надможливості, які Ви самі в собі відкриєте! Ваше Майбутнє - в ваших руках!
  2. ДДорогіе друзі! Запрошуємо Вас провести незабутній
  3. Любі друзі!
  4. Дорогі друзі, колеги!
  5. Друзі, розкажіть всім! Як юридично грамотно відмовитися від універсальної електронної карти? Адвокат Ольга Яковлєва роз'яснює суть останніх змін в законі.
  6. І знову сварка, старі друзі

- Це шпик.

Чоловічий голос, молодий і незнайомий.

"Де я? - Подумала Соні. - Так, для початку: лежу на чомусь м'якому. Ліжко? Але я не пам'ятаю, як лягала в ліжко ».

- Ще чого.

Це вже Херрін. До неї дійшло, що він її захищає, і на Соні нахлинуло запізніле почуття полегшення. Якби Херрін погодився, то її чекали б великі неприємності. Але якщо вона шпигун, то чий?

- А хто ж, якщо не шпик? - Упирався незнайомець. - Вона володіє магією. А ти знаєш, скільки цього потрібно вчитися? Хто міг навчити її тут?

«Магія?» - В голові все закрутилося, немов на каруселі, і вона згадала: площа, чаклуни ...

- Магія чи ні - я знаю її стільки ж, скільки і Сірі, - втовкмачував Херрін. - Вона завжди була реальною дівчиною.

Соні ледь чула його слова. Вона ніби з боку бачила, як кидає камінь, як цей камінь пролітає крізь бар'єр і потрапляє в голову лощеного красеня.

«Я зробила це, - подумала вона. - Але це ж неможливо ... »

- Ти ж сам казав, що втратив її з поля зору на кілька років. Звідки тобі знати, чим вона тоді займалася?

Потім Соні згадала, як відчула всередині щось таке, чого просто не могло бути.

- Баррі, вона жила зі своєю сім'єю, - переконував впертого Херрін. - Я їй вірю, Сірі їй вірить - і цього досить.

«... І Гільдії відомо, що це була я!»

Її бачив літній чарівник, він вказав на неї іншим. Тіло пробила тремтіння при згадці про запалену трупі на вулиці.

- Я тебе попередив. - Баррі здався, але залишився при своїй думці. - Коли вона тебе кине, згадай мої слова.

- По-моєму, вона прокидається, - пробурмотів ще один знайомий голос. Сири. Він теж був десь поруч.

Херрін зітхнув.

- Вийди, бар.

Соні почула віддаляються кроки і стукнули двері.

- Можеш не прикидатися, що спиш, - шепнув Сири.

Рука торкнулася її обличчя, і дівчина відкрила очі. Він стояв схилившись над нею і посміхався у весь рот.

Соні сперлася на лікті і підвелася, озираючись. Вона лежала на старій ліжка в незнайомій кімнатці. Спустивши ноги на підлогу, дівчина зловила вивчає погляд Сири.

- Ти виглядаєш краще, - зазначив він.

- Я відчуваю себе цілком стерпно, - кивнула вона. - А що сталося? - Вона підняла голову на підійшов ближче Херріна. - Де я? Котра година?

Сірі розсміявся.

- Так, вона точно в порядку.

- Ти не пам'ятаєш? - Херрін сів навпочіпки, щоб їхні очі виявилися на одному рівні.

Соні похитала головою.

- Я пам'ятаю, ми йшли по трущобах, але ... - вона стиснула віскі пальцями, потім здивовано розвела руки, - я хоч убий не пам'ятаю, як ми опинилися тут.

- Тебе приніс Херрін, - відповів їй жіночий голос. - Він сказав, ти просто заснула на ходу.

Соні озирнулася на сидить позаду неї дівчину. Її обличчя було дуже знайомим.

- Доні?

Дівчина посміхнулася.

- Точно, - вона пристукнула підборами об підлогу. - Ти в пивний мого батька. Він дозволив прибудувати тебе тут. Ти проспала всю ніч.

Соні знову озирнулась по сторонам, і обличчя її розпливлося в усмішці при згадці, як хлопчаки завжди намагалися задобрити Доні, щоб та стягнула для них кілька кухлів бола із запасів батька. Напій був досить міцним і неабияк вдаряв пацанам в голову.

Пивна Джелліна розташовувалася зовсім поруч з Зовнішньої Стіною, серед найбільш пристойних нетрів будівель. Цей квартал називався Зовнішнім Кругом. Його мешканці зараховували себе до міських жителів, відмовляючись вважати свій район нетрями.

Соні здогадалася, що знаходиться в одній з кімнаток, відведених Джелліна для гостей. Майже весь простір займали ліжко, обдертий стілець і маленький столик. Висять на вікнах старі вицвілі аркуші паперу служили шторами. За пробивається крізь них слабкого світла Соні зрозуміла, що зараз ранній ранок.

Херрін встав і підійшов до Доні, дівчина піднялася йому назустріч. Він по-хазяйськи обвив рукою її вузьку талію і притягнув до себе. Доні посміхнулася йому закоханої посмішкою.

- Як думаєш, можеш поцупити нам чогось пожувати? - Запитав він.

- Подивимося. - І Доні, легко порхнув до дверей, вислизнула в коридор.

Соні запитально глянула на Сірі, він відповів самовдоволеної усмішкою. Плюхнувшись на стілець, Херрін подивився на Соні і спохмурнів.

- Ти впевнена, що тобі краще? Вчора ввечері ти була просто ніяка.

Вона знизала плечима.

- Я в порядку, правда. Я відмінно виспалася і відпочила.

- Ще б. Продрихлі майже добу. - Він знову окинув її вивчають поглядом. - Що трапилося, Соні? Адже це ти запустила в них каменем, так?

Соні проковтнув, в горлі чомусь раптово пересохло. Майнула думка, чи повірять їй, якщо вона буде все заперечувати.

Сірі підбадьорливо поплескав її по плечу.

- Не хвилюйся. Якщо ти не хочеш, щоб про це дізналися інші, ми нікому не розповімо.

Дівчина кивнула.

- Так, це я, але ... я не знаю, як це вийшло.

- Ти використовувала магію? - Загорівся Сири.

Соні відвела очі.

- Не знаю. Я просто захотіла, щоб камінь пройшов бар'єр. І він пройшов.

- Ти пробила чарівну стіну, - сплів пальці Херрін. - Без магії це неможливо, я прав? Камені зазвичай відскакують від неї як горох.

- Та ще спалах світла, - додав Сири.

Херрін кивнув.

- І паніка серед чаклунів.

Сірі подався вперед.

- Як думаєш, у тебе вийде ще?

Соні з переляку втупилася на одного.

- Ще?

- Ну не те ж саме, звичайно. Ми не збираємося змушувати тебе кидатися камінням в чаклунів - схоже, їм це не припало до смаку. Ні, щось інше. Якщо вийде - ти зрозумієш, що володієш чарівною силою.

Вона здригнулася і поежілась.

- Не думаю, що мені хочеться це знати.

Сірі розсміявся.

- Ну чому ж? Подумай, яких справ ти тоді зможеш навернути! Це ж так здорово!

- Тебе тоді ніхто і пальцем торкнути не посміє, - підтримав Херрін.

Соні скрушно похитала головою.

- Ви помиляєтесь. У них з'явиться вагома причина, - вона сумно посміхнулася, - адже чаклунів всі ненавидять. І мене теж зненавидять.

- Ненавидять чаклунів згільдії , - Заперечив Сири. - Вони ж все з Будинків. І дбають тільки про себе. Всім відомо, що ти з трущоб - такий же двелл, як і ми.

Двелл . Після двох років життя в місті її тітка і дядько перестали називати себе так, як називали себе жителі нетрів.

Вони вибралися з цього світу і стали називатися ремісниками.

- Двелли будуть раді мати свого власного мага, - наполягав Сири. - Особливо коли ти почнеш робити їм добро.

Соні знову похитала головою.

- Добро? Де ви бачили, щоб чаклуни творили добро? Чому двелли вирішать, що я не така, як усі?

- Візьмемо, наприклад, цілительство. - Сірі завжди відрізнявся завидною впертістю. - Хіба у Ранела не болить нога? А ти зможеш її вилікувати!

У дівчини перехопило подих. Подумавши про терзаючої дядька Ранела болю, вона раптом зрозуміла ентузіазм Сири. Було б і справді здорово вилікувати дядькову ногу. А якщо вона допоможе йому, що їй заважає допомогти й іншим?

Потім вона згадала ставлення Ранела до всяких «лікарям-аптекарям» - як він їх називав, - які один за іншим безуспішно намагалися його вилікувати. Натхнення згасло.

- Люди не вірять лікарям, з чого їм вірити мені?

- Це тому що люди ніколи заздалегідь не знають, вилікують їх або від лікування ним стане ще гірше, - терпляче пояснив молодий чоловік. - Вони бояться захворіти ще сильніше.

- Чаклунів вони бояться куди більше. Двелли можуть вирішити, що мене заслали сюди спеціально, щоб їх винищити.

Сірі відкинув голову назад і від душі розреготався.

- Ну, це вже відверта нісенітниця. Таке і навмисне не придумати.

- А як же Баррі?

Сірі скорчив кислу гримасу.

- Баррі тупица. Не всі ж такі, як він.

Соні тільки хмикнула, довід видався їй далеко не переконливим.

- Навіть якщо і так, я нічого не розумію в чаклунстві. Уяви, що люди вирішать, ніби я дійсно можу їм допомогти, - вони мені й кроку ступити не дадуть, а я не буду знати, що з ними робити.

Сірі насупився.

- Адже вірно, - він подивився на Херріна, - вона права. Це може погано скінчитися. Загалом, якщо Соні вирішиться ще раз спробувати себе в магії, нам доведеться тримати це до пори до часу в таємниці від всіх.

Херрін прикусив губу і кивнув.

- Соні, якщо хто запитає, чи вмієш ти чаклувати, ми скажемо, що ти в цьому ні вуха ні рила. А на площі біля магів щось трапилося, вони відволіклися, ось чарівна захист і ослабла і твій камінь проскочив крізь щит.

Соні жадібно вп'ялася в нього очима. У ній забилася дика надія, що все це могло виявитися правдою.

- Може, все так і було, і я тут ні при чому?

- Якщо у тебе не вийде напустити чари ще раз, то ти будеш знати напевно. - Сірі поплескав її по спині. - А якщо вийде, можеш бути впевнена, що про це ніхто не пронюхає. Через кілька тижнів всі думатимуть, що чаклуни схибили із захистом, а через місяць-другий про тебе взагалі ніхто і не згадає.

Від легкого стуку в двері Соні злякано сіпнулася і підстрибнула на ліжку. Херрін піднявся і відкрив Доні. В руках у дівчини був піднос з кружками і великою тарілкою нарізаного скибками хліба.

- Ось, - сказала вона, поставивши тацю на стіл, - по кухлю бола кожному за повернення старого друга. Херрін, батько просив тебе зайти.

- Мабуть, краще сходити і подивитися, чого він хоче. - Херрін підморгнув і одним ковтком осушив свою кружку. - Побачимося, Соні, - сказав він і, схопивши за талію захихотіла Доні, виніс її з кімнати. Двері за парочкою зачинилися, і Соні похитала головою.

- І як давно це у них?

- Приблизно з рік, - відповів Сірі з набитим ротом. - Херрін каже, що одружується на ній і успадкує пивну Джелліна разом з його заїздом.

Соні засміялася.

- А Джеллін в курсі?

- Ну, поки, принаймні, він Херріна НЕ викинув, - посміхнувся юнак.

Соні взяла кусень чорного хліба - замішаний на борошні з подрібнених зерен Карріна і щедро присмачений спеціями, він виділяв різкуватий пряний аромат. Шлунок обурено загарчав - ще б пак, за минулу добу бідоласі не перепало ні крихти, - і Соні жадібно вп'ялася в хліб зубами. Бол був кислуватим, але після солоного хліба - в самий раз. Закінчивши трапезу, дівчина сіла на стілець, відкинулася на спинку і задоволено зітхнула.

- Якщо Херрін займеться заїздом, що будеш робити ти?

Сірі знизав плечима.

- Так - то, се. Красти бол у Херріна. Вчити його діточок розкривати замки. По крайней мере, взимку не помру від холоду. А ти чому збиралася зайнятися?

- Поки не знаю. Джонна і Ранел сказали ... Ох! - Вона схопилася зі стільця. - Я ж так і не зустрілася з ними! Їм нічого про мене не відомо!

Сірі заспокійливо махнув рукою.

- Вони десь неподалік.

Соні схопилася за гаманець і полегшено зітхнула, виявивши, що товстий шкіряний мішечок в цілості й схоронності висить у неї на поясі.

- Непоганий шматок. Ваші заощадження? - Підняв брову Сири.

- Ранел сказав, щоб кожен з нас взяв частину грошей і вибирався з міста сам. Потрібно бути вже зовсім невдачливими, щоб стражники обшукали нас усіх, - вона лукаво зморщила ніс. - Але я-то знаю, як від них втекти.

Сірі засміявся.

- Я теж. Пішли, я допоможу тобі знайти твоїх.

Вони вийшли в короткий коридор, потім спустилися вузькими сходами в пивну, до болю знайому Соні. Як завжди, повітря було насичене парами бола, то тут, то там лунав сміх і долинали уривки дозвільних пліток і клятв у вічній дружбі. На барну стійку, де розливали густий напій, спирався великий чоловік.

- Привіт, Джеллін, - гукнув його Сири.

Той короткозоро примружився і досить посміхнувся.

- Ха! Так це ж малятко Соні власною персоною! - Він перехилився через стійку, витягнув величезні ручищи і по-ведмежому обійняв дівчину за плечі. - Ех, ви все так виросли! А чи давно тягали у мене бол. Ти була така собі спритна маленька злодійка.

Соні захихотіла і зиркнула на Сири.

- Це була цілком моя ідея, правда, Сірі?

Сірі розвів руками і невинно закліпав.

- Про що це ти, дитинко?

Джеллін видав короткий смішок:

- Ось що буває, коли живеш з Крадіями. З ким поведешся ... А як твої батьки?

- Тітка Джонна і дядько Ранел?

- Ну так.

Соні знизала плечима і в двох словах описала їх життя-буття за останні два роки і давній вигнання з бараків. Джеллін співчутливо кивав.

- Вони, напевно, переживають про мене, адже їм невідомо, де я, - завершила вона свою розповідь, - адже ...

Соні підстрибнула як ужалена - вхідні двері відчинилися навстіж і в пивній раптом стало тихо. Всі відвідувачі повернули голови і завмерли в очікуванні. Там стояв Херрін - однією рукою він сперся об одвірок, лоб його блищав від поту, а груди важко здіймалися.

- Обережніше з моїми дверима, - пробурчав Джеллін.

Херрін підняв голову. Побачивши Сірі і Соні, він зблід і кинувся до них. Підбігши до друзів, Херрін схопив дівчину за руку і потягнув її за собою на кухню. Сірі пішов за ними.

- В чому справа? - Пошепки запитав він.

- Облава. Чаклуни обшукують нетрі, - випалив Херрін.

Соні в жаху зупинилася і вп'ялася в нього очима.

- Вонитут ? - Вигукнув Сири. - Але що їм тут треба?

Херрін окинув Соні багатозначним поглядом.

- Вони шукають мене, - ледь чутно видихнула вона і притиснула пальці до губ.

Херрін похмуро кивнув і повернувся до Сири.

- Що будемо робити?

- Де вони?

- Близько. Вони почали від Зовнішньої стіни.

Сірі навіть присвиснув.

- Так близько!

Соні притиснула руку до грудей. Серце билося занадто швидко. Занадто. Вона відчула слабкість і нудоту.

- У нас всього кілька хвилин, - сказав Херрін. - Треба вибиратися. Вони обшукують кожна будівля.

- Тоді потрібно заховати її там, де вони вже побували.

Соні притулилася до стіни. Їй здавалося, що це якийсь дивний сон і мова йде взагалі не про неї, а кому щось стороннє. Їй пригадався почорнілий труп на Площі, і коліна раптом ослабли.

- Вони вб'ють мене! - Схлипнула вона.

- Ні, Соні, - рішуче відрізав Сири.

- Вони вбили того хлопчика ... - Соні здригнулася.

Сірі міцно стиснув її худенькі плечі і подивився дівчині в очі.

- Ми цього не допустимо, - його погляд був твердим, а вираз обличчя незвично суворим. Соні спробувала відшукати в ньому хоч краплю невпевненості або сумніви, але безуспішно.

- Ти мені віриш? - Запитав Сири.

Вона кивнула. Сірі коротко посміхнувся:

- Тоді йдемо.

З цими словами він отлепілі дівчину від стіни і протягнув через кухню до дверей на вулицю. Херрін не відставав. Вийшовши назовні, вони опинилися в брудному провулку. Порив крижаного вітру вдарив в груди і холодними струмками ковзнув під одяг. Соні поежілась. Неподалік від кінця провулка вони зупинилися, і Сірі велів їм почекати, поки він перевірить, чи все там чисто. Тінню ковзнув до кута і виглянувши на вулицю, юнак майже відразу ж подався назад і, змахнувши рукою, велів їм рухатися назад. Вони мовчки слухали. Трохи згодом Сірі підійшов до однієї з кам'яних стін і підняв вбудовану в неї металеву решітку. Херрін окинув одного невпевненим поглядом, потім пригнувся до землі і поліз в прохід, що відкрився. Соні зробила те ж саме і виявилася в темному тунелі. Херрін допоміг їй піднятися на ноги і відсунув убік, звільняючи місце для Сири. Той не забарився. Решітка тихо закрилася - судячи з відсутності зрадницького скрипу, її петлі регулярно змащували олією.

- Ти впевнений? - Прошепотів Херрін.

- Злодії зараз дуже зайняті порятунком своїх схованок від магів, щоб помітити наше вторгнення, - заспокоїв його Сири. - Крім того, ми не збираємося довго стирчати в підземеллі. Соні, тримай мене за плече.

Вона слухняно вчепилася в його плащ. Рука Херріна міцно лягла на її плече. Вони рушили в темряві тунелю. Соні намагалася вгледіти щось в темряві перед собою, серце калатало, немов норовило вискочити з грудей.

З питання Херріна дівчина здогадалася, що вони знаходяться на Злодійський Тропе.

Перебувати в цій мережі підземних ходів без попередньо отриманого у Злодіїв дозволу було категорично заборонено. Їй не раз доводилося чути жахливі розповіді про покарання, яким піддавалися порушники.

Скільки Соні себе пам'ятала, Сірі завжди жартома називали одним Злодіїв. За цим одночасно стояв і страх, і повагу до подібних відносин. Дівчина знала, що батько Сірі був контрабандистом, так що, можливо, юнак успадкував від нього деякі привілеї і контакти. Проте цього не було ніяких реальних підтверджень, і Соні іноді здавалося, що Сірі просто користується своєю славою, щоб зберегти в зграї положення правої руки Херріна. Наскільки їй було відомо, у нього серед Злодіїв нікого не було, і зараз вони всі просто-напросто поспішали назустріч своїй загибелі.

Однак краще вже туманна можливість зіткнутися з Крадіями під землею, ніж однозначна смерть від рук чаклунів нагорі. По крайней мере, Злодії за нею не полювали.

Темрява згустилася ще більше; в майже повній темряві тунелю Соні тепер розрізняла лише смутні тіні. Через якийсь час стало світліше - вони підійшли до чергової решітці і згорнули в інший тунель. Потім повернули ще кудись і опинилися в повній темряві бокового ходу. Так тривало ще кілька разів, поки нарешті Сірі не зупинився.

- Вони, мабуть, вже тут, - прошепотів він Херріну. - Ми тут потопчіться досить довго, ніби як прийшли що-небудь купити, потім рушимо далі. Ти знайди інших - потрібно дізнатися, чи не встигли вони чого ляпнути про Соню. Ти ж розумієш, варто людям вирішити, що вони зможуть отримати з цієї історії вигоду, як тут же почнуться спроби розвідати, де ховається Соні.

- Я все влаштую, - запевнив його Херрін. - Дізнаюся, про що вони встигли роздзвонити і велю тримати рот на замку.

- Дуже добре, - відповів Сири. - Коротше, ми прийшли за травичкою, і всі справи.

У темряві почулися тихі звуки, потім відчинилися двері і вони ступили на яскраве денне світло, опинившись на господарському дворі, за яким важливо походжали вгодовані рассокі.

Побачивши незнайомців птиці захвилювалися, розчепірили куці даремні крильця і ??пронизливо заглядали. Звук заметушився, відбиваючись від кам'яних стін маленького дворика. З найближчих дверей виглянула жінка середніх років. Побачивши у себе у дворі Соні і Херріна, вона сердито насупилася.

- Гей! Хто ви такі?

Соні обернулася за допомогою до Сірі і виявила, що він, присівши навпочіпки, водить руками в пилу, стираючи їх сліди. Він піднявся і посміхнувся жінці.

- Ось зайшов тебе відвідати. Як ся маєш, Ларіан?

Насуплені брови розправилися, на її обличчі засяяла привітна посмішка:

- Сирин! Тут тобі завжди раді. Це твої друзі? Ласкаво просимо, заходьте в будинок, я зварю вам раку.

- Як торгівля? - Поцікавився Сірі, коли вони слідом за Ларіей пройшли в крихітну кімнатку. Половину місця займала вузьке ліжко, другу половину майже повністю заповнювали стіл і кухонна плита.

Вона потерла чоло.

- Важкий день. З годину тому у мене були гості. Знаєш, такі носаті. Все винюхували та випитували.

- У мантіях?

Вона кивнула.

- Налякали мене моторошно, що правда, то правда. Шукали де тільки можна, але нічого не знайшли - ти розумієш, про що я. Стражники - ті знайшли. Вони-то точно повернуться, та тільки знаходити буде вже нічого, - вона хохотнула. - Занадто пізно.

Вона помовчала, налив в ківш води і поставила її на плиту закипати.

- Так що ви хотіли?

- Та то ж, що і всі.

В очах жінки промайнуло розуміння.

- Чи збираєтеся влаштувати веселу нічку? Скільки запропонуєте?

Сірі посміхнувся.

- Якщо не помиляюся, ти повинна мені послугу.

Ларіан прикусила губу, її колючі очі примружилися.

- Почекай тут.

Вона вийшла. Сірі зітхнув і сів на ліжко, відкликати гучним скрипом.

- Розслабся, Соні. Вони тут вже побували, так що більше не з'являться.

Вона кивнула. Серце все так же калатало, а в животі було дивно холодно. Глибоко зітхнувши, дівчина притулилася до стіни.

Закипіла вода. Сірі взяв зі столу банку з темним порошком і насипав по ложці в приготовані Ларіей чашки. Незабаром кімнату затопив знайомий різкий запах.

- Думаю, тепер сумнівів бути не може, - сказав Херрін, вдячно прийнявши простягнуту йому чашку раки.

- Ти про що? - Насторожилася Соні.

- Про те, що ти напевно використовувала магію, - вишкірився він. - Інакше б з чого б їм шукати тебе всім світом?

Нетерплячим жестом Денніл струсив краплі вологи з мокрому мантії. Порив холодного пронизливого вітру забрав обривки туману, відкривши погляду мляво кроки вперед пару стражників. Ще двоє волокли ззаду. Строго дотримуючись отриманих вказівок, стражники охороняли дорученого їм мага. Ідіотська обережність. Двелли не такі дурні, щоб накинутися на них. Та й якби вони і накинулися - ті ж самі стражники кинулися б шукати в нього захисту, немов перелякані цуценята. Денніл роздратовано хмикнув.

Піймавши на собі погляд одного із охоронців, молодий чарівник відчув легкий укол совісті. День тільки починався, а вони все вже на взводі. Взявши до уваги, що їм ще довго доведеться виносити суспільство один одного, Денніл пообіцяв собі триматися більш дружелюбно.

Для стражників це було щось на кшталт вихідного - куди цікавіше, ніж нудне патрулювання вулиць або багатогодинне перемінанія з ноги на ногу на посаді біля воріт. Незважаючи на їх гаряче бажання увірватися в таємний притон контрабандистів або навести порядок в неліцензованих борделі, реальної користі в пошуках від них - кіт наплакав. Денніл не була потрібна їхня допомога в виламуванні дверей і розтині замків - жителі нетрів нехай і без особливої ??радості, але тим не менше надавали йому сприяння.

Денніл зітхнув. Він встиг досить надивитися, щоб зрозуміти, що більшість цих людей давно звикло приховувати те, що не слід було тримати на увазі. Денніл бачив, як двелли придушували торжествуючі посмішки при вигляді безуспішності їх пошуків. Які шанси можуть бути у жалюгідній сотні магів знайти нічим не примітне дівчину серед тисяч мешканців нетрів?

Ніяких. Денніл стиснув щелепи, згадавши сказані напередодні слова лорда Балкана: «Як це буде виглядати, якщо когось із нас побачать в жебрацьких лахмітті? Чи не оберешся ганьби на все Об'єднані Землі! »

Він хмикнув. «А то зараз ми не виставляємо себе на посміховисько».

У ніс ударила різкий сморід. Їх маленький загін пройшов поруч зі стічною канавою. Ті, що стояли неподалік двелли, помітивши мантію Денніла, кинулися врозтіч. Маг зусиллям волі взяв себе в руки і надав обличчю спокійний вираз.

Йому не подобалося лякати людей. Виробляти на них враження? Так. Вселяти трепет і благоговіння? Безперечно. Але не лякати. У нього в душі все переверталося, коли при його наближенні люди шарахалися в сторону і не зводячи очей чекали, поки він пройде мимо. Діти поводилися сміливіший - вони супроводжували його на невеликій відстані, але варто було Денніл обернутися, як вони пирскали в різні боки, немов перелякані пташки. Скільки народу він вже сьогодні перевідал? Чоловіки і жінки - і зовсім юні, і похилого віку - молодий маг кисло перебирав в пам'яті особи. Всі вони, здавалося, щось приховували. Цікаво, чи багато хто працювали на Злодіїв?

Денніл зупинився.

Злодії ...

Стражники теж зупинилися і запитально подивилися на Денніла. Він залишив їх погляди без відповіді.

Якщо чутки не брешуть, то Злодіям про трущобах має бути відомо більше, ніж кому б то не було. Може, їм відомо, де переховується дівчисько? Може, вони зможуть її знайти? Тільки ось чи погодяться Злодії співпрацювати з Гільдією? А чому ні, якщо їм запропонувати відповідну винагороду? Гроші не пахнуть.

Цікаво, а як Гільдія відреагує на подібну ідею?

Колеги будуть в шоці. Не в собі.

Він подивився на смердючу канаву. Через кілька днів блукання по цим милим околицях маги, ймовірно, приймуть його ідею більш прихильно. Таким чином, чим пізніше він запропонує свій варіант досягнення мети, тим більше у нього шансів на успіх.

З іншого боку, кожна втрачена година дає втікачку можливість сховатися краще. Денніл задумливо поворушив губами. Нікому не зашкодить, якщо він спробує з'ясувати, чи готові Злодії до співпраці,перш ніж запропонує свою ідею на розгляд Гільдії. Адже поки суд та діло, поки Гільдія зволить прийняти рішення, а потім раптом з'ясується, що Злодіям взагалі не з руки мати з ними справу, - тоді величезну кількість часу і зусиль виявиться витраченим марно.

Денніл звернувся до старшого із охоронців:

- Капітан Гаррін. Ви знаєте, як можна зв'язатися з Крадіями?

Брови капітана від подиву заповзли на лоб так високо, що зникли під шоломом. Він похитав головою.

- Ні, пане.

- Я знаю, пане.

Денніл повернувся до наймолодшому з четвірки, довготелесому юнака на ім'я Оллін.

- Раніше я жив тут, пане, - пояснив той, - до того як пішов у стражники. Тут завжди є люди, через яких можна вийти на зв'язок. Потрібно тільки знати, де їх шукати.

- Зрозуміло, - Денніл пожував щоку і зважився: - Знайди мені таку людину. Запитай, чи погодяться Злодії працювати з нами. Доповіси особисто мені, і нікому іншому.

Оллін кивнув і подивився на свого капітана. Губи того несхвально стиснулися, але він лише показав підборіддям на одного із охоронців.

- Візьми Керала.

Денніл проводив віддаляється парочку задумливим поглядом, потім повернувся і продовжив шлях, подумки перебираючи можливості, що відкриваються. Трохи далі по вулиці з дверей будинку вийшов чоловік. Його фігура здалася дуже знайомою, Денніл посміхнувся і прискорив крок.

-ротан !

Людина зупинився. Вітер підхопив поли його мантії і закрутив довкола, мало не сповивши похилого чародія.

-Денніл ? - В мислеотзиве ??Ротан не відчували впевненості.

-Я тут , - І Денніл послав йому короткий образ вулиці і відчуття просторової близькості.

Ротан майже відразу обернувся і, побачивши одного, зраділо попрямував йому назустріч.

Підійшовши ближче, Денніл зауважив, що блакитні очі Ротан розширені і сумні.

- Знайшов що-небудь?

- Ні, - Ротан похитав головою і подивився на притулившись один до одного жалюгідні будиночки. - Я й гадки не мав, що все так жахливо.

- Вони туляться як в мурашнику, а навколо моторошна бруд.

- О, так, звичайно, але я мав на увазі людей, - Ротан вказав на стовпилися неподалік двеллов. - Умови, безумовно, кошмарні ... я навіть не уявляв, наскільки ...

Денніл знизав плечима.

- Погодься, друже, затія знайти її самим приречена на провал. Почнемо з того, що нас просто мало.

Ротан кивнув.

- Ти правий. Як думаєш, іншим пощастило більше?

- Навряд чи. Інакше з нами б зв'язалися.

- Звичайно, - літній маг насупився. - Сьогодні мені раптом спало на думку: а що, якщо її давно вже немає в місті? Вона цілком могла вислизнути вглиб країни, - він подивився на Денніла. - Боюся, ти маєш рацію. Гаразд, з мене поки досить. Підемо в Гільдію.

ЗБОРИ магів | ПОШУКИ ТРИВАЮТЬ
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати