На головну

Двоїстість природи людини

1. Cистема знань людини
  2. III. Етап «ефект флюідності». Підсвідоме сприйняття людини
  3. IVПсіхіческіе стану і безпеку людини.
  4. V БАТЬКІВСТВО У ЛЮДИНИ - СОЦІАЛЬНЕ ВИНАХІД
  5. А педагогіка - наука про розвиток життєвого досвіду людини (учня). Це і є її предмет!
  6. А) Декларації прав людини і громадянина 1789 р, Конституції 1791 р .;
  7. А) культурі клітин фібробластів людини

На самому початку наших бесід ти згадував про те, що людина належить трьом природи: біологічної , соціальноїи ідеальної . Але тоді ми говорили докладно тільки про прояві біологічної природи в цікавій для нас темі. Тепер, коли ми вже чимало говорили і про особливості сексуальної потреби на тлі соціальної природи, може бути, спробуємо звести кінці з кінцями? Все ж настільки перемішано, що тільки спроба внести ясність допускає суворе поділ.

Людина найчастіше навіть не знає, що в ньому бушує незадоволена потреба в емоційному контакті ... Якщо ж все це відбувається на рівні несвідомого, тоді рішення проблеми здійснюється через діалог: «Ніякого іншого немає - є тільки я». «Якщо я тебе придумала, стань таким, як я хочу» ... «Якщо я тебе придумав, стань такою, як я хочу». «І сотворив він кохану за образом і подобою своєю, і зрадів».

Такий спосіб - це уявлення іншого, як частини себе, тобто ніякого іншого психологічно немає - це частина мене, і все! Вся проблема полягає в пристрої управління інформаційними потоками (тобто у людей немає необхідного пристрою для управління інформаційними потоками), в результаті чого велика кількість дуже простий, дуже технологічною інформацією не доходить до людей. Соціум не зацікавлений в тому, щоб люди отримали таку інформацію, він ще не усвідомлює цю необхідність. Соціум культивує «Я як Ми», а ось як конкретній людині з самим собою розмовляти, цю інформацію він не дає.

Тому людина дуже залежить від фахівців і псевдоспеціалістів. Відомо, яку влада мають психоаналітики в Америці, яку влада мають психотерапевти в Європі, скільки грошей крутиться в цьому бізнесі. Тому питання-то простий, але який же професіонал тебе відпустить з однієї консультації: він же тоді дурний, його інші засміють! Замість того щоб розповісти тобі просто, як, що і чому, він говорить: «Так, це дуже складна проблема, тому що вона ще пов'язана ось із тією проблемою, але я тобі допоможу їх усвідомити». І ти вже з цих лап оксамитові НЕ викрутишся, ти залежна. А залежна тому, що нічого не вмієш робити сама в цій області. І ти кажеш: «Зробіть зі мною що-небудь». Тому лікнеп в області практичної психології необхідний.

У людей є дві причини, щоб поговорити - чи щоб його вислухали, або тоді це використання коханого в якості психотерапевта, або це пошук ... Проблема діалогу же існує незалежно від різниці підлог. Ніяким, навіть самим прекрасним словесним, спілкуванням потреба в емоційному контакті не задовольняється. Є специфічна соціальна потреба, потреба в спілкуванні, але це інша група потреб. У цьому вся і складність: поки не притулився, хоч муркоче, хоч цвірінькають, не задовольнив. А розмовляти - ні, не допомагає ...

Людина як мінімум двояко. Крім того що він занурений в природу біологічну, він ще занурений в природу соціальну. І природа соціальна теж має свої закони, порушення яких теж загрожує саморуйнацією психіки. Це теж треба пам'ятати! Соціальна природа - це теж багато в чому природа, тобто від волі людей, окремо взятих або навіть групою, не залежить.

Скажімо, соціально засуджується зоофільство. Але, з іншого боку, в мусульманському світі, де існує складна проблема відсутності відносно дешевих повій (там є танцівниці, але вони дорогі), щоб одружитися, потрібно мати якесь майно, гроші на калим ... Тому сексуальні взаємини з віслюками або кізочками вважаються нормою. Головне - це призводить до мети. Ляльок стали робити гумових з підігрівом, і нічого поганого в цьому немає. Але найсмішніше, що це все з ряду соціальних установок, тому що елементарний онанізм знімає проблему також успішно. Головне - знімається гормональне напруга, і все.

Якщо сприймати чисто, то вся проблема полягає в тому, що людина за своєю соціальною природою сам себе навантажує. Є, наприклад, люди, які не можуть їсти певну їжу. Їм кажуть: «Це їжа їстівна!» Але соціально не прийнято це є, і він помре з голоду поруч з їжею. Ось це і є подвійність природи людини. Ігнорування сили соціальної природи так само небезпечно, як і ігнорування біологічної природи. Але є люди, які перебувають під впливом такої сильної соціальної сугестії, що просто не в змозі додуматися до того, що одну і ту саму потребу можна задовольнити іншим способом, іншим шляхом і нічого страшного в цьому немає, ніхто навіть за це не засудить. Людина сама себе заздалегідь страчує. Так ось і секс ...

Історія перетворення простого факту в дуже складну проблематику за рахунок подвійності людської природи. І це дійсно так, хоча я особисто жодним чином не намагаюся щось засуджувати. Єдине - існують все-таки загальнолюдські цінності ... Наприклад, насильство я засуджую, існує примус і тому подібні форми, які огидні ... А все інше - бог з ним, кому це заважає? Коза від цього теж не постраждає, навіть не завагітніє ...

Любов і емоційний резонанс | ілюзія управління

Батіг і пряник | картографія сексу | Погляд номер один - біологічний | Погляд номер два - соціальний | Дешевий товар - дорогий товар | інша ідеологія | Увага! сексуальна революція | А як же кохання? | Вони різні в цьому | Любов і влада |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати