Головна

Договори.

Житлово-комунальне обслуговування тримається, в основному, на 2 типах договорів: а) купівля - продаж (електрична, теплова енергія, вода, газ - це товари); б) поспіль або оплатне надання послуг (виконання ремонту і технічного обслуговування). Їх суть добре відома. Ми користуємося цими договорами щодня. Кожен знає: за неякісний товар, за погану роботу я право сплатити менше, або повернути свої гроші, або зажадати за ті ж гроші передати хороший товар, переробити роботу. Діє просте поняття: я плачу і я вирішую, де, що, у кого купити, замовити; або не купити, чи не замовити.

Права жителя закріплені в Цивільному кодексі, Законі про захист прав споживачів, Правилах надання комунальних послуг, Правилах та нормах технічної експлуатації житлового фонду, регіональних законах і інших нормах права. Наприклад: сказано в законі «Про соціальну спрямованість житлової політики в Іванівській області», що прилади обліку повинні встановлюватися безкоштовно - значить, майстер з ЖРЕД повинен їх встановити безкоштовно (вірніше, ми вже оплатили їх установку в тарифі).

Договір з жителем повинен бути в письмовій формі. Якщо його немає, то доказом договірних відносин служать письмові рахунку, а зміст відносин ясно з перерахованих норм права.

Ми - власники. | Органи влади, контролю та нагляду.


Прийшов час діяти згуртовано і рішуче! | трохи статистики | Проведіть будинковий (квартальне) збори | Почніть протестні дії | Процедура скликання та проведення будинкового зборів | Як вибрати форму управління будинком | А більш конкретно, як ви вирішили організувати НУ, ви створили громадську організацію? | А що стосується ремонту, як ви організуєте? | Територіальне громадське самоврядування (ТОС) у боротьбі за житлові права громадян | Простота гірша за крадіжку. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати