Головна

сторінковий спосіб

Програма розбивається на фрагменти рівної довжини (крім м.б. останнього) кратної ступеня 2 - сторінки. Пам'ять також розбивається на рівні віртуальні сторінки. Частина віртуальних сторінок розміщується в ОП, а частина у зовнішній (зазвичай МД) - це файл підкачки або сторінковий файл або своп-файл.

У деяких ОС сторінки вивантажуються не в файл, а в спец. розділ на диску. (UNIX)

Таке розбиття ОП - дає двовимірне адресний простір:

1-я координата адресного простору - номер сторінки

2-я - номер комірки всередині сторінки - індекс

Число бітів під індекс - розмір сторінки, число бітів під номер сторінки - макс. розмір віртуальної пам'яті для програми.

При виконанні програми відображення пам'яті є зіставлення номера віртуальної сторінки номеру фізичної і приписування бітів адреси індексу.

Для кожного завдання будується Таблиці сторінок потрібна для відображення адресних просторів. Дескриптор для кожної сторінки - не має розміру сторінки (на відміну від сегментной організації).

 біт присутності  Номер фізичної сторінки або адресу на диску  Права доступу

Принцип формування адреси - як в сегментной організації.

захист сторінкової пам'яті також заснована на рівні доступу до свого сайту.

Можливі такі рівні доступу:

1. Тільки читання

2. Читання і запис

3. Тільки виконання

При відображенні адрес коди доступу порівнюються із запитом, при розбіжності - переривання.

При зверненні до віртуальної сторінці, відсутньої в ОП - переривання - диспетчер пам'яті шукає вільне місце (перше ж). Якщо його немає, то заміщення по одній з дисциплін.

Якщо обсяг фізичної пам'яті невеликий, то виникає пробуксовка, Коли витісняється сторінка, з якої часто працюємо.

Більшість ОС використовують дисципліну заміщення LRU (OS / 2 і Linux) але в Windows використовується FIFO, для незалежності від апаратних можливостей ЦП. Для компенсації недоліків FIFO була введена «буферизация» сторінок, які повинні писатися в файл підкачки. Принцип буферизації: перед вивантаженням сторінка позначається як кандидат на вивантаження, і якщо наступного разу до неї прийде звернення, вона не вивантажується, а йде в коней списку. Буфер невеликий, тому часті пробуксовки.

Для прискорення при сторінкової організації використовується кешування сторінкових дескріпторов.- для 8086 на 32 сторінкових дескриптора. Оскільки розмір сторінки 4 К. тобто швидке звернення до 128кб.

Плюс - мала фрагментація.

Мінус - час на формування адреси, а головне - програма розбивається на сторінки без урахування логіки, тому міжсторінкових перходе більш часті, ніж в сегментах.

сегментний спосіб | Сегментно-сторінковий спосіб.


Синхронізація процесів в мультизадачной ОС | Моделювання механізмів віртуальної пам'яті | Синхронізація паралельно взаємодіючих процесів. | Методи вирішення проблем синхронізації | Семафори Дейкстри. | Монітори Хоара. | Т і п з а д а ч і | Пам'ять і відображення, віртуальний адресний простір | С т р а т е г і я з а м о н е н і я |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати