Психіатрична лікарня, 1935 рік | Незнайомий мені безумець | Хороша дівчинка? | експеримент | Союзники і жертви | показне байдужість | Чи не так як гадалося | Холод і жар | Вогонь в душі і лід зовні | Чи не мій час |

загрузка...
загрузка...
На головну

Правда чи брехня?

1. Quot; Руська Правда "П. І. Пестеля
  2. А правда така, що є причиною нещастя батька полягає в нас. Саме ми винні в його переживаннях і невпевненості у власній важливості для тих, кого він любить.
  3. А що стосується людини, у якого є можливості і він знає дорогу, то для нього немає виправдання.
  4. ГЛАВА 7. ПРАВДА, ПРО МИНУЛЕ.
  5. Джерела права. Салічна правда.
  6. Якщо все, що Ви говорите, правда, як же виходить, що, за заявами медиків, щеплені хворіють на дифтерію легко, а нещеплені - важко, і навіть помирають?
  7. Завдання 6. Вкажіть випадки неправильного або стилістично невиправданого вживання запозичених слів.

Меріан. Дивно, але я знову бачу цю дівчину в своїх снах. Не знаю чи реальна вона, але мої почуття настільки тісно переплетені з її, що мені все складніше відрізнити їх один від одного. Її обличчя здається мені знайомим і чужим одночасно. Я не знаю хто вона, але відчуваю її енергію так само виразно як колись відчувала свою.

Вона реальна або ж вона лише сон?

-Я Хочу знати, що сталося з моїм братом, - холодним, але владним голосом говорить дівчина. Її голос, і та загроза, яка таїться в ньому, ніяк не в'яжуться з ще дитячим обличчям. Її руки не тремтять коли вона стискає рукоять сріблястого кинджала. Її не лякає кров. Її не чіпають чужі благання про пощаду. Я і сама починаю бояться її, але одночасно переймаюся до неї співчуттям. Їй так рано довелося стати вбивцею. Хіба можливо, що б в очах п'ятнадцятирічної дівчини світилося стільки крижаної ненависті?

-Він Помер як собака, - шипить істота, яке вона тримає під лезом ножа. Це не людина. Можливо, колись це і було людиною, але більше немає. Маленькі очі на овальному обличчі здаються чорними намистинами. Голос істоти схожий на отруту. Його тіло вкрите гниючої плоттю і струпами. У пекельної усмішці видно заточені ікла.

Чому Меріан не боїться цієї істоти? Чому відчуває себе так впевнено поруч з ним? Хто вона насправді?

-Даю Тобі останній шанс, - холодно промовила Меріан і її карі очі небезпечно блиснули в місячному сяйві, який потрапляв в богом забутий провулок.

Істота подалося вперед і злегка напоровся прямо на лезо сріблястого ножа. Його шкіра тут же задимівся а з неглибокої рани хлинула чорна рідина більше схожа на смола ніж на кров. Провулок затопив мерзенний запах гнилі.

-Не То що, дитинко? - Глузливо, але при цьому з загрозою проговорився существо.- Зіграєш зі мною в догонялки?

Лівий куточок губ Меріан злегка здригнувся, піднявшись в глузливою напівусмішці. Посмішці, яка була мені віддалено знайома, але я не могла зрозуміти де раніше бачила її.

-Хіба Ти ще не зрозумів? - Несподівано добродушним голосом промовила дівчина, так само піддавшись вперед до суті. Їхні обличчя виявилися на відстані десяти дюймів, і від цього все в мені стиснулося в блювотний позиве.- Мені не потрібно ні за ким бігати.

Слова Меріан мали вражаючий ефект. Добродушний тон вселяв жах, який складно було викликати навіть самим грізним криком. А її дії здавалися миттєвими, і неймовірно точними. Всього одне різкий рух і лезо сріблястого клинка увійшло в груди істоти, там де має бути серце, по саму рукоятку. Чорні очі-намистинки, розширилися в жаху, а потім провулок затопила яскравий спалах світла.

-Каталіна! - Хтось щосили струснув мене за плечі і я тут же різко сіла в ліжку.

Розплющивши очі я не відразу зрозуміла, що відбувається. Мої думки були всі ще прикуті до загадкової дівчині зі сну, з якої я мала такий дивний зв'язок.

Але поступово сон відступав а разом з ним і моя задума. На її місце встало занепокоєння, яке я побачила в особі Марії. Що вона робить в моїй каюті? І як, заради всього святого, вона минула замкнені двері? Невже ці люди вміють проходити крізь стіни?

-Що? - Сонно запитала я потираючи очі.- Пожежа?

-Сподіваюся, Що немає, - вже спокійніше відповіла Марія і схопивши мене за руку потягла з ліжка.

-Що Ти робиш? - Здивовано запитала я, ледь встигаючи встати на ноги, а не впасти на покритий дерев'яним паркетом підлогу.

Твій друг, - квапливо заговорила Марія.- Він несповна розуму.

Не встигла я зрозуміти, що має на увазі Марія як все судно потонуло в несамовитих криків. Крику, який я нерідко чула в лікарні, але який вже давно навчилася не помічати. Проте зараз все було інакше. Зараз кричав небайдужий моєму серцю людина. Це був не один з душевнохворих, чия камера межувала з моєю. Це був дещо набагато більш значимий.

-тим! - Закричала я у відповідь кинувшись з каюти. Марія залишилася позаду, але це було ненадовго.

Тепер мені не потрібно було гадати в який з кают мій друг. Я чула його. Він був в іншому кінці довгого коридору, але дістатися до нього було непросто. Кілька десятків незнайомих мені людей вийшли зі своїх кают і стовпилися в коридорі. Вони були немов бурхлива стихія не дає мені вибратися на острівець землі. Я відштовхувала зі свого шляху будь-якого хто намагався мені перешкодити або ж просто опинявся поблизу. Деякі, побачивши мене, самі відскакували в сторону немов кішки, на яких бризкали водою.

-тим! - Кликала я пробираючись через толпу.- Тім!

Розпатлана, в одній лише нічній сорочці, я була не набагато симпатичніше примари, але я знала, що саме такий мене і звик бачити мій друг. І я знала, що потрібна йому. Що якщо він в небезпеці? Що якщо на нього хтось напав? До біса всі мої старання тримати свої емоції під контролем! Якщо хтось або щось загрожує Тіму - я це знищу.

Якого біса вона тут робить? - Обурено запитав Джеймс, коли я підібралася до потрібної двері.

Напевно за моєю спиною йшла Марія або хтось із моїх нових наглядачів, який був готовий отримати догану від Джеймса Озборна. На ньому була та сама одяг, що і на палубі. Тільки обличчя здавалося більш суворим і вже не таким блідим. Через це було складно повірити, що ця людина взагалі був поранений. Але я не звернула уваги ні на його злий погляд, ні на того хто був за моєю спиною. Вся моя увага була прикута до зачинених дверей каюти, через яку долинали крики Тіма. Що з ним там роблять? Що відбувається? Я повинна дізнатися. Я повинна допомогти.

-Ні! - Різко перехопивши мене за плечі промовив Джеймс.- Забирайтеся геть. Усе. Негайно! - Ці слова були адресовані натовпі, яка зібралася в коридорі. Дивно, але майже всі тут же слухняно розійшлися по своїх каютах, варто було лише Джеймсу наказати це. Майже все.

-Джеймс, - Невпевнено промовила Марія, виходячи вперед і дивлячись на Озборна з кроткость і навіть ніжністю. Напевно було дуже недоречно несподівано запалився неприязню до цієї дівчини? - Вона єдина хто знає цього хлопця краще нас усіх. Каталіна може допомогти йому.

Джеймс зміряв мініатюрну дівчину незадоволеним поглядом, але він не був так вже суворий.

-Ти Хочеш впустити її в каюту де ми закрили злетілися з котушок шизофреніка? Не дуже-то розумно, - сухо промовив хлопець.

-Відпусти Мене! - Вивертаючи з рук Джеймса промовила я.- Я можу допомогти Тіму.

-Ніхто не може йому допомогти крім нього самого! - Грубо відсмикнув мене Джеймс і ще сильніше став утримувати на місці.

-Так Відвали ж ти нарешті! - Гаркнула я і несподівано для Джеймса і себе самої різко подалася вперед вдаривши хлопця лобом по носі.

З носа Джеймса хлинула кров і він навіть похитнувся. Мені вистачило всього миті заминки, що б вирватися зі сталевої хватки і увірватися в каюту Тіма ... і завмерти немов громом уражена.

Маленька каюта мало чим нагадувала затишне містечко для відпочинку. Велика частина нечисленної меблів були розламані і перевернута. Тім перевернув ліжко, вирвав з комода все ящики, перевернув крісла і письмовий стіл. Мала кількість одягу, шматки деревини, папірці і навіть бите скло засипали підлогу каюти.

Сам хлопець сидів у найдальшому кутку. Він схопився за голову з такою силою, що в руках залишалися шматки темно-русявого волосся, а великі світло-карі очі металися з боку в бік ні на чому не зосереджуючись. Тім розгойдувався з боку в бік і щось відчайдушно бурмотів собі під ніс.

Я ніколи не бачила його таким. Я знала, що у Тіма дуже мучила, але я ніколи не думала, що все може бути настільки серйозно. Вперше я могла повірити в реальне божевілля свого друга. Але що це міняє? Яким би він не був я не залишу його.

-тим, - Обережно шепнула я і зробила кілька кроків у його бік.

-Стій, - Тихому, але владним голосом наказав Джеймс. Він схопив мене за зап'ястя, але я спробувала вирватися. Звичайно ж мені це не вдалося.

Обернувшись я глянула в очі Озборна з мовчазним наказом залишити мене в спокої. Як він посмів вказувати мені, що робити після того як практично зізнався в зраді? Якби не він і не його люди все було б по іншому. Не знаю в кращу або гіршу сторону змінилася б моє життя, але я знала напевно, що не вбила б стількох людей через дурну прихильності до зрадника.

Джеймс зміг зрозуміти мене, хоча ми і не сказали ні слова. Він просто глянув мені в очі і прочитав в них більше, ніж я змогла б сказати. Через мить Озборн з незадоволеним, але покірним виглядом відпустив мою руку і відступив на кілька кроків, і тоді я знову пішла до Тіма.

Хлопець різко підняв голову і втупив у мене крижаний погляд. Мені здалося, що його очі стали світліше звичайного а губи шепотіли щось звертаючись до мене. Я зробила ще кілька кроків вперед і тоді шепіт став голосніше. Наполегливіше. Вимогливими. Але в ньому не з'явилося сенсу.

Це лякало.

Правда чи брехня?

Я вірю, одного разу ти зрозумієш.

-Що? - Запитала я не впевнена, що почула його слова.

Правда чи брехня?

Все що в світі є ти забереш.

Божевільний погляд Тіма став марнувати мене наскрізь. Все моє тіло пробрало тремтіння.

Правда чи брехня?

Коли-небудь ти її знайдеш.

Дізнаєшся ти ніж жертвували інші.

Зрозумієш на що здатні вони були.

Тім піддався вперед і це налякало мене ще більше. Я дійсно стала бояться людини, якого, здавалося б, знала все своє життя.

Правда чи брехня?

Все завершить одне лише слово.

Згасне день і ніч настане знову.

-тим, Я не розумію, - відчайдушно промовила я сподіваючись перервати божевільний потік слів, але хлопець ніби й не чув мене.

Правда чи брехня?

Навіки ти заснеш.

Правда чи брехня?

Ніщо своєї кінцівки не має.

Ніхто з вас за щастя не встигне.

Я знову спробувала відступити, але щось завадило мені. Налетівши на перевернуту ліжко я мало не впала на підлогу, але в цей же момент Тім кинувся до мене. В одну мить він перестрибнув з одного кінця кімнати в інший, але перш ніж зміг би схопити мене, відлетів на кілька кроків.

Джеймс був так само швидкий. Він не зміг залишитися осторонь. Але і Тіма грубість Джеймса не зупинив. Потік божевільних слів лився все швидше.

Правда чи брехня?

Полум'я в кожній з вас тліє.

Однією доля за все розплату приготує.

Інше питання вона задасть.

А третю вибір тяжкий зломить.

Тім промовляв кожне слово чіткіше і голосніше попереднього. Його погляд палав наче яскравий маяк в темну беззоряну ніч.

Правда чи брехня?

А правда лише одна.

Ось тільки хто знає де вона?

Останні слова виявилися новим криком. Тім примудрився обійти Джеймса і з силою схопив мене за зап'ястя. Його очі спалахнули холодним полум'ям і я відчула цей холод у всьому своєму тілі. Буквально. Щось ніби вибухнуло всередині мене. Обпалює спалах крижаного полум'я прокотилася до моїм венах змушуючи кров застигати. Все тіло пронизав біль, якої я ще не відчувала ніколи.

Я пам'ятаю як закричала.

А потім не було нічого.

Це були дивні сни. Вони були сповнені вогню, льоду, і людських криків. Я бачила сотні осіб, але не могла запам'ятати жодного. Я чула сотні голосів, але не розуміла слів. Я відчувала сотні душ, але залишалася байдужа до них. Вихор привидів, минулого, сьогодення, і навіть майбутнього, невблаганно тягнув мене все далі від реальності. Чи хотіла я повернуться до цієї реальності? Ні. Чи зобов'язана я повернуться? Так.

У моїй реальності залишалися люди, які були дорогі мені. У моїй реальності залишалися питання, на які я повинна отримати відповіді. Я не могла простий піти, хоча це і здавалося зараз єдиним виходом. Я зобов'язана залишитися до самого кінця.

І тому я стала пробиватися крізь темну завісу забуття. Мені потрібно було прокласти шлях до реальності якою б страшною вона не була. Я повинна боротися заради Тіма. У нього нікого немає крім мене.

І у мене нікого немає крім нього.

-Як Думаєш, вона нас чує? - Запитав голос Міча.- Уже добу пройшли.

Дивно, я не могла відкрити очі, заговорити або навіть поворухнеться, але я відчувала різкий запах сигарет і морського бризу, який виходив від цього хлопця. Він стояв зовсім близько.

-Сподіваюся, Що немає, - зітхнув інший голос. Втомлений. Змучений. І дуже знайомий. Джеймс.- Їй буде складно прокинуться.

Міч голосно присвиснув як дурний хлопчисько в підворітті.

-Ще б пак. Цікаво, що говорив її друг перш ніж вирубати її? Я не зрозумів ні слова.

-Ніхто нічого не зрозумів, - спокійно відповів Джеймс.- Те, що він лопотів не можна назвати словами. Хлопець просто остаточно звихнувся.

На якусь мить повисла тиша.

-Але ж вона зрозуміла його, - повільно промовив Міч, навмисно розтягуючи слово «вона» .- Ти ж бачив це. Може це якийсь їх власне придуманий мова?

-Я Не знаю, що я бачив! Чим більше ми дізнаємося про Каталине Ботрайт, тим менше в ній залишається хоч щось зрозуміле, - різко відсмикнув брата Джеймс.- Все це безумство.

-Більше Ніж зазвичай? - Я майже побачила як Міч злорадно посміхнувся.

-А Сам як думаєш? - Знову зітхнув Джеймс.

Повисло мовчання і я знову занурилася в пітьму втративши слабку нитку з реальністю. Щось уперто тримало мене на відстані від світу, в який я так прагнула потрапити. Щось набагато сильніше ніж я сама. Але я все-таки не відступала. Я пручалася як могла і через цілу вічність мені стало здаватися, що я знову бачу проблиски світла. Ось тільки що це був за світло?

Переді мною з'явився вже добре знайомий привид. Привид, який завжди приходив, коли я в ньому потребувала. Дивно, але найчастіше я й гадки не мала про те як він мені потрібен. Чому я вірила йому? Ким він був? Що означав для мене?

-Хто Ти? - Запитала я дивлячись в неприродно блакитні очі.

Привид дивився на мене так само пильно. Навколо нас була одна лише тьма, але він сяяв яскравіше будь-свічки. Такий знайомий світ. Такий звабливий. Він ніби кликав мене в свої теплі і безпечні обійми, обіцяючи розраду і спокій.

-Ти Знаєш хто я, - промовив привид. Куточки його губ піднялися в сумної улибке.- Тобі потрібно лише згадати.

Я відчайдушно замотала головою. Дивне почуття спливло в моїй душі. Воно було схоже на важкий камінь, який прив'язали до мого серця намагаючись втопити його в річках болю. І ця біль була пов'язана з привидом. Я сумувала за ним, хоча і не розуміла причини свого горя. Це не була жалість або співчуття. Це була пекельна біль. Біль втрати. Чому раніше я цього не відчувала?

-Я Не знаю, - зашепотіла я борючись зі сльозами. Хіба перебуваючи в місці, якого не існує можна плакати? Хіба будучи ніким, можна відчути так багато болю? - Я не пам'ятаю.

-Ти Так довго тікала, Каталіна, - тихим і дуже сумним голосом промовив примара Так довго ховалася і намагалася забути саму себе. Але тепер все змінилося. Світ став іншим, але проблеми залишилися ті ж самі.

-Я Не розумію, - прошепотіла я роблячи кілька кроків до примарі.

Привид відступив на кілька кроків назад. Він не хотів підпускати мене до себе, а я в ньому так потребувала! Його світіння тьмяно замерехтіло стаючи все менш помітним. Я не хотіла, що б він йшов. Мені потрібен був його світло, але хлопець зникав.

-Вспомні Хто ти, Каталіна! - Наказав привид ледь помітний в підступаючої темряві.

-Ні! - Закричала я намагаючись наздогнати прізрака.- Вернись! Будь ласка повернись! Ноа ..!

Це ім'я прогриміло в моїй голові немов потужний удар блискавки. Воно змінило мій світ так різко, що я була готова звалиться в прірву темряви. Ноа. Ноа!

-Талі! Талі! Талі, прокинься! ??- Кричав мені хтось здалеку.

Я вхопилася за цей голос сподіваючись, що він позбавить мене від болю, але у болю немає звички йти як тільки сходить сонце. Вкотре я відчинила очі під дією чиїхось сильних рук. Джеймс щосили притискав мене до своїх грудей, а я не могла прийти в себе. Ноа. Це ім'я було випалено в моїй душі розпеченим металом. Це ім'я приносило мені так багато болю, що я не могла з цим впорається. Я не змогла стримати гучних схлипів, які ледь не переросли в відчайдушний крик.

Джеймс, розгублений, і не на жарт переляканий, намагався заспокоїти мене, і на якийсь час я забула, що він зрадник. Я забула, що не можу йому довіряти. Я просто піддалася емоціям і втупившись у його груди розридалася, віддаючись у владу сильних рук.

-Тихіше, - Шепотів хлопець погладжуючи мене по спині і потилиці, обережно прибираючи пасма темного волосся з мого обличчя, торкаючись губами до мого лбу.- Все буде добре.

Це були просто слова, в яких не було ні сенсу, ні правди. Джеймс не міг обіцяти мені нічого хорошого, але я повірила, що йому хотілося б полегшити мої страждання. Він хотів би зрозуміти, що за горе могло увергнути мене в такий стан. А я не могла сказати. Я не могла вимовити його ім'я вголос.

Ноа.

Мій брат Ноа.

Він мертвий.

ніяких виправдань | Не мало значення
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати