Психіатрична лікарня, 1935 рік | Незнайомий мені безумець | Хороша дівчинка? | експеримент | Союзники і жертви | показне байдужість | Чи не так як гадалося | Правда чи брехня? | Не мало значення | Чи не мій час |

загрузка...
загрузка...
На головну

Вогонь в душі і лід зовні

Це було дивне відчуття польоту і невагомості. Я ніколи не відчувала нічого подібного. Моє тіло парило в просторі, якого не існувало. Нічого по суті не існувало. Я не знала і не хотіла знати, що відбувається по той бік реальності. Вперше в житті я була по-справжньому вільна і щаслива. Навколо мене був лише яскравий, мерехтливе світло, краса якого не могла зрівнятися ні з чим, що міг би бачити людина в своєму світі.

Я була далеко. Я була вільна. І я була щаслива.

Але не довго.

Щось темне стало пробиватися крізь мерехтливе світло, повільно і одночасно швидко наближаючись до мене. Я намагалася ухилитися від тонких ниток темряви, які перетинали мою душу повертаючи її назад на Землю. Я кричала і билася як звір, але темрява була невблаганна. Вона викликала в мені страх, холод, відчай і біль.

Ні. Я не хочу цього. Я не хочу повертатися. Будь ласка Ні!

-Сестра, - Збуджено заговорив чийсь голос пробирається крізь нитки темряви і света.- Запишіть точний час коли об'єкт почав подавати перші ознаки життя.

У ніс вдарив різкий запах ліків, їдких миючих засобів, божевілля і смерті. Запах лікарні.

"Не треба. Будь ласка, тільки щоб ти не вернув мене туди », - тихою, але запеклої молитвою шепотіла я.

Ось тьма не чула моїх молитов. Світла залишалося все менше і менше, а незабаром він і зовсім згас. Я залишилася в глибокій темній ямі з'їдається своїми страхами. Миттєвості безтурботного щастя і свободи зникали в моїй пам'яті перетворюючись на пил. Я блукала немов загублена дитина в темному лісі. Навколо був холод. Це все, що я відчувала. Темрява тиснула на кожну клітинку мого тіла непідйомним вантажем.

Коли мені вже стало здаватися, що я застрягла в цій темряві назовсім, а відчай стало практично єдиним відчутним почуттям, все стало змінюватися. Десь вдалині замерехтів тьмяний вогник світла. У ньому не було нічого привабливого і якби я мала вибір я б не стала до нього йти, але вибору не було. Я похмуро посміхнулася ступаючи по невагомою темряві. У мене ніколи не було вибору.

Цей світ не віщав нічого хорошого. Він не вабив до себе. Швидше навіть навпаки. Я не хотіла потрапляти в його промені розуміючи, що як тільки це станеться я можу опинитися в ще більш жахливому місці ніж просто тьма. Але у мене ніколи не було вибору. Хтось вирішив все за мене і тепер тьма з тією ж силою, з якою вона затягла мене в свої обійми, виштовхувала мене.

Різкий спалах на мить засліпила мене, але коли я все ж звикла до неприродно яскравого світла, то побачила перед собою довгий білий коридор. Пол і стіни були викладені плиткою. Подекуди стояли високі каталки із зеленою оббивкою. У коридорі було безліч дверей, але мене тягнуло до тієї, що була в самому кінці. Не знаючи чого чекати я нерішуче рушила до неї все ще не усвідомлюючи де перебуваю і як сюди потрапила.

Двостулкові двері відчинилися переді мною майже в ту ж мить як я підняла руку, що б торкнуться їх. Входячи в велику і простору кімнату я вже знала, що побачене не принесе мені нічого хорошого. Я дізналася це місце як тільки відчула його запах. Запах смерті.

Морг.

Навколо лише все той же яскраве світло виходить від довгастих ламп на стелі. Таких я ще ніколи не бачила. Уздовж стін стоян величезні шафи змахують на холодильники. Їх металеві поверхні блищать та передають все що відбувається в кімнаті. Вони відображають високий металевий стіл на якому лежить тіло накрите закривавленою білим простирадлом.

Біля столу стоять троє. Вони не звертають на мене жодної уваги. Немов мене тут і немає зовсім.

Перший це високий світловолосий чоловік в халаті лікаря. На його обличчі застигла маска співчуття, але через неї видно професіоналізм та холодну байдужість. Він уже звик до подібних сцен. Друга це жінка середніх років. Її карі очі повним сліз, пухкі губи тремтять в ледь стримуються риданнях, а руки, як і все тіло, тремтять.

Я перекладаю погляд на останню людину в кімнаті і дивуюся побаченому. Цією дівчині не більше п'ятнадцяти. У неї великі карі очі і маленький рот з пухкими губками. Її овальне обличчя могло б здаватися як дитячому милим, але в ньому видно щось таке, що говорить: вона небезпечна. Рудувато-каштанове волосся зібрані в високий хвіст. Вся в чорному. Шкіряна куртка здається трохи завеликою.

Але не зовнішній вигляд вразив мене. Я відчувала її. Я не знаю як правильно описати те, що відбувається, але в той момент коли я заглянула в її очі я відчула ті ж емоції, що і ця дівчина. І я була абсолютно впевнена, що це саме її емоції. Її погляд був зосередженим на закривавленому простирадлі. Її кисті були стиснуті в кулаки. Але на відміну від матері, а судячи по схожості жінка стояла поруч була саме матір'ю, дівчина не тряслася. В її очах не було жодної сльозинки. Лише зосередженість. Це те, що бачили люди зовні.

Я ж бачила те, що було всередині.

Вона горіла. В душі п'ятнадцятирічної дівчини вирував вогонь, який міг знищити все на своєму шляху. Напружене очікування змішане зі страхом вбивало її і вона хотіла і одночасно боялася побачити обличчя мерця. Але ось чоловік в білому повільно прибрав простирадло з особи невідомого і я скоса глянула на труп.

В горлі застряг крик. Її крик.

-Мій Син! - Замість нас обох закричала жінка і кинулася до мерця чиє обличчя було так знівечене, що я не розуміла як вона дізналася в цьому місиві свого сина.- Калеб! Мій хлопчик! О Боже!

Мати впала на коліна прямо перед металевим столом. Її ридання стрясали стіни. Її крик розривав душу. Біль спалахнула в мені з такою силою, що захотілося впасти схопившись за грудну клітку. Я розвалююся на частини. Я більше не існую. Все що у мене було тепер попіл.

Стійте! Ні. Це не мої думки. Це не мої емоції.

Дівчина, що стоїть все так же прямо, невідривно дивиться в обличчя своєму братові. Я знаю, що вона дізналася його. Я відчуваю її біль. Але як їй вдається залишатися такою холодною зовні? Вона дивиться на свого брата так ніби це не він, але зсередини усвідомлення реальності завдає їй невиліковні рани.

Її кулаки злегка здригнулися. Вона не глянула на матір, яка буквально потопала в своєму горі корчився на підлозі поруч з тілом сина. Її не хвилювали спроби доктора привести її до тями. Вона знала, що це кінець. В її душі з'явився ще один шрам. Ще один з багатьох. Але на цей раз він вже не затягнеться.

-Меріан! - Покликала надривається від сліз голосом жінка.

Дівчина на ім'я Меріан мовчки розвернулася до неї спиною. Не кажучи ні слова вона вийшла з моргу і я без вагань рушила за нею. Великий білий коридор здавався якимось похмурим незважаючи на яскраве світло. Меріан рушила вперед твердої і впевненою ходою все ще стискаючи кулаки. Коли ми проходили повз вікна я мигцем помітила, що на вулиці непроглядна нічна гроза.

-куди Ти йдеш? - Тихо запитала я заздалегідь знаючи, що не отримаю відповіді.

По дорозі до сходів нам не попалося жодної людини. Меріан проскочила кілька сходових прольотів і ось, нарешті, перед нею вихід. Вона вже простягнула руку для того, що б штовхнути двері, але її ноги підкосилися. Дівчина впала на коліна і вперше, лише на одинці з собою, вона заплакала. Мовчазні сльози перетворилися в стогони пораненого тварини. Біль накрила Меріан з такою силою, що вона схопилася за голову і практично закричала.

-Ні, - Крізь приглушує крик прошепотіла Меріан.- Калеб.

Це була не просто втрата когось близького. Це був удар від якого мало хто зміг би оговтається. Втрата брата, можливо єдину людину, який був доріг Меріан по-справжньому стала останньою краплею. Усередині дівчата все стало тріщати і розходиться по швах погрожуючи розірватися на дрібні шматочки.

Я простягнула руку, що б доторкнуться до плеча дівчини. Дивно, але її біль здавалася мені такою знайомою. Ніби я і сама відчувала щось подібне. Але ж я не знаю хто вона. Не знаю де ми. Не знаю чому я тут. Я навіть не знаю хто я. Невже все в цьому світі ділиться лише на темряву і біль?

Мої пальці майже торкнулися плеча Меріан, але тут все знову згасло. Немов порив вітру погасив стару свічку. Я провалилася в темряву як в темний вир крижаної води і не залишилося нічого крім її болю.

Мого болю.

-Зафіксіруйте Мозкову активність! - Знову пролунав голос, який я вже чула прежде.- Стабілізуйте її, але не дайте прийти в себе. Сестра, швидше!

Він пробивається крізь темряву і хоча я не відчуваю, що це правильне рішення, але я все ж пливу цими наказами назустріч. Хто вони? Що вони зі мною роблять? Чому я не можу прокинуться? Відповідей немає. Їх ніколи не було і не буде. На мить я відкриваю очі і бачу лише сліпуче світло. Він наводить мене в паніку, але її тут же пригнічує біль. Біль Меріан. Вона все ще палає в мені. Я відчайдушно опирався тискові, який заштовхує мене все далі в темряву, але програю. Хто б не бився з моїм тілом і свідомістю він перемагає.

Знову тьма давить на мене вантажем самотності і скорботи. У цьому світі не існує часу. Не існує нічого матеріального. Навіть я сама не існую. І це пригнічує.

Я знову чую якийсь шум доноситься з під покривів темряви. Він наростає і незважаючи на мій стан я вже розрізняю чужі голоси.

-Потрібно затримати їх! - Наказує сильний, але стурбований голос.- Я знайшов її.

-Боже Правий, - ледве переводячи дух шепоче другий.- Вона ледь дихає. Ти впевнений, що забрати її буде розумно?

Я все ще сліпа і це починає дратувати. Влада над власним тілом мені не доступна. Позбавлена ??будь-яких інших почуттів, крім слуху, я не можу визначити правду я чую або ж це гра уяви.

-Разумно? - З ноткою насмішкуватості перепитує все той же стурбований голос.- Ми тільки що проломили кілька десятків черепів заради того, що б витягнути божевільну, яка добровільна залишилася в лікарні. Братик, поняття «розумно» дуже відносно.

Важке зітхання порушив на мить настала тишу, а потім навколо зчинився справжній бунт з сотень гучних звуків, і завивань сирени. Пливучи в своїй пітьмі до цієї какафонії я відчайдушно намагаюся знову відкрити очі. Я хочу знати, що відбувається.

Складно описати скількох зусиль мені коштувало вирватися з непроглядної пітьми. І скількох зусиль мені коштувало не провалиться в неї знову. Розплющивши очі я помітила як наді мною нависає чиєсь обличчя, але перед очима все так сильно розпливалося, що я не могла розгледіти хто це був.

-Черт Забирай, - прогарчав якийсь чоловік, але я не побачила його.- Схоже нам доведеться вдатися до запасного плану.

-Добре, - Різко відповів той, що нависав наді мною. Мій погляд сфокусувався на сіро-блакитних очах і від усвідомлення того, що я бачу Джеймса, справжнього, матеріального і повністю схибленого Джеймса Озборна, протверезило мене немов вилита на голову бочка крижаної води.

Якого біса ти тут робиш? - Спробувала вигукнути я, але в горлі палав справжній вогонь і слова стали невиразними через сильні пориви сухого кашлю.

-З Добрим ранком, горобчик, - посміхнувся Джеймс у відповідь на моє недовольство.- розважали тут, так?

Відповіді він чекати не став. Джеймс з легкістю згріб моє тіло з високою кушетки і обережно посадив біля дальньої стіни процедурної, поруч з шафою для одягу. Точніше за ним.

-Прікрой Її поки я все підготую, - наказав він комусь.

В ту ж мить, як тільки Озборн відсторонився від мене, його місце зайняв хтось інший. Особа цього хлопця дивним чином було схоже на обличчя Джеймса, але були і відмінності. Його погляд здавався куди більш лукавим і більш хитрим. Його волосся було трохи світліше. Його тіло не було таким м'язистим. І виглядав він трохи молодший за Джеймса. Можливо на рік або два.

-Міч Озборн до ваших послуг, міс, - змовницьки усміхнувшись промовив хлопець.

Я насупилася намагаючись привести сплутані думки в порядок, але мені це погано вдавалося. Я все ще не розуміла, що відбувається і виною тому були сильні препарати, які мені гарували на протязі ... Протягом скількох годин? Що сталося? І що відбувається прямо зараз?

У мене не було ні єдиного шансу вимовити бодай звук. Мій новий знайомий різко накинувся на мене і прикрив своїм тілом від чогось, а в наступну секунду пролунав гучний гуркіт грому. Хтось вибив металеві двері за допомогою якогось вибухонебезпечного кошти. Кімнату заповнили уламки і густий туман з пилу. Міч, обтрусившись, різко схопився на ноги і потягнув мене за собою. Я покірно піднялася, але втримаються в горизонтальному положенні мені навряд чи вдавалося. Якби Міч НЕ притискав мене до власного тіла залізною хваткою я не змогла б зробити й кроку.

-Швидше! - Наказав Джеймс і пірнув у раскуроченной дверний отвір де всього хвилину назад була залізна двері.

Міч помчав слідом тягнучи мене за собою. Тільки зараз я побачила, що обидва хлопці озброєні до зубів. Торс Джеймса, який йшов попереду, був оповитий шкіряними ременями на яких кріпилися тонкі клинки для метання. На збройовому поясі висіло кілька круглих штуковин, призначення яких було для мене загадкою, а так само кілька пістолетів і великий ніж. Зброя Міча було ідентичним за винятком метальних клинків. Їх просто не було. Обидва хлопця були одягнені в чорний одяг, яка напевно була практична в бою.

Як тільки ми ступили за межі процедурної я мало не закричала від побаченого. Як мінімум десять тіл в білому одязі були завалені уламками стіни, яку розніс Джеймс. Деякі ще стогнали під вагою каменів і від болю в глибоких ранах, але більшість не подавало ознак життя. Побачене привело мене в такий шок, що я ще довго не могла прийти в себе і усвідомити, що ж задумали Міч і Джеймс.

Але ж цих двох абсолютно не хвилювало, що з їхньої вини гинули люди. Нехай навіть не найкращі. Нехай навіть з безліччю гріхів і пороків. Озброєні йшли вперед буквально по чужих тіл і ніколи не дивилися під ноги.

-Що Ви робите? - Пробурмотіла я. Моє горло здавило, але виною була пил витала в коридорах лечебніци.- Як ви можете так чинити?

Міч, що йшов впевненою ходою незважаючи на моє неслухняне тіло, скоса глянув на мене і в його погляді відбилося здивування.

-Ти Хоча б розумієш, що вони робили з тобою весь цей місяць? - Запитав він так ніби знав мене краще ніж я сама.

Я замотала головою відчайдушно борючись з занудило. Краєм розуму я зазначила, що Міч сказав «місяць». Чи означало це, що я пробула без свідомості так довго? І якщо так, яким чином я залишилася жива? Жива ... В голові спалахнуло блякле спогад в якому я задихалася під натиском води. Що ж сталося в біса?

Голоси і зойки якихось людей долинали до нас з глибин пильного туману поки ми бігли в невідомому напрямку. Я вирішила, що подумаю над своїми питаннями пізніше. Якщо доля надасть мені таку можливість.

-Це Неважливо, - пошепки, швидше за звертаючись до себе ніж до Мічу, забурмотіла я.

Юний Озборн залишив мої слова без коментарів. Чи то тому що не почув, чи то тому що йому було плювати. Куди мене вели? Чому за мною повернулися? І ким саме був Міч? Питання-питання. Одвічні питання, які з кожним днем ??втрачають сенс. Яких завжди стає тільки більше. І на які мені ніхто ніколи не дає відповідь.

-Як Далеко ще? - Запитав Міч Джеймса йшов впереді.- Навряд чи вона довго протягне.

-Усього Кілька коридорів, - кинув Джеймс через плече Ти пам'ятаєш нашу умову?

Міч зітхнув і в цьому зітханні почувся роздратування і нетерпіння.

-Звичайно.

-Тоді Дій, - сухо наказав Джеймс.

Ми згорнули в ще один коридор де було більше світла і набагато менше пилу. Назустріч нам вже бігли десятки санітарів на чолі з доктором Олівером. Його погляд здавався диким, майже божевільним, і він постійно метався між мною, Мічем і Джеймсом.

Ми зупинилися, але всього на мить. Напевно обидва хлопці оцінювали ситуацію і шукали вихід. Я не знала, що керує Мічем, але тепер мені стало абсолютно ясно, що Джеймс повернувся саме за мною. З якоїсь незрозумілої причини він захотів витягнути мене з лікарні не дивлячись на ціну. І тепер він знову піддавався жахливої ??небезпеки. Доктор Олівер нарікав на рахунок того, що він втратив такий цінний екземпляр як Джеймс Озборн і ось він майже в його руках. Якщо він схопить його, то навіть смерть не зможе врятувати мого друга від чіпких лап цієї людини.

-Каталіна, - Пошепки покликав хтось невловимо знайомий. Неприродно блакитні очі дивилися на мене крізь весь цей хаос і на якусь мить світ навколо нас застиг. Привид чиє ім'я я не знала, знову був поруч зі мною. Але на цей раз його прихід не видався мені ненормальним, страхітливим або доказом божевілля. Він надавав мені сіл.- Згадай хто ти.

Перед очима замиготіли якісь образи, але вони були такими неясними, що я не могла вловити жодного. Привид все ще дивився мені в очі з наполегливим упевненістю. Упевненістю в тому, що я була чимось більшим ніж просто людина. Він вірив у мене. Він знав мене. Знав ту дівчину, якій я була багато років тому. Знав ту яку сама я не пам'ятала.

-Вспомні Хто ти, Каталіна, - знову повторив він і час знову повернулося в нормальний перебіг а привид зник.

Джеймс кинувся в бій немов в холодний і темний вир. Міч прикривав мене не підпускаючи до мене жодного санітара. Обидва хлопця здавалися неймовірно сильними, але вони були в пастці. Вони були в пастці через мене. Через божевільної думки, що я потребую порятунок, хоча я ніколи про таке не просила.

«Згадай хто ти», - луною відгукнулося мою свідомість.

Я не могла згадати все, але було дещо, що я швидше відчувала ніж пам'ятала. Дещо робить мене небезпечною. Що змушує мене ховатися в подібних місцях і позбавляє права на звичайне життя. Або хоча б на її подібність. Так було завжди.

Але тільки не зараз.

Не зараз і ніколи більше.

Я не терпіла кровопролиття і вже тим більше вбивств. Я не могла змиритися навіть із думкою про насильство, хоча іноді й стала роздумувати про це. Проте зараз на кону стояла не тільки моє життя. Зараз потрібно було зробити вибір між тим, що важливо і те, що правильно. І це були різні поняття.

Мічу довелося випустити мене зі своїх рук так як до нього наближався щонайменше п'ять здоровенних громив озброєних палицями і безжальним характером. Хлопець добре бився, але санітарів було занадто багато. Один з них зайшов Мичу за спину і вже був готовий обрушити на його голову важку деревинку, коли моє тіло без попереджень ожило і наповнилося силою.

Відключившись від мозку, совісті і жалю я напала на санітара вдаривши його ногою в задню частину гомілки. Злісний ублюдок повалився на коліна закричавши та я в той же момент підхопила чиюсь кийок, яка валялася біля моїх босих ніг, і обрушила її на голову санітара. Противний звук ламають черепа змусив мене здригнутися, але не зупиниться.

Вставши за спиною Міча я прикривала його і хлопцеві було легше боротися. Він швидко зрозумів, що і я на щось годжуся, але все ж намагався не підпускати до мене нападників. Адреналін заструілся за моїми венах так швидко, що я стала відчувати себе сильніше ніж коли б то не було. Я боролася майже на рівні з Озборна і це лякали і радувало одночасно.

-Швидше, Сюди! - Вигукнув Джеймс, який весь цей час пробивав нам шлях до виходу.

Він відчинив якісь двері, яка вела прямо на вулицю і Міч тут же схопивши мене за руку побіг в потрібному напрямку. На цей раз я дійсно була готова піти. І нехай у мене все вопіло про те, що це неправильно іншого виходу я не бачила. Якщо у нас все вийде, то у мене ще буде можливість подумати над тим, що сталося, над своїми власними переконаннями і їх змістом. Але зараз головним було вибратися з лікарні.

Джеймс пропустив нас вперед, що б прикрити наші спини від новоприбулих санітарів, які вривалися в коридор. Коли ми з Мічем пробігли повз я на мить відчула його тепло і запах. Це було схоже на повернення додому після довгого і дуже стомлюючого подорожі. Джеймс глянув на мене якимось дивним поглядом повним побоювання і підозр. Він більше не довіряв мені. Він знав, що в ту ніч нашого першого втечі я повернулася назад в лікарню добровільно. І все ж тепер він повернувся за мною.

-Не Дайте їм піти! - Закричав доктор Олівер, який весь цей час ховався в тіні не вступаючи в бій, але уважно наблюдая.- Зупиніть їх за всяку ціну!

Ці слова зовсім мені не сподобалися. Міч вже майже виштовхнув мене на вулицю коли коридор наповнився різким звуком пострілу. До цього жоден з Озборнів не застосовував вогнепальну зброю. Я різко обернулася побачивши як тіло Джеймса здригнулося а з його правого боку, трохи нижче ребер, засочілась кров. Хлопець стиснув зуби, що б не закричати, але ноги його підкосилися і він став осідати на підлогу.

Все навколо завмерло і час стало тягнуться так повільно немов в одній хвилині були цілі дні.

-Джеймс! - Вигукнув за моєю спиною Міч і кинувся до хлопця.

У цю ж мить мої очі знайшли того, хто стріляв. Один з санітарів, який тільки-тільки вбіг в коридор, тримав на напоготові револьвер, і націлював його на цей раз прямо в голову Міча.

Буря люті спалахнула в мені з такою шаленою силою, що навіть думки про те, що її потрібно придушити не виникло в моїй свідомості. Все сталося в лічені секунди і пізніше я не могла зрозуміти як таке взагалі могло статися. Гуркіт справжнього грому оглушив всіх хто був в коридорі лікарні. Потужний порив вітру увірвався в будівлю і норовив знести будь-якого хто встане на його шляху. Але це було не все. Цього було мало.

Люди, які стоять переді мною, все крім Озборнів, злетіли в повітря майже до самої стелі. Їх голови в безмовному крику закинула назад а руки розкинулися по обидва боки від тулуба. Навколо запанувала мертва тиша загрожує довести до божевілля будь-якого хто був поруч. У цій тиші було чутно лише один звук. Звук ламаємо шийних кісток кожного хто був мені ненависний. Мертві тіла сипалися на кам'яну підлогу немов згустки закривавленого снігу в безвітряний град.

Коли останній мертве тіло впало, а гладку дерев'яну підлогу став нагадувати річку з чужої крові, впала я сама. Буря з ненависті і люті випарувалася змінившись жахливим усвідомленням свого не переться гріха. З моїх грудей вирвався жахливий полувсхліп полукрік. Мої руки затремтіли а кров під колінами зміщалася зі сльозами, які падали з моїх очей.

Я знаю хто я.

Я монстр.

Холод і жар | ніяких виправдань
    загрузка...
    © um.co.ua - учбові матеріали та реферати