Психіатрична лікарня, 1935 рік | Незнайомий мені безумець | Хороша дівчинка? | експеримент | Союзники і жертви | Вогонь в душі і лід зовні | ніяких виправдань | Правда чи брехня? | Не мало значення | Чи не мій час |

загрузка...
загрузка...
На головну

Чи не так як гадалося

-Ти, - Тицьнув у мене пальцем один з санітаров.- Іди за мною.

Я спантеличено дивилася спочатку на санітара а потім зустрілася поглядом з Тімом. Час йшло до вечора, але ще було надто рано для того, що б повертати нас до палат. І надто пізно для якихось запланованих процедур. До того ж з чого б нас стали виводити по одному?

Відчувши як все стискається в грудях від поганого передчуття я повільно піднялася зі свого крісла. Тім проводив мене стурбованим поглядом коли я попрямувала слідом за широкоплечим Громилом. Перш ніж покинути загальний зал я помітила як Джеймс стурбовано дивиться мені вслід. Він навіть піднявся на ноги, хоча до цього моменту валявся в кріслі, в протилежній частині залу, не подаючи ознак життя. Ми вже цілий тиждень розігрували байдужість один до одного, але зараз хлопець забув про свою роль. Я спробувала підбадьорливо посміхнуться йому, але губи не слухалися.

Виходячи в коридор я вже усвідомлювала, що справа погана.

Можливо доктор Олівер вирішив не шукати доказів з приводу моєї причетності до погрому в своєму кабінеті і тепер він просто вирішив випитати у мене правду? Або ж йому набрид Джеймс і він вирішив поставити який-небудь експеримент на мені? Адже рано чи пізно це повинно було трапиться, хіба ні?

У мене спітніли долоні і я швидко витерла їх про сіру сорочку. Що б там не було не можна показувати страху.

Санітар провів мене вздовж кількох коридорів. Один з них вів до житлового корпусу де була моя палата, і в якийсь момент я вирішила, що мене просто збираються знову замкнути в ній, але коли ми пройшли повз палати я занервувала ще більше. Особа санітара здавалося одним суцільним цеглою з плоскими маленькими очима і маленьким носом. А ось його тіло було масивним. Він був як мінімум рази в два більше мене. Я не могла згадати бачила його коли-небудь раніше.

Санітар провів мене по безлюдному корпусу а потім зупинився біля однієї з дверей. Я смутно пригадала, що тут знаходиться одна з процедурних. Саме сюди мене привела медсестра, після того як Джеймс напав на мене в першу нашу зустріч. А потім я все забула. І саме тут над Джеймсом ставили експерименти. Чорт! Напевно вони дійсно вирішили вколоти мені якусь погань, яку раніше вливали в Озборна.

Страх змусив мене відсахнуться від залізних дверей немов від дикої кобри. Я не хотіла входити в це пекельне лігво. Ось тільки, судячи з незадоволеного погляду санітара, вибору у мене не було. Він грубо схопив мене за руку, і штовхнув в процедурну з такою силою, що я налетіла на високу кушетку а потім впала на підлогу не зумівши утримати рівноваги. Поки я намагалася піднятися на ноги двері зачинилися і я залишилася з цим виродком один на один.

-Непогано Обстановка, - грубо прохрипів санітар дивлячись на мене поглядом повним ненависті. І справа тут була не в тому, що для таких як він пацієнти психіатричної лікарні були непотребом. Я помітила в його погляді якусь особисту образу, але не могла зрозуміти що, чорт забирай, проісходіт.- Нічого не нагадує?

Зумівши піднятися на ноги я зробила кілька кроків назад. Обвівши процедурну поглядом я помітила, що в маленькому віконці знову вставили скло і грати. Звук розбитого скла прогримів в моїй голові. Я похитала головою не розуміючи звідки взялося це спогад. Коли я приходила сюди до Джеймсу вікна вже не було. Але чи було воно коли я опинилася тут вперше, з медсестрою? Не пам'ятаю.

-Я Не розумію про що ви, - тихо промовила я гарячково озираючись на всі боки.

У цього виродка на думці було щось дуже погане. Тепер мій страх перед загадковими експериментами розсіявся. Санітар привів мене в цю кімнату за особистою ініціативою, а не за наказом доктора Олівера. Не знаю чому я була так впевнена в цьому. Можливо, вся справа в грубості цього страшного людини, або в його повному ненависті погляді.

Мені потрібно було якось вибратися звідси. Але як я можу впорається з таким Громилом поодинці?

-Напевно Мені варто освіжити твою пам'ять, - злобно усміхнувшись промовив санітар.

Громила зробив крок до мене. Я зробила крок назад. Кімната поступово ставала все менш освяченої так як за вікном збиралися грозові хмари. Мій погляд метнувся до невеликого столика, що стоїть поряд з кушеткою. На ньому, в металевій посудині, лежали скальпелі і якісь хірургічні інструменти. Але що б схопити зброю я повинна була наблизиться до громилові. Чи вдасться мені діяти досить швидко?

Я метнулася до столика і мої пальці вже майже торкнулися холодного металу як її тут же перехопила здоровенна ручища санітара. Він з легкістю відкинув мене в протилежну частину кімнати, і я з силою вдарилася спиною об шафу. Старезні дверцята відкрилися і на мене впала запасний одяг медперсоналу.

-Що-То сьогодні ти не така прудка, дорогенька, - противним голосом прошипів санітар.

Він рушив в мою сторону, але я тут же спробувала відповзти подалі. Що йому від мене потрібно? Що я йому зробила?

Він схопив мене за волосся і ривком поставив на ноги. Від болю на очі навернулися сльози а з губ зірвався крик. Я отримала важку ляпас і мій рот тут же наповнився моєї ж кров'ю. Виродок повалив мене на кушетку і та жалібно заскрипіла під його натиском.

-Ну Що? - Пролунав санітар.- Нічого не пригадуєш?

Я стала несамовито відбиватися і брикатися намагаючись вирватися з-під потного тіла ублюдка, і тут в моїй голові, мов спалах блискавки, спливло спогад. Я згадала як прокинулася на цій самій канапі і як пізніше спробувала втекти. Я згадала як відправила в нокаут двох санітарів і одним з них був ублюдок, який зараз притискав мене до чортової кушетці. Саме йому я заїхала в найболючіше місце. Але як мені це вдалося? Хіба я взагалі вміла битися?

-Отвалі Від мене! - Закричала я з ще більшою силою намагаючись вирватися.

-Ну Вже немає, - злобно сказав санітар і в ніс мені вдарило затхле подих з домішкою алкогольних парів. Так він же п'яний! - Ти відповіси за то, що зробила.

Я відчула як його здоровенна ручища лягла мені на коліно і поповзла вгору по нозі задираючи сіру сорочку. Здоровенна туша не давала мені поворухнеться, і скільки б я не кричала, і не брикала все було марно. А рука все повзла вгору немов якийсь мерзенне комаха. Усередині мене утворився такий страх упереміш з огидою, що я навіть сама не помітила як по щоках потекли сльози.

В той момент коли я вже була готова здатися, коли зрозуміла, що ніхто мені не допоможе, залізні двері з тріском розчинилися а потім знову зачинилися. Я не бачила який перебуває, але через секунду громила, притискає мене до ліжка, зник. Процедурна наповнилася нестямним криком і це моментально вивело мене із заціпеніння. Я зістрибнула з ліжка отдернув сорочку.

Джеймс з несамовитою люттю і люттю молотив санітара а той відчайдушно намагався прикрити руками обличчя. Хлопець здавався настільки оскаженілим, що його особа вселяло дикий жах а кожен удар супроводжувався звуком ламаємо кісток. Він бив ублюдка швидкими і точними ударами загнав його в самий кут процедурної. Руки хлопця вкрилися кров'ю а на санітарів дуже швидко не залишилося жодного живого місця.

-Джеймс! - Вигукнула я метнувшись до хлопця, але він не звернув на мене ніякої уваги. Він продовжував несамовито бити санітара і я з жахом зрозуміла, що той більше навіть не намагається чинити опір. Його обличчя перетворилося на криваве місиво а тіло обм'якло. Якби Джеймс не тримав виродка за воріт лікарняному білої уніформи санітар б уже валявся на підлозі.

-Джеймс, Вистачить! - Благала я, намагаючись перехопити його руку.

Якби хлопець не зупинився, то я напевно отримала б такої ж удар як і санітар, так як опинилася на шляху його кулака. Але рука Джеймса завмерла як тільки він побачив мене і в озлобленим погляді ледь помітно блиснуло занепокоєння. Він гидливо випустив з рук клаптик закривавленою тканини, єдине, що тримало санітара в напівсидячому положенні, і повернувся до мене.

-Ублюдок, - Зло плюнув Джеймс, з ненавистю глянувши на бездиханне тіло.

Я не змогла приховати свого жаху. Задкуючи від Джеймса і від тіла санітара я налетіла на столик з хірургічними інструментами і мимоволі перекинула металеву посудину в якій вони лежали. Скальпелі, ножиці, пінцети і ще якась дурниця посипалися на підлогу. Дивно, що ніхто до цих пір не почув ні моїх криків, ні криків санітара. Чому ніхто не прийшов на шум?

-Талі, - Обережно підходячи до мене покликав Джеймс. Він дивився на мене як на загнаного в кут звіра, і я дійсно так себе чувствовала.- Не бійся.

Як я могла не бояться коли побачила ... таке? Дивно, що я так боялася Джеймса. Адже сама, всього кілька хвилин тому всім серцем ненавиділа цього санітара, а так само будь-якої людини в білій лікарняній одязі. Ось тільки чи варто мені побачити прояв ненависті з боку як всередині мене, щось клацнуло. Тріснуло. Кожна клітинка мого тіла була в жаху не тільки від дій Джеймса. Я боялася, що і сама могла зробити щось подібне, якби у мене вистачило сил здолати санітара. Я боялася власної жорстокості, яку раніше навіть не помічала.

Людина, який зараз тягнув до мене руки, і той хто ще хвилину тому безжально молотив санітара, не міг бути одним і тим же. Ким був Джеймс Озборн насправді? Я відчула тремтіння в усьому тілі, і несподівано мої ноги відмовилися мене тримати. Мені захотілося впасти на холодну підлогу і просто зникнути з цього світу. У ньому було дуже багато жорстокості. Я не хотіла цього. Не хотіла пам'ятати про те наскільки люди можуть бути жорстокі. Наскільки жорстокою можу бути я.

-Талі, - Різко покликав Джеймс підхопивши мене перш ніж я впала б на пол.- Ти мене чуєш? Чорт! Талі, скажи що-небудь!

Джеймс сіл на холодний кахельну підлогу і посадив мене собі на коліна. Його долоні взяли моє обличчя так дбайливо ніби я була порцелянової. Він уважно оглянув моє тіло, а потім обережно витер кров з моїх щік і губ.

-Воробушек, Прокинься, - заспокійливо промовив Джеймс, і його голос був м'якше оксамиту. Він намагався привести мене до тями.

Джеймс притискав мене до своїх грудей як маленьку. Його руки заспокійливо погладжували мою спину і волосся. Я чула розмірений стукіт його серця. Вся ця картина могла б бути дуже милою якби не кров санітара, яка розтікалася по холодній підлозі. Якби не його широко розкриті мертві очі. Якби не завивання грози за вікном. І якби нам не загрожувала небезпека, яка могла увірватися в цю кімнату в будь-яку секунду.

-Ти Вбив його, - прошепотіла я сама не вірячи своїм словам, але ось він - труп, що лежить перед нами, як незаперечну доказательство.- Забив на смерть.

-Так, - Просто відповів Джеймс, ніби в цьому не було нічого особливого.

Я опустила голову подивившись на руки, які мене обіймали. Руки холоднокровного вбивці, який не бачив нічого жахливого в своєму вчинку. Я здригнулася і Джеймс тільки міцніше притиснув мене до себе.

-Він Хотів ...- руки на моїй талії стиснулися в кулаки жмакаючи сіру рубашку.- Я не міг дозволити йому ...

Я прекрасно зрозуміла про що говорить Джеймс. Я знала, що хотів зробити цей ублюдок. Чи могло це бути виправданням вбивства? Хіба світ багато втратив після смерті одного з санітарів? Я і сама відчувала пекучу ненависть до більшості медперсоналу, але я не хотіла бачити в Джеймса вбивцю. Не хотіла бачити його жорстоке обличчя, і чути спокійний голос підтверджує свої гріхи.

Але було дещо ще. Незважаючи на страх перед Джеймсом, і його можливої ??іншою стороною особистості, я ще шалено злякалася за нього самого. Що буде коли нас знайдуть тут? Що з нами зроблять? Що вони зроблять з Джеймсом як з вбивцею? Що якщо його теж уб'ють? Посадять на електричний стілець або ще що-небудь в цьому роді?

Я не могла допустити цього.

-Ти Повинен йти звідси! - Вирвавшись зі своєї апатії вигукнула я, і різко піднялася на ноги смикаючи Джеймса за руку.

Хлопець піднявся слідом з недовірою стежачи за мною. У нас не було часу. У нас не було права на помилку. Якщо зараз мені не вдасться витягнути Джеймса з цього місця, то пізніше його стратять. Усвідомлення цього факту викликало в моїх венах вибух адреналіну. Я швидко підійшла до тіла санітара забувши про відразі і страху. Поширив в його кишенях я знайшла зв'язку ключів. Ті, які Джеймс вкрав раніше, були заховані в вентиляції, в моїй палаті, і у нас не було часу за ними повертатися.

-Що Ти робиш? - Схопивши мене за плечі і розвернув до себе запитав Джеймс.

Його очі блищали немов два коштовні камені, але тепер вони не намагалися мене заспокоїти або налякати. Він лише намагався зрозуміти, що я надумала. Або переконається в тому, що я не зійшла з розуму. Забавно, враховуючи місце дій.

-Вони Вб'ють тебе за це, - махнувши рукою на тіло санітара промовила я крижаним тоном, якого сама від себе не ожідала.- Ти повинен втекти з лікарні. Зараз. Негайно.

-А Як же ти? - Запитав Джеймс оглянувши мене з ніг до голови.

Мій одяг була забруднений кров'ю санітара і моєї власної. Ноги і руки злегка тремтять, але я цілком трималася.

Я не кину тебе тут одну, - строго заявив Джеймс.

-Я Не можу піти, - відчайдушно захитала головою я.

Очі хлопця злегка звузилися.

Чому? - Різко запитав він Що тебе тримає в цьому лайні?

Я відкрила рот, щоб дати відповіді, але не знайшла потрібних слів. Я і сама не розуміла, що тримає мене в цьому місці. Вже точно не сентиментальні прихильності або радісні спогади. Але було в мені щось, що кричало про те як небезпечно залишати це місце. А ще був Тім. Тім, мій кращий друг, і єдине незбиране спогад. Я знала, що він все, що у мене залишилося. Все про що я завжди пам'ятала і ніколи не забуду.

-Я Не можу кинути тут Тіма, - прошепотіла я, вирішивши не розповідати про першу причину свого небажання втекти з лікарні.

Джеймс кивнув, ніби очікував такої відповіді.

-А Якщо ми заберемо його з собою? - Запитав хлопець.- Тоді ти підеш зі мною?

В очах Джеймса світилося впертість і рішучість. Час минав немов вода крізь пальці, і я не мала права затримувати нас. А Джеймс напевно не зрушиться з місця поки я не погоджуся з його божевільним планом. Дивно, але за короткий час я навчилася розуміти його краще ніж кого б то не було ще.

-Добре, - Кивнула я.- Ми витягнемо і його.

Джеймс кивнув і схопивши мене за руку ривком відчинив важкі двері. Я очікувала побачити натовп санітарів, через яку довелося б пробиватися з боєм, але в коридорі було тихо і прохолодно. Хворих ще не привели до палат хоча гроза за вікном набирала сили, а значить не було необхідності в охороні безлюдного коридору. Джеймс потягнув мене за собою і ми сховалися в одному з темних закутків. Це було свого роду глибока ніша в стіні, а вершина до самої стелі, і з незрозумілих для мене призначенням. Перебуваючи в досить темної частини коридору, це місце ставало хорошим схованкою.

Джеймс став напружено визирав з-за рогу чогось чекаючи.

-Цей Ублюдок знав, що стіни в тій процедурної набагато товщі ніж в будь-якому іншому приміщенні. Та чортова кімната звукоізольовані, - прошепотів Джеймс відповідаючи на мої уявні питання, але навіть не дивлячись в мою сторону.

Його щелепа стиснулася, а вільна рука перетворилася в подрагивающим кулак, через що сталеві м'язи виступили з-під сірої одягу.

Ти не шкодуєш про те, що зробив? - Обережно запитала я, не знаючи хочу знати відповідь.

Джеймс похмуро глянув на мене а потім знову перевів погляд на темний коридор.

-Ні, - Кинув хлопець через плече Не шкодую.

Я зробила глибокий вдих і постаралася переконати себе, що Джеймс діяв під дією ефекту, і все ще не до кінця усвідомлював, що накоїв. Інакше вийшло б так, що я навмисно збираюся допомогти холоднокровному вбивці втекти з психіатричної лікарні. Але ж я навіть не знаю ні діагнозу, ні причини, по якій Джеймс опинився тут. А якби навіть і знала, то хіба вчинила б якось інакше?

Бажання захистити малознайомої людини виявилося сильніше здорового глузду, і тому я повністю йому довірилася. Ми простояли в темному кутку біля трьох хвилин. Я й гадки не мала чого чекає Джеймс, але відчувала, що у нього є план.

-Коли Я витягну з натовпу твого дружка, пригорнися до стіни і постарайтеся не видавати жодного звуку, зрозуміла? - Пошепки наказав Джеймс.

Я коротко кивнула в душі сподіваючись, що його план спрацює. Права на помилку у нас не було. У руці Джеймса щось блиснуло, і я зуміла розгледіти гострий скальпель. Коли він встиг його взяти? І що збирався робити? Я розуміла, що не повинна заважати Джеймсу. Він завжди знає, що робить, але що якщо він комусь нашкодить цієї штуковиною? Вбивство, навіть самого жахливого людини, це погано. Не важливо кого саме ти вбив. Важливо лише те ким ти став після цього.

Великі двостулкові двері в іншому кінці коридору відчинилися і під пильним наглядом санітарів, хворі щільною групкою йшли вздовж коридору. Деяких з них розпихали по палатах, але більшість жили не в цьому корпусі і тому рухалися прямо до того повороту поруч з яким ми зачаїлися.

Серед хворих і людей в білому я розгледіла Тіма. Він йшов нервово озираючись на всі боки, але при цьому низько опустивши голову і зціпивши зуби. Щось було не так. Я розгледіла виступив піт на його скронях і лобі. Його тіло злегка тремтіло а руки були напружені. Він гарячково потирав кисті.

-приготуватися, - Ледь чутно прошепотів Джеймс, побачивши мого друга.

Він не помітив в якому той стані і міняти, щось було вже пізно. Джеймс випустив мою руку і ступив вперед рухаючись швидко і беззвучно. Немов привид. І без того нестійка нервова система давала про себе знати, але я щосили намагалася впорається з заворушеннями і просто чекала стоячи поза увагою санітарів. Джеймс ковзнув уздовж коридору в той момент, коли група хворих підійшла до повороту. Він без праці злився з натовпом і ніхто не звернув на нього уваги. Я стежила за тим як хлопець схопив Тіма за руку і в ту ж секунду, як хворі стали проходити повз затемненій ніші, в якій ховалася я, смикнув його на себе. Тім ошелешено відкрив рот, але на щастя не вимовив ні звуку. Мить і тепер ми втрьох опинилися в темряві, тісно притиснуті один до одного. Дивно, але ніхто нічого не помітив. Я не могла повірити, що все буде так просто.

-Швидко Йдіть за мною, - наказав Джеймс як тільки натовп хворих зникла за черговим поворотом.

Він ступив у протилежну сторону і я схопила Тіма за руку тягнучи за собою. Хлопець дуже швидко оговтався від шоку, але тепер на його обличчі явно читалося переляк і недовіра.

-Що Ми робимо? - Відчайдушним пошепки запитав Тим.

-Догляд Звідси, - коротко кинула я, відчуваючи як його суха і холодна долоня тремтить в моїй руці.

Джеймс йшов попереду виглядаючи з-за кутів і вибираючи найзручніший шлях. Тепер, коли Тім був поруч зі мною, я відчувала як буря в моїй душі сходить нанівець. Петляючи коридорами і чуючи гуркіт грому за вікном, я чітко усвідомила, що повинна робити далі. Все це було реально. Ми дійсно близькі до виходу, і лише усвідомлення цього факту змушує мене стати холодною й розважливою. Я відчуваю кожною клітинкою свого тіла, що прийняте мною рішення - правильне. Ось тільки не всі з цим погодяться.

-Зараз Буде жарко, - попередив Джеймс в черговий раз виглянувши через угла.- Сподіваюся ти готова, горобчик?

Він обернувся до мене заради того, що б підбадьорити посмішкою. Я натягнуто посміхнулася у відповідь. Тім, що стоїть поруч зі мною, сильніший стиснув мою долоню. Я не пам'ятала цієї частини лікарні, але Джеймс мабуть добре її знав. Він вступив в неяскравий світло ледь палаючих ламп і я тут же почула чиїсь швидкі кроки. Через мить вся лікарня здригнулася в пронизливому витті сирени сповіщають про втечу. Я випустила руку Тіма, так як довелося заткнути вуха, що б не оглухнути.

На Джеймса напало двоє санітарів, які вартували довгий, ледь освітлюваний, коридор в кінці якого була якась двері. Джеймс швидко вступив у сутичку, але не дивлячись на збожеволілих від люті санітарів, він зміг вивернутися з-під чергового удару і крикнути мені на все горло:

-Двері!

Я моментально зрозуміла чого Джеймс домагався. Стиснувши в руці в'язку ключів, я вільною рукою схопилася за сорочку Тіма, і потягла його за собою. Мій друг не став зволікати, і на подив швидко пробіг через весь коридор, а потім став смикати за ручку. Звичайно ж, двері були замкнені.

Намагаючись не звертати уваги на гучні звуки ударів і зойків, які здавалося б, могли перекрити завивання сирени, я стала гарячково шукати потрібний ключ. Жоден з ключів в зв'язці не підходив. Я згадала, що колись Джеймс сам сказав мені, що в таких зв'язках немає ключа від парадних дверей. Ми були в пастці. Невже все ось так і закінчиться?

Я з жахом обернулася до Тіма. Джеймс і я з самого початку були небіжчиками, але тепер я прирекла на муки і свого кращого друга. Чорт забирай, як я тільки могла повірити, що мені вдасться витягнути його з лікарні? Адже звідси немає виходу!

-Отойді, - Наказав Тім несподівано жорстким голосом.

Дивно, але на його обличчі більше не залишилося і тіні збентеження, страху або невпевненості. Вперше в житті я побачила як він перестав тремтіти, і ніби перетворився в якогось абсолютно незнайомого мені чоловіка. Впевненого. Сильного. Рішучого.

Поки Джеймс мірявся з силами з новими, щойно підоспілими, санітарами і мало не танцював на тілах тих, кого вже встиг відправити в нокаут, Тім метнувся до масивного письмового столу за яким, напевно, зазвичай сидів черговий. Я ніколи не думала, що в такому худорлявому і вимотати хлопця може виявитися така сила. Тім схопив важкий дерев'яний стілець, який напевно був удвічі важчий за мене, і з розмаху обрушив його на двері, ледь я відскочила в бік. Гуркіт стояв оглушливий.

Джеймс зрозумів задум мого друга, і не дивлячись на нові травми, він все ж продовжував затримувати відразу трьох санітарів. Час тікало від нас немов ми були зграєю чортів. Я знала, що з хвилини на хвилину тут виявиться ціле військо санітарів, і тоді навіть Джеймсу не впорається з ними. Ми так само близькі до загибелі як і до свободи.

Тім теж розумів це.

Незважаючи на те, що металеві двері здавалася досить страхітливою, на ділі вона виявилася не такою вже й міцною. Тім знову підняв крісло, і на цей раз воно мало не розлетілося на друзки, а й двері помітно постраждала.

Ще два удари і шлях був відкритий. Покручена двері ледь висіла на одній петлі.

Перед нами виявився ще один коридор. Набагато довше попереднього, з різким поворотом в непроглядну темряву в самому кінці. Коридор був завалений якимись ящиками і я швидко зрозуміла, що це, можливо, службовий вихід через який в лікарню доставляли їжу або ще щось важливе. Тім схопив мене за руку і смикнув всередину. Через секунду до нас приєднався Джеймс. Він виглядав неабияк пошарпаним, але дуже задоволеним.

-А Ти не так вже й марний, - грюкнувши Тіма по спині схвально промовив Джеймс.

Тім залишив ці слова без уваги.

Ми влетіли в коридор. Несподівано я зупинилася висмикнувши руку з хватки Тіма. Джеймс теж завмер і ми всі подивилися на злетіла з петель двері. Вона ледве трималася в вертикальному положенні, але ця була єдина перешкода на шляху у підступають санітарів. Не змовляючись ми стали підпирати двері важкими ящиками і мішками з крупами. Це, звичайно, нас не врятує, але по крайней затримає наших переслідувачів.

Звідки ти дізнався куди потрібно йти? - Запитав Тім у Джеймса трохи задихаючись від навантаження.

Джеймс привалив здоровенний мішок до великого дерев'яного ящика і випростався. Він подивився на купу всякої всячини, яку ми навалили під двері і задоволено кивнув.

-Потрібно йти, - промовив він так ніби Тім і не ставив йому ніяких питань.

Озброєні зробив кілька кроків у бік, але тут сталося щось чого я не очікувала. Тім схопив Джеймса за коміри сорочки і закарбувала в стіну. Дивно, але ці двоє були майже однакові на зріст.

-Що Ти робиш? - Крикнула я, чуючи як в коридорі, за забарикадувався дверима, вже лунають кілька десятків швидких кроків.

-Хто Ти, до біса, такий? - Гаркнув Тім прямо в обличчя Джеймсу.

Джеймс, ігноруючи досить страхітливий вигляд мого друга, холодно подивився йому в очі.

-Ти Й справді хочеш обговорити мою біографію прямо зараз? - Сухо запитав Озборн.

За дверима вже почулися голоси санітарів. Вони ось-ось підуть на таран а ми ще не знаємо, що чекає нас в кінці цього коридору. У нас немає часу на розбирання.

-Я Тобі не вірю, - повільно і дуже їдко прошипів Тим.

Це настільки не пов'язувалося з його звичайним спокійним або добродушним тоном, що по моїй спині пробігли мурашки. Стало здаватися, що я абсолютно не знаю, людини, яка стоїть переді мною. Знову. Сьогодні що день розчарувань в оточуючих мене людей?

Тім різко відсмикнув руки від сорочки Джеймса і, розвернувшись, схопив мене за руку. Ми знову кинулися вперед по коридору, ніби нічого не сталося. Але я все ще бачила злий погляд Тіма і холод в очах Джеймса. Що це означало? Не те що б я і раніше не помічала невдоволення Тіма, коштувало того лише побачити Озборна, але хіба зараз був час для з'ясування стосунків?

Ми пробігли по коридору постійно наскакуючи на якісь ящики. Тут було темно. Вереск сирени намагався перекричати розігралася зовні бурю. Я бігла так швидко, що мої легені починали горіти, але ми не зупинялися ні на секунду поки перед нами не виникла нова двері. Вона була вузькою і іржавою, але ця двері були в рази товще попередньої. Таку стільця не виб'єш.

-Я Можу її розкрити, але мені потрібен час, - сказав Джеймс опустившись на одне коліно перед старим замком. На підлозі валявся якийсь сміття і хлопець швидко знайшов в ньому шматочок твердого дроту. Маленька лампочка над самому дверима давала жалюгідна подоба освячення, але Джеймса це не зупинило. Тім став стурбовано поглядати на ту темну частину коридору з якої ми вибігли. Незважаючи на те, що ми були досить далеко, я все ж чула як санітари намагаються прорватися крізь нашу барикаду.

-Чому Ти напав на Джеймса? - Швидко запитала я розуміючи, що потім у мене вже не буде шансу дізнатися.

Тім недовірливо покосився на зайнятого замком хлопця. Той і вухом не повів продовжуючи щось мутити з дротом.

-А Тебе не дивує, що він, який пробув тут лише кілька тижнів, так добре знає лікарню? Тебе не бентежить, що він б'ється так наче все життя тільки цим і займався? - Тім перевів сердитий погляд на холоднокровного Джеймса і в напівтемряві очі мого друга спалахнуло ненавістью.- Ти ж один з них, чи не так?

Я насупилася не розуміючи до чого хилить Тим.

Джеймс продовжував копирсатися в замку з таким зосередженим виглядом ніби нас тут і зовсім не було. Ніби за нами ніхто не гнався і нам не загрожувала смертельна небезпека. Якби він не відповів Тіму я б взагалі засумнівалася, що він його почув.

-Один З найрозумніших, умілих і привабливих хлопців в світі? - Спокійно, з ноткою зверхності, запитав Джеймс і лівий куточок його губ смикнувся в ледь відчутною улибке.- Можна сказати і так. Хоча я звик думати, що мені немає рівних.

Тім примружив очі допитливо вдивляючись в Джеймса. Він мало не парував від обурення.

-Один З вартою Енохіана, - виплюнув Тім, немов це було прокляття.

Я відкрила рот, щоб запитати, що за маячня несе Тім, але тут клацнув замок, а разом з ним в коридор увірвалися санітари. У мене більше не залишалося часу на розпитування. Пора було здійснити свій власний план, який я склала ще на самому початку.

Джеймс і Тім вискочили під проливний дощ і їх особи освячували лише спалаху блискавки. Вони були впевнені, що я йду за ними і навіть не озирнулися. Я ж зробила кілька кроків назад знаючи, що у них не буде можливості повернуться за мною. Я прийняла це рішення ще в ту ж секунду, коли Тім виявився поруч з нами. Я знала, що це правильно. Я не розуміла чому, але в голові звучали мої власні, давно забуті, слова про те, що я не маю права на свободу. Звідки вони взялися? Що зі мною було не так? Це вже не важливо.

Важливо лише те, що я повинна залишитися. Вся моя готовність до втечі була брехнею з самого початку.

-Талі! - Закричав Тім в ту ж секунду, коли натовп санітарів згорнула за поворот, і виявилася всього в декількох кроках від мене. Сильний вітер вніс в коридор холодні краплі дощу і вони застигли на моєму обличчі немов Непролитих сльози.

Джеймс і Тім були вже досить далеко що б втекти. Я сподівалася, що вони зроблять це. Я сподівалася, що Тім забуде про мене. Сподівалася, що його інстинкт самозбереження і жага свободи виявляться сильнішими прихильності до мене. Я сподівалася, що з часом він навчиться жити зі спогадами про цю ніч, яка змінила все. Він повинен навчиться. Повинен втекти. Інакше все буде марно.

-Знайдіть Будинок біля моря! - Крикнула я, і кинулася назад по коридору, назустріч своїй смерті.

За спиною пролунали звуки боротьби. Я зрозуміла, що Джеймс силою намагався поцупити Тіма подалі від лікарні. Крики мого друга заглушив гуркіт грому і виття сирени. Я подумки подякувала Джеймсу Озборна за те, що він зробив для мене. Коли я в останній раз обернулася, то двоє хлопців вже розчинилися у темряві, а мене хтось оглушив потужним ударом по потилиці.

показне байдужість | Холод і жар
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати