Психіатрична лікарня, 1935 рік | Незнайомий мені безумець | Хороша дівчинка? | експеримент | Холод і жар | Вогонь в душі і лід зовні | ніяких виправдань | Правда чи брехня? | Не мало значення | Чи не мій час |

загрузка...
загрузка...
На головну

показне байдужість

Шепіт сотень голосів закликав мене приєднатися до них. Вони шепотіли моє ім'я, немов давно забуту молитву, але щось підказувало мені, що істоти, зазивали мене до себе, зовсім не вважали мою скромну персону якимось божеством. Вони хотіли чогось іншого. Варто було лише задуматися над цією думкою, як я тут же знаходила відповідь. Він був настільки очевидний, що сам зривався з губ.

Вони хотіли моєї смерті.

Але чому? Що викликало в цих невидимих ??істот, які, здавалося б, супроводжували мене все моє життя, таку ненависть? Блукаючи в темряві, я шукала відповіді і одночасно боролася з наростаючою болем в голові. Вона пульсувала всередині мене і як би я не намагалася зібратися з думками у мене нічого не виходило. Звідки це взялося?

-Каталіна Ботрайт. Дівчина, проклята небесами, - говорили вони. Це були єдині слова, які я могла розчути.

Але що вони? Чим більше я задавала питань, тим сильніше відчувала їх обурення. Дивно, але я не бачила володарів голосів. Я чула їх, відчувала їх, але побачити цих істот не вдавалося. Чи були вони людьми? Або ж це було щось інше?

Крапля холодного поту скотилася на мою лівого скроні, і я вхопилася за це відчуття немов за рятувальний круг. Все це був лише сон, навіяний неймовірними подіями минулої ночі. Подіями, які перевернули всю мою сіру життя. Варто лише розкрити очі, як все тут же повернеться на свої місця і стане таким як раніше.

Таким як раніше.

Але нічого вже не буде по-старому. Широко розкривши очі, я з жахливою чіткістю усвідомила справжній стан речей. Правда не була для мене чимось новим, але зараз все здавалося абсолютно іншим. Я ніби перескочила з одного кошмару в інший. Давно знайомі почуття безвиході і відчаю накотили на мене з новою силою, і в якусь мить мені стало здаватися, ніби вони ось-ось задушать мене.

І все ж я вирівняла своє переривчастий подих і змусила обважніле тіло піднятися з жорсткою ліжка. Досвітній світло проникав в палату боязкими сірими променями. Стоячи прямо посеред палати, я задерла голову вгору, що б бачити схід сонця. Повільний потік думок забрав мене минулої ночі, але скільки б я не намагалася осмислити те, що відбувається мені це не вдавалося.

У той момент, коли обм'якле тіло Джеймса відтягли, і я залишилася одна в кабінеті доктора Олівера, кожна клітинка мого тіла волала про те, що мені потрібно забратися звідти якнайдалі. Рівень небезпеки просто зашкалював, адже санітари могли повернуться з хвилини на хвилину. Я повинна була втекти. Але не зробила цього.

Замість втечі я прочесала кожен ящик, кожен кут і закуток в чортовому кабінеті в пошуках чогось вартого. Джеймс ризикував багато чим заради примарного шансу дізнатися правду про експериментах, які ставили на ньому і повинні були поставити на мені. Я не могла, просто не мала права, піддаватися паніці і страху і ось так просто наплювати на його жертву.

Перерва сотні папок з документами і історіями хвороб незнайомих мені людей я, нарешті, знайшла, то, що могло бути важливо. Важкий дерев'яний скринька на замку був захований занадто надійно, і тому я вирішила, що в ньому може бути те, що ми шукали. Він був довгастим і досить містким. Це була моя остання надія адже більше я нічого знайти не змогла. Ось тільки часу на його розтин у мене вже не було. Тому довелося стягнути цю штуковину і заховати в надрах лікарні до кращих часів. Я сподівалася якось вислизнути зі своєї палати і закінчити розпочате. А ще я сподівалася, що зроблю це разом з Джеймсом. Якщо він все ще буде здатний мислити тверезо або хоча б ходити не пускаючи при цьому слину.

Все це дійсно було важливо, ось тільки зараз мої думки юркнула в іншому напрямку. Що сталося після того як хлопець зазнав поразки проти санітарів? Я пам'ятала кожну мить занадто чітко. Ніби хтось спалив страшні картинки в моїй свідомості, і вони до цих пір продовжували тліти. Що сталося з тієї медсестрою? Чи міг вільно гуляє по коридору вітер, миготливі лампи, гуркіт грому і напад кривавої блювоти бути простим збігом? Хіба такі збіги взагалі існують? І як на рахунок того хлопця, який так нагадував мені примари і був в найнесподіваніший момент? Він знав моє ім'я і його слова здавалися мені безглуздими, але одночасно в них приховувалося, щось важливе.

І чи було все це реальністю? Що якщо насправді нічого подібного ніколи не відбувалося? Якщо мислити як розсудлива людина, то все виступало зовсім в іншому світлі. Насправді я просто злякалася за Джеймса, коли побачила як його б'ють. Моя відмова від таблеток випустив на волю галюцинації і під дією страху я уявила собі все ті неймовірні події.

Чи означають мої галюцинації, що мені варто повернутися до прийому таблеток? Я не хотіла цього. Не хотіла забувати все, що було або могло бути важливо. Якби мені тільки вдалося дізнатися напевно було те, що трапилося галюцинацією, то я, можливо, переглянула б своє рішення.

Але що якщо це дійсно лише моє безумство? Що якщо ми з Джеймсом лише противимося долі придумуючи якісь змови? Адже, можливо, все те, що ми назвали "жорстокими експериментами" насправді було чимось іншим? Що якщо на нас застосовували нові методи лікування в надії, що одного разу знайдуться ліки проти психічних розладів? Навіть будучи божевільною, я не могла змусити себе побачити добру сторону в доктора Олівера або одному з санітарів. Чи не після проведених за товстими сірими стінами днів, місяців або навіть років. Чи не після ЕСТ або покарань санітарів. Чи не після того, що вони робили з Джеймсом або Тімом. Може бути, ми і не були нормальними в загальноприйнятому сенсі, але цілком мали право на недовіру і навіть ненависть після всього через що нас змусили пройти.

Двері за моєю спиною відчинилися, і це витягнула мене з глибокої задуми. Прокинувшись, я усвідомила, що простояла перед вікном кілька годин. Сонце вже встало і тепер його промені проникали в мою убогу палату. Медсестра за моєю спиною грубо наказала пройти до стійки, де видавали ранкові медикаменти, а потім йти в їдальню на сніданок. Це ранок загрожувало стати таким же сірим і одноманітним, як і сотні інших які я вже провела в цьому ув'язненні, але внутрішньо я усміхнулася.

Нічого вже не буде як раніше.

Сидячи в їдальні, я ліниво колупала ложкою чергову бурду, яку якийсь ідіот наважився назвати їжею. Мені не було діла до цієї рідини, так як я гадала про те, як би пробратися до свого імпровізованого схованки і поритися в таємниці доктора Олівера. Звичайно ж, у мене не було повної впевненості в тому, що саме в цій дерев'яній коробці зберігаються відомості про експерименти, але раз доктор вирішив, що її вміст потрібно зберігати на замку і в найглибшому закутку його шафи, то це не могло бути неважливо.

Мені відчайдушно хотілося поділитися своєю знахідкою з Джеймсом. Незважаючи на те, що я знала цього хлопця зовсім небагато, я все ж бачила в ньому союзника. Він міг у всьому розібратися і допомогти мені. У нас були спільні проблеми, і до того ж він не ставив під сумнів мої слова. Ніколи не думала, що це буде так важливо для мене.

Коли двері їдальні в черговий раз відкрилася, моє серце завмерло. Це не було викликано дурними романтичними почуттями, як хтось міг подумати. Справа була зовсім не в цьому. Справа була в тому, що на порозі їдальнею застиг Джеймс, а його зовнішній вигляд був настільки жахливий, що я навіть не могла повірити в те, що він все ще тримається на ногах. Його обличчя нагадувало суміш самих різних синців. І вони змінювалися різними відтінками: починаючи від лілово-червоних і закінчуючи коричнево-зеленими. Його нижня губа була розбита. В очах застигла крижана лють. Напевно тіло Джеймса виглядало не краще особи, але його приховувала сірий одяг.

За хлопцем пильно стежили санітари, які мовчазними бовдурами розсіялися по всій їдальні. Коли Джеймс йшов до місця видачі їжі він помітно кульгав і тому просувався значніше повільніше багатьох хворих. Проте, хлопець не сопел, що не стогнав і вже тим більше не кричав. Він виносив свій біль з видом справжнього воїна, якого не так-то просто зламати. Джеймс зціпив зуби з такою силою, що заграли жовна, але все ж йшов з гордо піднятою головою і прямою поставою.

Я стежила за Джеймсом, поки він повільно йшов до злісних працівникам їдальні, набирав їжу і шкутильгав в протилежну від мене бік. Весь цей час мені хотілося, що б хлопець підняв на мене погляд і дав зрозуміти наскільки все погано. Але він цього не зробив. Протягом усього сніданку Озборн жодного разу не подивився на мене і від цього ставало якось не по собі. Проте, я вирішила не бити тривогу завчасно і цілком спокійно з'їла огидну на вигляд і смак кашу з незрозумілих сортів зерна (якщо це взагалі було зерно). Потім пішла в загальному потоці хворих до процедурних. Там ми пройшли щотижневий огляд, а після відправилися на прогулянку у двір лікарні.

Свіжий літній повітря приємно пестив обличчя. Влаштувавшись на своєму невеликому пагорбі, я відсторонено помітила, що вночі дощу не було а, отже, і грому теж. Один нуль на користь галюцинацій. Напевно не варто говорити, що після такого невеликого відкриття і без того поганий настрій лише погіршилося?

Тім як зазвичай плюхнувся поруч зі мною і став нервово щипати травинки. Він нервував і мені стало трохи соромно. За весь ранок я навіть не згадала про його існування але ж Тім - мій найкращий друг. Що б він вчора не наговорив я ніколи не відвернуся від нього.

-Талі, - Тихо промовив хлопець злегка тремтячим голосом Я знаю, що ти злишся на мене. Я і сам на себе злюся. Мені не варто було говорити все ті речі, які ...

-Все Добре, - впевнено промовила я перериваючи Тіма.- Я не злюся на тебе.

Хлопець відчайдушно закрутив головою з боку в бік.

-Ні, Ти повинна злиться, - відповів Тім і в його погляді спалахнула злість і одночасно печаль.- Ти була права коли говорила, що ці тварюки роблять з нами. Я завжди знав, що вони забираються в наш мозок так глибоко як ніхто інший а потім руйнують його. Напевно ... напевно їм вже вдалося зламати мене, - на цій фразі голос хлопця зрадливо затремтів і він з силою стиснув тремтячі кулакі.- Я знаю - вони щось зробили зі мною. Змусили засумніватися в єдиному дорогому мені людину і це жахливо.

-тим, - Прошепотіла я дивлячись на муки свого друга.

Це було жахливо: бачити його таким зламаним. Зараз моя злість і образа, яка зачаїлася десь глибоко всередині мене, здавалися мені просто безглуздими. Тім ніколи не зрадив би мене. Я могла вірити йому більше ніж собі самій. Він був невід'ємною частиною моєї душі і я не хотіла, що б цієї частини було погано. У що б то не стало я повинна була захистити його.

-тим, Все добре, - прошепотіла я стискаючи його тремтячі кулаки в своїх долонях. Хлопець дивився вниз, на наші руки, і довгі пасма волосся приховували від мене його обличчя.- Тім?

Довгий час мій друг не піднімав на мене погляду борючись з емоціями. Йому завжди давалося це занадто важко. Але ось, нарешті, він підняв на мене погляд світло карих очей в яких явно застигла тривога і почуття провини.

-Ти Мій найкращий друг, Тім, - промовила я дуже чітко і дивлячись прямо в очі парню.- І ніхто ніколи цього не змінить. Ясно?

Тім стиснув губи висловлюючи сумнів, але все ж повільно кивнув. Його тіло злегка розслабився і ми занурилися в свої думки сидячи під теплим літнім сонечком. Я відчувала прохолодну і суху долоню хлопця, який все ще стискав мою руку. Тепер бажання дізнатися правду про експериментах на живих пацієнтах стало ще сильніше. Що якщо Джеймс був не єдиним піддослідним? Як часто я помічала, що Тіма замикають в палаті на цілі дні, а іноді навіть тижні? І зникнення скількох людей я ще не помітила?

Спостерігаючи за перехожими хворими я подумки намагалася запам'ятати кожного з них. Жінка середніх років зі скуйовдженим волоссям і дуже зморшкуватим обличчям. Вона розгойдувалася назад-вперед мнучи якусь мотузку в руках. Чоловік з блискучою лисиною і очима витрішкуваті. Він постійно бурмотів щось собі під ніс. Дівчина, якій перевалило трохи за двадцять, але від її зовнішньої краси не залишилося і сліду. Особа осунулось, тіло висохло а очі виражали божевільний блиск. Вона часто рвала на собі волосся через що їх дуже коротко підстригли.

Кілька десятків людей бродили по двору. Кожен з них жив у своєму світі і кожного з них я намагалася запам'ятати. Мій погляд все ще перескакував з однієї особи на іншу, коли в поле зору потрапили яскраві сіро-блакитні очі. Джеймс дивився на мене своїм проникливим поглядом, який забирався в саму суть людської натури, але варто було мені лише відповісти на цей погляд як він тут же відвернувся.

Чому Джеймс так дивно поводився? Він злився на мене? Або ж у нього були серйозні причини для того, що б грати в хованки? Якби він дав мені хоча б якийсь натяк на те, що відбувається мені стало б набагато легше.

Ось тільки ніяких натяків не було.

На протязі декількох днів мені доводилося стримувати себе для того, що б не підійти до Джеймсу і не витрусити з нього пояснення. Я повторювала собі, що його байдужість і небажання спілкуватися зі мною мають логічні пояснення. Я намагалася не показувати цього, але кожен раз коли намагалася, непомітно для інших, перекинуться з Джеймсом хоча б парою слів він кудись ішов. Ніби навмисно тримався від мене якнайдалі що б жодна душа навіть не запідозрила, що ми взагалі знайомі. З одного боку мене це дратувало а з іншого здавалося правильним і тому я припинила свої спроби заговорити з Озборном. До того ж мені потрібно було зосередиться на інших, більш важливих, проблемах.

Незважаючи на те, що ніхто жодного разу і словом не обмовився на рахунок наших нічних походеньок, я знала, що вони не залишилися без уваги. Тепер санітари стежили за кожним з пацієнтів ще пильніше. Вибратися з палати вночі, навіть маючи ключі, було неможливо. Щогодини хтось обов'язково проходив по коридорах з ліхтариком і заглядав в кожну палату переконуючись, що всі хворі на своїх місцях. Мій тайник перебував досить далеко від палати так як я боялася, що хтось може її обшукати і тепер я не мала можливості дізнатися, що приховано в дерев'яному ящичку.

Тім теж не міг не помітити пожвавлення санітарів, але для нього, як і для інших пацієнтів, які були досить уважні, причини таких запобіжних заходів все ще були невідомі. Я не наважилася розповісти другу про те, що накоїла. Це могло поставити під його небезпеки а мені цього не хотілося. До того ж я не була впевнена, що він зрозуміє. Можливо мені не хотілося визнавати цього вголос, але подумки я все ж помічала одну жахливу річ: лікарям вдається потроху міняти Тіма. Він ставав більш поступливим і все частіше намагався виправдати дії санітарів або доктора Олівера. Це лякало і його самого, але поки що ми намагалися робити вигляд ніби нічого не відбувається.

Коли на третій день всіх хворих знову стали розганяти по палатах перед сном я була готова лізти на стінку. Нетерпіння спалювали мене зсередини і я всерйоз замислювалася над тим, що б ризикнути і вибратися зі своєї палати саме цієї ночі. Божевільні думки і плани роїлися в моїй голові немов оси в гнізді. Я не знала як довго Джеймс буде грати зі мною і вже вирішила просто викинути його зі своїх планів. Так, він багато чим ризикував заради правди, але судячи з його нинішнім поведінки йому було плювати на те, що я довідалася або могла довідатися. Адже ми не перекинулися і парою слів з тієї ночі. Хіба не можна було подати мені хоч якийсь знак якщо все це мовчання не було простим капризом і справді було так необхідно?

Лампи, якими був освячений коридор ведучий в житловий корпус, замиготіли а потім різко погасли. Через похмурого дня і практично повної відсутності вікон все моментально занурилося в пітьму. У корпус разом зі мною йшло як мінімум п'ятнадцять хворих і приблизно вдвічі менше санітарів. Тепер коли світло згасло хворі пожвавилися. Деякі запанікували і почали кричати, інші зробили божевільну спробу втекти або ж просто стали падати один одному під ноги. Я не встигла зрозуміти що до чого як в одну мить хтось затиснув мені однією рукою рот а другий обхопив за талію уволаківая кудись. Серце стало шалено битися в грудях а викид адреналіну змусив тіло шалено звиватися в чиїхось сильних руках.

-Ш-Ш-ш! - Прошипів голос прямо біля мого вуха. Теплий подих обпекло щоку і в наступну мить я відчула як нападник поставив мене на ноги приперся до стіни всім тілом.

У коридорі була метушня і паніка. Санітари намагалися вгамувати збунтувалися пацієнтів, але тьма грала проти них. Я чула як хтось отримав кілька важких ударів а потім почулися нові крики. На цей раз кричали від болю. Хто б не витягнув мене з натовпу, він мав намір тримаються від неї на пристойній відстані, але не йти далеко.

Очі починали поступово звикати до темряви і я помітила як крихітний промінчик, що виходить від невеликого віконця позаду мене, висвітлив особа незнайомця. Ось тільки це був зовсім не незнайомець. Джеймс все ще притискав долоню до мого рота і неспокійно озирався на всі боки. У темряві його обличчя ніби складалися з тіней і це допомагало не помічати синців і саден. Але ось очі здавалися такими ж яскравими як і зазвичай і зараз вони висловлювали нетерпіння і рішучість.

Слухай мене дуже уважно, - прошепотів хлопець наблизившись до мого обличчя так близько як тільки це було возможно.- У мене дуже мало часу, але я повинен був попередити тебе.

Джеймс обережно прибрав руку від мого рота і його очі небезпечно заблищали в темряві. Я відчувала його кожною клітинкою свого тіла. Це здавалося мені таким дивним, але я наказала собі прислухатися до слів хлопця а не до власного клубка незрозумілих і безглуздих емоцій. Навіть крики і звуки ударів, що доносилися десь поблизу більше не здавалися зловісними. Вони відійшли на другий план і не залишилося нічого крім глибокого і впевненого голосу Джеймса.

-Вони Знають, що в ту ніч я був не один, - швидко зашепотів парубок.- У них немає доказів, що зі мною була саме ти, але доктор Олівер підозрює тебе. Будь дуже обережна, ладно? Не роби поки що нічого, що могло б здатися підозрілим. Не говори зі мною і навіть не дивись в мою сторону. Ти розумієш мене, Талі?

Я швидко кивнула знаючи, що він відчує найменший порух мого тіла: так близько ми були притиснуті один до одного.

-Що Вони з тобою зробили? - Вирвалося у мене тим же тихим шепотом, який швидко потонув в загальному хаосі звуків і криків. У цьому шепоті було приховано все те хвилювання за Джеймса, в якому я намагалася не визнаватися в перебігу трьох днів.

Джеймс похитав головою і я відчула його подих на своєму обличчі.

Нічого такого, що я не зміг би витримати, - пробурмотів хлопець а потім мені здалося, що він посміхнувся.- Все буде добре. Просто нам потрібно трохи почекати поки все вляжеться. Як тільки у мене з'явиться можливість я витягну нас звідси.

Слова Джеймса здалися мені якимись неймовірними. Чи витягне? Невже він планував втечу? Я не вірила, що таке взагалі можливо. Мені лише хотілося дізнатися, що для нас готують лікарі і які експерименти вони збираються ставити. Я не могла піти звідси не дізнавшись правди хоча і не розуміла чому це так важливо. Адже я дійсно ненавиділа це місце, але ніколи навіть не думала про те, що б втекти. Я відчувала, що не повинна цього робити, хоча і не розуміла причини такої впевненості в цьому.

Відчувши як тіло Джеймса вже не так щільно притискає мене до стіни я зрозуміла, що він збирається зникнути у темряві. Нерозумно було робити те, що я зробила, але в той момент мої думки були занадто сплутані.

-Будь Обережний, - схопивши зап'ясті Джеймса, перш ніж він пішов, промовила я.

Рука хлопця піднялася і він легким дотиком пальців провів по моїй щоці а в наступну мить розчинився в темряві немов його тут ніколи і не було. Світло включили рівно через дві хвилини після його зникнення. Я помітила, що на підлозі, там де була загальна маса хворих і санітарів, виблискувала кров. Не без зловтіхи я зазначила, що після цього невеликого події постраждали не тільки хворі. У одного з санітарів виднівся здоровенний кровоточить укус а в іншого по оком розпливався синяк. Хоча багато хто з пацієнтів теж здавалися пошарпаними я все ж була рада, що деякі з них до цих пір були здатні дати, нехай і слабкий, але відсіч цим ублюдками.

Звичайно ж, громили-санітари не були в добродушний настрій коли стусанами погнали нас до палатам. Але навіть незважаючи на те, що мене грубо заштовхнули в мою палату і потім різко зачинили за мною двері, я все ж відчувала себе набагато краще. Тепер, знаючи, що у Джеймса дійсно є причини уникати мене, я не могла не посміхнуться.

У мене як і раніше був союзник.

Союзники і жертви | Чи не так як гадалося
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати