Психіатрична лікарня, 1935 рік | Незнайомий мені безумець | показне байдужість | Чи не так як гадалося | Холод і жар | Вогонь в душі і лід зовні | ніяких виправдань | Правда чи брехня? | Не мало значення | Чи не мій час |

загрузка...
загрузка...
На головну

експеримент

1. II. Опис експериментальної установки.
  2. аеродинамічний експеримент
  3. ВИБІР І ПІДГОТОВКА лабораторних ТВАРИН До ЕКСПЕРИМЕНТУ
  4. Галілео Галілей. Створення експериментального методу.

Дивно було відчувати на собі чийсь погляд. Не те що б на мене раніше ніхто не дивився, просто я була впевнена, що це не робили так пильно. З тих пір як Джеймс Озборн заговорив зі мною в їдальні пройшла вже цілий тиждень. Здавалося б моя неймовірно невеселе життя повернулася в своє звичне русло. Однотипне розклад складається з постійних процедур, ліків і похмурого часу. Всі ті ж нестерпні особи тупоголових санітарів, злих медсестер і безсердечного лікаря. Тім, який швидко прийшов до тями після виплеску обурення. Ми всі так само разом снідали, обідали і вечеряли в їдальні. Все так же мріяли про життя, якої у нас ніколи не буде. Я навіть змирилася з тим, що з моєї пам'яті вилетіли кілька днів, які пройшли незрозуміло як і незрозуміло де. Який сенс над цим думати? Адже я і раніше знала, що більшість препаратів і методів лікування можуть стерти не тільки кілька днів, але і все твоє життя.

Але за фасадом повсякденності ховалося, щось куди більш важливе. Я відчувала його погляд.

Джеймс з'являвся на прогулянках або в загальному залі так само як і будь-який інший пацієнт. Він не підходив до нас, не говорив з ким-небудь ще якщо його до цього не примушували і взагалі поводився немов його розум покинув тіло. Ось тільки це було не так. Я відчувала як він стежить за кожним моїм кроком. Варто було мені обернуться і я тут же натикалася на погляд сіро-блакитних очей в яких було стільки життя скільки я не бачила навіть у здорових людей. Але чому він так дивився на мене?

-Ти Знову це робиш, - пролунав незадоволений голос Тіма, який перервав мої роздуми.

Я неуважно перевела погляд на одного намагаючись осмислити його слова.

-Ти Про що? - Запитала я здивовано.

-Пялішься На Озборна, - невдоволено буркнув Тім і уткнувся в свій листок паперу на якому він встиг створити цілий світ. Як довго я просиділа в задумі? Судячи по складному малюнку - кілька годин як мінімум.

-І Зовсім я не пялюсь! - Злегка почервонівши, що було мені абсолютно не властиво, пробурмотіла я.

-Звичайно, - Посміхнувшись зовсім невеселою посмішкою промовив Тім.- Ти всього тільки не зводиш погляду з містера Досконалості.

-І З яких це пір він містер Досконалість? - Невдоволено пробурчав я розглядав свої нерівні нігті.

Замість відповіді я почула лише важке зітхання а в наступну хвилину перед мною і Тімом виник один із санітарів. Він попросив мого друга слідувати за ним і я нічого не могла зробити крім як дивитися як худорлява фігура мого Тіма ховається за великими дверима. Звідки взялося це жахливе відчуття порожнечі в грудях? З тих пір як Джеймс Озборн з'явився в нашій лікарні мені все більше здавалося, що я втрачаю єдиного дорогого для мене людини.

Тім мав рацію - я дійсно часто дивилася на Джеймса. Але не тому, що він приваблював мене як дуже симпатичний хлопець. Я просто намагалася зрозуміти його. Чи був він божевільним по-справжньому або ж більше схожий на нас? Як Джеймс опинився в лікарні і чи був у нього шанс вибратися звідси? Чи була у нього сім'я і життя до того дня як парадні двері цій страшній діри закрилася за його спиною? Мені просто було цікаво.

Повільна, тиха, але дуже ніжна мелодія зазвучала в залі. Вона була такою тихою і ненав'язливою, що спочатку я навіть не помітила її, але коли мої думки перестали займати весь простір в голові я вже не могла не слухати. Напевно я не чула в своєму житті нічого прекраснішого. Звуки, які видавало старе піаніно, а адже до недавнього часу я мріяла, що б мені дали в руки сокиру і дозволили зруйнувати цю пекельну штуковину, тепер стали центром загальної уваги. Хворі дивилися на граючого роззявивши роти і капая слиною на дерев'яну підлогу. Кілька санітарів і медсестер, які часто були байдужі до всього, що відбувалося в цьому залі, здавалося, теж заслухались.

Я повільно піднялася зі свого місця і глянула на граючого заздалегідь знаючи кого побачу. Ніхто ніколи не грав на цьому інструменті по-справжньому. Ніхто ніколи не видавав таких красивих звуків. Але ось він, Джеймс, сидить і грає повністю поглинений музикою. Його довгі спритні пальці вміло перебирають клавіші.

Вслухаючись в музику я поступово забуваю про свої переживання на рахунок Тіма. Забуваю про все що могло б бути важливо. Ніжна мелодія повністю поглинає мене і тоді я закриваю очі і уявляю себе десь далеко звідси. Десь де життя набагато простіше і радісніше.

Мені хочеться підійти ближче, але я залишаюся на місці, боячись, що будь-яке моє рух може зруйнувати мить спокою. Деякі хворі почали паморочиться навколо своє осі, розгойдуватися туди-сюди і улюлюкати. Але я не помічаю їх. Я лише слухаю мелодію, яка здатна проникати в саме серце зігріваючи його зсередини.

Але потім мелодія обірвалася не досягнувши свого логічного завершення. Ніби хтось просто зачинив кришку піаніно а разом з нею і мої мрії про краще життя.

Я відкрила очі і побачила, що поруч з Джеймсом стоять двоє санітарів. Обличчя в них як завжди суворі, голоси грубі а м'язи загрозливі. Багато хворих боялися цих чортових тварюк в білому. Вони починали тремтіти і задкує ніби бачили небезпечних і отруйних гадюк. Ось тільки Джеймс дивився на всіх з холодною байдужістю. Його зовсім не лякали санітари і вигляд у нього був навіть нудьгуючим.

Мені не хотілося зізнаватися навіть самій собі, що в якійсь мірі я їм захоплювалася.

Грози часто сіяли паніку серед пацієнтів лікарні. Багато з тих кого я бачила через дня в день починали кидатися в різні боки, кричати, стогнати і часом навіть рвати на собі волосся варто лише гучній гуркоту грому потривожити їх і без того крихкий спокій. Саме тому, коли перші краплі стали барабанити по дахах і вікнах, нас всіх розігнали по палатах.

Моя палата була маленькою. Навіть дуже маленькою. Високі сірі стіни. Одна єдина залізне ліжко, стіл, пригвинчений до підлоги, табурет і невеликий умивальник. Ось і все що тут було. Ніяких особистих речей. Нічого, що було б мені дорого.

Після обіду я опинилася замкненою в цій чортовій палаті. Спочатку я намагалася слухати лише завивання запеклого вітру за вікном, звуки барабанящіе дощу по карнизу, гуркіт грому. Але незабаром шум, який створювали хворі став нестерпно гучним. Мені здавалося, що ще трохи і я сама почну кричати. Мені хотілося що б всі вони заткнули. Хоча ще більше я, мабуть, хотіла просто опинитися подалі від цього місця. Або хоча б поза цією палати.

Без особливого ентузіазму я стала ходити по своїй маленькій палаті а потім підійшла до залізних дверей. Я була впевнена, що вони замкнені. Нас завжди замикали. Але коли мої руки торкнулися двері вона легко відчинилися. Мить я стояла не вірячи власним очам і тупо пялясь перед собою а потім, схаменувшись, шмигнула в коридор закривши двері за собою.

У коридорі було прохолодно і похмуро. Вікна були лише в обох кінцях коридору і цього було недостатньо, щоб висвітлити стільки простору. Мої босі ноги швидко замерзли, але я не збиралася повертатися в свою палату за взуттям. Вперше в житті у мене з'явився шанс ... шанс на що? Втекти?

Я не могла втекти.

Насправді я завжди це знала. Щось прив'язувало мене до цієї лікарні, але я не розуміла що саме. Я була розумною і спритною. Принаймні цих якостей було досить, що б розробити план і просто втекти з цього місця, але я ніколи б так не надійшла. Чи не через Тіма, який був моїм другом і якого я не могла кинути, не через себе самої адже я не вірила в своє безумство. Я просто відчувала, що в цьому світі було щось від чого мені коштувало тримаються подалі. Хоча ні. Не так.

Я повинна була тримаються подалі від світу.

Я була небезпечна або світ був небезпечний для мене? Чорт його знає. Я просто не могла піти і крапка. Це все, що я про себе знала. Але зараз я могла б побродити по лікарні. Це було чимось на зразок недовгою ілюзії свободи. Так, мені дістанеться коли хтось із санітарів помітить мене. І так, швидше за все я пошкодую про своє рішення так безглуздо втратити можливість на втечу, але що поробиш? Зрештою мене давним давно визнали божевільною. Так давно, що я навіть не пам'ятала коли саме це сталося.

Тому я пішла далі по коридору. Ніхто не зупинив мене. Навколо запанувала мертва тиша переривається лише шумом дощу і грому. Чомусь мені стало моторошно, хоча я і хотіла, що б завивання і крики хворих стихли. І все ж тепер ставало не по собі від їх тиші.

Звернувши за кут я пройшлася вздовж кількох вільних палат а потім помітила, що одна з дверей злегка прочинені. Не знаю звідки взялося мою цікавість, але я швидко прошмигнула по коридору і зачаїлася у цій самих дверей готова зірватися з місця як тільки почую чиїсь кроки.

Звук крапельниці і чийогось важкого дихання став більш виразним ніж гроза за вікном. Секунда коливань і ось я вже заглядаю в чиюсь палату. Ось тільки це не палата. Це одна з процедурних де зазвичай робили уколи або застосовували ЕСТ. Якийсь неясний спогад закрався в мій розум. Мені здалося, що я вже бачила цю високу кушетку, відчувала запах особливих препаратів, які ще ніколи не зустрічала. Звук розбитого скла продзвенів в моїй голові і я мимоволі підняла погляд до віконця під стелею. Хтось ніяково заклеїв його плівкою і скотчем, які погрожували ось-ось відірватися. Через увірвалися в палату дощових крапель я відчувала запах вогкості.

Дивні почуття заповнили мене. Злість, страх, відчай ... мені потрібно було забратися звідси поки хто-небудь не помітив мене, але я стояла як укопана а в наступну хвилину мої ноги самі понесли мене всередину процедурної. Очі шукали щось на підлозі, але я не могла зрозуміти що поки не побачила маленький осколок. Він лежав у невеличкій вибоїні поруч зі стіною і поблискував в каламутному світлі однієї єдиної лампи.

Мені боляче. Мої руки і ноги розідрані, але я продовжую кудись йти. Звідки взялися ці образи? Я недовірливо глянула на все ще перебинтовані долоні а потім підняла одну з ніг так, що б можна було розглянути ступні. Сотні маленьких подряпин і ран засівали всю ногу від самої п'яти і аж до великого пальця. Як це відбулося?

-Я Думаю, що можна залишити його на препараті до самого ранку. Якщо ми не просунемося в дослідженні, то візьмемо що-небудь більш сильне, - промовив знайомий бадьорий голос за все в декількох кроках від процедурної.

Моє серце впало в п'яти а обличчя зблідло коли я усвідомила, що доктор Олівер, цей чортів негідник, ось-ось застукає мене поза палати. Тоді мені вже точно не поздоровиться. Я гарячково озирнулася на всі боки і ось воно: моє спасіння!

Юркнув до великого шафі з білими халатами я легко помістилася в ньому і закрила за собою дверцята в той же момент коли доктор Олівер увійшов зі своєю помічницею в процедурну. Вони підійшли до високої кушетці на якій лежав якийсь бідолаха. Я дежа не розглянула хто саме це був. Я могла лише чути його важке і переривчастий подих.

-Все Відмінно, - уклав доктор Олівер уважно оглядаючи паціента.- Препарат вже починає свою дію і якщо наша теорія підтвердиться ми зможемо застосувати його на головній піддослідної.

Головною піддослідної?

-Думаю Це не небезпечно після того, що сталося минулого разу? - Запитала асистентка доктора Олівера. У неї був до жаху писклявий голос.

-На Цей раз ми приймемо більш радикальні заходи обережності, - промовив доктор своїм життєрадісним голосом садіста.- До того ж те, що показала нам Каталіна Ботрайт лише доводить правильність наших теорій на її рахунок. Хоча мабуть вона відкрила нам щось більше. Щось на що ми навіть не розраховували.

Теорії на мій рахунок? Щось більше? На що вони розраховували? Якого біса тут відбувається?

-Думаю, Якщо дослідження будуть йти тим же ходом, що і зараз, то вже через тиждень ми зможемо перейти до головної мети, - промовив віддаляється голос доктора Олівера.- Це стане найбільшим відкриттям людства.

Голос доктора Олівера затих в коридорі. Ще якийсь час я сиділа в шафі намагаючись осмислити почуте а потім стала обережно вибиратися. У палаті не було нікого крім бідолахи над яким ці нелюди ставили якийсь експеримент. Вони робили це, що б у чомусь переконається а потім зайнятися мною. Чим більше я думала про слова доктора Олівера тим менше розуміла їх сенс. Що я могла показати їм? Коли? І що трапиться через тиждень?

Я тихо підкралася до високої кушетці на якій лежав хтось із хворих. Навіть мізерне освітлення не могло перешкодити мені розгледіти лежачого. Темне волосся прилипали до лоба і щік, щелепа була стиснута а на обличчі застигла гримаса болю. Його руки були надійно прикуті до ліжка. Я помітила як напружене його тіло. Як грають м'язи під сірою сорочкою.

Джеймс ніби бився в агонії, але водночас не міг поворухнеться.

Жах вдарив мене з силою мчить на повній швидкості паровоза. У праву руку Джеймса була встромлено голка від крапельниці і якийсь незрозумілий розчин вливався в його вени. Я не була лікарем і мало що знала про медицину, але розуміла, що ця погань джерело болю хлопця. І саме цю погань будуть працювати мені якщо зрозуміють, що вона якимось чином діє на Джеймса.

-Талі, - Пошепки промовив чийсь голос.

Я підстрибнула на місці і різко обернулася готова побачити в дверях процедурної когось із санітарів або ж самого доктора Олівера. Але двері були як і раніше закритою. Може здалося?

Щось гаряче торкнулося моєї долоні і я глянула на неї. Права рука Джеймса слабо вхопилася за мої пальці. Довгі пальці, які ще цього ранку грали одну з найкрасивіших мелодій, яку я коли-небудь чула, зараз тремтіли від напруги. Я глянула на змученого хлопця і натрапила на проникливий погляд сіро-блакитних очей. Він нічого не говорив. Просто дивився на мене. А я не знала, що повинна зробити. Я відчувала, що у нього жар. Бачила як пересохли і потріскалися його губи а очі сяють так ніби він був у лихоманці. Що ці сволоти зробили з ним?

Мені стало страшно. Не тільки за себе, але і за Джеймса. Він був дивним, досить похмурим і страшним, але я все одно не хотіла, що б він страждав. І справа була не в дивною особливості, яка притягувала мене до нього, а в банальному співчутті.

Я повинна була допомогти йому.

Обережно взявши долоню Джеймса, яка утримувала мене, я поклала її назад на кушетку. Обійшовши хлопця я зупинилася з іншого боку відчуваючи на собі його пильний погляд. Діючи з великою обережністю я витягла з його вени голку. Він здригнувся, але не видав ні звуку. Тепер незрозуміла прозора рідина капала на підлогу. Вікно, в якому тепер уже вільно тріпався шматок плівки, було всього за крок від мене і тоді я просто викинула кінець крапельниці. Тепер отрута стікала туди де не залишалося слідів.

Не оглядаючись я пройшла уздовж процедурної і схопила металевий кухоль, що стоїть на столі в кутку. Набравши в неї холодної води я знову повернулася до Джеймсу. Його погляд, як і раніше міг пропалити в мені дірку, але зараз в ньому була тінь недовіри.

-Це Вода, - тихо прошепотіла я підходячи ще ближче і дивлячись Джеймсу прямо в очі. Мої руки злегка дрожалі.- Ти ж хочеш пити?

Джеймс ледь помітно кивнув і перевів погляд на кружку. Мої пальці заплуталися в темних пасмах м'якого волосся, коли я піднімала його голову і допомагала Джеймсу випити води. Він робив жадібні глотки і швидко осушив кухоль. Схоже вода допомогла йому зовсім трохи розслабитися і біль, спричинений незрозумілим препаратом, відступила.

-Спасибі, Горобчик, - сонно промовив Джеймс. Його голос був сиплим і глухим.

-Чому Горобчик? - Напевно це був найдурніший питання в даній ситуації.

Джеймс боровся із наступом на нього сном і все ще намагався стежити за мною своїм пильним поглядом. Але його тіло було виснажене і я знала, що він ось-ось відключиться.

-Тому Що ти як горобчик, - промовив хлопець і на його вустах промайнула слабка улибка.- Маленька, але дуже живуча.

Його повіки затремтіли а потім закрилися. Я не знала, що сказати та й в словах уже не було ніякого сенсу. Джеймс занурився в сон і на цей раз його тіло розслабилося а особа не здавалося таким суворим. Якийсь відгомін провини шпигнув мене в грудях, але я спробувала позбутися цього почуття. Не вийшло. Думка про те, що Джеймс виявився піддослідним через мене не виходила з моєї голови.

Але що вони хотіли з'ясувати? Що означали слова доктора Олівера? Що я могла такого зробити заради чого лікарі зважилися ставити експерименти на людях? Гадки не маю. Але я дізнаюся. Що б ці виродки не задумався у них нічого не вийде. Я не дозволю.

Коли вся отрута з підвішеного пакета вилилася за вікно я обережно прикріпила голку, тепер уже з порожньою крапельницею, туди ж де вона була. Джеймс навіть не прокинувся від уколу. Не залишаючи ніяких слідів свого перебування тут я сподівалася, що до самого ранку ніхто не увійде в процедурну і вранці лікарі вирішать, що вся та погань, яка мучила хлопця, тепер в його крові. Це допоможе мені виграти час і скласти план дій.

Чомусь мені зовсім не хотілося залишати Озборна одного. Я стояла біля його кушетки спостерігаючи як його груди розмірено здіймається й опускається, як довгі вії відкидають тіні на щоки і як його сухі губи злегка прочинилися. Він здавався дуже беззахисним поки спав і мені не хотілося, що б цим хтось скористався. Подібні почуття були для мене зовсім незнайомими, але мені здавалося, що вони не такі вже й погані поки я в них не зізнаюся вголос. Зрештою, хіба прагнення захистити когось так уже й погано? Нехай цим кимось і буде хлопець, який зовсім недавно намагався мене вбити.

Я обережно прибрала пасмо мокрих від поту темного волосся з особи хлопця.

І все ж мені потрібно було повертатися в свою палату. Просто диво, що до сих пір ніхто не підняв весь персонал на ноги через мою пропажі. Повинно бути через грозу санітари і медсестри були куди більш зайняті неосудними і переляканими хворими. З чого б їм цікавитися моєю скромною персоною?

Мені вдалося вислизнути з процедурної, пройти по коридорах і повернуться в свою палату непоміченою. Забираючись в холодне ліжко я дуже добре розуміла, що з завтрашнього дня все буде по іншому. Завтра я перестану бути просто покірливо пацієнткою, яка відноситься до свого висновку як до чогось само собою зрозуміле.

Завтра я буду чимось більшим.

Хороша дівчинка? | Союзники і жертви
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати