Хороша дівчинка? | експеримент | Союзники і жертви | показне байдужість | Чи не так як гадалося | Холод і жар | Вогонь в душі і лід зовні | ніяких виправдань | Правда чи брехня? | Не мало значення |

загрузка...
загрузка...
На головну

Психіатрична лікарня, 1935 рік

Ми хочемо нагадати вам, що цей рукопис захищена авторським правом а це означає, що будь-яке копіювання та розповсюдження рукописи без відома автора заборонено, може порушувати функціонування законом про авторське право. Ми сподіваємося на вашу чесність і совість а так само бажаємо вам приємного читання.

Енохіан

книга друга

Пролог

Дорогі читачі! Хочу попередити Вас, що в другій частині книги Енохіан, так само як і в першій, всі дії відбуваються в вигаданих місцях, які ніколи не існували в реальності.

Психіатрична лікарня, 1935 рік

Одним з небагатьох переваг перебування в психіатричних лікарнях було те, що поступово я звикла до нічних криків. До моїм власним вже давно ніхто не прислухався. Я не пам'ятаю свої перші дні чи ночі проведені в цьому місці. Не пам'ятаю ким була до того як потрапила в лікарню. Не пам'ятаю чому тут опинилася. По суті я не пам'ятала нічого. У мене були лише якісь недоноски від мого справжнього імені і діагноз в який я відмовлялася вірити.

Лежачи в своїй одиночній палаті я дивилася на зірки крізь маленьке віконце під самою стелею. Хто я? Це питання я задавала собі щоночі і щодня, але ніколи не отримувала відповіді. Моя пам'ять була повністю стерта електросудорожної терапією. Інакше її називали: ЕСТ або електрошок. Не знаю скільки разів моє тіло билося в конвульсіях коли по ньому проходив потужний заряд струму, але я здогадувалася, що мій мозок все більше починає нагадувати желе. Власне цього ефекту лікарі і домагалися. Вони свято вірили, що шлях до зцілення лежить через недоумство, яке мені поступово нав'язували всі новими і новими процедурами. Ось тільки від чого мене так люто намагалися вилікувати?

Я не була такою як інші. Я не говорила сама із собою, не намагалася запевнити інших людей в чомусь неймовірному, я не скоювала безумств. Талі, а саме так мене називали, була простою дівчиною, яка взагалі мало говорила. Але що якщо раніше все було інакше? Як зрозуміти хто ти якщо все навколо здається неправдоподібною брехнею?

Тиха і ясна зоряна ніч була пошкоджена новим диким криком доносить з чиєїсь палати. З моїх губ зірвався зітхання, але я навіть не поворухнулася.

Новий крик а за ним чути важкі кроки санітарів. Напевно на цей раз вони були не мають наміру терпіти подібне або ж їм просто стало нудно. Я знала, що піде за цими кроками.

Вони називали це лікуванням. Я ж вважала тортурами. Для всього світу люди замкнені тут всього лише баласт. Непотрібне сміття. Рідні і близькі замикають в подібних місцях тих кого не в силах зрозуміти і з радістю забувають про нас. Часом я була навіть рада, що не пам'ятаю свого минулого. Це було щось на зразок невеликий помсти суть в якій полягала в наступному: якщо про мене забули вони (тобто моя сім'я, якщо вона, звичайно, існувала), то я теж про них пам'ятати не буду. Так було простіше прикидатися ніби минулого у мене взагалі немає. Що по той бік від решіток у мене немає сім'ї, друзів або улюблених до яких мені б хотілося повернуться. Вже краще думати, що ти самотній ніж усвідомлювати як сильно ти байдужий людям, які замкнули тебе в цьому місці.

Крики різко обірвалися і на зміну їм прийшли звуки ударів. Санітари дісталися до своєї мети і тепер прописували їй особливу «ліки». Після подібного лікування нам часто доводилося просити допомоги не тільки у психіатрів, а й у травматологів, хірургів а часом навіть патологоанатомів. Я чула хрипкі жіночі крики, які переривалися новими ударами і в моїй пам'яті немов яскраві вогники спалахували якісь образи. Ось тільки вони гасли так швидко, що я не могла розглянути жодного з них.

-Досить! - Благально закричала психічнохвора чий голос я навіть не узнала.- Прошу! Зупиніться!

Яскравий спалах світла. Хтось падає і кричить мені бігти якомога швидше. На мене накочує паніка і я утискує спиною в старий матрац міцно стискаючи кулаки до голови. Що це було? Звідки взялися ці образи? Чи реальні вони? Що якщо це всього-лише жарти покаліченого свідомості?

Нова хвиля криків знову доноситься через важку залізних дверей, яка відділяє мене від усього світу. Різкий звук удару і чиєсь тіло падає а одночасно з цим звуком в моїй голові знову прокидається щось страшне. Це змушує мене схопитися з ліжка і забившись у куток схопиться за голову. Я починаю розгойдуватися туди-сюди притискаючи до грудей коліна.

-Я Не хочу цього пам'ятати, - немов давно забуту молитву тихо повторюю я.- Я не хочу цього пам'ятати. Я не хочу цього пам'ятати.

-Каталіна! - Звуть голосу всередині моєї голови.

-Я Не хочу цього пам'ятати, - відповідаю я їм і самої себе. На очі навертаються сльози викликані панікою, відчаєм і болем джерело яких мені невідомий. Я затикаю вуха руками а пальці з силою тягнуть за розпатлане волосся.

-Каталіна Ботрайт! - Звуть вони мене.

-Я Не хочу цього пам'ятати! - Вже на всю горлянку кричу я сподіваючись, що ось-ось санітари займуться і мною. Нехай краще я буду відчувати їх безжальних ударів. Це найкраще того, що розгорається в моїй голові. Мені страшно від усвідомлення того, що мої спогади можуть повернуться. Ось тільки чого саме я боюся?

Never let me go | Незнайомий мені безумець
    загрузка...
    © um.co.ua - учбові матеріали та реферати