Головна

ЯТНАДЦЯТЬ

Охоплена панікою, я готова була схопитися і пішки бігти в Ліхай - і неважливо, наскільки це далеко. І все ж незабаром зрозуміла, що так, разом, його досягти не вийде навіть у мене.

Кинувшись геть із кімнати, я раптово гостро пошкодувала, що тут немає Альберти. Я бачила, як вона діяла під час нападу на Академію, і знала, що вона зуміла б впоратися з будь-якою ситуацією. Зараз вона вже досить довіряла мені, але тут? Правоохоронці при дворі все ще були для мене чужими. До кого піти? До Гансу, який мене ненавидить і мені не повірить - на відміну від Альберти і моєї матері? Їдучи по тихим коридорах, я вирішила, що зараз це не має значення - я змушу його повірити! Знайду того, хто зможе врятувати Ліссу і Крістіана.

«Тільки ти і можеш зробити це, - прошепотів голос в моїй голові. - Дмитро хоче роздобути тебе ».

Поспішно згорнувши за ріг, я врізалася в чиюсь груди, і від струсу все думки на мить вискочили з голови.

Скрикнувши, я підняла погляд. Це виявився Майкл, і я розслабилася б, якби не тривога і киплячий в крові адреналін. Схопивши за рукав, я потягнула його до сходів.

- Пішли! Потрібно кликати на допомогу!

- Про що ти? - Майкл навіть не ворухнувся, тільки насупився.

- Лісса! Лісса і Крістіан. Їх захопив стригся ... ну, Дмитро. Ми можемо знайти їх. Я можу знайти їх. Але потрібно поспішати.

Здивування Майкла посилилося.

- Роза ... як давно ти сидиш тут?

Пояснюватися часу не було. Відпустивши Майкла, я побігла вгору по сходах і за мить почула за спиною його кроки. Увірвавшись в головний офіс, я приготувалася почути лайку через те, що знову порушила дисципліну і покинула місце роботи. Ось тільки ... всім було не до мене.

В офісі панував хаос. Правоохоронці носилися туди-сюди, дзвонили по телефонах, розмовляли гучними схвильованими голосами. Вони знають, зрозуміла я. Вони вже знають.

- Ганс! - Закричала я, проштовхуючись крізь натовп. Він стояв на іншому кінці кімнати і тільки що закінчив говорити по стільниковому. - Ганс, я знаю, де вони. Куди стриг повів Ліссу і Крістіана.

- Хезевей, у мене немає часу на твої ... - Потім до нього дійшло. - Між вами існує зв'язок.

Я здивовано дивилася на нього - мені-то здавалося, що він відмахнеться і мені доведеться довго його переконувати, - потім квапливо закивала.

- Я бачила, як все сталося ... А ви-то звідки дізналися?

- Серена, - похмуро відповів він.

- Серена мертва ...

- Немає поки немає. - Він похитав головою. - Хоча, судячи з того, як звучав її голос по телефону, може, вже й мертва. Мабуть, на дзвінок вона витратила останні сили. Ми послали алхіміків забрати її і ... зачистити все.

Я прокрутила в пам'яті ту сцену, як Серену відкинули на асфальт. Удар був сильний, і, оскільки вона не ворушилася, я запідозрила найгірше. Однак якщо вона не загинула відразу - а мабуть, так воно і вийшло, - я уявила собі, як з останніх сил, закривавленими руками вона витягає з кишені мобільник ...

«Будь ласка, будь ласка, нехай вона виживе», - подумала я, сама не знаючи, до кого звертаюся з молитвою.

- Пішли, - сказав Ганс. - Ти потрібна нам. Команди вже формуються.

Ще один сюрприз - я не очікувала, що він без зволікань візьме мене з собою, і я майже поважати його. Нехай зі мною він поводився як закінчений козел, але зараз в ньому явно відчувався лідер, готовий пустити в справу все, що до того придатне. Він блискавично зник за дверима, кілька правоохоронців кинулися слідом. Насилу встигаючи за ними, я побачила, що наближається Майкла.

- Ви посилаєте рятувальні команди, - сказала я Гансу. - Це велика рідкість.

Навіть вимовити ці слова мені було нелегко. Як правило, викрадених стрігоі моро не рятують, оскільки свідомо вважають мертвими. Рятувальна експедиція, організована після нападу на Академію, була подією незвичайним, заснованим на особливих причинах.

- Там же принцеса Драгомир. - Ганс скоса глянув на мене.

Лісса була дорога мені; може, дорожче за всіх на світі. Але для моро, зрозуміла я, вона була дорога теж. Може, більшість захоплених стрігоі моро і вважали б мертвими, але вона - інша справа: остання в своєму роду. З її смертю стало б на одну з дванадцяти древніх сімей менше; вся культура моро понесла б шкоди, а стрігоі здобули б помітну перемогу. Заради неї варти були готові піти на ризик.

І, як з'ясувалося, на дуже великий ризик. Коли ми дісталися до гаража, я побачила безліч інших вартою - і разом з ними моро. Деяких я дізналася - Ташу Озера, наприклад. Решта Морой, як і вона, були користувачами вогню, чий можливий внесок в бій ми вже навчилися цінувати. Спори про можливість участі моро в бойових діях на час були відкладені, і цю групу створили з вражаючою швидкістю. Наші з Ташей погляди зустрілися; особа у неї було серйозне і зосереджене. Вона нічого не сказала мені - і так все було ясно.

Ганс віддавав уривчасті, короткі накази, розподіляючи людей по машинам. Щосили намагаючись взяти себе в руки, я терпляче стояла поруч з ним. Невгамовна натура підштовхувала мене втрутитися в гущу подій, пояснити всім, на що я здатна. Дійде черга і до мене, переконувала я себе. Ганс уже продумав, яку роль мені доручити, потрібно тільки почекати.

Думки про Ліссе теж підточували моє самовладання. Після того як Дмитро повів їх з Крістіаном, я покинула її свідомість і поки повернутися в нього не могла. Їх вигляд, особливо Дмитра, був для мене нестерпний. Я розуміла - мені доведеться зробити це, коли я почну направляти вартою, але в даний момент я стримувала себе. Лісса жива - зараз мало значення тільки це.

Проте я була так напружена, що коли хтось торкнувся мого плеча, я мало не кинулася на нього з колом.

- Адріан ... - сказала я, перевівши дух. - Що ти тут робиш?

Дивлячись на мене зверху вниз, він ніжно провів рукою по моїй щоці. Уже й не пригадаю, коли я бачила його таким серйозним і похмурим. Як завжди, мені це не сподобалося. Адріан - один з тих людей, хто завжди повинен посміхатися.

- Тільки-но почувши новини, я зрозумів, що знайду тебе тут.

- Це сталося ... ну, не знаю ... напевно, хвилин десять тому. - Моє відчуття часу відмовило. - Як вийшло, що все дізналися так швидко?

- Оголосили по радіо по всьому двору. У них миттєва система оповіщення. Королева вже в цілковитій безпеці.

- Що? Навіщо? - Чомусь це розлютило мене. - Адже зараз небезпека загрожує не Тетяні. - З якого дива витрачати ресурси на неї?

Стоїть поруч страж кинув на мене докірливий погляд.

- Атака стрігоев сталася відносно близько. - Адріан знизав плечима. - На думку служби безпеки, під загрозою ми все.

Щодо близько, це так: до Лиха приблизно години півтори шляху. Правоохоронці завжди напоготові, це їх робота. Але зараз миті тяглися ледве-ледве, і мені хотілося, щоб команда Ганса ворушилася живіше. Чи не з'явися тут Адріан, я напевно не втрималася б і постаралася поквапити шефа.

- Там Дмитро, - заговорила я, знизивши голос; не варто сповіщати про це інших. - Він захопив їх і намагається таким чином підманити мене.

- Роза, ти ж не станеш ... - Обличчя Адріана запаморочилось ще більше. Він не договорив, але я і так зрозуміла.

- Хіба в мене є вибір? Вона моя найкраща подруга, і я - єдина, хто може вивести на неї вартою.

- Це пастка.

- Знаю. І він знає, що я знаю.

- Що ти маєш намір зробити?

Зрозумівши істинний сенс питання, я перевела погляд на кол, який несвідомо вихопила раніше.

- Те, що повинна, а повинна я ... вбити його.

- Добре, - з помітним полегшенням сказав Адріан. - Я радий.

Але я раптом моторошно розлютилася.

- Господи, невже ти так прагнеш позбутися суперника?

- Справа не в цьому, - серйозно відповів Адріан. - Просто я знаю, що поки він живий - якщо це можна назвати життям, - ти в небезпеці. І для мене це нестерпно, Роза. Я хочу, щоб тобі ніщо не загрожувало. Я просто ... не винесу, якщо з тобою що-небудь трапиться.

- Ох, Адріан, мені дуже шкода ... - Мій гнів згас так само швидко, як спалахнув.

Він притягнув мене до себе. Я поклала голову йому на груди і на мить дозволила собі розслабитися, слухаючи, як б'ється його серце. Хотілося завмерти так назавжди, не підпускаючи до себе страх: за Ліссу, перед Дмитром ... Раптово озноб пробіг по тілу - я зрозуміла, що при будь-якому розкладі сьогодні вночі втрачу одного з них. Якщо ми врятуємо Ліссу, помре Дмитро. Якщо він буде жити, загине вона. У цій історії немає щасливого кінця; так чи інакше, моє серце буде розбите.

Адріан ніжно доторкнувся губами до мого лобі.

- Будь обережна, Роза. Що б не відбувалося, будь ласка, будь ласка, будь обережна. Я не можу втратити тебе.

Ну що на це скажеш? В душі вирувало стільки різнорідних почуттів, що навіть думати зв'язно я не могла, не те що говорити. Замість відповіді я підвела голову і поцілувала Адріана, і потрясіння від усього, що вже сталося і ще майбутніх наповнило цей поцілунок почуттям, як ніякий інший. У ньому дихала моя жага життя, моє бажання визволити Ліссу і повернутися в обійми Адріана, до його губ, до дотику рук ...

- Хезевей! Невже мені доведеться поливати тебе водою зі шланга?

Я різко відірвалася від Адріана і зустріла сердитий погляд Ганса: більшість позашляховиків були вже завантажені, чекали мене. Я поглядом попрощалася з Адріаном і посміхнулася йому, сподіваючись, що моя посмішка виглядає впевнено.

- Будь обережна, - повторив він. - Спаси їх - і повертайся сама.

Слідом за яке втрачає терпіння Гансом я попрямувала до машини і, забираючись на заднє сидіння, зазнала дивне відчуття deja vu. Приблизно так все було, коли Віктор викрав Ліссу, а я ледь не замерзла. Тоді я їхала приблизно в такому ж чорному позашляховику, направляючи вартою туди, де перебувала Лісса. Тільки поруч зі мною сидів Дмитро - чудовий, хоробрий Дмитро. Спогади так врізалися в свідомість і серце, що і зараз я могла подумки відновити кожну деталь: жест, яким він заправляв волосся за вуха, напружений погляд його карих очей, і як він тиснув на газ, щоб швидше дістатися до Лісса. Він був сповнений рішучості і готовності зробити те, що вважав правильним.

Нинішній Дмитро - Дмитро-Стрига - теж був сповнений рішучості, але абсолютно в іншому сенсі.

- Чи зумієш вивести нас на них? - Запитав Ганс з переднього сидіння. Чиясь рука м'яко стиснула мої пальці, я здригнулася і побачила поруч з собою ... Ташу; я навіть не помітила, що вона їде з нами. - Ми розраховуємо на тебе.

Я кивнула, в кращих традиціях вартою зберігаючи байдужим виразом обличчя і намагаючись викинути з голови конфлікт між двома Дмитро. Намагаючись не згадувати, що тієї ж ночі, коли ми переслідували Ліссу і Віктора, я і Дмитро стали жертвами заклинання жадання ...

- Їдьте в Ліхай, - спокійно сказала я, вже налаштувавшись на професійну хвилю. - Коли будемо ближче, я підкажу вам.

Через приблизно двадцять хвилин я відчула, що Лісса і ті, хто з нею, зупинилися. Мабуть, притулок Дмитра знаходилося неподалік від університету; що ж, так нам буде легше їх знайти. Звичайно, нагадала я собі, Дмитро сам хоче, щоб його знайшли. Розуміючи, що зовсім скоро без моїх підказок правоохоронцям не обійтися, я зібрала всю свою рішучість і пірнула в свідомість Лісса.

Особливої ??шкоди Ліссе і Крістіану не заподіяли - якщо не брати до уваги того, що їх тягли і штовхали. Зараз вони сиділи в приміщенні, схожому на комору, в якому давно ніхто не бував. Все покривав такий товстий шар пилу, що предмети на хитких полицях стали невиразні - чи то інструменти, то чи паперу, чи то коробки. Кімнату освітлювала єдина гола лампочка, надаючи всьому похмурий, неприродний вигляд.

Лісса і Крістіан сиділи в дерев'яних кріслах з прямими спинками, руки їм зв'язали за спиною. На мить знову повернулося відчуття deja vu. Пригадалася минула зима, коли мене і моїх друзів теж захопили стриг і тримали прив'язаними до крісел. Вони пили кров Едді, а потім убили Мейсона ...

«Ні, не думай про це, Роза. Лісса і Крістіан живі. Поки з ними нічого поганого не сталося. І чи не станеться ».

Природно, думки Лісса були зосереджені на теперішньому моменті, але, покопавшись в її свідомості, я змогла розгледіти будівля, куди їх затягли. Мабуть, це був товарний склад, старий і занедбаний; підходяще місце для стрігоев.

Четверо з цих останніх перебували тут же, в комірчині, але Лісса помічала тільки одного - Дмитра, і я прекрасно її розуміла. Навіть мені було важко бачити його в образі стрігоі, але ж я провела з Дмитром в Росії чимало часу і частково звикла до зміни в ньому, хоча часом вона і мене заставала зненацька. Для Лісса ж це стало справжнім шоком.

Сьогодні темне волосся Дмитра були розпущені - колись мені це дуже подобалося. Він швидко ходив по прикомірку туди і назад, здіймаючи маленькі вихори пилу. Здебільшого при цьому він опинявся спиною до Ліссе, що посилювало її занепокоєння - не бачачи його особи, вона не могла позбутися відчуття, що це колишній Дмитро. На ходу він сперечався з іншими трьома, випромінюючи майже фізично відчутне порушення.

- Якщо варти і справді їдуть сюди, - сердито буркнула жінка-Стрига, - тоді потрібно виставити зовні пост.

Висока і рудоволоса, до звернення вона, мабуть, була моройкой. Судячи з її тону, вона не вірила, що правоохоронці наближаються.

- Вони їдуть сюди, - запевнив Дмитро, і від добре знайомого акценту у мене заболіло серце. - Я знаю це.

- Тоді дозволь мені вийти і покарауліть зовні! - Вибухнула вона. - Щоб няньчитися з цими двома, ми тобі не потрібні.

Вона говорила презирливим тоном, що цілком зрозуміло. Все в вампірської світі знають, що Морой ніколи не дають відсіч, а Лісса і Крістіан до того ж були пов'язані.

- Ти їх не знаєш, - відповів Дмитро. - Вони небезпечні. Я навіть не впевнений, що ми впораємося.

- Нісенітниця якась!

Одним плавним, блискавичним рухом Дмитро розвернувся і завдав жінці удар в обличчя; витріщивши газу від подиву і люті, вона відсахнулася на кілька кроків. А він знову почав ходити туди-сюди.

- Ти залишишся тут і будеш охороняти їх, поки я не дозволю тобі піти, зрозуміла?

Злобно дивлячись на нього, вона обережно доторкнулася до особи, але нічого не сказала. Дмитро перевів погляд на інших.

- І ви також. Якщо правоохоронці зуміють прорватися всередину, доведеться битися.

- Звідки ти знаєш, що вони наближаються? - Запитав другий стригся, чорнявий. Можливо, раніше він був людиною, а подібні звернення рідкісні.

Слух у стрігоев приголомшливий, але ця суперечка дозволила Ліссе непомітно заговорити з Крістіаном.

- Можеш перепалити мою мотузку? - Пробурмотіла вона ледь чутно. - Як тоді, з Розою?

Крістіан задумався. Коли нас разом захопили в полон, саме він звільнив мене - хоча це було чертовски боляче і залишило пухирі на пальцях і зап'ястях.

- Вони помітять, - так само тихо відповів він.

На цьому їх розмова закінчилася, тому що Дмитро раптово зупинився і повернувся до Ліссе.

Це несподіваний рух злякало її. Швидко підійшовши до неї, він опустився на коліна і заглянув їй в очі. Незважаючи на всі старання, вона не могла стримати тремтіння. Вперше вона виявилася так близько до стригся, і той факт, що це був Дмитро, тільки погіршував ситуацію. Здавалося, червоні кільця навколо його зіниць пропалювали, ікла приготувалися до нападу.

Він простягнув руку, схопив її за шию і закинув голову назад, щоб краще бачити очі. Його пальці вп'ялися в тонку шкіру, не заважаючи дихати, але досить сильно, щоб пізніше з'явилися синці. Якщо це «пізніше» настане.

- Я знаю, що правоохоронці наближаються, тому що Роза стежить за нами, - сказав він. - Адже так, Роза?

Він злегка послабив хватку і провів кінчиками пальців по горлу Лісса, начебто ніжно ... хоча не викликало сумнівів, що йому нічого не варто зламати їй шию.

У цей момент виникло відчуття, ніби він дивиться мені в очі. Заглядає в мою душу. Я майже відчувала, ніби він погладжує моє горло. Я розуміла, що це неможливо. Зв'язок існувала тільки між Лісса і мною. І тим не менше здавалося, що залишилися тільки він і я, як якщо б ніякої Лісса між нами не було.

- Ти тут, Роза. - Безжальна посмішка заграла на його губах. - І не кинеш їх. Але у тебе вистачить розуму прийти не однієї? Може, якби ти зважилася на це ... Але ні, більше немає.

Не в силах дивитися в його очі, я вирвалася зі свідомості Лісса. Я теж тремтіла від жаху - не знаю, був це жах Лісса або мій власний. Постаралася заспокоїти скажений стукіт серця. Озирнулася на всі боки - чи не помітив хто-небудь, що зі мною відбувається? Але все гаряче обговорювали стратегію дій; все, крім Таші.

Погляд її холодних блакитних очей був прикутий до мене, на обличчі читалося занепокоєння.

- Що ти побачила?

- Страшний сон, - пробурмотіла я, відводячи погляд. - Мій найстрашніший сон, який стає реальністю.

ЧОТИРНАДЦЯТЬ | ШІСТНАДЦЯТЬ


Райчел Мід 4 сторінка | Райчел Мід 5 сторінка | Райчел Мід 6 сторінка | Райчел Мід 7 сторінка | Райчел Мід 8 сторінка | Райчел Мід 9 сторінка | Райчел Мід 10 сторінка | ОДИНАДЦЯТЬ | ДВАНАДЦЯТЬ | ТРИНАДЦЯТЬ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати