Головна

Індійська філософія.

1. Аналітична філософія.
  2. Квиток 1. Філософія. Її роль в житті суспільства.
  3. Квиток 2. Антична філософія.
  4. Квиток 3. Середньовічна філософія.
  5. Квиток 5. Німецька класична філософія.
  6. Квиток 7. Російська філософія.

Для індуса характерний інтерес, як до людини, так і до цілісності світу. Те й інше виливається в єдність, яке найкраще виражається формулою: Атман є Брахман.

Атман - всеохоплююче духовне начало, Я, душа. Брахман - безособовий духовний абсолют. Вирішальна думка полягає в тому, що Атман і Брахман збігаються. Атман - це самосвідомість Брахмана. Багато індуси вважають, що на Заході дуже різко протиставляють Бога природі, людині, в тому час як весь світ одушевлений одним і тим же духом, одним і тим же Богом

Збіг Я-Атман з безособовим Брахманом відкриває людині шлях до вищого блаженства, для цього людині слід подолати ілюзію емпіричного світу, звільниться від нього. Досягнення людиною вічного Я є мокша.

Подання про абсолютне буття створюються шляхом зведення всіх речей до єдиного цілого, цього не можна досягти раціональним шляхом, бо інтелект завжди перебуває в світі безлічі. Наймогутніша сила в осягненні абсолютного буття - інтуїція - Занурення в загальне свідомість і сполучення з усім існуючим. В результаті людина збігається з Богом, з абсолютним буттям.

Індійська думка досить містична. З містикою пов'язана зосередженість індусів. Вони вважають, що саме мистецтво містики, духовних переживань і медитація (Зосереджених роздумів) допомагає їм протистояти примхам долі.

Медитація веде до стану нірвани, до позбавлення від земних бажань і уподобань, болю, страждань і задоволення. У зв'язку з цим дуже показовий розроблений йогами комплекс вправ для досягнення стану нірвани.

Індійську філософію звинувачують в песимізмі, догматизм, консерватизм, абсолютизації психічного, байдужість до етики.

Філософія всеєдності В. Соловйова | Китайська філософія.

Філософія Гегеля. | Антитетичним філософія Фіхте | Огляд: Філософія Фейєрбаха. | Тема: 2.4. Філософія марксизму. | Ірраціоналістіческая лінія у філософії XIX початку ХХ ст. В. | Феноменологія. | Аналітична філософія. | Фрейдизм. Теорія несвідомого. | Тема 2.6 .: Становлення російської філософії. | Філософія Н. А. Бердяєва |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати