рандомизация | А б в г д е є ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш щ ь ь и е ю я | Прізвище (ключ) Числове значення ключа | Елементи, пов'язані в ланцюг | Оптимізовані ланцюжка елементів | інвертовані списки | ієрархічні структури | Множинні посилання на породжені елементи | Посилання на подібні і породжені елементи | кільцеві структури |

загрузка...
загрузка...
На головну

бітові відображення

1. бітові відображення
  2. бітові поля
  3. Геометричний сенс модуля якобіана відображення.
  4. Ін'єкційних, сюр'ектівние відображення
  5. Музика як засіб відображення спогадів
  6. Оборотні і зворотні відображення

Структура дерева представляється бінарною матрицею. Спочатку формуються позначення стовпців і рядків матриці наступним чином:

1. виписуються позначення стовпців, починаючи з першого стовпчика, - їм відповідають позначення елементів першого рівня ієрархії дерева;

2. потім виписуються позначення елементів другого рівня ієрархії в якості позначень рядків;

3. процес виписування позначень стовпців і рядків триває, чергуючись, поки ні будуть обрані всі рівні ієрархії дерева.

Потім в осередках матриці на перетині позначень стовпців і рядків проставляються одиниці, якщо між ними є зв'язку в дереві, і нулі в іншому випадку.

Наприклад, для дерева малюнка 7 бітове відображення буде відповідати таблиці 63:

Таблиця 63

позначення рядків  позначення стовпців
 01-АС  01-ІЕ
 Іванов І. І.
 Сидоров С. С.
 Федоров Ф. Ф.
 Яковлєв Я. Я.

У разі якщо елементи дерева мають структуру, вона подається окремо. Наприклад, якщо для елементів дерева малюнка 7 треба також зберігати інформацію таблиць 48 і 49, вона поміщається в таблиці, подібні таблицями 64 і 65:

Таблиця 64 Таблиця 65

№ п / п  ПІБ старости групи    № п / п  Домашня адреса
 Федоров Ф. Ф.    вул. Кірова, 3 - 4
 Яковлєв Я. Я.    пр. Миру, 5 - 4
       вул. Рєпіна, 1 - 2
       вул. Маркса, 2 - 2

В цьому випадку бінарна матриця модифікується і набуде вигляду таблиці 66:

Таблиця 66

посилання >  Т64,1  Т64,2
v  позначення  01-АС  01-ІЕ
 Т65,1  Іванов І. І.
 Т65,2  Сидоров С. С.
 Т65,3  Федоров Ф. Ф.
 Т65,4  Яковлєв Я. Я.

Розглянемо, як вирішуються в цих структурах завдання перегляду.

Приклад 27. Нехай треба сформувати список студентів, які навчаються в групі 01-АС, Т. Е qперегляд = (Шифр навчальної групи =01-АС, ПІБ студента), Де Кдоступ = 01-АС. Дерево описано в таблиці 63.

Рішення завдання:

1. по стовпцях матриці (таблиця 63) визначаємо елемент дерева 01-АС - Це елемент першого стовпця;

2. визначаємо породжені елементи для нього - це ті позначення рядків, для яких елемент матриці дорівнює 1, т. Е Федоров Ф. Ф. Алгоритм закінчує роботу.

Приклад 28. Нехай треба визначити, в якій групі вчиться студент Сидоров С. З., Т. Е qперегляд = (ПІБ студента =Сидоров С. С., Шифр навчальної групи), Де Кдоступ = Сидоров С. С.

Рішення завдання:

1. по рядках матриці (таблиця 63) знаходимо потрібного студента - це елемент, розташований у другому рядку;

2. визначаємо елемент матриці, що дорівнює 1, для другого рядка - це елемент, розташований у другому стовпці, що має позначення 01-ІЕ. Алгоритм закінчує роботу.

Розглянемо задачу додаваннянового елемента.

Приклад 29. Нехай в дереві малюнка 7 (опис дерева відповідає таблиці 63) треба розмістити елемент зі структурою:

ПІБ студента  Шифр навчальної групи
 Комаров К. К.  01-АС

т. е qдодавання = (ПІБ студента =Комаров К. К., Шифр навчальної групи =01-АС), Де Кдоступ = Комаров К. К., 01-АС.

Після включення елемента дерево придбає вид малюнка 8, а його опис буде відповідати таблиці 67 (нові дані виділені заливкою):

Таблиця 67

позначення рядків  позначення стовпців
 01-АС  01-ІЕ
 Іванов І. І.
 Комаров К. К.
 Сидоров С. С.
 Федоров Ф. Ф.
 Яковлєв Я. Я.

Довідники | Мережеві структури
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати