Індексного-послідовний спосіб | Індексного-довільний спосіб | Розміщення елементів в упорядкованому списку | рандомизация | А б в г д е є ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш щ ь ь и е ю я | Прізвище (ключ) Числове значення ключа | Елементи, пов'язані в ланцюг | Оптимізовані ланцюжка елементів | інвертовані списки | ієрархічні структури |

загрузка...
загрузка...
На головну

Посилання на подібні і породжені елементи

1. I. Елементи лінійної алгебри та аналітичної геометрії.
  2. Б. Елементи теорії множин, операції над множинами, квантори
  3. НАЙВАЖЛИВІШІ ЕЛЕМЕНТИ УПРАВЛІНСЬКОГО ПРОЦЕСУ. Об'єкт І СУБ'ЄКТ УПРАВЛІННЯ
  4. Види і елементи вікна Power Point

Аналогічно до попереднього методу подібні елементи описуються в лінійних списках. Для вказівки зв'язків застосовують два види посилань: одна фіксує зв'язок з першим породженим елементом, друга - з подібним. Причому за допомогою подібності показується, яким батьківським елементам належать породжені елементи. Для елементів максимального рівня ієрархії підтримується тільки одне посилання (на подібні елементи), оскільки вони не мають породжених елементів; для елементів першого рівня ієрархії також підтримується одне посилання (на породжені елементи), оскільки всі вони мають одного з батьків - корінь. Для інших елементів підтримується два посилання.

Обговоримо організацію зберігання елементів для дерева малюнка 7, яке представлено таблицями 52, 53:

Таблиця 52 Таблиця 53

№ п / п  Шифр навчальної групи  Посилання на породжений елемент    № п / п  ПІБ студента  Посилання на подібний елемент
 01-АС    Іванов І. І.
 01-ІЕ    Сидоров С. С.
         Федоров Ф. Ф. -
         Яковлєв Я. Я. -

Для елементів рівня навчальних груп (першого рівня дерева) встановлюються тільки посилання на породжені елементи, причому на перші з них в безлічі породжених елементів. Так, для елемента таблиці 52 01-ІЕ посилання зі значенням 1 показує, що перший породжений елемент (з таблиці 53) має номер 1. У таблиці 53 для елемента 1 посилання на подібні елементи має значення 2 - це означає, що ланцюжок подібних елементів триває в елементі таблиці 53 з номером 2. у свою чергу, другий елемент таблиці 53 має посилання на елемент з номером 4 тієї ж таблиці, а посилання цього елемента містить прочерк, з чого випливає, що ланцюжок подібних елементів вичерпана. Таким чином, простежена зв'язок моделює склад навчальної групи 01-ІЕ: в ній значаться студенти Іванов І.І., Сидоров С. С., Яковлєв Я. Я.

Перевага цього методу організації зберігання ієрархічних структур полягає в однотипності списків посилань: вони завжди містять по одному посиланню (порожній, якщо ланцюжок закінчена).

Розглянемо рішення задач перегляду елементів дерева.

Приклад 21. Нехай треба виявити список студентів, що значаться в групі 01-ІЕ, т. е qперегляд = (Шифр навчальної групи = 01-ІЕ, ПІБ студента), Де Кдоступ = 01-ІЕ.

Рішення завдання:

1. за списком навчальних груп (таблиця 52) знаходять потрібний елемент з номером 2;

2. визначають перший породжений елемент (по полю Посилання на породжені елементи) - Він має номер 1 в списку студентів (таблиця 53);

3. виводять відповідне прізвище і ініціали - Іванов І. І .;

4. по полю Посилання на подібний елементтаблиці 53 визначається наступний елемент у списку, що відноситься до тієї ж групи - це елемент з номером 2;

5. виводиться прізвище та ініціали, що знаходяться в елементі з номером 2 таблиці 53 - Сидоров С. С .;

6. по полю Посилання на подібний елемент таблиці 53 визначається наступний елемент у списку, що відноситься до тієї ж групи, - це елемент з номером 4;

7. виводиться прізвище та ініціали, що знаходяться в елементі з номером 4 таблиці 53 - Яковлєв Я. Я .;

8. по полю Посилання на подібний елемент таблиці 53 визначається наступний елемент у списку, що відноситься до тієї ж групи. Оскільки посилання містить прочерк, ланцюжок студентів, учнів в групі 01-ІЕ, закінчена. Алгоритм закінчує роботу.

Розглянемо, як виконується додавання нового елемента.

Приклад 22. Нехай в дерево малюнка 7 (описано в таблицях 52 і 53) треба включити елемент зі структурою:

ПІБ студента  Шифр навчальної групи
 Комаров К. К.  01-АС

т. е qдодавання = (ПІБ студента= Комаров К. К., Шифр навчальної групи = 01-АС), Де Кдоступ = Комаров К. До., 01-АС.

Очевидно, після включення цього елемента дерево малюнка 7 набуде вигляду малюнка 8. Відповідні зміни виконані в таблицях 52 і 53, які набудуть вигляд таблиць 54 і 55, відповідно (нові та змінені дані виділені заливкою):

Таблиця 54 Таблиця 55

№ п / п  Шифр навчальної групи  Посилання на породжений елемент    № п / п  ПІБ студента  Посилання на подібний елемент
 01-АС    Іванов І. І.
 01-ІЕ    Комаров К. К.
         Сидоров С. С.
         Федоров Ф. Ф. -
         Яковлєв Я. Я. -

Множинні посилання на породжені елементи | кільцеві структури
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати