Головна

Донського державного технічного університету

  1. B яких випадках допускається зміна державного контракту на виконання НДР, ДКР і технологічних робіт для державних потреб?
  2. OPTIMIZATOR підсистеми діагностики стану енергоустановок, SKAIS, для вирішення завдань технічного обслуговування
  3. Адміністративно-територіальна реформа і приєднання Приазов'я до Області Війська Донського в 1887 - 1888гг. Новий вигляд населення краю на початку ХХ століття.
  4. Взаємозв'язок державної влади і державного управління

ОСНОВИ МЕХАНІКИ

(Кінематика і динаміка матеріальної крапки

І твердого тіла, закони збереження)

Ростов-на-Дону 2009

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ

Державна освітня установа

ВИЩОЇ ОСВІТИ

ДОНСКОЙ державний технічний університет

В. С. Кунаков, С. М. Максимов,

Н. В. Пруцакова, А. Я. Шполянський

ОСНОВИ МЕХАНІКИ

(Кінематика і динаміка матеріальної крапки

І твердого тіла, закони збереження)

Навчальний посібник

Ростов-на-Дону 2009

УДК 530

До 91

Рецензент докт. техн. наук, проф. В. Б. Федосєєв

Кунаків В. С.

До 91 Механіка: навч. допомога. / В. С. Кунаков, С. М. Максимов, М. В. Пруцакова, А. Я. Шполянський. - Ростов н / Д: Видавничий центр ДДТУ, 2009. - 59 с.

У навчальному посібнику в стислій формі розглядаються основні питання механіки (кінематика поступального і обертального руху, динаміка матеріальної точки і твердого тіла) в рамках загального курсу фізики.

Мета посібника - надати допомогу студентам першого та другого курсів технічних і інженерно-економічних спеціальностей при освоєнні теоретичного матеріалу, вирішенні завдань, підготовці до виконання лабораторних робіт з розділу «Механіка».

Призначено для студентів очної, заочної та прискореної форм навчання.

УДК 530

Друкується за рішенням редакційно-видавничої ради

Донського державного технічного університету

Науковий редактор докт. техн. наук, проф. В. С. Кунаков

© Кунаков В. С., Максимов С. М.,

Пруцакова Н. В., Шполянський А. Я. 2009

© Видавничий центр ДДТУ 2009


Передмова

Важкий перший крок,

і нудний перший шлях.

А. С. Пушкін

Шановні студенти!

Перед вами перша брошура із серії навчальних посібників з курсу загальної фізики, яку створюють для вас викладачі кафедри «Фізика». Звичайно, ці посібники не можуть і не повинні замінити повномасштабні підручники. Вони призначені для того, щоб допомогти вам легше зорієнтуватися в безмежному морі такої складної науки, як фізика. В першу чергу вони знадобляться при підготовці до виконання і захисту лабораторних робіт, а також при вирішенні фізичних завдань.

Пам'ятайте, що поряд з математикою фізика є фундаментом професійної підготовки майбутніх інженерів. Ми хочемо допомогти вам закласти цей фундамент з достатнім запасом міцності.

Бажаємо вам і собі успіху в цій нелегкій справі!

Авторський колектив кафедри «Фізика»

Рішення | КІНЕМАТИКА


швидкість | Нерівномірний рух. прискорення | кінематичні рівняння | Кінематика обертального руху | Зв'язок між лінійними і кутовими величинами | Інерціальні системи відліку | Сила і маса. Другий і третій закони Ньютона | Закон збереження імпульсу. Центр мас системи | Сили в механіці | Робота. Потужність. механічна енергія |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати