Головна

Методика загартування.

  1. II Методика выполнения работы
  2. II Методика выполнения работы
  3. II Методика выполнения работы
  4. II Методика выполнения работы.
  5. II Методика исследования сложения колебаний
  6. II Методика проведения работы
  7. II Методика проведения работы

Загартовування - це система гігієнічних заходів, спрямованих на підвищення стійкості організму до несприятливих впливів різних метеорологічних факторів (холоду, тепла, сонячної радіації, зниженого атмосферного тиску). Загартовування організму - потужний оздоровчий засіб - важливий і необхідний елемент здорового способу життя людини. Встановлено, що систематичне загартовування знижує ймовірність простудних захворювань в 4 рази, і навіть виключає їх виникнення. Загартовування має загальнозміцнюючу дію на організм, підвищує тонус центральної нервової системи, покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин, підвищує адаптивність організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища, сприяє активізації розумової та фізичної працездатності. При багаторазовому впливі специфічних подразників під впливом нервової регуляції в організмі утворюються певні функціональні системи, що забезпечують пристосувальний ефект.

Наближається найтепліша і для багатьох, мабуть, найулюбленіша пора року, пора відпусток та канікул. Цей час можна провести не тільки із задоволенням, але і з користю. Це найкращий час для початку оздоровлення, в тому числі і загартування. Усі чули про загартування та користь від нього. Успіх у цій справі залежить від наполегливості та дотримання усіх правил, тому і поговоримо про це детальніше.
Загальними є правильний режим дня, раціональне харчування, відповідний одяг, температурний та повітряний режим приміщення. Як практикуючий лікар, можу сказати, що не усі сім'ї приділяють належну увагу дотриманню режиму. Існують випадки, коли батьки виражаючи любов до дитині, не відмовляють їй ні в чому, а саме: дозволяють понад норму дивитись телевізор, дають багато солодощів, нехтують денним сном, мало часу проводять на свіжому повітрі з нею. Все це негативно позначається на не зміцненому дитячому організмі, спричиняє розлад функцій всіх його органів і систем, зокрема і захисних механізмів.

До спеціальних гартувальних заходів належать дозовані сонячні ванни, повітряні та водні процедури. Фізіологічна сутність загартування полягає у тренуванні та вдосконаленні терморегуляторних механізмів організму. При цьому досягається висока злагодженість процесів теплопродукції і тепловіддачі, які забезпечують адекватне пристосування організму до чинників оточуючого середовища.
Виникає питання, як правильно загартувати дитину? Існує низка нехитрих правил, дотримуючись яких можна досягти мети. Вони полягають у тому, що:

1. Загартування необхідно починати тоді, коли дитина здорова.

2. У разі вибору методу загартування враховувати вік та індивідуальні особливості дитини.

3. Подовжувати тривалість процедур треба поступово

4. Загартування проводити, якщо в дитини добрий настрій.

5. Відновлювати заняття після перерви, якщо дозоляє лікар, треба у початкових навантаженнях.

Рекомендується починати будь-яке загартування так, щоб виникали слабкі або середні відповідні реакції організму, які зміцнять його, а не послаблять за принципом стресу.
Найпростішій та найефективніший метод - загартування повітрям. Його можна застосовувати протягом усього року. Загартування дітей повітрям треба починати у закритому приміщенні, ліпше всього під час ранкової гімнастики. Перед процедурою приміщення потрібно добре провітрити. Перші процедури слід приймати в майці, трусах, шкарпетках, за температури повітря в кімнаті 18-20 градусів. Через 2-3 тижні лише в трусах і капцях, а надалі - тільки в трусах, босоніж. Приймати повітряні ванни на свіжому повітрі починайте в теплу пору року в тіні. Температура має бути не нижче 20-22 градусів у тиху погоду або у разі слабкого вітру. Тривалість першої повітряної ванни - 5 хвилин, з кожним днем її поступово збільшують доводячи до кількох годин.

Повітряні процедури - це перший крок до загартування дітей. Через 1-2 місяці можна переходити до водних процедур. Основним чинником загартування дітей водою є її температура, а не тривалість процедури. Що холодніша вода, то коротшим має бути саме загартування. Перші водні процедури рекомендують проводити за температури повітря не нижче 22 градусів, вранці, відразу після ранкової гімнастики. Іншим способом загартування є вологі обтирання: цю процедуру можна робити дітям, починаючи з трьох місяців, але попередньо порадившись з лікарем. Спочатку підготуйте шкіру дитини: щоранку розтирайте руки і ноги сухою фланеллю до рожевого кольору, лише через 1.5-2 тижні можна перейти до обтирань. Мрякою вологою тканиною спочатку обтирають руки, потім груди, живіт, спину, сідниці, ноги. Зволожену частину тіла відразу витирають махровим рушником до легкого почервоніння шкіри. Все тіло, крім частини, що в цей момент обтирають, прикрийте ковдрою, щоб не застудити малюка. Тривалість процедури до 5 хвилин. Влітку дітей можна обтирати водою 34-33 градуси, у холодні місяці - 36 - 35 градусів, через 5-7 днів температуру води можна знижувати на 1 градус, доводячи її до 30 - 28 градусів. Для старших дітей вода може бути 20 - 22 градуси залежно від самопочуття дитини. Наступним етапом гартування є водні процедури. їх треба робити щодня, по можливості без перерв, тоді вони дають користь. Після курсу холодних обтирань можна перейти до обливання. Початкова температура води залежить від віку дитини: 9-12 місяців 35-28 градусів улітку, 36-30 - узимку. 1-3 роки відповідно 33-24 градуси влітку, 34-28 градусів узимку. Після процедури дитину насухо витерти рушником. Якщо у дітей, які часто хворіють, спостерігаються позитивні результати від вологих обтирань, їх можна обливати водою на 1-2 градуси теплішою, ніж вода для обтирань. Обливання краще проводити у закритому приміщенні за температури повітря 22-25 градусів. Улітку можна робити це на відкритому повітрі за температури 22 градуси у тиху погоду.


Додаток до теми «Тварини довкола нас»

Українські загадки про тварин

Чотири біжать, Двоє стирчать, Двоє бачать - Дорогу значать, Сімсот поганяє. Хто відгадає? (Кінь) Вночі руда дівчина Залізла тихо в двір, Курей перелічила Та й понесла у бір. (Лисиця) Влітку - сірій, Взимку - білий, Полохливий, Несміливий, Попсує в городі Грядку - Утікає без оглядки. А собачий гавкіт вчує, Так душа - Відразу в п'ятки. (Заєць) Кулька-малявка Шастає під лавку, Крихти підбирає, Од кота втікає. (Миша) Летіла пава, На каміння впала, Камінці розбила, Мертвих розбудила, Мертві устали - В дудочки заграли. (Куриця, яйця, курчата) Хоч багата Хата ця А не мала Пожильця Як з'явився Пожилець - Трісь! - Хатині вже Кінець. (Яйце та курча) Між листям і гілками По лісових доріжках Біжить клубок з голками На коротеньких ніжках. (Іжачок) Щоб кравець - не кравець. І щоб швець - так не швець. А ножиці у руках І щетинка у зубах. (Рак) Іде вояк Стежиною. Несе кілка За спиною. Іде він, грізний, На війну, Загубить мишу Не одну. А бій закінчить - Диво з див! - Розводимо руками: Навіщо ж він Кілка носив, Коли давив Зубами? (Кіт) З білого каменю, З жовтого воску Вийшов співак І пустив поголоску. (Півень, курча) Чи зима, чи літо - Біла, наче сніг, Чи зима, чи літо - Як надутий міх. Ходить на лопатах, Бігать неохоча, Рогом їсть і п'є, А як загогоче - Розумій, як хочеш! (Гуска) Бочка стогне біля тину, на сонечку гріє спину. (Свиня) Звір, а тішить ласкою, В кожушку атласному, Оксамитні лапоньки Ходять попід лавоньки. Вушка хоч малесенькі - Чуйні та гостресенькі. Оченята-віченьки Світяться щоніченьки. На лежанці гріється, Без водиці миється. А як розгуляється, Часом помиляється: Злиже ненарочком Не із черепочка, А із того дзбанка, Де смачна сметанка. (Кіт) Хоч нічого не згубила - Увесь час чогось шука, Все довкола перерила. Угадайте, хто така? (Свиня) Наїхала облава, Господарів забрала, А хата мокра їхня Вся вийшла через вікна. (Вода, риба, сіть)

література

1. Основні орієнтири у вихованні учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (під редакцією І. Д. Беха). http://www.mon.gov.ua

2. Державний стандарт початкової освіти. . http://www.mon.gov.ua , http://iitzo.gov.ua/

3. Навчальна програма з предмету основи здоров'я для 1-4 класу загальноосвітніх навчальних закладів. http://www.mon.gov.ua , http://iitzo.gov.ua/ .

4. Основи здоров'я: підручник для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів. /І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко - К: Видавництво «Алатон», 2012. - 136с.

5. Основи здоров'я: зошит-практикум для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів. /І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко - К: Видавництво «Алатон», 2013. - 64с.


ЗМІСТ

Передмова ... 3

1. Навчальна програма основ для здоров'я для 2-го класу загальноосвітніх навчальних закладів 5

2. Навчально-методичне забезпечення для 2-го класу ... 11

Опорні плани проведення уроків за програмою... 35

1. Вступ (здоров'я людини)

1. РІСТ І РОЗВИТОК людини... 12

2. ЗДОРОВ'Я І ХВОРОБИ... 15

3. ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД ІНФЕКЦІЙ... 18

4. УЗАГАЛЬНЮЮЧИЙ УРОК ДО РОЗДІЛУ «ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ»... 21

2. Здорове тіло (фізична складова здоров'я)

5. РЕЖИМ ДНЯ... 23

6. НАВЧАННЯ І ВІДПОЧИНОК... 26

7. ГІГІЄНА ШКОЛЯРА... 29

8. ЗДОРОВІ ЗУБИ... 32

9. ХАРЧУВАННЯ І ЗДОРОВ'Я... 35

10. КУЛЬТУРА ХАРЧУВАННЯ... 38

11. ФІЗИЧНІ ВПРАВИ І ЗДОРОВ'Я... 41

12. ПРАВИЛА ЗАГАРТОВУВАННЯ... 43

13. Узагальнюючий урок до розділу «здорове тіло»... 46

3. 1. Серед людей (соціальна складова здоров'я).

14. ПРАВА ДИТИНИ... 48

15. твоя родина... 51

16. НАУКА СПІЛКУВАННЯ... 54

17. Узагальнюючий урок до розділу «серед людеЙ»... 57

3.2. Безпечне довкілля (соціальна складова здоров'я)

18. безпека і небезпека (1 Урок)... 60

19. безпека і небезпека (2 Урок)... 63

20. ПОМІЧНИКИ У ДОМІ... 66

21. БЕЗПЕКА ВДОМА... 69

22. БЕЗПЕЧНА ШКОЛА... 73

23. БЕЗПЕКА НА ДОРОГАХ... 76

24. НА ПЕРЕХРЕСТІ... 79

25. ТВАРИНИ ДОВКОЛА НАС... 81

26. ВІДПОЧИНОК НА ПРИРОДІ... 84

27. САМ СОБІ ЛІКАР... 87

28. Узагальнюючий урок до розділу «безпечне довкілля»... 90

4. Здоровий дух (психічна і духовна складові здоров'я)

29. СМАКИ І ЗАХОПЛЕННЯ... 92

30. ДРУЗІ ЗА ІНТЕРЕСАМИ... 95

31. РЕКЛАМА І ЗДОРОВ'Я... 97

32. АЛЬКОГОЛЬ І ЗДОРОВ'Я... 100

33. ПРАВИЛА ЛІТНЬОГО ВІДПОЧИНКУ... 103

34. Узагальнюючий урок до розділу «здоровий дух»... 105

5. Сценарій виховного заходу «Мчать дорогою машини»... 109

Додаток до теми «Правила загартування»... 116

Додаток до теми «Тварини довкола нас»... 119

Література... 121


Навчальне видання

ВОРОНЦОВА Тетяна Володимирівна

ПОНОМАРЕНКО Володимир Степанович

САЩЕНКО Любов Василівна

ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я

Клас

Посібник для вчителя

Видавництво «Алатон», 03164, Київ, вул. Олевська, 7.

Свідоцтво про внесення суб'єкта до Державного реєстру видавців № 4110 від 13.07.2011

 



Результати навчання | Тема . Введение

Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання | Результати навчання |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати