Головна

Методи якісного аналізу

1. D графіка. Методи 3D моделювання, достоїнства і недоліки.
  2. Ex.7. Використовуючи текст, складіть список слів, які називають основні методи дослідження хворих і цілі їх використання. Складіть пропозиції з цими словами.
  3. I. Методи прискореного виведення токсичних речовин з організму
  4. II. Категорії і методи політології.
  5. II. Методи кількісного визначення білків

Методи якісного аналізу діляться на фізичні, фізико-хімічні та хімічні.

Фізичні: Наявність певних ліній в спектрах; забарвлення полум'я; вимірювання щільності і т.д.

Фізико-хімічні: паперова хроматографія; спектрофотометрія і т.д.

Хімічні: реакції, що супроводжуються осадом (Ag®AgCl?); фарбуванням (Fe+3®Fe (SCN)3-червоний розчин); запахом (S-2®H2S).

За способом проведення реакції хімічні методи діляться на «Сухий» метод і «мокрий метод».

«СУХИЙ» метод ділиться на пірохіміческій і метод розтирання, а «мокрий метод» є реакції, які проходять між розчинами.

пірохімічний аналіз здійснюється шляхом нагрівання досліджуваного речовини до високої температури в полум'ї газового пальника. Найбільш поширені два прийоми пірохіміческого аналізу: 1) отримання забарвлених перлів; 2) реакції фарбування полум'я.

1) Ряд солей і окислів металів при розчиненні в розплавленої фосфорної солі NaNH4HPO4 * 4H2O або в бурі Na2B4O7 * 10H2O утворюють скла (перли), пофарбовані в певний колір. Спостерігаючи забарвлення перлів, можна встановити, які елементи є в досліджуваній речовині.

наприклад: Сполуки хрому дають смарагдово-зелені перли;

з'єднання кобальту - інтенсивно-сині;

з'єднаннямарганцю - фіолетово-аметистові;

з'єднання заліза - жовто - бурі;

з'єднання нікелю - червоно-бурі перли і т.д.

Методика отримання перлів досить проста: беруть платинову зволікання, впаяти в скляну трубочку, розжарюють в полум'я в полум'я газового пальника і занурюють в гарячому стані в сіль, наприклад в буру. Пристали сіль сплавляють в полум'я газового пальника в безбарвний перл, а потім цим перлом ще в гарячому стані торкаються до досліджуваного речовини. Знову розпалює перл до повного розчинення взятого речовини і відзначають колір. За забарвленням перла судять про наявність в досліджуваному речовині тих чи інших іонів.

2) Летючі солі багатьох металів при внесенні їх в несвітними полум'я газового пальника забарвлюють полум'я в різні кольори, характерні для цих металів.

наприклад,солі натрію - в інтенсивно-жовтий колір;

солі калію - у фіолетовий;

солі рубідію і цезію - в рожево-фіолетовий;

солі літію і стронцію - в кармін-червоний;

солі барію - в зелений;

солі кальцію - в цегляно-червоний колір і т.д.

Прийоми пірохіміческого аналізу використовуються в якісному аналізі як попередні випробування при аналізі суміші сухих речовин або як перевірочні реакції.

В МЕТОД розтираннядосліджуване тверде речовина поміщають в фарфорову ступку і розтирають з приблизно рівною кількістю твердого реагенту. В результаті реакції зазвичай утворюється забарвлене речовина, за яким судять про наявність визначається іона.

Класифікація методів кількісного аналізу | наприклад,

Важливим властивістю буферних розчинів є їх здатність зберігати постійне значення рН при розведенні розчину. | КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ | Дисоціація комплексних сполук та іонів | Класифікація комплексних сполук | визначення | Електронно - іонний метод складання рівнянь ОВР | Участь в ОВР пероксиду водню | Аналітичної хімії. | Правильність і точність аналізу. | Групи методів аналізу. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати