На головну

Доменне ім'я

Людині взагалі важко працювати з числовими адресами - вони абстрактні, ні з чим не асоціюються і погано запам'ятовуються, тому для адресації в Інтернет на прикладному рівні існує символьний метод уявлення IP-адреси, який заснований на так званій системі доменних імен (Domain Name System). Ім'я задається послідовністю доменів, розділених між собою крапками. У кількох доменах в повному доменному імені може бути довільним. Домен - це позначення групи користувачів, і чим правіше знаходиться домен в імені, тим ширше ця група.

Візьмемо для прикладу IP - адреса 212.111.95.18. Більшості людей цей запис нічого не говорить. Але в символьній формі цього IP - адресою відповідає доменне ім'я www.auto.ru. З цієї записи можна здогадатися, що, швидше за все, це Web-сервер (www), призначений для обслуговування автолюбителів (auto), та до того ж ще з інформацією російською мовою (ru).

Доменні імена читаються справа наліво. Їх окремі елементи розділяються крапками. Найперший елемент доменного імені називається доменом першого рівня. По ньому можна встановити країну, в якій зареєстровано доменне ім'я. Російський домен першого рівня - .RU, український - .UA, німецький - .DE, британський - .UK. Зліва від доменного імені першого рівня розташовується доменне ім'я другого рівня. Його може отримати будь-яка юридична або фізична особа. Імена третього рівня присвоюються окремим комп'ютерам.

наприклад:

www.lyceum.usu.ru.

www - ім'я конкретного комп'ютера, на якому встановлена ??програма Web-сервер

lyceum - домен, який визначає конкретну організацію - ліцей

usu - домен Уральського держуніверситету

ru - домен Росії

З іншого боку, автоматична робота серверів мережі організована з використанням чотиризначного числового адреси. Тому необхідний переклад доменних імен в пов'язані з ними IP-адреси. Цим займаються сервери служби імен доменів DNS (Domain Name Service). Наш запит на отримання, наприклад, одній зі сторінок сервера www.abcd.com спочатку обробляється сервером DNS, і далі він іде по IP-адресою, а не по доменному імені.

Протокол IP (InternetProtocol) - протокол міжмережевої взаємодії | Поняття гіпертексту і гіперпосилання

модель OSI | Взаємодія рівнів моделі OSI | інкапсуляція даних | Канальний рівень (Data-Link Layer) | Прикладний рівень (Application Layer) | Способи комутації і передачі даних | Ethernet | Засоби захисту від несанкціонованого доступу по мережі | межсетевое екранування | Історія виникнення мережі Інтернет |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати